Jump to content

daviox

Zasłużony
 • Posts

  653
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  33

daviox last won the day on February 25

daviox had the most liked content!

About daviox

 • Birthday 08/15/1998

Posiadany sprzęt

 • Słuchawki
  Koss PortaPro
 • Słuchawki (pozostałe)
  Koss PortaPro Wireless
 • IEMy
  Aune E1, Audictus Explorer 2.0, Brainwavz Delta
 • Sprzęt źródłowy
  TEAC HA-P90SD, Audiotrak CUBE BE [LM6172], Hidizs Sonata HD (1st gen.)
 • Odtwarzacze (DAPy)
  Shanling: M5s, M3s, M1
 • Głośniki / kolumny
  Focal Chorus 706
 • Wzmacniacze głośnikowe
  JVC AX-Z911BK
 • Okablowanie i zasilanie
  Supra 2.5 Classic → Melodika MDMJ2R → FiiO CL06

Recent Profile Visitors

6,527 profile views

daviox's Achievements

 1. Każdemu według potrzeb Do f2k nie mam żadnej skórki, wszystko ogarniałem pluginami i ręcznym konfigurowaniem idealnego dla mnie układu, zaś jeśli chodzi o odtwarzacz używany na co dzień (AIMP). nieprzerwanie od lat uczepiłem się jednej skórki, no i lubię, jak mi wszystko współgra kolorystycznie: Do tego TrayControl AIMPa, które jak już jest używane, to głównie poza samym odtwarzaczem:
 2. daviox

  Muzyka z gier

  Świetna aranżacja 『町、時の流れ、人』(Town, Flow of Time, People) Album: CLANNAD arrange album "MABINOGI" [KSLA-0011]
 3. daviox

  Muzyka z gier

  Tak myślałem, że kojarzę Seycara... Wersja limitowana Shining Song Starnova ma dorzucony soundtrack od nich, w mp3. Nie pokusiło mnie, żeby bandcampa przewertować, a tu proszę - Shining Song Starnova Original Soundtrack --- OT W sumie trochę dziwna decyzja wydawcy edycji limitowanej; OST w formacie mp3, a Vocal Collection to FLAC 24/96, gdzie to są raptem 3 utwory + wersje instrumentalne.
 4. Przewerowałem nieco ofertę sklepu. Polecę producentami, będzie trochę prościej Focal - Tu chyba tylko Chora 806 mieszczą się w budżecie. Następca serii Chorus, którą sam posiadam (Chorus 706) i sobie chwalę. KEF - Q350, osobiście przesłuchałbym jeszcze LS50, ale tu jest już dwukrotne przekroczenie budżetu. Jamo - brak w ofercie(?) Monitor Audio - Zerknij na serię Bronze. Średnica w Bronze 2 mnie bardzo urzekła, ale osłuchaj dokładnie, bo u mnie je skreślił dół.
 5. Jaki typ kolumn wchodzi w grę? Tylko podłogowe, czy podstawkowe też można brać pod uwagę?
 6. Nie ma takiej możliwości. Ta Manta nie ma żadnego wyjścia liniowego.
 7. Od strony czysto techniczej, patrząc informatycznie - Tak. Co ciekawe, spotkałem się z jedną opinią, że przełącznik Cisco gra lepiej od jakiegoś dedykowanego pod audio... Jakkolwiek miałoby się to przekładać. Niemniej, szanuję każdy punkt widzenia, o czym można przeczytać w przytoczonej dyskusji. Naprawdę nie wiem, jak switch miałby Ci wpłynąć na dźwięk - czysto funkcjonalnie, jeśli switch nie jest spartolony na etapie produkcyjnym, czy implementacj obsługi protokołów, każdy dobry się sprawdzi, nawet te domowe.
 8. Hmmm, jak już mowa o switch'ach, to podrzucę to tutaj. Łatwiej będzie znaleźć, a w sumie na temat.
 9. Coś zmienia na pewno, jednak nie jestem w stanie dokładnie określić co. Z układami AD w swoim CUBE BE nigdy nie kombinowałem. Impedancja jest ta sama, układ DAC również.
 10. Cześć, ogłoszenie wygląda ok. Drobna uwaga - oferowany jest Prodigy Cube, starsza wersja ciepło przyjętego Prodigy Cube Black Edition. Poza kolorem obudowy, różnią się one fabrycznie zamontowanym OPAMPem - jeśli dobrze pamiętam. Nie będzie to problem, bo tu sprzedawca już wymienił układ na inny. Możesz poprosić jeszcze o fotki tyłu i samego środka po rozkręceniu obudowy.
 11. Tak, dokładnie. Im wyższy poziom kompresji, tym więcej mocy obliczeniowej potrzeba, żeby zdekompresować strumień audio, dlatego niektóre DAPy mają w specyfikacji wyraźnie zaznaczone, jaki zakres poziomów kompresji jest wspierany. Level 5 się utarł jako taki standard, bo to chyba nawet domyślne ustawienie enkodera. Komputer się przy tym nawet nie zająknie. Pomijając praktyczność w postaci tagów, okładek itd. - Trzymanie wszystkiego w WAV dość szybko by mi wyczerpało zasoby dyskowe. Małe porównanie: Trzy albumy, łącznie 6x CD. FLAC w pełni otagowany, z okładkami włącznie. FLAC: 2.3 GiB - WAV: 3.9 GiB
 12. Ale wy wiecie, że najbardziej wrażliwa warstwa na wszelkie uszkodzenia, to ta górna (z nadrukiem)? @DJ Gracoprzyjrzyj się tym płytom, z którymi masz problem, bo być może właśnie takie jest uszkodzenie, wtedy choćby żadnej ryski nie było na spodzie, to musiałbyś mieć niesamowite szczęście, aby móc taką płytę czymkolwoiek odczytać.
 13. Laptopowe slimówki, głównie LG (DVD) i Pioneer (Blu-Ray). Aktualnie mam HL-DT-ST DVDRAM GUE1N (LG) - Nie sprawił mi jeszcze żadnych problemów, nawet podczas zgrywania płyt starszych ode mnie. Zastanawiam się nad czymś zewnętrznym - mam już nawet upatrzony model - ale wymiana bardziej ze względów praktycznych, bo jeśli o ripping chodzi, to nie mam problemów. Obecny napęd służy mi już dobre 5 lat. Za czasów, kiedy jeszcze całkowicie nie przesiadłem się na laptopy, to napędy LG i Samsung - Tu dokładnych modeli niestety nie pamiętam.
 14. Moim skromnym zdaniem, do CD rippingu nie ma sensu się bawić w dobieranie napędu. Porównywałem kilka konsumenckich, rezultat zawsze był identyczny zarówno dźwiękowo, jak i binarnie. Różnice w dźwięku mogą wystąpić dopiero, gdy chciałoby się jakąś płytę CD Audio wypalić.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...