Jump to content

Palpatine

Zasłużony
 • Posts

  2,743
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  87

Everything posted by Palpatine

 1. Słuchawki są bardzo wysokiej jakości. Za lepsze trzeba sporo dopłacić. Można powoli zbierać na UM Mest Mk2 Kabel można w przyszłości sobie zamówić jakiś lepszy aby dopieścić ulubione słuchawki. Dobrze słyszeć, że nasze porady trafiły w gusta.
 2. Będzie Pan zadowolony Proszę podzielić się pierwszymi wrażeniami.
 3. Przypominam, że jak wychodziły flagowe HD600 i HD650 kosztowały ok 2500 zł, później Hd800 gdzieś koło 4900 zł, Beyerdynamic T1 rev2 - 3999 zł. A dzisiaj nas testują, kto da więcej i premiowanie produktu poprzez cenę a nie jakość.
 4. Czyli są słabe...jakby były droższe od Abbys i Hifimana to by przynajmniej wysłali w świat sygnał, że są przynajmniej tak samo dobre
 5. Jeśli boisz się ze basu będzie zbyt dużo to poczytaj o UM 2HT Terminator są jaśniejsze od 3DT
 6. W zasadzie nie kupisz żadnych dokanałowek po odsłuchu. Dlatego są fora i można polegać na doświadczeniu innych, którzy w roku testują kilkanaście/kilkadziesiąt par, ewentualnie można się bawić w koło fortuny i Magda wskaże te najlepsze
 7. Dx160 to dobry wybór, odrzucenie FiiO jeszcze lepszy. Warto poszukać używki, czesto się pojawiają za 900 zł a wtedy można myśleć o UM. Żadne z wymienionych wyżej nie zagrają w takiej klasie. Lepiej kupić raz a dobrze niż je wymieniać za kilka miesięcy ze strata finansowa.
 8. Najwiecej jakości dostaniesz kupując słuchawki. UM 3DT to dobry kierunek. Do tego używany DX160 i praaawie mieścisz się w budżecie. Z tańszych opcji to: Ikko Oh10 ale tutaj Vka jest dość agresywna, FiiO Fh5 ale to granie bardziej W niż V,.
 9. Palpatine

  Muzyka filmowa

  Sam Zimmer prosił reżysera aby mógł napisać muzykę do Dune...nie znając uniwersum, książek, poprzedniego filmu. Chciał mieć czysty umysł aby stworzyć dzieło swojego życia. Póki co dostępny soundtrack i score, czekamy na trzecią płytę.
 10. Moim zdaniem 990ED 250 ohm (nie pro) lub H2HR w zależności od preferencji tonalnych. Poziom słuchawek jeśli chodzi o jakość jest zbliżony
 11. Sprawdzę. Swoja droga muzyka do pierwszej Duny nie leżała mi kompletnie.
 12. @Bednaarnie znam, ale z chęcią się zapoznam. Czy to jest jakaś wariacja muzyczna na podstawie książki?
 13. Kilka albumów z HDTracks Metallica (Remastered Expanded Edition) [192kHz · 24bit] Dune (Original Motion Picture Soundtrack) [48kHz · 24bit] The Dune Sketchbook (Music from the Soundtrack) [48kHz · 24bit]
 14. Większość sklepów nie przyjmuje zwrotów słuchawek dokanałowych, także radzę się dopytać przed kupnem. Moralność może nie mieć nic do rzeczy. Amazon dopuszcza zwroty do 30 dni więc to jest jakaś opcja.
 15. W samolocie jest taki szum, że nie sądzę abyś przeszkadzał osobie siedzącej obok. Ale sam nie mam takich doświadczeń więc się nie upieram.
 16. @jacieknie myślałeś o Airpods Pro? To jedne z najlepszych słuchawek dokanałowych na rynku zarówno pod kątem brzmienia, anc, mikrofonów jak i użytkowym - szczególnie w połączeniu z iphonem.
 17. Nie ma tutaj offtopu. Muzyczne zakupy to także bilety na koncerty, książki, plakaty, płyty cd i digital jak i sprzęt. Wszystkim się dzielimy tutaj. Na zadane pytanie cyt. "po co zmieniać?" to już musisz sobie sam odpowiedzieć @BednaarTutaj sporo osób ma swój sprzęt latami, inni kupują i sprzedają aby sprawdzić co ciekawego pojawia się na rynku, jeszcze inni słuchają muzyki na kolumnach z lat 80. Co więcej jedni preferują kolumny, inni słuchawki nauszne jeszcze inni dokanałowe. A są i tacy, którzy buduja sobie każdy tor z osobna na inne okazje lub nawet pod inne gatunki muzyczne.
 18. Jak na Audeze to waga piórkowa
 19. Elektrostaty od Audeze za 20k zł. Hmmm świat zwariował
 20. W jakich latach topowce kosztowały 2k zł? A co do Hifimana i ich 30k zł to historia jest inna. Fang chciał sprawdzić czy ludzie będą płacić tyle kasy za skrzypiące słuchawki i patrzy z przerażeniem ze popyt jest. Wersja poprawiona będzie po 50 k zł. Inne firmy topowe modele maja znacznie tańsze. Beyerdynamic od lat ma swietnie wycenione topowe T1
 21. To nie bierze się znikąd. Wystarczy zobaczyć jak mocno zdrożało euro, koszty ludzkiej pracy, prąd, benzyna i powierzchnie magazynowe.
 22. Prędzej nowe wypusty LCD3F. Ale to tylko domniemanie.
 23. Bardzo ciężko o takie słuchawki, ja takich w ogóle nie znam ale nie zawędrowałem dalej niż do pułapu 5-6 tys zł. Może gdzieś w wyższych rejonach cenowych takie można znaleźć, ale ciężko będzie o takie połączenie. Może Meze Emyrean?
 24. Pisałem na naszym Discordzie. Wątpliwa synergia z UM Mest MK2. Szukam dalej…AK SE180 i DX300 póki co oblały test. Początkowo byłem zadowolony bo było lepiej niż z AK ale ostatecznie będę szukał czegoś innego.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...