Jump to content

daviox

Zasłużony
 • Content Count

  448
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  19

daviox last won the day on December 13 2019

daviox had the most liked content!

Community Reputation

314 Excellent

About daviox

Posiadany sprzęt

 • Słuchawki
  KPP, Aune E1, Delty
 • Sprzęt źródłowy
  HA-P90SD, CUBE BE [LM6172]
 • Odtwarzacze (DAPy)
  M3s, M1
 • Głośniki / kolumny
  Focal Chorus 706
 • Inny sprzęt audio
  Onkyo A-8220

Recent Profile Visitors

3,423 profile views
 1. Wymiana/kupno DAC-a nic tu nie pomoże. Transmisja wciąż będzie via ten sam moduł BT w laptopie, to dwa, całkowicie odrębne urządzenia, jedno z drugim nie współpracuje. Mówiąc prościej, wymiana karty dźwiękowej w lapku nie sprawi, że via BT będzie to lepiej grało. Napisał Pan, że: One mają w sobie DAC-a: Nic, tylko wpinać po USB, instalować sterowniki i cieszyć się nowym DAC-iem.
 2. Dobry DAC na ten czas zawsze będzie lepszy, niż transmisja bezprzewodowa. Dobrze widzę, że te Edifiery już mają DAC-a? Bezpośrednio z laptopa apt-X nie za bardzo da się wykrzesać, a kupno drugiego DAC-a z BT i obsługą apt-X tylko po to, aby bezprzewodowo przesyłać z laptopa do drugiego DAC-a trochę mija się z celem i generuje niepotrzebne koszty - przynajmniej w moim odczuciu - skoro jest możliwość wpuszczenia do Edifierów sygnału cyfrowo, chociażby via USB.
 3. At. 1) DAC to de facto karta dźwiękowa, więc jego zakup na pewno w jakiś sposób wpłynie na dźwięk. Przy tym jest to osobne urządzenie i zintegrowana dźwiękówka laptopa nie będzie mieć tutaj znaczenia, po prostu zostanie "pominięta". At. 2) Z reguły moduły BT, które są montowane w laptopach, nie mają wsparcia apt-X, co najwyżej SBC, a żeby apt-X/LDAC działało, musi być wspierane przez oba urządzenia, które chce się ze sobą połączyć.
 4. Układ scalony przetwornika i wzmacniacza, często wraz z towarzyszącą im elektroniką bierną.
 5. Wiele OPA sprawdzałem na poczciwym CUBE, w tym... Bursona V4 i w tej aplikacji nie było to nic szczególnego, do tego w CUBE niejako limitem jest jeszcze to, że wymienialny jest tylko JEDEN z kilku znajdujących się tam (JRC4580, w obudowie SMD) OPA, więc efekty wymiany mogą oscylować od zmian kosmetycznych, po pozytywne zaskoczenia, jeśli chodzi o zmiany. Nie należy jednak podchodzić do tego na zasadzie droższy OPAMP = lepszy efekt, bo jest to bardzo błędne rozumowanie. Czasem tańszy scalak w konkretnej aplikacji sprawdzi się znacznie lepiej, bo finalna charakterystyka będzie np. bardziej odpowiadać preferowanej przez słuchacza. Z tego, co mi się jeszcze podobało brzmieniowo, poza wcześniej wymienionym LM-em: LT1028 UA748 Mitsubishi M5216 i pewnie coś jeszcze było (potem mogę dopisać), jednak powyższe układy albo: a) są już trudno dostępne, b) użycie ich z CUBE wymaga przejściówek 2x Single -> 1x Dual. Finalnie zostałem z LM-em, bo najbardziej mi odpowiadały zmiany, które wprowadzał.
 6. V5i do CUBE'a to taki trochę overkill, przynajmniej moim zdaniem. Możesz spróbować, ja po kombinacjach z kilkoma układami zostałem z LM6172, właśnie ze względu na zmiany sceniczne i charakter brzmienia.
 7. Zależy... jeśli można z TA-10 korzystać tylko w trybie wzmacniacza, to jest możliwe połączenie D10 (DAC) -> TA-10 (AMP).
 8. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby mikrofon podpinać pod tę kartę zintegrowaną, a słuchawki pod DAC'a, dlatego nie ma sensu sobie ograniczać pola wyboru wymogiem obecności MIC-In.
 9. Z tym jest różnie... z reguły znam tekst i tłumaczenie, ale są wyjątki, dużo wyjątków. Także powiedziałbym, że i to, i to. Pomijam już takie przypadki jak Yuki Kajiura, gdzie większość utworów nie ma w ogóle tłumaczenia, bo to fikcyjny język, a emocje ma wywoływać samo wykonanie. To już raczej jako ciekawostka, jak już się taki temat pojawił.
 10. eufonius - sati DSD128 + FLAC 24-bit/96 kHz
 11. Cokolwiek dostępne online
 12. Szczęśliwego! Wszystkiego co najlepsze, w 2020. Dobrych sprzętów, świetnych albumów, ale również i szczęścia, radości, spełnienia marzeń i samych sukcesów! Jak najmniej nerwów i stresu w tym nowym roku. @Jakub Łopatko, jest mi niezmiernie miło, że wspomniano o mnie w podsumowaniu roku, ale przede wszystkim cieszę się, że mogłem pomóc.
 13. Audio - AIMP i foobar2k: O ile AIMP to taki następca tego starszego Winamp'a + kilka dodatkowych ficzerów, które jednak nie przytłaczają, to brak w nim obsługi zewnętrznych VST, trybu natywnego dla DSD i wsparcia dla bit-perfect w ASIO. Używam jednak cały czas i jestem zadowolony. f2k głównie do native DSD i raczej jako portable, jakieś szybkie odsłuchy, albo testy w bit-perfect/VST. Video - mpv: (dla mnie) Obecnie chyba jedyny słuszny player. Minimalistyczny, ale z właściwie nieograniczonymi możliwościami rozbudowy. Bazuje na ffmpeg, nie wymaga żadnych zewnętrznych paczek kodeków, bardzo duża swoboda w konfiguracji. Minusem dla niektórych może być próg wejścia, jeśli chodzi o konfigurację - wszystko z poziomu plików tekstowych i skryptów, także przed pierwszym użyciem należy zapoznać się z dokumentacją. //Korzystając z okazji, wszystkim forumowiczom życzę szczęśliwego nowego roku!
 14. daviox

  testowe pliki DSD

  Na nativeDSD jest kilka albumów w wersji multiformat, również testowych (darmowych), ale tam na 512 się kończy, gdzie te 512 jest już uzyskiwane wyłącznie przy pomocy specjalnej obróbki źródła, a nie nagrywane już w tym formacie. IMO: Powyżej 256 już nie warto brnąć. Najpowszechniejsze są chyba DSD64 i DSD128, gdzieniegdzie widuje się 256. Wyżej to już raczej albumy zrealizowane na zasadzie bo można/pokaz możliwości. Jakby dorzucić do tego, że nie ma możliwości nagrywania w DSD512 - czyli bez dodatkowych obróbek się nie obejdzie - to sens całego przedsięwzięcia zmniejsza się jeszcze bardziej. Wyżej niż 256 (https://ototoy.jp/_/default/p/55168) nigdy nie widziałem, wyżej niż 64 nie słuchałem, a wyżej niż 128 (native) nie posłucham, bo tyle maksymalnie z DAC'a wyciągnę.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...