Jump to content

nsk

Użytkownik
 • Content Count

  274
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

nsk last won the day on August 11 2018

nsk had the most liked content!

Community Reputation

64 Good

About nsk

 • Rank
  Zaawansowany

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Zostaw sobie udac-3 i przeznacz wszystko na wzmacniacz na razie. DAC dokupisz później. Co do wzmacniacza to bierz CTH z Massdropa albo dołóż do lampowego OTL-a z Polski, może być używka np: Feliks Audio Echo lub Espressivo/Eufonika H7/Sinus Audio 6N13S/WBA HPA Master. Kwestia tego czy użytkowo ci pasuje pełny wzmacniacz lampowy. Szukaj używek albo gadaj z konstruktorami czy coś spuszczą z ceny. CTH będzie miał przewagę detalu i przejrzystości, a lampiak będzie grał lepiej scenicznie i może trochę bardziej żwawiej, ale nie jestem tego pewny. Ciężko powiedzieć w którym kierunku chcesz iść, bo jeszcze nawet nie masz tych słuchawek. A i bierz jeszcze pod uwagę, że OTL to tak bardziej tylko pod wysoko ohmowe słuchawki, jak będziesz później chciał kupić inne słuchawki to też bierz to pod uwagę.
 2. Z Nuforce daj sobie siana, jak już masz X7s to pomyśl o X8 i ewentualnie możesz opka podmienić albo sprzedać X7s i kupić S6.
 3. nsk

  Fanklub STAX

  Dla siebie wolałbym 252, jak już bawić się w starocie to SRM-T1 względem Xh. To jest właśnie wkurzające w elektrostatach, bo każdy wariant wzmacniacza ma wady. Zarówno produkty Staxa, wzmaki z trafami czy twory Gilmore'a.
 4. nsk

  Fanklub STAX

  Lepszy nie jest, Xh jest inaczej zestrojony. On był przeznaczony do starego modelu Lambda Pro i głównie korygował jego wady. Możesz poszukać stary model SRM-T1 na lampach, ale musisz wziąć pod uwagę, że to stary sprzęt i nie wiem czy jest sens kupować chyba, że już byłby przegrzebany. A jak pójdziesz w droższe wzmaki Staxa to wyjdzie, że i wypadałoby się przesiąść na L700.
 5. Wygląda na to, że muszą kogoś od cyfry zatrudnić albo podszkolić się.
 6. Mylar to najzwyklejszy materiał z którego produkuje się przetworniki, membrana jest pewnie napylana grafenem, aby usztywnić ją. Mogą być ciekawe chociaż gadki o tym, że grają jak otwarte to... Podejrzewam bardziej neutralny charakter słuchawek.
 7. A ten przenośny wzmak Lucarto to na baterię? Hybryda? Jakieś szczegóły?
 8. nsk

  Muzyczne Zakupy

  Ten mnożnik jest wzięty ze świata stereo, gdzie też zaleca się, aby klocki impedacyjnie miały do siebie te 8-10x. Jak ktoś się nie zna to nawet jak będzie źle to on nie będzie o tym wiedział. Dynamiki robią bułę na basie przy złym dopasowaniu i jest moc wytracana, która pewnie ma większe znaczenie w przypadku planarów, które z kolei nie mają problemu z bułą. Tak czy siak lepiej trzymać się tego w obu przypadkach przetworników.
 9. W sumie dobrze może kupić same Bursony już do Xonara i nie bawić się w sprzedaż. Tak czy siak oba warianty mogą szwankować impedacyjnie z W1000Z. Pomysł z Soloistem wydaje się dobry, do tego można podmienić opki w Xonarze. Jak planujesz kiedyś przesiadać się na droższy tor to daruj sobie Bursonowe opki.
 10. nsk

  Fanklub Aune

  Może stary zasilacz był duży i potrafił ciągnąć za sobą urządzenie więc przerzucili do środka część.
 11. nsk

  Fanklub Aune

  To wygląda bardziej na odświeżenie starego modelu, wprowadzili kilka zmian, aby łatwiej im się to produkowało chyba. Inaczej zasilanie rozmieścili, nowa kostka, wywalili radiator na wzmaku i inaczej zrobili selektor wejść, jakiś układ teraz tym steruje. W tych tanich DAC-ach i tak największą różnicę robi jak analog jest zrobiony i filtr cyfrowy, a tutaj mamy to samo.
 12. nsk

  Fanklub Aune

  Wszystko jest ok, a ja myślałem, że ty X8 kupiłeś i szukam FPGA i stolika na opampa z tyłu :). W sumie to zmian nie powinieneś słyszeć, bo zmian jest mało względem X1s.
 13. Nie rób jaj, 200$ za uszkodzony towar z Chin, a ty jeszcze zastanawiasz się.
 14. Jedyne co może być gorsze to zawyżona impedancja na wyjściu X1s, a tak to ODAC to nic ciekawego, O2 jeszcze gorsze. Szkoda zachodu, aby to sprowadzać. Tak jak @Mayster mówi lepiej poczekaj na nowe wypusty.
 15. Nic się nie skończyło tylko, że z cenami poszli do góry, ale z wiedzą nie. Głównym problemem z ak4490 jest opamp, który zaszyto na i/v w środku. Da się to pominąć, ale ta wiedza najwyraźniej przerasta wszystkich producentów dapów.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...