Jump to content

Evanduril

Użytkownik
 • Content Count

  29
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

8 Neutral

About Evanduril

 • Rank
  Początkujący

Posiadany sprzęt

 • Słuchawki
  Audioquest NightOwl
 • Sprzęt źródłowy
  Dragonfly Red
 1. Bardzo fajne, ale zbyt ambientowe Fractal Dreamers - ciekawe odkrycie, choć nie w 100% związane z tematem. Dzięki. Kingdom of Silence - baardzo blisko
 2. Nie dokładnie, ale blisko, dzięki
 3. Hejka Znalazłem tutaj dzięki Wam sporo inspiracji muzycznych, m.in. mojego obecnie ulubionego wykonawcę - The Fat Rat. W związku z tym mam prośbę - czy znacie wykonawców lub pojedyncze utwory EDM, w których występuje silna linia muzyczna z użyciem pianina ew skrzypiec? Coś w stylu: - Robert Miles - Children - Brennan Heart (i inni) - Imaginary (Live Edit) - szczególnie początek Czy nawet z mojego własnego badziewnego utworu (dopiero się uczę ) http://www.studioaurora.pl/download/Evanduril-Mysterious_world.mp3
 4. Z Dragonfly nie ma takiego problemu, działa ze wszystkim u mnie. Zarówno Black jak i Red.
 5. Na przykładzie Dragonfly Red/Black - podłączasz urządzenie po wyjściu USB (kabel OTG), 3,5 mm nie dotykasz. Przy obecnych promocyjnych cenach za nie to idealny IMHO wybór.
 6. Może ktoś podpowiedzieć jak wygląda synergia Focal Listen i Dragonfly Black?
 7. Tidal wysyla hifi tylko z użyciem aplikacji desktopowej. Jest to nawet napisane na ich stronie.
 8. Na Massdropie jest takie sobie cudeńko: https://www.massdrop.com/buy/smsl-m9-dac-amp Wg cen na Ceneo, Allegro itp, jest to sprzęt wystawiany za ponad 2000 zł. Na Massdropie kwota wychodzi nieco ponad 500 zł. Czy ktokolwiek orientuje się co to za sprzęt, może powiedzieć coś nt użytych tam kości? Czy jest sens zakupu tego sprzętu pod NightOwle, biorąc pod uwagę, że mam już Dragonfly Red (i Black)?
 9. Jeżeli tak jest napisane faktycznie, to wniosek jest taki, że nie obsługuje i nie wysyła poza 1 wybranym telefonem.
 10. Okej, sprawa wyjaśniła się. Dragonfly z Androidami ma ten problem, że defaultowo jego ustawienia głośności to 22/100 przy podłączaniu (w celu ochrony słuchu), a Androidy traktują tę wartość jako maksymalną i tylko maksymalnie do takiej pozwalają pogłośnić. Kabel nie miał z tym nic wspólnego. Wystarczyła aktualizacja firmware DFR i maksymalna głośność jest teraz o wiele wyższa.
 11. Promocje od Audio Klanu (Top Hi-Fi) mają być do świąt. Ja właśnie zanabyłem również DragonFLy Black 1.5, więc mam w tej chwili oba (Red i Black). Co mnie wyjątkowo zaskoczyło to to, że Black gra o wiele głośniej od Red. To strasznie dziwne. Te linki wskazują wyłącznie na to, co pisałem: "Wszystko, czego potrzeba to subskrypcja TIDAL HiFi, dająca dostęp do tysięcy albumów w jakości Master w desktopowej aplikacji TIDAL." Linki partnerów MQA nie mają żadnego znaczenia, bo TIDAL nie wysyła MQA do telefonów.
 12. Źródło informacji nt dostępu flac/mqa na smartfonie? Nawet na ich stronie napisane jest "za pomocą aplikacji desktopowej".
 13. Wg mnie to byłoby nielogiczne, ale może czegoś nie wiem. Dragonfly tylko przerabia 0/1, jeśli pewnych 0/1 nie dostanie, to sobie ich nie wyczaruje. A nie dostanie, jeśli Tidal ich nie wyśle. Więc skoro Tidal na telefon ich nie wysyła...
 14. Jeżeli Tidal oferuje flaca tylko na PC to siłą rzeczy z telefonu (np przez OTG) tego się nie uświadczy. Po prostu na telefon nie zostaną wysłane odpowiednie pliki. Niemniej jednak użycie DF z telefonem polepszy dźwięk nawet 320 kb/s. Testowałem

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...