Jump to content

daviox

Zasłużony
 • Posts

  673
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  34

daviox last won the day on September 3

daviox had the most liked content!

About daviox

 • Birthday 08/15/1998

Posiadany sprzęt

 • Słuchawki
  Koss PortaPro
 • Słuchawki (pozostałe)
  Koss PortaPro Wireless
 • IEMy
  Aune E1, Audictus Explorer 2.0
 • Sprzęt źródłowy
  TEAC HA-P90SD, Audiotrak CUBE BE [LM6172], Hidizs Sonata HD (1st gen.)
 • Odtwarzacze (DAPy)
  Shanling: M5s, M3s, M1
 • Głośniki / kolumny
  Focal Chorus 706
 • Wzmacniacze głośnikowe
  JVC AX-Z911BK
 • Okablowanie i zasilanie
  Supra 2.5 Classic → Melodika MDMJ2R → FiiO CL06

Recent Profile Visitors

7,002 profile views

daviox's Achievements

 1. Format zawsze będzie pokazywać, niezależnie od tego, czy jest on sprzętowo wspierany, czy nie Jeśli sprzęt nie obsługuje DSD w trybie natywnym albo DoP, pozostaje konwersja do PCM. Na stronie producenta również brak wzmianki o wsparciu DSD: http://www.arcam.co.uk/product,accessories,accessories,irdac.htm Wracając jednak do tematu, ustawienie convert powinno pomóc.
 2. Jesteś pewien, że to nie było na zasadzie konwersji do PCM? (Czyli to, co opcja convert robi) Źródło: https://audio.com.pl/testy/stereo/przetworniki-c-a/1299-irdac
 3. Pierwszy punkt w punkt - Rozkręcić, ostrożnie odkurzyć i powinno być ok. Przy okazji warto się przyjrzeć, czy nie wybrzuszyło żadnych kondensatorów. Głowicę kaseciaka i cały mechanizm najlepiej przeczyścić izopropanolem, ewentualnie poza rolkami dociskowymi, bo to guma i może różnie zareagować przy kontakcie ze stężonym alkoholem. W miarę możliwości głowicę najlepiej byłoby wymienić na nową, ale wiadomo jak to dziś z dostępnością. Co do napędu... rozkręcić, przeczyścić soczewkę (również można izopropanolem) i modlić się, że coś to da. Możesz poszukać na płytce potencjometru, który reguluje intensywność wiązki lasera (wyglądem przypomina dość specyficzną, płaską śrubkę), ale nie gwarantuję, że to pomoże. W XD-J110 nic to finalnie nie dało i naprawę napędu sobie odpuściliśmy, bo i tak dostępny był AUX. Trzymam kciuki, że się uda i chętnie bym zobaczył już finalny efekt! W razie co, to pytaj, co wiem, albo dam radę znaleźć, to pomogę.
 4. Zobacz czy możesz wybrać Native, jeśli nie da rady, to pozostaje DoP albo convert. @benitomusisz wybrać Convert, ten Arcam nie wspiera DSD.
 5. Z kartą chyba najlepiej optykiem, ewentualnie kabelek Jack 3.5 > 2xRCA i spiąć to przez gniazdo wyjściowe w karcie. Najprościej jest z ominięciem karty i wykorzystanie DACa w głośnikach, wtedy wystarczy podłączyć głośniki przy pomocy kabla USB.
 6. Co jest podłączone jako DAC? i jak masz ustawione wsparcie DSD?
 7. Spróbuj przy cifs wpisać Volumio/usb/Goodram/muzyka
 8. Jakie masz opcje w Daphile do wyboru?
 9. Chodzi o system plików, czy udostępnienie w sieci?
 10. Jeśli używasz ASIO4All, albo jakiegoś dedykowanego sterownika, sprawdź, czy można gdzieś dezaktywować wyłączanie. Wiem, że w niektórych sterownikach od Thesycon była taka możliwość.
 11. Raczej normalne zachowanie. W momencie, gdy dżwięk przestaje być odtwarzany, wyłącza się końcówka mocy.
 12. daviox

  Zegarki

  Każde hobby może być drogie
 13. Trochę zgaduję, ale one się przypadkiem nie usypiają po dłuższym czasie nieużywania, jeśli odstawisz je włączone?
 14. Problem występuje tylko, gdy coś jest podłączane do panelu frontowego? Sprawdź, czy przy tylnych gniazdach też masz taki problem. Przednie panele często niestety nie są za dobrze ekranowane i lubią zbierać różne zakłócenia, czy nawet samemu je generować. Sam się o tym przekonałem, puszczając kiedyś utwór w pracowni komputerowej, z dyskiem i słuchawkami podłączonymi do panelu frontowego.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...