Jump to content

nsk

Użytkownik
 • Content Count

  306
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

nsk last won the day on August 11 2018

nsk had the most liked content!

Community Reputation

72 Good

About nsk

 • Rank
  Zaawansowany

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Wyglądają na ewolucję modelu Magister, tylko pewnie z lepszym basem i rozciągnięciem na górze. Będą się wydawać jako tako neutralne, ale mają pasmo pojechane z podbiciami i dołkami w niektórych miejscach.
 2. Oba są tak jakby, jedno jest powiązane z drugim. W środku siedzi przetwornica, ale pewnie żeby zaoszczędzić miejsca i pieniędzy to wywalili gniazdo z impulsówką na zewnątrz. To nie jest tak, że jak dokupisz zasilacz liniowy to przeskoczysz przetwornicę w środku, ale różnica może być. Zależy jak tam filtrację zrobili i jak bardzo ta impulsówka zewnętrzna sieje.
 3. Pathos ma zasilacz w środku, co by tam miały te przetwornice w środku robić.
 4. Napięcia do wybrania masz w opisie, a o wyborze informujesz sprzedającego. Tak generalnie to nie musi być konkretnie ten co podałem to raczej służyło jako przykład. A z komponentami u majfrenda to różnie może być, w przypadku innych produktów potrafili wsadzać to co mieli pod ręką i różniło się co do tego co na obrazku.
 5. W środku też impulsówka siedzi dlatego to nie będzie tak, że nagle będzie cały wzmacniacz zasilany liniowo. Głównie chodzi tutaj o eliminację szumów, które wprowadza ta zewnętrzna impulsówka.
 6. Dual mono to nie znaczy balans, oba kanały są oddzielnie zasilone. Wzmak nie jest zbalansowany.
 7. Dajcie sobie spokój z jakimiś drogimi kablami i zasilaczami do Aurium czy Converto, przecież w środku impulsówka siedzi. Na aliexpress u chińczyka weź coś takiego [klik] i styka. Wydacie na dodatki jakieś tysiące, a tak to już lepiej brać inny sprzęt.
 8. Konstruktor ma rację, bo takie wyjście to co najwyżej dla wygody dla klienta można dać .
 9. Tyle dopłacać za możliwość odczytu MQA? Tutaj nie ma nad czym zastanawiać się i myśleć .
 10. Przeczytałem tą instrukcję i tam raczej wspominają o wyjściu chociaż faktycznie pada jedno zdanie z "sources". Mimo tego dalej będę się na razie upierał przy swoim, bo Aurium to w sumie wzmak o topologii single ended i nie ma żadnych przesłanek dlaczego xlr miałyby przynieść jakiś zysk.
 11. Najlepiej zakup po odsłuchach, bo tak to ciężko stwierdzić, który byłby potencjalnie lepszy. Matrix ma niby lepszą kostkę dac,a analog wraz z I/V chyba tak jak jest to w schemacie od ESS czyli dobite wszystko sprzężeniem zwrotnym. Pathos nie wiem czy ma zewnętrzną I/V, ale bufor już jest dyskretny bez pętli sprzężenia. W teorii to bym wolał Pathosa, ale Matrix technicznie może być lepszy. Do tego nie skupiałbym się na tym, że źródło musi być zbalansowane do Aurium. Podejrzewam, że teorie o tym, że gra on lepiej po XLR są spowodowane głównie tym, że źródła podpięte do niego grały lepiej po XLR.
 12. Tak, ZX300 wtedy robi jako dac/amp w kanapce.
 13. Nie, ale możesz podłączyć po usb do telefonu.
 14. nsk

  Muzyczne Zakupy

  Raczej wątpię, aby opłacało się ściągać dac od nich. Grace nic specjalnego, a jak wierzysz w magię R2R to szedłbym w Soekrisa albo pakować się grubo w Gungnira/Yggdrasila.
 15. nsk

  Qobuz

  Nie korzystałem i może mnie ktoś poprawi, bo nie jestem tu pewny, ale Qobuz chyba oferuje możliwość ściągania plików na własny użytek? Do tego ma chyba bogatą bibliotekę jeśli chodzi o klasykę.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...