Jump to content

nsk

Użytkownik
 • Content Count

  329
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

nsk last won the day on August 11 2018

nsk had the most liked content!

Community Reputation

80 Good

About nsk

 • Rank
  Zaawansowany

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Te finale powinny fruwać z telefonu, a tutaj osobny gwizdek ma nie dawać rady. Na papierze powinno zagrać, ale najwidoczniej coś jest nie tak. Nie wprowadzaj tylko ludzi w błąd, że z niczym <16 Ohmów do Cobalta nie ma sensu podchodzić.
 2. Wagowo na pewno będą cięższe niż iSine, ale fakt, że nie ma tulejki do ucha raczej na plus.
 3. Audeze z tego co widziałem to myślało o jakimś wysoko ohmowym modelu albo lcd-24, gdzie strojenie lcd-2 z technikaliami bliżej lcd-4. DSP bardzo możliwe. Meze to tam akurat raczej mało co wymyśliło, bo przetwornik nie jest ich. Jedyne co mogliby pomyśleć to, aby zgrać fazowo te dwie cewki z różnych przetworników, ale to nie jest raczej ten poziom inżynierii, aby doszli do tego. Raczej spodziewam się nowej, gorszej, tańszej wersji od nich. D8k wydają się zaprojektowane na azjatycki rozmiar głowy. Sam bym miał chyba problemy. Oni chyba pracują nad tańszą wersją, która będzie w stylu clip-on czyli ciężar będzie na uszach. Mogą być ciekawe.
 4. Pro raczej lepsze nie są, to raczej inny kotlet z presją wywartą przez rynek na wyraźniej słyszalny detal. Cena niby wyższa, ale dorzucają inny kabel, pady i etui. Moim zdaniem D8000 są ciekawsze konstrukcyjnie od Meze i Audeze, ale mają jeden problem. Przetwornik ma z natury za mały zakres u góry i kończy się za szybko. Dla tego one tak dziwacznie mierzą w stosunku do tego jak grają, bo producent je rozjaśnia samym strojeniem. Wersja Pro z tego co widziałem na wykresach ma jeszcze bardziej podbite te soprany. Jak dla mnie to próba kompensacji wad przetwornika, no ale konkurencja jest, a słuchawki trzeba sprzedać po takiej cenie. Trochę jednak są drogie dla mnie, aby robić za inwestora. Na tę chwilę nie widzę sytuacji, aby jedne planary były lepsze od innych, każde mają z czymś problemy. Jak wypuszczą kiedyś ewolucję D8k to mogą być jednak najbliżej tego celu. A i tutaj mają najwięcej do ugrania, bo Audeze i Meze będzie raczej ciężko zrobić jakiś progres.
 5. Sprzedam nowe chińskie zamienniki do wyżej wymienionych modeli słuchawek. Cena: 25 zł + kw
 6. Z tego co o nim czytałem to właśnie powinien on pasować do większości Grado, jest to wzmak raczej po ciepłej stronie. Basu ci pewnie ubyło ze względu na jego niską impedancję.
 7. Nie wierz w balonik dmuchany w reckach, przy tych cenach to już kompletnie nieopłacalne. Nieważne jak drogie komponenty wsadzą do środka to dalej jest zwykły OTL z 6AS7 na wyjściu, które nie są za bardzo liniowymi lampami. Upsampling DSD64 też da różnicę, bo wraz z wyższą częstotliwością przesuwasz szum wyżej. DSD64 jest trochę syfiaste więc jest to nawet wskazane. Matrix deklaruje to co oferuje kość Sabre, na konwerterze świat się nie kończy.
 8. Problem polega na tym, że tak naprawdę to nie wiadomo dokładnie co Sabre robi z sygnałem w środku. Istnieje kilka diagramów od nich, które są za mało szczegółowe. A producent za bardzo nie zdradza. Mishka, twórca HQPlayera, kiedyś twierdził, że raczej sygnał idzie przez modulator d-s. Inżynierowie ESS wcześniej stworzyli kostkę AD1955, w której sygnał nie idzie natywnie. Ale to są wszelkiego rodzaju domniemania, mi się wydawało, że na diagramie jest widoczne, że sygnał nie idzie natywnie, ale tak nie jest. Także w sumie nie powinienem zabierać głosu, bo mogę być w błędzie. Taki upsampling pomaga ominąć modulator d-s w ścieżce sygnału dzięki czemu jest krótsza i sam sygnał DSD bardziej przypomina ten analogowy. Jeśli modulator nie jest pomijany to jeszcze pozostaje kwestia zastąpienia filtracji cyfrowej w kostce. Jakieś plusy tutaj mogą być, ale nie muszą.
 9. Chyba myślisz o cyfrowych, a ja o czymś innym. ESS nie zdradza dokładnie szczegółów co do działania DSD w ich dacu, ale z bloku zamieszczonego wynika, że sygnał dsd idzie przez modulator delta-sigma więc jak dla mnie to bardziej działa jako DSD over PCM. Dlatego masz odczyt DSD. Z gotowych kostek to Cirrus, Wolfson i AKM mają wydzielony osobny tor DSD Direct, gdzie pomija się modulator d-s. Nowy flagowiec AK4499 jest chyba najciekawszy pod tym względem, bo dodatkowo ma wyjście prądowe na analog.
 10. Matrix to tak imo średnio się do tego nadaje, bo Sabre ostatecznie i tak sprowadza taki sygnał do PCM. Do tego wątpię, aby filtr dolnoprzepustowy w stopniu końcowym był tam specjalnie projektowany z myślą o takim sygnale. To co prawdopodobnie robi robotę to zastąpienie filtru cyfrowego zaszytego w kostce.
 11. Kroić się za Orfeusza to tak jeszcze, ale za HE60 to nie bardzo. Zwłaszcza, że w ciemno, bo nie słyszałeś ich nawet. HE60 to nic specjalnego. Z HD600 można sporo wyciągnąć inwestując w tor.
 12. To trzeba by zaprojektować od nowa urządzenie, bo w takiej postaci to nic z tych dodatków nie jest mu potrzebne. Za ograniczenie mocy odpowiada kostka wzmacniacza. Jakby przysiąść do przejściówki to można i wyciągnąć zasilanie na zewnątrz tylko, że wtedy tak i siak tylko zmienisz zasilanie układu USB, a reszta będzie dalej zasilana z impulsówki.
 13. Z tego co pamiętam to on chyba słucha na sprzęcie od Kondo więc swoje pewnie przerobił w temacie.
 14. Klient dyktuje cenę, a taki bogaty nie chce tanich towarów. Producenci to wykorzystują po prostu.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...