Jump to content

Palpatine

Zasłużony
 • Content Count

  1,914
 • Joined

 • Days Won

  38

Everything posted by Palpatine

 1. Ja obecnie Cobalta używam z iPhone X oraz iPad Pro wiec nie mam takich opcji. Ale jak używałem go ostatnio w laptopie z win10 to zawsze zaznaczałem opcje o której piszesz.
 2. Jak wysyłka jest z Chin to nie ważne do jakiego kraju idzie paczka, zawsze masz cło plus VAT plus opłaty celne. Czasem celnik ominie ale dzisiaj to rzadkość.
 3. Jeśli to ma jakiekolwiek znaczenie to ja słuchałem Andro v2. Moje wnioski są podobne do tych z filmu. Ciężko z filmu wywnioskować która wersja Andro posłużyła do testu
 4. Kupiłem BGBP DM6, ale na mnie się nie patrz - bardzo często zmieniam słuchawki, głównie w celach poznawczych. Lubię testować nowe iemy szczególnie muliarmatury. DM6 względem Oh10 są szybsze, bardziej dynamiczne, maja mniej basu, średnica jest bliżej, góra czystsza. Przekazują więcej mikro i makro detali. Z kolei Oh10 maja lepszy sub bas który schodzi niżej i mocniej atakuje, dużo więcej midbasu, scena ciut szersza. Podobna półka cenowa, różnią się detalami.
 5. Ja miałem Ikko Oh 1 i Ikko Oh10, niestety innych które wymieniłeś nie słyszałem. Co do wagi to wg mnie one na tyle dobrze siedzą w uchu, ze ja nie odczułem aby używanie ich było niekomfortowe. Przynajmniej do 1,5/2h. Co do koloru to one są dość ciemne, nie specjalnie odbijają światło, a na pewno nie jest to efekt lustra. Co do grania, mocna Vka, sporo basu i góry. Średnica mimo ze cofnięta to organiczna i dociążona. Całkiem fajna scena. Wysoka jakość ogólna. Sprzedałem je tylko dlatego, ze ostatnio zmienia mi się wrażliwość na niskie tony. Sugeruje aby szukać dla nich neutralnego źródła. Wg mojej opinii grają lepiej niż FH5, które są mocno pofalowane. Pomijam już sprawę wątpliwej ergonomii.
 6. Andromedy z Cobaltem nie szumią, przynajmniej nie w połączeniu z IPhoneX/IPad Pro jako transport. Podobnie zachowują się BGVP DM6. Cisza kompletna. Ja obracam się ostatnio w okół skutecznych muliarmatur i pod takie słuchawki szukałem źródła.
 7. Dokonywałem wyboru pomiędzy tymi samymi urządzeniami mając Andromedy na uszach. Co prawda ceny kształtowały się już inaczej 1399 vs 899 zł. Zgadnij co kupiłem? Największe zaskoczenie w FiiO ze tak dobrze współpracuje z IPhonem, ale szum na wyjściu (Andromedy są bardzo czule) oraz jakość (cyfrowość) wysokich tonów spowodowały, ze go nie kupiłem. Zreszta to stary problem z FiiO. Słaba implementacja kostek oraz cyfrowe wysokie tony. Możliwe ze wymienne moduły AMP coś zmieniają w tej kwestii ale wtedy to już robi się 2000 zł vs 899 zł. Jak ja robiłem porównania to nie było na rynku wymiennych amp.
 8. Właśnie dzisiaj zrobiłem porównanie Cobalta oraz Dongla od IPhone. Przecież to jest deklasacja. Dongle jest fajny w swojej cenie, ale niestety nie może równać się z Cobaltem.
 9. Mamy fanklub poświęcony Ikko. Nie ma potrzeby zakładania oddzielnych tematów. Oh10 są bardzo łatwe w napedzeniu i w występowaniu. Mi najlepiej grały z IPhonem, słabiej z Dragonfly Cobalt a jeszcze gorzej z Red. One potrzebują bardzo neutralnego źródła, najlepiej takiego które ogarnie ich bas i utemperuje lekko górę. BTW to świetne słuchawki w swojej cenie.
 10. @raulendymion wiesz gdzie są produkowane armatury Polaris i Andro? 😉
 11. Moje nowe i10 miały różnie ułożone fazory. Jeden centralnie, drugi bliżej ścianki. Wpływu na dźwięk nie słyszałem, co więcej nawet nie wpadli mi to do głowy i w takim stanie je sprzedałem obecnemu tu na forum moderatorowi. Teraz będzie perm 😉 Najwidoczniej QC w Audeze nadal leży i kwiczy. Przy takich cenach to wręcz dyskwalifikujące.
 12. Wg mnie bardzo wysoka jakość w tej cenie prezentują ikko oh1
 13. To jest kwestia gustu i preferencji. W jakim paśmie Q5 za bardzo rozjaśnia NO? Pamietam go dobrze z cyfrowych wysokich tonów. Dla mnie takie NO czy NHC wymagają bardzo mocnego rozjaśnienia, mocniejszego niż może zapewnić Red (szczególnie NHC). Pamietajmy ze Red gra dość mocna Vka. Doda basu ale zajmie się jego kontrolą, oczyści/odchudzi średnice oraz doda sporo wysokich jednocześnie rozbudowując scenę.
 14. Red był strojony pod NHC i NO wiec będzie lepiej pasował. Bardzo dobre połączenie pod względem synergii.
 15. @Xender mam wrażenie ze jesteś pierwszą osobą na forum, która ma możliwość przetestowania obu połączeń oraz ich opisania dla nas także czekamy na więcej 😉 Roznica w dynamice może wynikać z tego ze Apple podaje sygnał przez BT za pomocą kodeka ACC który ma swoje ograniczenia. Czy tonalność jest taka sama?
 16. Porn bo można sobie patrzeć do woli jak upchnięto 5 armatur i muszę przyznać ze jest to ciekawy widok.
 17. @decees prawdziwa perełka. Jak ktoś ma NHC lub Owle ew HD650 i planuje z nimi zostać na dłużej to jest to sprzęt wręcz idealny pod te słuchawki. Red, Aune S16, Matrix Quatrro II a później zaczynaja się rejony sprzętów których nie słuchałem ze względu na $
 18. Ja nie miałem problemu ani z kablami ani gniazdami, a u mnie i10 ładnie się napracowali. Inna sprawa, ze staram się bardzo dbać o słuchawki.
 19. U mnie wjechała taka butelka...imieninowa. Kolejny Cask Strenght do kolekcji
 20. To dwie różne słuchawki.
 21. @Hir0 blendy sa produkowane po to by mieszać je z cola 😉 Od czerwonego Jasia gorszy jest tylko balentines i whisky Dark 😉 Czarny Jaś to już blend premium, który mi osobiście smakuje, ale jak mam wydać na niego 99 zł to zawsze wybiorę dopłatę 20 zł do Singiel Malta
 22. Te Walker niestety jest gorszy od czerwonego Jasia, a to już naprawdę trzeba się postarać.
 23. Audeze i20 z kablem Cypher kosztowały 599$, a w Polsce 2799 zł o ile dobrze pamietam

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...