Jump to content

nsk

Użytkownik
 • Content Count

  317
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

nsk last won the day on August 11 2018

nsk had the most liked content!

Community Reputation

79 Good

About nsk

 • Rank
  Zaawansowany

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. nsk

  Mann

  Z tego co pamiętam to on chyba słucha na sprzęcie od Kondo więc swoje pewnie przerobił w temacie.
 2. Klient dyktuje cenę, a taki bogaty nie chce tanich towarów. Producenci to wykorzystują po prostu.
 3. Schiit jest sponsorem na SBAF więc od tego trzeba zacząć. Nawet największa kaszana przez nich wydana będzie traktowana łagodniej tam. Jak dla mnie sam pomysł na firmę ciekawy, ale same decyzje podejmowane tam są co najmniej dziwaczne dla mnie. Wystarczy zobaczyć wypuszczenie ich nowego gramofonu Sol.
 4. Moim zdaniem R2R nie ma żadnych przewag, ale to głównie zależy od implementacji. Wszelkiego rodzaju moda na dyskretne R2R, NOS itp wychodzi najczęściej ze względu na brak wiedzy/możliwości produkcyjnych konstruktora albo marketing. Wtedy powstaje produkt, który trafia w pewną niszę i wyróżnia się na rynku. Cała ta kampania Schiita o wyższości R2R to też marketing, a ich daczki delta sigma grają gorzej, bo po prostu gorzej je budują celowo. Jak dla mnie jest to dziwna taktyka, bo jak im wycofają te kostki z produkcji to będą mieli tylko same problemy. A zwłaszcza, że to niby firma ukierunkowana na oferowanie najlepszych produktów jak najtaniej, a te kostki są generalnie drogie i wymagają sporo wkładu dodatkowo, bo nie przyjmują sygnałów audio standardowo.
 5. Nie. Dla mnie takie testy są bezużyteczne. Nie lubię też testować w stylu, że przełączam sprzęt po 1 piosence. Musisz sam sprawdzić czy te zmiany usłyszysz, bo ja wierzę w to, że niektórzy nie są w stanie usłyszeć ich. Tak samo jak niektórzy nie rozróżnią smaku win itp.
 6. Wszystko ma znaczenie i swoją sygnaturę, zapomnij o bajkach na temat przeźroczystego daca czy wzmacniacza. Kostki DAC i ich aplikaje, filtry, zasilanie, stopień analogowy - wszystko wprowadza zmiany.
 7. Jakby pomierzyć tego Pathosa to by nie wypadł tak dobrze w pomiarach mimo, że Sabre ze względu na jego stopień wyjściowy. W tej tabelce od ASR to by wylądował gdzieś na dnie także nie liczy się .
 8. Kable cyfrowe w audio pod względem działania przypominają raczej te analogowe, to już było wałkowanie na kilku forach do bólu. To nie ma żadnego znaczenia z jitterem, wręcz przeciwnie, gorszy sprzęt pod tym względem może ukazywać mniej różnic. Implementacja cyfry w DAC-ach i zasilanie układów może co najwyżej zmniejszyć te różnice, nie da się uodpornić całkowicie. W teorii kable USB czy Ethernet nie mają prawa grać, a w szczególności te drugie, które chyba z zasady dobrze izolują od zakłóceń. W Ethernet nie siedzę i nie mam doświadczenia więc nie wiem, ale w sumie nie zdziwiłoby mnie to, że są różnice, bo przy usb teoria się tylko kończy. Jakby tak trzymać się teorii to wszyscy powinniśmy przejść na Sabre i zapomnieć o jakiś lampowych wynalazkach.
 9. W sumie dobrze to może być też kwestia różnicy w okablowaniu albo zawsze coś się może przyśnić recenzentowi . Z mojego doświadczenia to wychodzi tak, że musisz sam się przekonać i dopiero wtedy wyjdzie jak co jest. Myśleć możesz o zbalansowanym DAC, ale nie musi to być mus. Dlatego taka wygoda, że możesz wybrać taki, który ci się podoba bez względu na to co ma na wyjściu. Nirvana w ogóle nie jest zbalansowana, sygnał jest zamieniany na balans przez trafa.
 10. Jest taka możliwość, żeby na XLR było gorzej, ale bardzo rzadko. Wyjście XLR na słuchawki można zrobić bez problemu z odczepu trafa wyjściowego więc jak dla mnie to plus, że jest, bo wygoda większa. A na wyjściach liniowych pewnie są też trafa, które przydają się w przypadku, gdy źródło gra lepiej po XLR albo takie kabelki są pod ręką. Jeśli na mocy ci nie zależy to jest jeszcze Headonia na 2a3, ale cena też spora jak na firmę krzak. Według recenzji to zazwyczaj wszystko gra, daj znać jak się Euforia zgrywa z Meze .
 11. Drogie, bo unikalne i niszowe. Wielu chętnych na coś takiego się nie znajdzie. Pod względem budowy taki wzmacniacz to są wszelkiego rodzaju uproszczenia.
 12. Przy tej cenie to Songolo zdecydowanie. Euforia jedyną ciekawą rzecz ma ten układ crossfeed, ale można przeżyć i bez niego. A tak to będziesz miał typowe różnice między układem OTL i z transformatorem.
 13. Mojo może nie ma dużej sceny, ale kastratem bym go nie nazwał. Słyszałem bardziej płaskie urządzenia. Moim zdaniem problem z tą ich technologią jest taki, że ona średnio się nadaje do urządzeń bateryjnych, a przez to jest zmarnowany potencjał. Sam blok cyfrowy Mojo wykorzystuje tylko 50% możliwości z powodu ograniczeń mocowych. Pomysł był chyba jednak taki, że biorą udział w dwóch rynkach, stacjonarnym i przenośnym więc zysk jest.
 14. Nie pamiętam, abym kiedyś widział jakiś pomiar, który by coś tutaj potwierdzał, ale jeśli ktoś nie wierzy to szkoda po prostu marnować czas na dyskusje . W audio jest dużo rzeczy, których pomiary nie ukarzą. Wzmaki bez sprzężenia gorzej wypadają od tych z, lampy od tranów itd. Tylko znajcie umiar i nie bawcie się w sieciówki za połowę ceny reszty toru .
 15. Wyglądają na ewolucję modelu Magister, tylko pewnie z lepszym basem i rozciągnięciem na górze. Będą się wydawać jako tako neutralne, ale mają pasmo pojechane z podbiciami i dołkami w niektórych miejscach.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...