Jump to content

taurus

Użytkownik
 • Content Count

  89
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

9 Neutral

About taurus

 • Rank
  Początkujący

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Panie Jakubie zapytam przewrotnie ,kto słyszy w słuchawkach 10Hz oprócz Pana sprzętu pomiarowego ?
 2. Moja propozycja to to Stax SRS - 3100 ( SR-L300 + SRM-252S ) . Cennikowo nowy zestaw to 4200 zł ale jest teraz na Allegro SRM-252S za 1100 zł i do tego nie z zasilaczem impulsowym tylko liniowym .Słuchawki same to 2100 ale do wyrwania pewnie poniżej 2kzł . Za 3 tysie masz kompletny zestaw ,porządne żródło i gra ,że hej a w razie czego zasilasz energizer baterią i masz mobilne. Dynamiki wcale nie mają wbrew pozorom jakiegoś gigantycznego basu jak ich porządnie nie zasilisz, (inaczej buła na basie) a to niestety kosztuje .Do tego kable :do słuchawek,IC,zasilający do wzmaka .... co generuje następne koszty . W Staxach może nie ma takiego przytłaczającego basu ale jest szybki i zróżnicowany i jest go tyle ile trzeba .Dzwięk jest otwarty i ciepły a nie jak w ciepłych dynamikach i planarach przymulony.
 3. A jak z basem w tych Audeze ,zwarty punktowy czy trochę się "ciągnie" ? Taka była ocena recenzenta na jednym z Portali . To było pytanie do Corvina .
 4. Dzięki za namiar ,mam tylko jeszcze jedno pytanie bo nie potrafię prawidłowo odczytać jego specyfikacji , chodzi mi o jego moc i czy jest w stanie napędzić Audeze ? Jak by jeszcze ktoś kto miał z nim styczność opisał w skrócie jego sygnaturę dzwiękową .
 5. Nie chcę mnożyć tematów ponad potrzebę dlatego zapytam w tutaj w Fanklubie Audeze bo temat dotyczy słuchawek tej Firmy. Czym dobrze (i tanio) napędzić słuchawki Audeze LCD2C ? Teraz grałem na Questyle CMA600i było bardzo dobrze ,miałem też kiedyś krótko Coplanda DAC215 oraz słuchałem na iFi CAN Pro i na tych dwóch ostatnich urządzenia było jeszcze lepiej ale jakość niestety kosztuje . Audeze to mój drugi system ,którego używam w delegacji ,w domu gram z nich ze wzmacniacza lampowego z odczepów głośnikowych poprzez specjalny reduktor . Jak wspomniałem szukam czegoś niedużego, niedrogiego ale bez dużej utraty jakości do posiadanych wcześniej urządzeń .Dobrze by było jak by miał wyjście na słuchawki XLR. ale nie jest to konieczny warunek . DAC-a nie potrzebuję bo poza domem mam ,nieodpłatnie użyczonego przez kolegę Cambridge Audio DAC Magic 6 .
 6. Kto jest teraz właścicielem marki ,Chińczycy czy jakiś bezimienny Fundusz Inwestycyjny ?
 7. No ale jak dual mono i w pełni zbalansowany to co zaszkodzi dać ? No chyba ,że takie gniazdo "psuje" odczucia wizualne ?
 8. I co Konstruktor jak zwykle twierdzi,że przy lampach nie ma sensu wyjście zbalansowane do słuchawek ?
 9. Jak te Magni są pozycjonowane do Audeze LCD2c ? Słucham ostatnio trochę po nocach a Audeze otwarte więc mocno uciążliwe dla otoczenia . A może jakiś "dekielki" do tych moich LCD2c zamontować ?
 10. Może i ja się wypowiem "w temacie" tego iFi Pro iCan , kolega mi go użyczył przed Świętami w ubiegłym roku ,miałem go w swoim systemie przez prawie dwa tygodnie . Ogólnie zgadzam się z diagnozą pana Jakuba to znaczy z jego ponad przeciętną funkcjonalnością oraz tym, że nie robi jakiegoś piorunującego wrażenia zwłaszcza w kontekście jego obecnej ceny , z tym,że kolega kupił wtedy w Salonie za < 7kzł ,brzmienie i jego ocena zmienia się w zależności od użytego żródła. iFi-ka testowałem z moimi HD800 oraz głównie Audeze LCD-X kolegi oraz posiadanych wtedy moich LCD-3 . Wspomnę tylko,że miałem/mam combo Questyle CMA600i ,który na tle tego iFi poprzez swój wewnętrzny dac na AKM-ie gra cieplej oraz bardzo dobrze z podłączonego klasowego CD-ka . I jeszcze jedna rzecz o której też pisałem w poprzednich postach ,razem z tymi LCD-3 miałem Coplanda DAC-215 . Wg mojego subiektywnego rankingu najfajniej ,najprzyjemniej grał ten Copland z LCD-3 oraz bardzo dobrze z HD800, ten iFi też mi się bardzo podobał ,niczego mu nie brakowało zwłaszcza z LCD-X ,nie będę się wypowiadał na temat ceny ,może trochę za wysoka ale urządzenie jest bardzo transparentne i klasowe . Z gęstym ,nasyconym żródłem (lampowy CD-ek ,bez oversamplinu) ten iFi wypadł najlepiej i jego bym sobie kupił ale niestety ze względów finansowych musiałem sprzedać nawet tego Coplanda z LCD3 ,zostałem z Questyle CMA600i + LCD2c i trzeba z tym jakoś żyć 🙂 ,na razie musi wystarczyć . P.S. Jako żródła służyły też: - Questyle CMA-600i - Oppo 93 NuForce Extreme Edition - CA 851N
 11. Nie znam się na tym za bardzo ale czy takie 250mW wystarczy do prawidłowego napędzenia takich Audeze ? Wiem mają niską impedancję to i nawet z telefonu pójdzie ale chodzi mi o to czy w sumie słabe mocowo urządzenie jest w stanie satysfakcjonująco dogodzić Audeze jak wiadomo łasym na prąd ?
 12. Znalazłem w szufladzie ,chcę komuś podarować ale pady i te gąbki nagłowne są już w nie najlepszym stanie, chciałbym kupić niedrogo nowe. Widziałem na Allegro pady ,nie ma tego elementu nagłownego pod pałąk ,chciałbym kupić komplet . Macie jakieś namiary albo może ktoś ma na sprzedaż ?
 13. Czyli taka cena z kosmosu żeby nikt nie kupił a sprzedający doczekał nowej dostawy ?

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...