Jump to content

bachankas

Zasłużony
 • Content Count

  707
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  30

bachankas last won the day on January 28

bachankas had the most liked content!

Community Reputation

410 Excellent

About bachankas

 • Rank
  Głuchy, skąpy i emocjonalny

Recent Profile Visitors

2,362 profile views
 1. Raczej aż tak mocny jak dedykowany AMP to nie będzie. Ale umówmy się, to nie ma być substytut stacjonarki, od tego jest taki KANN. To i tak jest 350 mW przy 32 omach, więc napędzi wszystkie praktycznie doki i gro nausznych.
 2. M6 kapitalny DAP, IMO z M11 spokojnie porównywalna pólka, a różnice ocen prędzej z preferencji wynikają. Trzeba samemu osłuchać.
 3. Nie ma modelu M6s. Nigdy w audio nie patrz na cenę, bo zginiesz marnie w odmęcie audofilii. Tylko własny odsłuch zweryfikuje, co lepsze wg Ciebie.
 4. Pinnacle P1 są świetne, wygodne i dobrze tłumiące, ale mają dwie skazy: Bardzo prądożerne doki, smartfon czy laptop nie uciągną, trzeba albo DAPa albo jakiegoś wzmaka. Z niektórymi źródłami góra potrafi mieć dosyć ostre piki, natomiast słuchanie ich z piankami Comply to już czysta poezja soniczna.
 5. Byle smartfon z obsługą LDAC, aptX wszelakich i nowych standardów BT wystarczy. Za sam dźwięk odpowiada DAC wbudowany w słuchawki. Szum w takiej konfiguracji może wynikać albo z nagrania, jeśli np. jakichś starych jazzów słuchasz, albo to wina słuchawek. Przy słuchaniu ze słuchawek BT odtwarzacz nie za bardzo ma sens.
 6. Bas i przestrzeń? Shanling M5s - świetny sprzęt z wysokiej półki, ale cenowo trochę ponad limit.
 7. Douszne czy dokanałowe? Z Fiio budżetowych wg mnie najlepszą opcja są FA1 - najrówniejsze granie.
 8. Dyskusyjne, mam większego DAPa, którego wrzucam w kieszeń i nic mi się nie plącze przy smartfonie, więc każda potwora znajdzie swego amatora.
 9. Jest gro rożnych opcji. Smartfon + DAC/AMP = kontrola ze smartfona (wygodne) + coś dyndającego z gniazda (mniej wygodne) + drenaż baterii albo większe urządzenie z własną baterią. Jakiś smartfon, który gra sam z siebie dobrze = do wielu doków wystarczające źródło często gęsto. Smartfon + adapter BT = wygoda, bez kabli, ale bez smartfona nie zagra + smartfon strumieniuje muzykę, co też ciut na drenaż baterii wpływa Oddzielny DAP - oderwanie słuchania muzyk i od wszystkorobiącego telefonu (dla mnie ogromny plus), często gęsto lepsza jakość brzmienia niż nieflagowe, tańsze smartfony (przynajmniej z tych, z którymi mogłem mieć porównanie, musiałbym z topowcami porównać, ale znane mi Xiaomi, Samsungi średniaki itd. przegrywały z Shanlingiem M3s chociażby). Dobre brzmienie można osiągnąć na x sposobów, więc rozchodzi się o własny komfort używania.
 10. Użytkowość to zawsze dyskusyjny temat. Jedno urządzenie, ale częściej ładowane = szybsze zużycie ogniwa. Z drugiej strony wygoda jednego klocka. Natomiast są dewianci w moich stylu, którym wygodniej mieć DAPa, bo nie lubię wystającego kabla z telefonu, kiedy z niego korzystam. I tak dalej i tak dalej Natomiast dla większości takie LG to będzie najwygodniejsza opcja.
 11. Musisz sam posłuchać, bo co osoba, to opinia. Kluczowe jest zgranie się z posiadanymi słuchawkami. Postęp w miniaturyzacji pozwolił w smartfony nieco lepsze układy audio implementować. Natomiast nadal często DAP ma po prostu miejsce na np. mocniejszy wzmacniacz. Z drugiej strony trendy wskazują na łatwo napędzane doki i słuchawki bluetooth. Wieńcząc, musisz sam posłuchać i ocenić.
 12. Jeżeli ze względów stricte ergonomicznych nie preferujesz dedykowanego urządzenia typu odtwarzacz, to zewnętrzny DAC na donglu wyjdzie prawie zawsze lepiej/taniej. Fiio M6 jest fajny, poręczny, natomiast To jest z grubsza pólka Dragonfly Red, jeśli chodzi o jakość dźwięku.
 13. Bosshifi na pewno mają na swoją cenę super materiały i wykonanie. Jakieś tam drobinki wykończeniowe wychodzą, ale za tę cenę nie ma co się przyczepiać. Są wygodne, po wymianie padów na HM5 bardzo wygodne. Brzmienie - Vka, ale bez jakiejś buły w dole, mają natomiast drobny pik w sopranach, który potrafi w słabszej realizacji zaszklić. W internecie natomiast są opisane mody, jak fajnie, prosto i odwracalnie poprawić niedoróbki brzmieniowe. Fabryczne brzmienie nadal może się podobać mimo wszystko. Fajne, dosyć dobrze wycenione słuchawki.
 14. Potwierdzam, EarBuddy robi robotę i niweluje szum. Są inne adaptery impedancyjne, ale raczej mniej popularne i ciężko o rady.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...