Jump to content

nsk

Użytkownik
 • Content Count

  267
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

nsk last won the day on August 11 2018

nsk had the most liked content!

Community Reputation

61 Good

About nsk

 • Rank
  Zaawansowany

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. nsk

  Fanklub Aune

  Może stary zasilacz był duży i potrafił ciągnąć za sobą urządzenie więc przerzucili do środka część.
 2. nsk

  Fanklub Aune

  To wygląda bardziej na odświeżenie starego modelu, wprowadzili kilka zmian, aby łatwiej im się to produkowało chyba. Inaczej zasilanie rozmieścili, nowa kostka, wywalili radiator na wzmaku i inaczej zrobili selektor wejść, jakiś układ teraz tym steruje. W tych tanich DAC-ach i tak największą różnicę robi jak analog jest zrobiony i filtr cyfrowy, a tutaj mamy to samo.
 3. nsk

  Fanklub Aune

  Wszystko jest ok, a ja myślałem, że ty X8 kupiłeś i szukam FPGA i stolika na opampa z tyłu :). W sumie to zmian nie powinieneś słyszeć, bo zmian jest mało względem X1s.
 4. Nie rób jaj, 200$ za uszkodzony towar z Chin, a ty jeszcze zastanawiasz się.
 5. Jedyne co może być gorsze to zawyżona impedancja na wyjściu X1s, a tak to ODAC to nic ciekawego, O2 jeszcze gorsze. Szkoda zachodu, aby to sprowadzać. Tak jak @Mayster mówi lepiej poczekaj na nowe wypusty.
 6. Nic się nie skończyło tylko, że z cenami poszli do góry, ale z wiedzą nie. Głównym problemem z ak4490 jest opamp, który zaszyto na i/v w środku. Da się to pominąć, ale ta wiedza najwyraźniej przerasta wszystkich producentów dapów.
 7. @raulendymion pewnie nie spodobała ci się implementacja ak4490 od ibasso, ale nie ma mowy, żeby ten grajek i v30 były na tym samym poziomie. V30 to konkurencja dla dapów z niskiej półki, gdzie masz wszystko zintegrowane ze sobą w jedną kostkę. Takie doradzanie to bezsensu.
 8. Zeos jest głuchy, a czy sprzęt warty to już inna kwestia. Chord nigdy nie będzie oferował dobrego stosunku ceny do tego co otrzymujemy licząc jakość grania i wyposażenie. Umówmy się też, że nie każdy słyszy na tym samym poziomie więc owe zmiany są ciężkie do oceny ogólnej, jeden będzie wolał zapłacić za te kilka procent poprawy, a inny spasuje.
 9. Jak potrzebujesz DAC-a to sobie odpuść Questyle, bo szkoda kasy.
 10. Faktycznie napisałem to dziwnie. Padło stwierdzenie, że hybrydy są mniej czułe na wymianę lamp. To takie gadanie na wyrost. Jest za dużo czynników, aby takie coś kategorycznie stwierdzić.
 11. Z tą zmianą lamp w którym stopniu to mocno przesadzacie, to jest zależne od konstrukcji wzmacniacza. Często można się spotkać z opiniami, że sterujące mają większe znaczenie, a w stopniu wyjściowym słuchawki czy głośniki bardziej oddziałują z trafem wyjściowym w pełnym lampowym wzmacniaczu. Także nie hybrydy, a Aurium nie reaguje mocno na lampy.
 12. nsk

  Fanklub Focal

  Cleary mają taki sam przetwornik jak Eleary oprócz innej cewki, a Elegie mają inaczej zrobiony napęd więc przetwornik jest inny. Tylko coś ciężko mi uwierzyć, żebyś zauważył te różnice na oko między Elear, a Clear. Może między Utopią, a innymi modelami.
 13. nsk

  Fanklub Focal

  Pewnie pady mają inną gąbkę, bardziej spłaszczają się.
 14. nsk

  Fanklub Focal

  Utopie nie mają tego balansu, no i beryl jest lżejszym metalem od aluminium więc pewnie jeszcze mniejszy impakt nawet przy tym samym strojeniu. U nas Utopie tyle kosztują, że już chyba lepiej poczekać kilka lat aż wydadzą drugą odsłonę z 50 mm przetwornikiem, a czuję, że tak będzie. Wydaje mi się, że ich scena jest celowo niepoprawnie zrobiona po to, aby zachować impakt przy 40 mm. Przekonamy się czy mam rację jak Sennheiser zrobi pierwszy ruch.
 15. nsk

  Fanklub Sony

  Nowe słuchawki od Sony to ciepełko, stare modele w większości to nie. Co trzeba przyznać tej firmie to wygoda u nich jest zawsze tip-top, mam stary model CD850, które robią mi za woły robocze i mogę siedzieć w nich cały dzień.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...