Jump to content

daviox

Zasłużony
 • Content Count

  523
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  21

daviox last won the day on May 11

daviox had the most liked content!

Community Reputation

401 Excellent

About daviox

 • Rank
  Meloman・Simple Weeb
 • Birthday 08/15/1998

Posiadany sprzęt

 • Słuchawki
  Koss PortaPro, Aune E1
 • IEMy
  Brainwavz Delta, Audictus Explorer 2.0
 • Sprzęt źródłowy
  TEAC HA-P90SD, Audiotrak CUBE BE [LM6172], Hidizs Sonata HD (1st gen.)
 • Odtwarzacze (DAPy)
  Shanling M3s, Shanling M1
 • Głośniki / kolumny
  Focal Chorus 706
 • Wzmacniacze głośnikowe
  Onkyo A-8220 (wersja japońska+MOD)
 • Okablowanie i zasilanie
  Supra 2.5 Classic → Melodika MDMJ2R → FiiO CL06

Recent Profile Visitors

4,530 profile views
 1. daviox

  Parametric eq

  Jeśli jest to standardowy parametryczny, to suwakami reguluje się gain konkretnych pasm. Należy mieć na uwadze, że niektóre odtwarzacze mają wprowadzone ograniczenia, np. że jeżeli odtwarzasz plik 24bit/96kHz i wyżej, to EQ nie zaskakuje, bo jest to podyktowane ograniczeniami mocy obliczeniowej od strony procka.
 2. daviox

  Kącik Jazzowy

  Chociaż Spotify nie mam, to album znam bardzo dobrze, więc polecam Pure2 Ultimate Cool Japan Jazz Do kupienia tutaj: DSD64+mp3 | PCM 24bit/96kHz - format do wyboru (Mała uwaga, jakby ktoś zdecydował się na zakup czegokolwiek z OTOTOY; przy pobieraniu wybrać format kodowania Mac, Linux - UTF-8, a nie Windows - Shift JIS, w przeciwnym razie będzie problem z nazwami plików i tagami.)
 3. Dawno się tak nie uśmiałem, bo: Podejście 0-1, zaiste. argumenty, dlaczego tak uważam, podałem wcześniej: --- Doprawdy, nie pojmuję, gdzie się tutaj doszukujesz - jak to cudnie zostało ujęte - podejścia zero-jedynkowego, kiedy podano: dlaczego sprzedawca/dystrybutor zareagował w taki, a nie inny sposób, problematykę recablingu słuchawek dokanałowych, przez co mało kto się tego podejmuje, a jeśli już, to cena jest w stanie przewyższyć wartość samego sprzętu, podano rozwiązanie, które może i nie jest idealne, ale ma prawo zadziałać, choć wiąże się z pewnymi kompromisami, które nie każdemu mogą odpowiadać. Jeżeli to miał być jakiś rodzaj prowokacji, to przyznam - z uwagi na to, że nie cierpię, gdy ktoś mi wmawia intencje, których kompletnie nie miałem na myśli - wyjątkowo udany, przynajmniej w moim przypadku.
 4. daviox

  Pokaż Pulpit

  Obstawiam na S・・・・・ R・・・・・ albo T・・・・ A・・・・・ Nova Launcher + MIUI 11 Icon Pack
 5. Trochę w ciemno, ale zgaduję, że z racji, że są to monitory studyjne, to jednak wszelkie niedoskonałości z realizacji nagrania wyciągają. Może być też tak, że taki mają charakter brzmienia i nie wpasowało się to w preferowane gatunki, albo reszta toru robi swoje. Pod co są wpięte?
 6. Tak uszkodzonych słuchawek żaden sklep nie wymieni w ramach gwarancji. Naprawa też nie wchodzi w grę, z uwagi na konstrukcję sprzętu. Można się pokusić o odcięcie kabla poniżej splittera i dolutowanie jakiejś alternatywy, ale dwie rzeczy: nie mam pojęcia, jakie kable dobrać, więc pozostaje kombinowanie, na pewno nie będzie to brzmienie identyczne, na zasadzie 1:1 Pytanie, czy warto? Moim zdaniem - nie bardzo.
 7. Recabling dokanałówek to ciężki temat, głównie ze względu na problemy z dostaniem się do środka, korzystanie z odpowiedniej lutownicy, z możliwością regulacji temperatury, żeby przypadkiem nie uszkodzić przetwornika, no i kwestia wymiany kabla i zamknięcia całości.
 8. Zależy, czy kupisz najtańszą przejściówkę USB-C, czy przetwornik cyfrowo-analogowy, który z takim kablem jest zintegrowany
 9. To raczej nic nie da, bo za to zazwyczaj odpowiada jakiś rodzaj przekaźnika, no ale możesz spróbować wyłączyć selektywne wyłączanie urządzeń USB w opcjach zasilania: Ustawienia pod #5 zmień na Wyłączone. Mimo wszystko, jestem pewien na 99.98%, że to nie rozwiąże tego problemu, tak po prostu jest skonstruowany ten konkretny DAC i jeżeli producent nie dał żadnej możliwości, aby jakoś wpłynąć na samoczynne odcięcie sekcji wyjść, to nie da rady nic z tym zrobić, przynajmniej w prosty sposób.
 10. Normalka, DAC przy dłuższym nieużywaniu odcina wyjście słuchawkowe. Jeśli miałeś do niego jakiś sterownik, to tam możesz poszperać, bo niektórzy producenci dają możliwość włączenia trybu pracy ciągłej.
 11. Ja nie z tych, co się zrażają do człowieka tylko dlatego, że zadał mi pytanie, czy wziąłem pod uwagę wszystkie czynniki przy rekomendacji czegoś, także ze spokojem. Nawet cieszę się że padły pewne wątpliwości, bo być może uda mi się je rozwiać. Właśnie ze względu na kwotę słuchawek, nie umieściłem tutaj ani nic od ROOMs Audio ani od Sieveking i tak dalej... Po prostu z tego, co jest mi znane na rynku, zasugerowałem stojak, który - wedle mnie - jest najbardziej opłacalny w stosunku cena/funkcjonalność. Jednocześnie zapewniam, że nie jestem w żaden sposób powiązany ze sklepem i nie przyszedłem tutaj tylko i wyłącznie w celach promowania nowego produktu w ofercie. Ja po prostu uwielbiam drewno, a że wykonanie mi się podoba, to podrzuciłem. Innych rozwiązań oczywiście nie brakuje. Brainwavz ma w ofercie wszelkiej maści wieszaki, nawet na słuchawki dokanałowe, ale to wieszak, nie stojak. Kennerton Praetor jest droższym rozwiązaniem, choć też może się sprawdzić.
 12. Jeśli są obawy o ugniatanie padów, to nie lepiej byłoby zerknąć na stojaki, gdzie ten kłopot został całkowicie wyeliminowany? Stojaki typu Omega również mogą spowodować odkształcenia, tak samo te typu głowa, bo na pady jest cały czas wywierany nacisk. Dosłownie kilka dni temu w sklepie Audiofanatyk pojawiła się nowa marka, a wraz z nią linia stojaków, projekt w pełni autorski, warto zerknąć Generalnie jeśli o pady chodzi, to stojaków typu Omega/Kształt głowy bym unikał, bo może to popsuć efekt dopasowania się padów do głowy słuchającego.
 13. @Tytus1988, facet wręcz płynie po tej Yamaszce. To może i ja jakieś pianinko wstawię, chociaż to cover, a nie oryginalna kompozycja : --- Pewnie się powtórzę, ale OST z ARIA THE ANIMATION to jest coś cudnego. Na co komu gatunek muzyka relaksacyjna, kiedy człowiek może sobie takie małe "dzieło" zapodać i faktycznie poczuć się zrelaksowanym, a nawet poruszonym (przynajmniej mnie osobiście to porusza).
 14. A Song of Storm and Fire (bez spoilerów), Ship of Fools, Once upon a time there was You and Me, I Talk to the Rain, Crying Alone To taka moja prywatna topka, jeśli chodzi o soundtrack Tsubasa Chronicles, kolejność losowa. ---

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...