Jump to content

taurus

Użytkownik
 • Content Count

  104
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

13 Neutral

About taurus

 • Rank
  Początkujący

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dobry wzmak i hulają nawet na tym firmowym kablu,że hej
 2. Tu masz test killera https://www.stereolife.pl/testy
 3. Jak wygląda zasilenia tego wzmacniacza bo przeglądając w sieci spotkałem się z zewnętrznym zasilaczem gniazdkowym impulsowym jak i zewnętrznym transformatorowym ?
 4. U mnie te słuchawki całkiem fajnie śmigają z Questyle CMA600i ,zwłaszcza po balansie .
 5. taurus

  Fanklub STAX

  Pytałem bo jak wspomniałem miałem ten zestaw i w miarę dobrze go "prześwietliłem" ,oczywiście wg swoich subiektywnych kryteriów. Wzmacniacz oceniam jako ciepły i po inwestycji w poprawę zasilania więcej z niego nie wyciągniesz .Podłączałem mu inne słuchawki Staxa ,zagrały inaczej ale relatywnie nie lepiej od sugerowanych przez Producenta L300 .Te inne słuchawki to SR-407,SR L500 i SR-507. Dwa wymienione na początku modele pożyczyłem od kolegów ,ostatni mój . Po przetestowaniu słuchawek L-300 z innymi wzmacniaczami SRM - 007tII (kolegi) oraz Eurydyka Dubiela (mój) słuchawki oceniam
 6. taurus

  Fanklub STAX

  >NuYam czego brakuje ci w brzmieniu posiadanego zestawu Staxa ?
 7. taurus

  Fanklub STAX

  Ograniczeniem w tym zestawieniu jest ten wzmacniacz ,wiem bo miałem ten komplet . Był to zestaw mojej córki ,który ,sprzedałem ale próbowałem z niego wycisnąć ile się da. Najpierw wywaliłem tę kostkę zasilającą ,zastąpiłem ją zasilaczem Tomanka ,miałem przypadkowo taki do zasilania twardego dysku. Sygnał puszczałem mu z topowego CD-ka ,oraz trzech dac-ów ,doszedłem do zaskakującego wniosku ,że im wyższy poziom sygnału to gra to coraz lepiej ,z bardzo dobrym drajwem i całkiem niezłym basem. Wykorzystałem tzw. przelotkę w Questyle CMA600i ,niektóre wzmacniacze słuchawkowe tak
 8. Miałem tego Coplanda z LCD-3 przez 4 miesiące ,słuchałem i prześwietliłem pod każdym względem ,napisałem,że z kompa wypadło przeciętnie ale już z CA Magic 6 jako żródła cyfrowego poprzez dac tego Coplanda połączone coax WireWolrd było już całkiem dobrze. Być może to wina kompa jako żródła cyfrowego ? Jeszcze lepiej jak pisałem było bezpośrednio z CD-ka ,nie lubię używać tego słowa ale hi-endowo .Nie wiem czy dac w tym kombajnie jest tylko dobry czy ten odtwarzacz CD jest o wiele lepszy ?
 9. Dac w Coplandzie jest przyzwoity ,z zewnętrznego żródła (CD) było lepiej .Nawet jak podłączyłem jako transport CA Magic6 też było lepiej z plików niż z kompa podłączonego do Coplanda .
 10. Mi się podobały ,nawet je miałem z Coplandem DAC215 ,teraz mam LCD2C to już niestety nie to ale może być :-)
 11. Panowie jaką macie opinię o modelu słuchawek Stax SR-507 ? Mam okazję wejść w posiadanie takowych w ramach pewnych rozliczeń z kolegą . Z tekstu powyżej wynika ,że różne modele oceniane są różnie w zależności do czego są podłączone ,mi chodzi o jakąś w miarę obiektywną ocenę brzmienia samych słuchawek .
 12. Użytkuję LCD2C ,nic technicznie w nich nie szwankuje ale mam pewną niedogodność związaną z padami, od kliku tygodni zaczęły mi "pływać" .Nie trzymam słuchawek na kaloryferze ani na oknie tylko po odsłuchu wkładam do szuflady ,sesje nawet najdłuższe nie przekraczają 3-4 godzin z małymi przerwami po godzinie a pady zachowują się jak by były na jakimś trwale plastycznym kleju . Jeszcze same nie odspajają się pod własnym ciężarem od obudowy ale przekręcają się i muszę je ciągle korygować . Czym je unieruchomić ,odpowiednim klejem czy specjalna dwustronną taśmą klejącą
 13. To prawie tak jak pierwsza miłość ,pierwsza kobieta
 14. Moje "dziadki" HD800 ,mają nr seryjny czterocyfrowy 4xxx :-)

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...