Jump to content

FIREGON

Użytkownik
 • Content Count

  352
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  18

FIREGON last won the day on October 31 2018

FIREGON had the most liked content!

Community Reputation

242 Excellent

About FIREGON

 • Rank
  Zaawansowany

Recent Profile Visitors

1,041 profile views
 1. One cały czas się odbywają? @Waifu Na tych spotkaniach atmosfera była taka, że słuchawki raczej schodziły na drugi plan. Nie trzeba niczego słuchać, ale jak przyjdzie ochota to zawsze coś będzie pod ręką.
 2. Powiem tak: Jedna z recenzji online jest bardzo daleka od prawdy ( jeśli dobrze pamiętam opisuje wzmacniacz jako relatywnie ciemny i basowy, a jest dokładnie odwrotnie, tego nawet słowo "relatywnie" nie obroni ). Nie jestem związany z fezzem, nie zależy mi na ich sprzedaży, sam wzmacniacza nie posiadam, ale słuchałem go wielokrotnie, z różnym sprzętem i na pewno mogę stwierdzić, że ani on ciemny ani basowy. Gdyby taki był to LCD3 nie byłbym na nim w stanie słuchać. Podobnie np. z D8000. To samo stwierdziło kilka osób, które go słuchały na żywo. Dla mnie to przede wszystkim góra jest w nim wybitna w swojej cenie i bardzo dobra ogólnie. Sam uważam wzmacniacz za bardzo ciekawą opcję, bo napędzi właściwie wszystko, a jego lampy są wręcz śmiesznie tanie, jeśli porównamy je z popularnymi rodzinami. Z drugiej strony konstrukcje na lampach ( poza staxowymi ) jednak zupełnie mnie nie interesują, nie mam czasu na wygrzewanie, ani ochoty na nagrzewanie ... pokoju w lato.
 3. bodajże SCG-6/4E Silver
 4. Niestety za mało ICków przesłuchałem żeby wiedzieć co polecić. Może ktoś inny będzie w stanie pomóc.
 5. No to pytanie czy masz jeszcze do niego dobre ICki Jak słuchałem w AM na tellurium blackach bodajże to subbasu nie było. I nie mówię, że było go za mało, po prostu w ogóle go nie było, jakby wykasowało te częstotliwości. Dopiero po przepięciu na argentum okazało się, że potrafi ładnie zagrzmieć. Także jakby Ci tam czegoś brakowało to warto też sprawdzić inne kable, bo wzmak naprawdę zacny.
 6. A jak byś porównał WA22/ Solaris do Egoisty ( jeśli dobrze pamiętam słuchałeś )? No i której wersji słuchałeś, zwykłej 2A3, czy 845? Mam nadzieję, że nie plotę głupot, ale tak mi się kojarzy, że o tym wspomniałeś.
 7. Stax L700 - myślałem, że może bardziej mi się spodobają od 007, ale zamiast tego dostawałem migreny za migreną. Benchmark DAC1 - duża scena ale poza tym sucho, męcząco, w ogóle nie muzykalnie ... no i przez niego przestałem słuchać stacjonarnie. Teraz nawet nie posiadam DACa, a jedyne odsłuchy to telefon i FIBAE3
 8. https://www.ebay.pl/itm/Sennheiser-Orpheus-The-Set-HE-90-Headphones-HEV-90-Tube-Amplifier-Serviced/323541508895?hash=item4b5493a31f:g:2i4AAOSwmMNb4ws2:rk:1:pf:0 To co, kto bierze?
 9. Dawno nic nie pisałem, bo i czasu nie było żeby słuchać. Ale jak udało się pożyczyć takie słuchaweczki, to jednak wypada chociaż kilka słów skrobnąć. Na razie obu słuchałem tylko kilka godzin. Dharmy TYLKO na stockowych padach, dzisiaj zabiorę się za audezowe. No i tylko po balansie. Słuchałem ich wcześniej w Audiomagicu, ale nigdy na swoim torze. Ogólnie wtedy mi się bardzo podobały - w domu jednak jest nieco gorzej. Nie to, że słuchawki są złe, ale każde gorsze nagranie po prostu krwawi. Ludzie mówią, że staxy nie wybaczają złych nagrań - ale to D1000 muszą się zawsze upewnić, że każdy szum, pisk, szarpnięcie będzie bardzo wyraźnie słyszalne. Natomiast przy dobrych nagraniach naprawdę jest super, chociaż mój tor nie do końca do nich pasuje - zbyt sucho, za mało wypełnienia, co wpływa nieco na odbiór góry. Ale faktycznie średnica naprawdę mi się podoba, a bas jest dobry chociaż brakuje mu nieco do hifimanowego. Poza tym nie odczułem tunelowości, dźwięk jest wystarczająco otwarty, swobodny i scenicznie prezentują się naprawdę dobrze. Myślę, że da się dobrać im taki tor, żeby zostały głównymi nausznikami. Kiedyś słyszałem opinie, że słychać nieco "odklejenie" góry od reszty pasma i starałem się to wyłapać. Poza wspomnianymi wcześniej szumami, które wydają się być odklejone i wzmocnione niezależnie od tego w jakiej części pasma się znajdują, było kilka momentów - ale być może tylko dlatego, że chciałem je znaleźć. No i jeszcze po kilku godzinach zaczęła mnie lekko boleć głowa, ale nie jestem pewien czy to od sopranu czy może jednak od nacisku na głowę - jestem na to bardzo wyczulony, tak samo miałem z Clearami dopóki ich nie rozciągnąłem. A RS1 są faktycznie ogólnie nieco gorsze od GS1000, co nie zmienia faktu, że i tak słucha mi się ich o wiele przyjemniej. Głównie dlatego, że nie mają tego absurdalnie podbitego midbasu jak w GS1000. Na małych gąbkach jest "tak sobie" ale na dużych to już jest to otwarte, przestrzenne granie jakie lubię i jakiego szukam w słuchawkach. Nie jest to może poziom techniczny, który by mnie zadowalał, ale jak na słuchawki, które grają z byle dapa jest naprawdę nieźle. Z jednej strony rozumiem czemu grado mają swoich fanów, z drugiej jakoś ciężko mi się do nich przekonać. Głównie dlatego, że jakoś dziwnie skalują się ze sprzętem, miałem to samo z GSami. Czy to tranzystor, czy to lampa, czy zwykły dap one niespecjalnie zdają się grać lepiej, najwyżej nieco inaczej. Oczywiście jest w tym stwierdzeniu trochę przesady, ale sam fakt pozostaje. No i oczywiście podziękowania dla @vonBaron za wypożyczenie Dharm.
 10. Kształt - jest naprawdę szeroko, ale niezbyt głęboko. Dziwnie się tego słucha, po prostu mi się to nie podoba.
 11. Naprawdę nie rozumiem czemu na zdjęciach dostają takiego koloru Ale no ja je uważam za baaaaaaardzo dobre słuchawki, tylko scenicznie nie do końca mi pasują.
 12. https://www.ebay.pl/itm/Stax-blue-hawaii-se-like-new-from-June-2018/323480638935?hash=item4b50f2d5d7:g:BeYAAOSwYF9bQi9X Licytacja, 2 dni do końca. Ma ktoś pożyczyć 20k? A potem jeszcze staxy trzeba kupić ... Chociaż z drugiej strony jestem prawie pewien, że gość podbija swoje aukcje, więc też trzeba uważać.
 13. Nie o to chodzi, efekt stadionu jednak występuje jeśli nie ma wzmacniacza i daca, który je opanuje. Tak swoją drogą przypominam, że nam śmiertelnikom przyszło słuchać na nieco innym sprzęcie i szczególnie w kwestiach scenicznych jak i holograficznych może to kreować pewne ... różnice odsłuchowe

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...