Jump to content

nsk

Użytkownik
 • Content Count

  362
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

nsk last won the day on August 11 2018

nsk had the most liked content!

Community Reputation

86 Good

About nsk

 • Rank
  Zaawansowany

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Na minus jest funkcjonalność pozbycia się zmiany trybu, ale plus jest taki, że można więcej wycisnąć z jednego trybu pracy. Tryb triode przypominał ci taki charakter grania, bo pewnie wzmacniacz OTL miałeś na triodach. Przy ultralinear masz lampy podpięte jako pentody i dodatkowo użyte jest sprzężenie. Zanim się zdecydujesz to upewnij się czy pozbyli się problemu załamywania się obudowy u dołu podczas transportu. Na head-fi były takie przypadki z tego co pamiętam.
 2. Ta seria to była jeszcze przed Edifier, ale nie wydaje mi się, żeby to miało jakieś znaczenie. Jak odpowiada ci granie elektrostatów i Stax, a do tego lubisz analityczne i agresywne granie to 507 powinny ci podejść. Mi się wydaje, że jednak większości ten model nie przypadł do gustu. Stax to dobra firma i kiepskich modeli raczej nie mają. Kwestia, który tobie najbardziej podpasuje. Wśród Staxów masz 507 po jednej stronie i Omegi 2 po drugiej stronie. Pośród Lambd różnice polegają na grubości membrany, rodzaj i ułożenie względem ucha padów, jak pałąk układa się na głowie i nachylenie membrany w
 3. Uwierzysz jak usłyszysz. A co do ograniczenia to jest dokładnie odwrotnie, kości nie są wykorzystywane co do swojego potencjału. Wejście USB nie zdziała ci cudów jeśli będziesz je karmił zakłóceniami ze zwykłego PC-ta. Niektórzy producenci tutaj walczą dodając jakieś galwanizacje, trafa izolujące, ale to pewne aspekty pomaga, a niektóre pogarsza. Jeśli ktoś ma na myśli ciepłe brzmienie jako lampowe to tranzystor też może, ale generalnie nie da się uzyskać podobnego grania na tranzystorze co na dobrej lampie. I vice versa. Aby dac był w FPGA to sygnał musi na starcie obrabiać do 1-
 4. Z tego co opisujesz to po prostu nie podoba ci się jak sprzęt gra. Matrix to jest pod niektórymi względami przeciwieństwo Pathosa więc nic dziwnego.
 5. @Tytus1988 z tego co piszesz to chyba lepszym określeniem zamiast "dobrze grają z przenośnego audio" byłoby "słabo skalują się" . Mówimy o sprzęcie za 13k.
 6. Co to w ogóle znaczy, że najlepszym towarzyszem są playery? Jak się podłączy do lepszego sprzętu to nie grają, bo ich wady wychodzą na wierzch czy o co chodzi?
 7. Moim zdaniem najprostsze wytłumaczenie jest takie, że sygnał cyfrowy w audio działa tak samo jak analogowy. Teoria mówi, że cyfra otrzymuje bit po bicie w 100% i nie ma żadnych strat, ale w praktyce w audio, gdzie jest sygnał ciągły inaczej to wygląda. Dobrze to wytłumaczył Gordon Rankin (projektant AQ Dragonfly) w tym filmiku [klik]. Wydaje mi się, że to ten filmik, nie mam czasu teraz obejrzeć, jak coś to poszukam później.
 8. Jest dokładnie odwrotnie, im lepszy sprzęt tym większe zmiany i kable są wtedy większym wąskim gardłem w systemie.
 9. Realna cena takiego pierdka to 200-250 zł. A to czy 1300 czy 800 to już widzi mi się producenta więc na to bym kompletnie nie patrzył.
 10. W tej nowej wersji z drugiej strony nic nie ma. To niby ma służyć jako filtr, ale jestem sceptyczny. Wątpię, aby to stało koło Matrixa.
 11. Musiałbym zobaczyć drugą stronę płytki, ale ten chińczyk to raczej nie wypał. Tam nic nie ma. W sumie dobrze możesz z kabla usb wydzielić wtyczkę na zasilanie i podłączyć jaki chcesz zasilacz. Efekt mniej więcej ten sam.
 12. Roon ma swoje algorytmy albo można zintegrować je przykładowo z HQPlayer. Możliwe, że mówimy o tym samym. Tam też jest opcja CUDA Offload.
 13. Wymagające słuchawki to i z dobrych dapów nie zagrają na 100%. DAP, a telefon to najpierw wybór użytkowy, bo będziesz latał z dwoma urządzeniami. Mi przykładowo dobry telefon jest zbędny więc wybór mam prosty.
 14. nsk

  Fanklub Audioquest

  Jak chcesz ocieplić brzmienie to Cobalt. Mi się wydaje, że jednak do ich słuchawek Red powinien bardziej pasować.
 15. Korg obsługuje tylko do DSD128, a różnica w mocy jaka jest potrzebna do DSD512, a 128 przy długich filtrach to nie ma porównania. @KiiT GPU niektórzy używają przy HQPlayer, ale lepszy procek i tak wygrywa.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...