Jump to content

FIREGON

Użytkownik
 • Posts

  350
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  18

FIREGON last won the day on October 31 2018

FIREGON had the most liked content!

Recent Profile Visitors

1,904 profile views

FIREGON's Achievements

Rising Star

Rising Star (9/14)

 • Conversation Starter
 • Week One Done
 • One Month Later
 • One Year In
 • First Post

Recent Badges

253

Reputation

 1. Była na pewno droższa Headonia i tańsze Euterpe, Nirvany nie widziałem. Swoją drogą jest dystrybutor audioanatomy, bodajże z Krakowa. Miły Pan z Aurisa ( był też 2 lata temu ) twierdził, że w Krakowie można posłuchać ich sprzętów, razem z DACami itd.
 2. Nie no ja byłem tylko przydzielony do obsługi stolików meze na stoisku AM Ale przez te trzy dni czułem się jak członek załogi Audiomagic, więc można powiedzieć, że było to po części i moje stoisko. Dobra, żeby nie offtopować za bardzo to jeszcze dopiszę, że tory na audio show były bardzo przedziwnie dobrane. Chyba niemal całe stanowisko mp3store używało dapów jako DACów, Susvary nie miały wzmacniacza, którego powinny i brzmiały przez to śmiesznie, a Aurisy nie miały w ogóle DACa, grały ze streamerokomputerów. Trochę mnie to dziwi, bo miałem wrażenie, że wystawcy chcą się pokazać z jak najlepszej strony.
 3. Jak zapytałem Pawła to już Cię nie było, a musiałem siedzieć przy swoim stoisku. A zapytałem tylko dlatego, że wydawało mi się, że usłyszałem coś o toalecie w Tczewie czy coś takiego
 4. @Jakub Łopatko Szkoda, że Cię zupełnie nie poznałem jak siedziałeś obok i słuchałeś Khanów Ale z tego co słyszałem, to nie byłem jedyny! Na zdjęciu AF wyglądasz zupełnie inaczej.
 5. Słuchałem go ze dwa dni, na moim poprzednim setupie. Jeśli jesteś bardzo zadowolony, to nie widzę powodu, żeby szukać czegoś lepszego. Szczególnie, że te naprawdę ciekawe R2R są w przedziale 15-25 ( Terminator, Pavane Level 3 czy nadchodzący Sonnet Morpheus ). A przy tej kwocie można się już zastanawiać czy nie lepiej kupić używanego Dave'a albo DCSa. Ja Audio-GD nigdy nikomu nie polecę ze względu choćby na rozmiar i na tą obudowę z odzysku Ale dźwiękowo mi bardzo pasował. 1,5 roku temu dało się zejść do 12300, teraz nie wiem jak przy dzisiejszych kursach A co do drugiej części zdania - a skądże wiesz? Zysk jakościowy może być dla Ciebie 2%, a może 50%, zależy czego szukasz, czego słuchasz i z czym sparujesz. Dla mnie był wyraźnie słyszalny. Ciężko to wycenić, bo to jest bardziej kwestia personalna. @nsk Ja Schiita chwalić nie będę, bo Yggdrasil jest pierwszym ich produktem, którego nie uważam za kiepski. Miałem Bifrosta i Lyra2, słuchałem Gungnira, Gungnira MB i Mjolnirów 1,2 i dla mnie wszystko to było raczej nieciekawe. Ale skoro wszyscy mówią, że Schiit taki dobry to może po prostu ja jestem głuchy. Na SBAF już chciałem coś o tym pisać, ale poczytałem kilka wątków, powstrzymałem się i ogólnie nie piszę tam nic
 6. Jak zawsze, ciężko jest generalizować, bo są implementacje lepsze i gorsze, poza tym posiadałem tylko 3 R2Ry, także ciężko mi się wypowiadać o wszystkich. Wszystkie trzy łączyło jedno: dźwięk jest gładszy/bardziej analogowy, bez utraty detalu. W bezpośrednim porównaniu, delta sigma brzmi sztucznie, dźwięki mają metaliczny pogłos albo są suche, pozbawione wyrazu. Niektórzy piszą, że R2R są ciepłe - to zależy od DACa, wcale nie muszą być. NOSy są ( przynajmniej te, których słuchałem ) ciepłe i bardziej muzykalne. Nie znam najlepszych delta sigm, słyszałem tylko X sabre pro i LKS da004 z tych, które są uważane za dobre - i oba dobre były ale do Yggdrasila czy R2R 7HE brakowało im dosyć sporo. Pod względem sceny, szeroko pojętej muzykalności czy nawet aspektów technicznych - mikro/makro, zaakcentowania, dynamiki, basu itd.
 7. Ło Panie, tu się można rozpisać. Kiedy sprzedałem swojego R2R 7HE przestałem też słuchać muzyki stacjonarnie, bo straciłem całą głębię sceny, gładkość dźwięku, wyrazistość, spójność ... a razem z nimi przyjemność słuchania. A przesiadłem się na niby killera cenowego LKSa 004. Każda przesiadka, kiedy używałem HE-6, była gigantyczną zmianą. Ze staxami DAC zmieniał sporo mniej, ciężej jest tam zauważyć zmiany w rozdzielczości, dynamice, zaakcentowaniu dźwięków ... bo staxy z natury mają je na bardzo wysokim poziomie. Każdy DAC brzmi inaczej, różnice nawet w topie są spore. Może między topowym MSB a Dave + Blu to się jakoś zaciera, ale jakościowo jest przepaść pomiędzy dobrym DACiem za 1,5, a tym za 5. I kolejny stopień za 10, 20 itd itp. Oczywiście są i takie, które nie są warte swojej ceny, są też takie, które bronią się przed droższymi pozycjami. Ja osobiście nie jestem w stanie znieść delta sigma ( szczególnie sabre ) po tym jak posłuchałem R2R. Słychać taki sztuczny nalot/ostrość, szczególnie góra jest jakaś nienaturalna. Natomiast nie chodzi o to czy będzie poprawa, bo poprawa będzie zawsze, jeśli dobrze wybierzesz następnego DACa. To by było za proste. Prawdziwe pytanie to: czy mając sprzęt X lepiej kupić lepszego DACa, czy jednak upgradować słuchawki albo ampa? Ludzie, którzy mają DACa droższego niż słuchawki zazwyczaj używają go zarówno w torze słuchawkowym jak i kolumnowym. Jeśli używasz DACa tylko do słuchawek, to powiedziałbym, że najpierw warto dojść do wysokiego poziomu słuchawek. W przypadku staxów byłoby to dostanie 009/007 albo L700. Wtedy dokupujesz im energizer, który jest w stanie je poprawnie napędzić i dopiero na końcu przychodzi pora na DACa i kable. Im lepsze słuchawki i wzmacniacz, tym więcej da zmiana DACa. A wtedy i każdy kolejny kabel będzie więcej zmieniał.
 8. Nie, no na pewno nie zrobili To się chyba prawie nie zdarza, szczerze nigdy nie słyszałem o przypadku w audio, gdzie XLR brzmiałby gorzej. A co, przymierzasz się do takiego świecidełka?
 9. Z tego co rozumiem, to w wypadku złej implementacji może być tylko gorzej - lepiej nie powinno Ale zakładam, że w takiej nirvanie po prostu nic się nie zmieni.
 10. Dla wygody - nie potrzebujesz przejściówek. Poza tym, (podobno) istnieją DACi bez RCA, więc rozwiązujesz taki problem. W środku może siedzieć coś w tym stylu: https://www.jensen-transformers.com/product/pc-2xr/
 11. One cały czas się odbywają? @Waifu Na tych spotkaniach atmosfera była taka, że słuchawki raczej schodziły na drugi plan. Nie trzeba niczego słuchać, ale jak przyjdzie ochota to zawsze coś będzie pod ręką.
 12. Powiem tak: Jedna z recenzji online jest bardzo daleka od prawdy ( jeśli dobrze pamiętam opisuje wzmacniacz jako relatywnie ciemny i basowy, a jest dokładnie odwrotnie, tego nawet słowo "relatywnie" nie obroni ). Nie jestem związany z fezzem, nie zależy mi na ich sprzedaży, sam wzmacniacza nie posiadam, ale słuchałem go wielokrotnie, z różnym sprzętem i na pewno mogę stwierdzić, że ani on ciemny ani basowy. Gdyby taki był to LCD3 nie byłbym na nim w stanie słuchać. Podobnie np. z D8000. To samo stwierdziło kilka osób, które go słuchały na żywo. Dla mnie to przede wszystkim góra jest w nim wybitna w swojej cenie i bardzo dobra ogólnie. Sam uważam wzmacniacz za bardzo ciekawą opcję, bo napędzi właściwie wszystko, a jego lampy są wręcz śmiesznie tanie, jeśli porównamy je z popularnymi rodzinami. Z drugiej strony konstrukcje na lampach ( poza staxowymi ) jednak zupełnie mnie nie interesują, nie mam czasu na wygrzewanie, ani ochoty na nagrzewanie ... pokoju w lato.
 13. Niestety za mało ICków przesłuchałem żeby wiedzieć co polecić. Może ktoś inny będzie w stanie pomóc.
 14. No to pytanie czy masz jeszcze do niego dobre ICki Jak słuchałem w AM na tellurium blackach bodajże to subbasu nie było. I nie mówię, że było go za mało, po prostu w ogóle go nie było, jakby wykasowało te częstotliwości. Dopiero po przepięciu na argentum okazało się, że potrafi ładnie zagrzmieć. Także jakby Ci tam czegoś brakowało to warto też sprawdzić inne kable, bo wzmak naprawdę zacny.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...