Jump to content

nsk

Użytkownik
 • Content Count

  359
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

nsk last won the day on August 11 2018

nsk had the most liked content!

Community Reputation

86 Good

About nsk

 • Rank
  Zaawansowany

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Z tego co opisujesz to po prostu nie podoba ci się jak sprzęt gra. Matrix to jest pod niektórymi względami przeciwieństwo Pathosa więc nic dziwnego.
 2. @Tytus1988 z tego co piszesz to chyba lepszym określeniem zamiast "dobrze grają z przenośnego audio" byłoby "słabo skalują się" . Mówimy o sprzęcie za 13k.
 3. Co to w ogóle znaczy, że najlepszym towarzyszem są playery? Jak się podłączy do lepszego sprzętu to nie grają, bo ich wady wychodzą na wierzch czy o co chodzi?
 4. Moim zdaniem najprostsze wytłumaczenie jest takie, że sygnał cyfrowy w audio działa tak samo jak analogowy. Teoria mówi, że cyfra otrzymuje bit po bicie w 100% i nie ma żadnych strat, ale w praktyce w audio, gdzie jest sygnał ciągły inaczej to wygląda. Dobrze to wytłumaczył Gordon Rankin (projektant AQ Dragonfly) w tym filmiku [klik]. Wydaje mi się, że to ten filmik, nie mam czasu teraz obejrzeć, jak coś to poszukam później.
 5. Jest dokładnie odwrotnie, im lepszy sprzęt tym większe zmiany i kable są wtedy większym wąskim gardłem w systemie.
 6. Realna cena takiego pierdka to 200-250 zł. A to czy 1300 czy 800 to już widzi mi się producenta więc na to bym kompletnie nie patrzył.
 7. W tej nowej wersji z drugiej strony nic nie ma. To niby ma służyć jako filtr, ale jestem sceptyczny. Wątpię, aby to stało koło Matrixa.
 8. Musiałbym zobaczyć drugą stronę płytki, ale ten chińczyk to raczej nie wypał. Tam nic nie ma. W sumie dobrze możesz z kabla usb wydzielić wtyczkę na zasilanie i podłączyć jaki chcesz zasilacz. Efekt mniej więcej ten sam.
 9. Roon ma swoje algorytmy albo można zintegrować je przykładowo z HQPlayer. Możliwe, że mówimy o tym samym. Tam też jest opcja CUDA Offload.
 10. Wymagające słuchawki to i z dobrych dapów nie zagrają na 100%. DAP, a telefon to najpierw wybór użytkowy, bo będziesz latał z dwoma urządzeniami. Mi przykładowo dobry telefon jest zbędny więc wybór mam prosty.
 11. nsk

  Fanklub Audioquest

  Jak chcesz ocieplić brzmienie to Cobalt. Mi się wydaje, że jednak do ich słuchawek Red powinien bardziej pasować.
 12. Korg obsługuje tylko do DSD128, a różnica w mocy jaka jest potrzebna do DSD512, a 128 przy długich filtrach to nie ma porównania. @KiiT GPU niektórzy używają przy HQPlayer, ale lepszy procek i tak wygrywa.
 13. Problem z PC albo z Bursonem. SC808 ma jakiś transformator separujący szumy na wejściu cyfrowym, a sam odbiornik cyfrowy jest zaszyty w tym kontrolerze pci-e. Aune s6 używa porządny odbiornik Wolfsona, ale ciężko ogólnie ocenić, bo jak to odnieść do grania całego urządzenia? Nie da się. Ja ogólnie nie widzę sensu w tych zabawkach ifi, oczyszczaczach, filtrach itp. Spróbuj sobie zapleć kabel do usb, odizoluj sygnałowe od zasilania i tyle. Nie ma sensu nic więcej kombinować. Taki upsampling to sobie można... Długie filtry przy DSD512 wymagają sporo mocy przerobowej, mini PC nie da rady.
 14. Układ w Pathosie, który przyjmuje sygnał cyfrowy jest już trochę przestarzały jak na dzisiejsze czasy. Optyk jest generalnie uznawany za gorszy niż coax. Jakby optyk izolował w 100% to byłby faktycznie ideał. Czy masz USB lepsze w Pathosie? Lepsze może nie, ale inne tak. Mi z pewnością nie chciałoby się kombinować z dodatkowymi pudełkami i kablami. Nie, ale odpowiem na to niżej. Pisząc komputer miałem na myśli zwykły komp wykorzystywany do codziennego użytku. Jasne, można zbudować fajny transport wsadzając dobry zasilacz, ciche dyski, brak wentylatorów itd, ale koszt tego robi się tak śmieszny, a dalej zostajemy z windowsem, który imo jest lipny pod samo stricte audio. Wygodny fakt, ale jeśli patrzymy na jakość to nie bardzo. Płyty główne też nie są projektowane z myślą o audio, później trzeba sięgać po właśnie płytki typu ten Matrix, aby łatać złe zarządzanie zasilaniem. Jedyną zaletę jaką wnosi zwykła stacjonarka jest moc obliczeniowa do przykładowo upsamplingu DSD. Ja i tak bym wolał zrezygnować z tego upsamplingu na rzecz porządnego transportu. A najlepiej to jakby po prostu producent DAC-a wstawił moduł, który by upsamplował taki sygnał do DSD coś jak w najwyższym Ayonie. Popularne ostatnio odtwarzacze na Raspberry Pi wydają mi się z marszu ciekawsze, a i ceny niektórych z nich są przystępne. Nie jest to docelowe rozwiązanie, bo RPi nie był tworzony z myślą o audio, no ale ta gałąź jeszcze rozwija się. Docelowe rozwiązanie to coś w stylu dCS Network Bridge albo transport Fidata. Tylko te ceny... Ostatnio Pacuła recenzował jakiś tańszy produkt od odłamu IO-DATA.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...