Jump to content

bachankas

Bywalec
 • Content Count

  662
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  29

bachankas last won the day on November 23

bachankas had the most liked content!

Community Reputation

377 Excellent

About bachankas

 • Rank
  Głuchy, skąpy i emocjonalny

Recent Profile Visitors

2,175 profile views
 1. No to tym bardziej różnica na korzyść dla nas.
 2. Nie wiem. Nie śledzę piłki nożnej. Ludzie jak ślepa masa podążają za kopaczami i to nakręca hajs, więc chyba większość zadowolona. I nie, przeliczając bezpośrednio to 10 euro to więcej niż 40 zł. A jakbyś dostosowywał cenę do kraju, to skończyłoby się na masowym używaniu VPN i rejestracjach z jakiegoś rozwijającego się kraju. Ot niezależnie od miejsca zamieszkania chcą ok. 10 dolców miesięcznie i tyle. Jak będziesz analizował wszystko z perspektywy polskich zarobków to cały świat Cię okrada.
 3. Grubo. Gdzieś w USA ktoś rozkręcił biznes streamingowy i założył sobie konkretny plan. Przychodzi Pan Polak i twierdzi, że rabunek, bo biednych nie stać xDDDDDD Tidal nie jest żadnym monopolem to raz, bo masz mnogość różnych produktów rożnych wydawców. Dwa, 40 zł za miesiąc to nie jest dużo, myśląc o tym, że masz dostęp do ogromnej bazy bez jakichkolwiek limitów. Jak Ciebie nie stać na to, to zamiast myśleć o rabowaniu to pomyśl nad zmianą pracy. Trzy, rabunek jest pod przymusem, a masz opcję niekorzystania. Niecałe 500 zł w skali roku - pewnie z 10-20 płyt, patrząc po cenach rynkowych. Nie wiem czemu stawka ma się do Polski dostosowywać - 10 USD czy EUR masz w USA czy Europie, to jakim prawem w Polsce ma być taniej? Za biedny? Nie kupuj, nie jesteś targetem i tyle.
 4. Złych zakupów jako tako nie miałem. W tym roku trzy takie istotniejsze zrobiłem: Audeo PFE 111, Fiio FA1, iBasso DX50. Wszystko w dobrych dealach i dużo radochy daje. Niestety tipsy od Audeo pogubiłem, FA1 dopiero do mnie wraca, ostałem się z Chinolami tanimi, czekam na moje Fiio z utęsknieniem.
 5. @ideapad to albo zarób za granicą albo nie kupuj i nie marudź. Tak, urodziłeś się w biednym kraju, podobnie jak ja a inni. Zatem dopasuj model słuchania muzy do zarobków, YouTube jest za friko, podobnie Spotify z reklamami.
 6. bachankas

  Fanklub Apple

  Patrząc na podzespoły, to musieliby przekonać do siebie np. rynek serwerów, gdzie to Linuxami stoi. Niby OSX na unixie stoi, ale to zamknięta infrastruktura.
 7. bachankas

  Fanklub Apple

  Być może jakieś duże studia filmowe albo coś tego pokroju.
 8. bachankas

  Fanklub Apple

  Ciekawe jest to, że te kompy to promil zastosowania i tylko potężne firmy znajdą użytek, a wszędzie dyskusje zwykłych szaraków na temat opłacalności takich sprzętów Skonfigurujcie sobie topowe Delle i wyjdzie ponad pół miliona za jednostkę.
 9. bachankas

  Fiio FH7

  Będąc na meetach najczęściej ściszam po poprzednim słuchaczu, każdy inną czułość ma, fakt że u niektórych może nieść ryzyko uszkodzenia słuchu Teoretycznie głośność może mieć znaczenie, przynajmniej w dynamiki, bo w końcu mocniej bujasz membraną.
 10. bachankas

  Fiio FH7

  @Nehero trochę co innego bawić się, żeby poprawić dźwięk, który już lubimy, a co innego, jak słuchawki bez idealnie dobranego kabla i źródła w ogóle nie podchodzą. A w moim wypadku to tak jest z FA7, trzebaby jakieś srebro i mega jasne, chude źródło dobrać. Może z iPodem Video by się zgrały. I głównie zawiodłem się brakiem efektu zastosowania armatur zamiast DD. Na moje ucho FH7 są po prostu szybsze niż FA7, trochę kuriozalna sytuacja
 11. bachankas

  Fiio FH7

  Z mojego punktu widzenia to po prostu FH5 i FH7 są bardziej naturalnie zestrojone. Pomimo samych armatur w ogóle nie słyszałem większej szybkości czy rozdzielczości po stronie FA7, żadnego zysku z zastosowanego projektu. Hybrydy Fiio nie są żadnymi technicznymi gigantami ani scenicznymi monstrami, raczej fajne i naturalnie zestrojone słuchawki, czego o FA7 napisać nie mogę - niby armatury, a grało mi to ślamazarnie i trzeba kombinować we wszystkie strony z kablami i źródłami. Bez sensu. Nawet FH5 w budzie FA7 to byłoby 10/10, bo ergonomia serii FA jest rewelacyjna, tylko brakuje modelu z uniwersalną sygnaturą - są ciepłe i milusie FA7 albo mocno neutralne FA1 z bolączkami pojedynczego BA.
 12. bachankas

  Fiio FH7

  Fiio niezłą zagwozdkę zrobiło, bo FH5 i 7 są mega brzmieniowo, natomiast ergonomia serii FA to mistrzostwo świata. FA1 kupiłem właśnie z tego względu, FA7 również jakby uszyte na miarę. Szkoda, że im w te budę hybrydy nie wchodzą
 13. bachankas

  Fiio FH7

  Mnie w ogóle FA7 nie przekonały, na różnych Fiiowych kabelkach słuchałem. Jak lubię bas z mulatiarmatur vide Andromedy, to ten w FA7 wydawał mi się nudny, dużo więcej na dole się działo w FH5 czy FH7, lepsza dynamika i ciekawsza prezentacja, choć wolę szybkość armatur.
 14. Tylko kluczowe pytanie dorzucę - izolują lepiej od Fiio? Bo de facto to mnie wstrzymywało trochę od zakupu, muszę mieć co najmniej dobre tłumienie. Dlatego się z Aune E1 pożegnałem, dlatego Audeo mi nie wystarczają.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...