Jump to content

decees

Użytkownik
 • Content Count

  162
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  10

decees last won the day on February 17

decees had the most liked content!

Community Reputation

165 Excellent

About decees

 • Rank
  Początkujący

Recent Profile Visitors

609 profile views
 1. iSine 20 + CBT + Cipher V1 za ok. 1700zł - ebay GB
 2. Musisz również wziąść pod uwagę że poruszając się w rejonach tanich DAPów vs LG na jakości możesz zyskać/stracić względnie niewiele, natomiast sporo tracisz na fakcie potrzeby posiadania / utrzymywania dwóch urządzeń zamiast jednego.
 3. Mam tu obok w biurze kolegę, który słucha w przeważającej części metalu i jest bardzo zadowolony z DT880 Pro
 4. Matrix Quattro II z OLX - 2100PLN do negocjacji
 5. @Cezar gratki, to były moje pierwsze poważne słuchawki i to się nazywa od razu skok na głęboką wodę. Mają nieprzeciętny stosunek SQ do ceny i w dodatku Twój egzemplarz ma ciekawą historię z żoną forumowicza w tle
 6. Tu nie o logikę idzie, ale jak wspomniałeś o emocje natomiast sama wymiana staje się coraz mnie rzeczywista z powodu posuchy na pierwotnym i wtórnym rynku. Zapewne będzie coraz gorzej z dostępnością.
 7. Proszę bardzo, cieszę się, że mamy rzetelne porównanie obu konstrukcji okraszone dodatkowo o i3, narosło tyle mitów w sieci na ten temat, że wymagało to wyklarowania. @Noah brawo, punkt dla Ciebie, za prawidłowy odbiór i20 jako jaśniejsze, ile to razy przekomarzaliśmy się na PW w tym temacie wychodzi na to, że moje pierwsze i10 miałem z kablem V1, potem zamieniłem je na i20 z kablem V2 gdzie bankowo było ciemniej i tak je zapamiętałem.
 8. iSine10 + 2xCipher za 1200PLN
 9. Aune S16 za 1899 PLN trochę drogo, ale rzadko ostatnio widywany w obiegu.
 10. Obserwowałem tego SP200 na Amazonie, czy nie pojawi się jakaś sztuka w ramach Warehouse, ale po akcji w Wuhan ceny tylko poskoczyły
 11. iSine 20 wersja standard za 395E z niemieckiego lokalnego eBay'a - platforma sprzedażowa to taki odpowiednik naszego allegro lokalnie - sprzedawca może wysłać do Polski - koszt 14E - cena obowiązuje przy przelewie bezpośrednim na rachunek w niemieckim banku, możliwa płatność PayPal, ale wtedy należy doliczyć ekstra 40E - słuchawki mają półtora roku, jest to pełny komplet wersji standard plus zbalansowany kabel 2,5mm
 12. Liczę Jakubie, że wygospodarujesz kapkę czasu na obiecany tutorial dot. modowania zausznic. A gdyby kapka okazała się nieco większa to oferuję moje i10 na odsłuch i pomiary, coby portfolio nieco pogrubić
 13. W1000Z są zdecydowanie bardziej ciepłe, jest więcej basu w każdym paśmie. Średnica jest za lekką kotarką dźwiękowo i lekkim odsunięciem pozycyjnie od słuchacza. Wysokie w obu błyszczą. Scena zgodnie z opisami bardzo rozbudowana i holograficzna, niemniej jednak agresywna elipsa w AKG ma swój urok i jest bardzo charakterystyczna. Mam taką koncepcję że na ten odbiór u mnie rzutują dwie cechy: - mam duże uszy, a otwór w ATH jest 55mm, gdzie w AKG 60mm i dla mnie ATH są bardziej nauszne i niż wokółuszne. Ogólnie te pady są bardzo mięsiste i szczelnie otaczają przestrzeń wokół głowy, co może skutkować taką prezentacją basu. AKG pomimo że też na skórkach są twardsze i na pewno nie tak przylegają do głowy. Za to dzięki 60mm otworu w AKG ucho wchodzi całe i średnica jest bliższa i pełniejsza. - Cobalt może być tu ograniczeniem w wysterowaniu dołu (kolega z innego forum pędzi je Pathosem i nie zgłasza aż tak ciepłego odbioru) Patrząc po samych wykresach to można zauważyć że np. przy 6KHz w ATH jest dołek, gdzie AKG ma spore wybicie i to by się pokrywał z obserwacją średnicy. Sumarycznie są to najwygodniejsze słuchawki jakie do tej pory przerabiałem i mając bardziej klasowy napęd spokojnie mogą pełnić rolę zamkniętego flagowca w swojej kategorii wagowej patrząc na cenę za egzemplarz używany to już w ogóle (na Dropie były do wyhaczenia za 400$). Niemniej jednak prezentacja wokali na AKG jest uzależniająca, i dla mnie ATH nie stanowi w żadnym wypadku rozwinięcia tego grania, a jedynie krok w bok. Także co kto lubi.
 14. Obserwuję sytuację z i20 od jakiegoś czasu, bo myślałem o powrocie do nich i potwierdzam to co powyżej zostało skrupulatnie zrecenzowane. W kontekście dostepności na rynku wtórnym od dłuższego czasu było słabo a jest obecnie bardzo słabo. Z i10 będzie chyba trochę lepiej, bo Audeze wyprodukowało również edycję dla Apple, są też bardziej przystępne cenowo (większy spadek wartości w stosunku do ceny nominalnej) i ogólnie chyba jest większa rotacja na rynku wtórnym.
 15. Tak, look, wygoda, prezencja, audiofilski sznyt - to ich najmocniejsze cechy przy pierwszym kontakcie. Niestety strojenie "antyAKG" na tą chwilę do mnie nie przemówiło i K270S mogą spać spokojnie. No ale dam im jeszcze trochę czasu na poprawę.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...