Jump to content

daviox

Zasłużony
 • Content Count

  491
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  20

daviox last won the day on February 19

daviox had the most liked content!

Community Reputation

355 Excellent

About daviox

 • Rank
  Meloman
 • Birthday 08/15/1998

Posiadany sprzęt

 • Słuchawki
  Koss PortaPro, Aune E1
 • IEMy
  Brainwavz Delta, Audictus Explorer 2.0
 • Sprzęt źródłowy
  TEAC HA-P90SD, Audiotrak CUBE BE [LM6172]
 • Odtwarzacze (DAPy)
  Shanling M3s, Shanling M1
 • Głośniki / kolumny
  Focal Chorus 706
 • Wzmacniacze głośnikowe
  Onkyo A-8220 (wersja japońska+MOD)
 • Okablowanie i zasilanie
  Supra 2.5 Classic

Recent Profile Visitors

3,892 profile views
 1. Jeśli coś kompaktowego, to raczej Edifier, ale mam jeszcze jedną propozycję. Jeżeli obecny zestaw jest satysfakcjonujący, a chęć zmiany wynika wyłącznie z potrzeby zwolnienia miejsca, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby odłączyć pozostałe głośniki, zostawiając tylko satelity lewą i prawą, uzyskując w ten sposób konfigurację 2.1 bez dodatkowych głośników.
 2. Jeśli wyłączyłeś opcję DAC, to jest to normalne zachowanie. Możesz w ustawieniach dźwięku zdefiniować docelowy rozmiar próbki i jego częstotliwość dla WASAPI (API, które jest używane w Windows do zarządzania dźwiękiem). Co do ASIO, trzeba pamiętać, że działa ono w trybie "wyłącznym" (exclusive) - jeśli w danym momencie jakiś program korzysta z ASIO, nie ma mowy o jednoczesnym odtwarzaniu dźwięków z innych aplikacji/gier/etc. Tu poglądowy screen, jak takie ustawienia wyglądają: Zmiana próbkowania w systemie nie zrobi Ci Hi-Res'a, ani nawet czegokolwiek w bezstratnym formacie z czegoś, co jest skompresowane stratnie. Równie dobrze można by wziąć jakiś plik [email protected] i przekonwertować np. do FLAC 24-bit/192 kHz - Format się zmieni, ale jakościowo nie odczuje się żadnej poprawy.
 3. Indila - Mini World (Limited Edition) CD + DVD - 470 923 4 Dziś przyszła. Przyznam, że miłe zaskoczenie, bo spodziewałem się tłoczenia od Universal Music Polska, a tu taka niespodzianka, bo numer katalogowy prowadzi do wydania francuskiego.
 4. Jak mi się będzie chciało, to może na szybko skrobnę jakąś listę...
 5. Z przyjemnością użytkuję PocketBook InkPad 3 (PB740). Sprzęt na linuchu, więc o androidowych aplikacjach można zapomnieć, za to możliwość regulacji temperatury barwy podświetlenia, to jest coś! Są pewne przypadłości, jeśli chodzi o wyświetlanie grafik w plikach EPUB (przez to nie mam możliwości przeczytania niektórych mang w rzeczonym formacie, podobno ma to zostać poprawione). Z treścią tekstową i z plikami CBR/CBZ nie miałem żadnych problemów. Szybkość działania zdecydowanie na plus, chociaż przy sporych PDF-ach potrafił nieco dłużej pomyśleć (100+ MB), ale to wciąż czas akceptowalny.
 6. Jeśli posiada się zewnętrznego DAC-a, który de facto też jest kartą dźwiękową, to wtedy integra w ogóle nie bierze udziału w odtwarzaniu dźwięku. W przypadku CUBE'a - Słuchawki + Mikrofon do gniazd na froncie, a aktywne głośniki do pary gniazd RCA, które znajdują się z tyłu obudowy. CUBE przy takim użytkowaniu jest o tyle komfortowy, że posiada przełącznik wyjścia (Słuchawki <-> RCA), więc przełączanie się między urządzeniami to kwestia wciśnięcia przycisku.
 7. Na podstawie tabliczki znamionowej nie da się określić, które głośniki będą grały lepiej. Zakładam, że może być trochę ciszej, niż z wieży, o ile specyfikacja podana na tabliczce prawdę mówi. Co do karty dźwiękowej, na początek spróbowałbym pograć z integry, potem ewentualnie kombinować z kartą, mając jeszcze na uwadze zakup słuchawek.
 8. Zgaduję, że zawieszenie membrany dokonało żywota. Nie wiem, czy opłacałoby Ci się bawić w kupno głośników do tej wieży. Spora szansa, że wieża nie wyciągałaby nawet połowy potencjału z kolumn. Przy takim budżecie skłaniałbym się ku jakiemuś aktywnemu zestawowi głośników od Edifiera. R1600TIII można nabyć za kwotę ±450 złotych, choć warto zerknąć i na inne modele. Pomocne może się również okazać to zestawienie. Na upartego można kombinować z jakimiś kolumnami podstawkowymi do tej wieży, ale to już trzeba by się tak mocno uprzeć, bo to może być różnie, zarówno z opłacalnością pod względem kosztów, jak i efektu końcowego. Jeśli zaś chodzi o słuchawki, oddaję głos innym forumowiczom, ponieważ sam nie mam w tej kwestii zbyt dużego doświadczenia.
 9. - Możliwe, że gdzieś w tym temacie można już to znaleźć, no ale... to jest po prostu piękne! Jeden z utworów, który podczas codziennych odsłuchów musi polecieć tak z minimum trzy razy.
 10. Co do Waifu, wystarczy zerknąć na profilowe. Tak. Nie mam Waifu na tapecie. Jakby ktoś się zastanawiał o czym wspomniał @JTN5M, śpieszę z pomocą: Osobiście wolę Sis puella magica! i She is a witch (OST z pierwszego filmu), ale ja mam świra na punkcie twórczości Kajiury. Porywa mnie za każdym razem. Co do listy... Czy ja wiem... nigdy się nad tym jakoś specjalnie nie zastanawiałem. xD
 11. Masz możliwość sprawdzenia, czy problem występuje w połączeniu z innym komputerem?
 12. f2k jest tylko odtwarzaczem, nie ma możliwości trybu pracy w roli globalnego EQ. Tę funkcję może pełnić Equalizer APO. Zaś co do samego foobar'a, na forum znajduje się zbiorczy wątek, dedykowany temu odtwarzaczowi.
 13. daviox

  Pokaż Pulpit

  > Weeb > Linux > i use Arch btw. > i3wm > Multimonitor setup Lepiej być nie może xD
 14. Obawiam się, że w podanej kwocie może być ciężko znaleźć takie zintegrowane rozwiązanie. Sony NWWS414B.CEW (wersja z wbudowanym 8GB pamięci wewn.) jest do kupienia za ~300 PLN. Należy wziąć pod uwagę spełnianie norm IP (odporność na wodę/pot, pył) przez tego typu sprzęt, dedykowany do użytku podczas uprawiania sportu, więc cena odpowiednio winduje w górę. Pozostaje iść na kompromis, albo poczekać na możliwość zwiększenia budżetu, który chce się przeznaczyć na tego typu zakup.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...