Jump to content

taurus

Użytkownik
 • Content Count

  103
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by taurus

 1. Tu masz test killera https://www.stereolife.pl/testy
 2. Jak wygląda zasilenia tego wzmacniacza bo przeglądając w sieci spotkałem się z zewnętrznym zasilaczem gniazdkowym impulsowym jak i zewnętrznym transformatorowym ?
 3. U mnie te słuchawki całkiem fajnie śmigają z Questyle CMA600i ,zwłaszcza po balansie .
 4. taurus

  Fanklub STAX

  Pytałem bo jak wspomniałem miałem ten zestaw i w miarę dobrze go "prześwietliłem" ,oczywiście wg swoich subiektywnych kryteriów. Wzmacniacz oceniam jako ciepły i po inwestycji w poprawę zasilania więcej z niego nie wyciągniesz .Podłączałem mu inne słuchawki Staxa ,zagrały inaczej ale relatywnie nie lepiej od sugerowanych przez Producenta L300 .Te inne słuchawki to SR-407,SR L500 i SR-507. Dwa wymienione na początku modele pożyczyłem od kolegów ,ostatni mój . Po przetestowaniu słuchawek L-300 z innymi wzmacniaczami SRM - 007tII (kolegi) oraz Eurydyka Dubiela (mój) słuchawki oceniam
 5. taurus

  Fanklub STAX

  >NuYam czego brakuje ci w brzmieniu posiadanego zestawu Staxa ?
 6. taurus

  Fanklub STAX

  Ograniczeniem w tym zestawieniu jest ten wzmacniacz ,wiem bo miałem ten komplet . Był to zestaw mojej córki ,który ,sprzedałem ale próbowałem z niego wycisnąć ile się da. Najpierw wywaliłem tę kostkę zasilającą ,zastąpiłem ją zasilaczem Tomanka ,miałem przypadkowo taki do zasilania twardego dysku. Sygnał puszczałem mu z topowego CD-ka ,oraz trzech dac-ów ,doszedłem do zaskakującego wniosku ,że im wyższy poziom sygnału to gra to coraz lepiej ,z bardzo dobrym drajwem i całkiem niezłym basem. Wykorzystałem tzw. przelotkę w Questyle CMA600i ,niektóre wzmacniacze słuchawkowe tak
 7. Miałem tego Coplanda z LCD-3 przez 4 miesiące ,słuchałem i prześwietliłem pod każdym względem ,napisałem,że z kompa wypadło przeciętnie ale już z CA Magic 6 jako żródła cyfrowego poprzez dac tego Coplanda połączone coax WireWolrd było już całkiem dobrze. Być może to wina kompa jako żródła cyfrowego ? Jeszcze lepiej jak pisałem było bezpośrednio z CD-ka ,nie lubię używać tego słowa ale hi-endowo .Nie wiem czy dac w tym kombajnie jest tylko dobry czy ten odtwarzacz CD jest o wiele lepszy ?
 8. Dac w Coplandzie jest przyzwoity ,z zewnętrznego żródła (CD) było lepiej .Nawet jak podłączyłem jako transport CA Magic6 też było lepiej z plików niż z kompa podłączonego do Coplanda .
 9. Mi się podobały ,nawet je miałem z Coplandem DAC215 ,teraz mam LCD2C to już niestety nie to ale może być :-)
 10. Panowie jaką macie opinię o modelu słuchawek Stax SR-507 ? Mam okazję wejść w posiadanie takowych w ramach pewnych rozliczeń z kolegą . Z tekstu powyżej wynika ,że różne modele oceniane są różnie w zależności do czego są podłączone ,mi chodzi o jakąś w miarę obiektywną ocenę brzmienia samych słuchawek .
 11. Użytkuję LCD2C ,nic technicznie w nich nie szwankuje ale mam pewną niedogodność związaną z padami, od kliku tygodni zaczęły mi "pływać" .Nie trzymam słuchawek na kaloryferze ani na oknie tylko po odsłuchu wkładam do szuflady ,sesje nawet najdłuższe nie przekraczają 3-4 godzin z małymi przerwami po godzinie a pady zachowują się jak by były na jakimś trwale plastycznym kleju . Jeszcze same nie odspajają się pod własnym ciężarem od obudowy ale przekręcają się i muszę je ciągle korygować . Czym je unieruchomić ,odpowiednim klejem czy specjalna dwustronną taśmą klejącą
 12. To prawie tak jak pierwsza miłość ,pierwsza kobieta
 13. Moje "dziadki" HD800 ,mają nr seryjny czterocyfrowy 4xxx :-)
 14. Panie Jakubie zapytam przewrotnie ,kto słyszy w słuchawkach 10Hz oprócz Pana sprzętu pomiarowego ?
 15. Moja propozycja to to Stax SRS - 3100 ( SR-L300 + SRM-252S ) . Cennikowo nowy zestaw to 4200 zł ale jest teraz na Allegro SRM-252S za 1100 zł i do tego nie z zasilaczem impulsowym tylko liniowym .Słuchawki same to 2100 ale do wyrwania pewnie poniżej 2kzł . Za 3 tysie masz kompletny zestaw ,porządne żródło i gra ,że hej a w razie czego zasilasz energizer baterią i masz mobilne. Dynamiki wcale nie mają wbrew pozorom jakiegoś gigantycznego basu jak ich porządnie nie zasilisz, (inaczej buła na basie) a to niestety kosztuje .Do tego kable :do słuchawek,IC,zasilający do
 16. A jak z basem w tych Audeze ,zwarty punktowy czy trochę się "ciągnie" ? Taka była ocena recenzenta na jednym z Portali . To było pytanie do Corvina .
 17. Dzięki za namiar ,mam tylko jeszcze jedno pytanie bo nie potrafię prawidłowo odczytać jego specyfikacji , chodzi mi o jego moc i czy jest w stanie napędzić Audeze ? Jak by jeszcze ktoś kto miał z nim styczność opisał w skrócie jego sygnaturę dzwiękową .
 18. Nie chcę mnożyć tematów ponad potrzebę dlatego zapytam w tutaj w Fanklubie Audeze bo temat dotyczy słuchawek tej Firmy. Czym dobrze (i tanio) napędzić słuchawki Audeze LCD2C ? Teraz grałem na Questyle CMA600i było bardzo dobrze ,miałem też kiedyś krótko Coplanda DAC215 oraz słuchałem na iFi CAN Pro i na tych dwóch ostatnich urządzenia było jeszcze lepiej ale jakość niestety kosztuje . Audeze to mój drugi system ,którego używam w delegacji ,w domu gram z nich ze wzmacniacza lampowego z odczepów głośnikowych poprzez specjalny reduktor . Jak wspomniałem szukam czegoś nie
 19. Kto jest teraz właścicielem marki ,Chińczycy czy jakiś bezimienny Fundusz Inwestycyjny ?
 20. No ale jak dual mono i w pełni zbalansowany to co zaszkodzi dać ? No chyba ,że takie gniazdo "psuje" odczucia wizualne ?
 21. I co Konstruktor jak zwykle twierdzi,że przy lampach nie ma sensu wyjście zbalansowane do słuchawek ?
 22. Jak te Magni są pozycjonowane do Audeze LCD2c ? Słucham ostatnio trochę po nocach a Audeze otwarte więc mocno uciążliwe dla otoczenia . A może jakiś "dekielki" do tych moich LCD2c zamontować ?
 23. Może i ja się wypowiem "w temacie" tego iFi Pro iCan , kolega mi go użyczył przed Świętami w ubiegłym roku ,miałem go w swoim systemie przez prawie dwa tygodnie . Ogólnie zgadzam się z diagnozą pana Jakuba to znaczy z jego ponad przeciętną funkcjonalnością oraz tym, że nie robi jakiegoś piorunującego wrażenia zwłaszcza w kontekście jego obecnej ceny , z tym,że kolega kupił wtedy w Salonie za < 7kzł ,brzmienie i jego ocena zmienia się w zależności od użytego żródła. iFi-ka testowałem z moimi HD800 oraz głównie Audeze LCD-X kolegi oraz posiadanych wtedy moich LCD-3 .

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...