Jump to content

daviox

Użytkownik
 • Content Count

  316
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  14

daviox last won the day on April 8

daviox had the most liked content!

Community Reputation

202 Excellent

About daviox

 • Rank
  Zaawansowany
 • Birthday 08/15/1998

Recent Profile Visitors

2,370 profile views
 1. Raczej widział. Ostatnio sporo forumowiczów ceni sobie aktywne zestawy Edifier, może tam znalazłoby się coś godnego uwagi. Kilka modeli znajduje się w Polecanych, a niektóre mają pełną recenzję na łamach bloga. Kilka osób podzieliło się swoimi wrażeniami na forum:
 2. Jak głównie do muzyki, to chyba lepiej jakiś zestaw 2.0/2.1, chyba że masz ścieżki audio w 5.1
 3. Czy słyszę różnice? Czasem tak, czasem nie. Wiele zależy od materiału źródłowego, sprzętu, realizacji i gatunku. Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, bo jeżeli test wykonujesz na utworach, których się nie zna, to to również może wpłynąć na efekt końcowy. Formaty bezstratne są świetne nie tylko ze względu na jakość, ale także ze względu na bezstratność właśnie. Z takim plikiem mogę robić co chcę, bez obawy o degradację jakości w przypadku konwersji do formatu stratnego. Z dobrze zrealizowanego FLAC'a można zrobić niezły encoding do [email protected]
 4. Sprawdzałeś, czy problem występuje na innych portach USB? Jeżeli to komputer stacjonarny, to kartę podpinasz pod USB płyty głównej, czy panel frontowy? Jak masz możliwość, to sprawdź, czy to samo się dzieje na innym komputerze.
 5. daviox

  Muzyczne Zakupy

  Jak na taką cenę, to zaskoczyłem się naprawdę pozytywnie. Nie ma potrzeby pakowania CUBE'a w torbę, tylko małe etui z sonatą wystarczy na wyjazdy z lapkiem. Scena zaskoczyła mnie najbardziej.
 6. daviox

  Muzyczne Zakupy

  @bachankas, w sumie, to Delty. Charakterystyką zbliżony do M1, większa moc na wyjściu robi swoje (na E1, 3-4% głośności to był u mnie max.), więc z napędzeniem nie powinno być problemów. Mogę jeszcze dzisiaj przysiąść i zrobić jakieś małe porównanie, bo dawno nie słuchałem. Jedna rzecz, która od razu się rzuca w uszy, to wrażenie, jakby to małe ustrojstwo odcinało najniższe zakresy basu, pewnie dlatego z KPP fajnie się zgrywa. Potwierdziły mi to jeszcze dwie osoby. Używam Sonaty jako DAC podróżny, więc nie jest zbyt często używana. Co do drenażu baterii, to niestety się nie wypowiem, bo używam z laptopem. Regulacja głośności w pełni cyfrowa, ale tu nie jest idealnie, nie jest ona płynna, słychać wyraźne przeskoki, czasem nawet co 2-3%, ale da się z tym żyć. Za taką cenę to spoko opcja, jak ktoś chce coś mobilnego i przyzwoitego brzmieniowo. Ciężko jednak stwierdzić, czy będzie lepiej, niż układ w telefonie, prędzej inaczej.
 7. daviox

  Muzyczne Zakupy

  @bachankas, fajnie się zgrywa z czymś cieplejszym, pokroju KPP. @raulendymion chyba ma już gen. 2, ale ona się ponoć tylko obudową jack'a rożni. @raulendymion, wgrywałeś już inny firmware do niego? HD_D Wyłącza mikrofon, ale odblokowuje wszystkie dostępne częstotliwości próbkowania. Są jeszcze sterowniki, ale ich nie testowałem.
 8. Kwestia silnika. Anglojęzyczne forum oparte na IPB określi taką samą siłę hasła, jak polskojęzyczne, więc nie ma nawet mowy o sprawdzaniu, czy w haśle nie ma frazy słownikowej. Co ciekawe, dwa różne, losowo wygenerowane hasła, które spełniają wszystkie warunki, określi z różną siłą... Decydującym czynnikiem zdaje się być ilość znaków, przy 12 wskaźnik siły przyjmuje już maksymalną możliwą wartość. Ilość ma wpływ, ale na pewno nie jest jedynym elementem, wpływającym na obliczenie złożoności.
 9. Przy 3-drożnych konstrukcjach trudność wzrasta, bo trzeba ze sobą odpowiednio zestroić już nie dwa, a trzy przetworniki, więc dochodzi tu druga częstotliwość odcięcia. Charakterystyka basu jest zależna od rozmiaru i typu dobranej obudowy, więc tu może być różnie. Przy 3-drożnych konstrukcjach niestety nie pomogę. W tej sytuacji - osobiście - zwróciłbym się w kierunku aktywnych zestawów 2.1.
 10. Przede wszystkim, czeka Cię dużo czytania. Mogę potem podpytać o konkretne książki. Najpierw głośniki, potem wyliczenie wymiarów i dobór odpowiedniej obudowy, w zależności od tego, jaką chcesz uzyskać charakterystykę. Nie każdy głośnik się sprawdzi w danej obudowie. Jeśli ma to być obudowa typu BR, to jeszcze trzeba wyliczać długość tuby bass-reflex'u, itd. Jeśli głośniki nie będą miały zwrotnic w zestawie, to jeszcze dochodzi ich dobór. Generalnie rzecz ujmując, na pewno nie jest to takie hop-siup, ale da się. A tu takie foto for fun Mały edit - Mowa oczywiście o konstrukcji pasywnej. Do takich kolumn jeszcze będzie potrzebny wzmacniacz.
 11. Może się nada... Możesz jeszcze obczaić Fractal Dreamers. Możliwe, że tam znajdziesz coś, co Cię zainteresuje.
 12. daviox

  Muzyczne Zakupy

  @Noah Z niecierpliwością będę wyczekiwać opisu wrażeń. @LoCzekk Niezły patent! Muszę sprawdzić u siebie! To musi być jakaś audiofilska taśma i marker, czy można wziąć pierwsze lepsze z papierniczego?

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...