Jump to content

ZenekHajzer

Użytkownik
 • Content Count

  93
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

ZenekHajzer last won the day on January 2 2018

ZenekHajzer had the most liked content!

Community Reputation

26 Good

About ZenekHajzer

 • Rank
  Początkujący

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jako jeden z NIELICZNYCH potrafisz zjechać sprzęt drogi. I wytkniesz mu faktyczne niedociągnięcia, z których większość nawet można zmierzyć, a nie jakieś pierdoły ezoteryczne. Więc wypadasz z mojego zestawienia Ja mówię o ludziach oblatanych w drogich sprzętach, z których zadrwił sobie wspominany przeze mnie wcześniej właściciel studio. Powiedział, że znając charakterystykę sprzętów bardzo drogich, solidnym pro audio i equalizerem robi w bambuko większość audiofili (ja też miałem problem zgadnąć co gra). Więc moja opinia powyżej tyczyła się osób ślepo wielbiących sprzęt za cenę, nie potrafiących zestawić go z tańszym, bo nie ta cena. A właśnie w recenzjach na tym blogu zdarza się porównanie do tańszych modeli, jeżeli sprzęt objawia braki Recenzentowi.
 2. Z grubsza mamy to samo na myśli. Jeśli zaś idzie o mocno osłuchanych, to bardzo często mają oni po prostu bardzo mocno zakorzeniony konkretny sposób prezentacji. Znając mnóstwo sprzętów, wyłapują te, które mają cechy wspólne z topowym sprzętem. A producenci też nie łosie i wiedzą jak stroić sprzęt żeby trafił do złotouchych (czyli nas). Ja wiem, że ATH R70x grane z Deckarda, podobają mi się na nim bardziej od LCD-3. I dla mnie nie ma pomiędzy nimi różnicy klasowej w większości gatunków. Dopiero w elektronice, gdzie jest schodzący ultranisko bas, LCD-3 grają go fenomenalnie, a R70x nieco słabują. Ale do LCD-3 podchodzę z większym szacunkiem przy odsłuchu i niejako sam się nastrajam na dokładniejszy odbiór. Byłem w kilku salonach hi-end na trzech kontynentach i organoleptycznie stwierdziłem, że Adam S3x-v w moim salonie wyrywają mnie z butów w równym stopniu co egzotyczne cacka za setki tysięcy dolarów. A potem w tym studio uświadomiono mi, że da się ten efekt osiągnąć jeszcze taniej -> PEŁNA adaptacja akustyczna wnętrza i monitorki za 5k plus subik za 3kPLN robią robotę że z kapci wyrywa. W skrócie: gdybym miał wydać ok 1mln zł na audio, to wolałbym postawić dom z zaprojektowanym przez inżyniera dźwięku pokojem odsłuchowym i wsadzić tam pro audio za 20kPLN, bo efekt WOW miałem taki sam. Tysiąc razy sobie zadawałem to pytanie i odpowiedź mam zawsze jedną: w pro audio mam wszystko czego chcę od dźwięku, ale hi-end chcę dla szacunu na dzielni, bo jestem zwierzę społeczne i lubię się mądrzyć na forach audio Tyle, że każdorazowo jak już wypożyczam topowe słuchawki celem ostatecznej decyzji, okazuje się, że nie odskakują moim etymoticom. 4 rok tak kupuję Audeze i kupić nie mogę Zwłaszcza po tym jak większą satysfakcję mam z monitorów głośnikowych tańszych od Audeze. Focal Utopia (słuchawki) - czuć specyficzny sznyt i wiem czemu osoby osłuchane od razu wiedzą, że mają na głowie sprzęt drogi -> mnie to strojenie nie leży i w ślepych testach wyceniłbym je koło Nighthawk. Niestety nie dane mi było odsłuchać w konfiguracji testów AB, ale WOW factor po odsłuchach Il Cremonese w salonie i EVE Audio w studio był po stronie konfiguracji studyjnej.
 3. Te dwa inne światy nie są takie inne w ślepych testach. Jegomość z tego studia matołem nie jest , a nie będę przytaczał jego zdania o ludziach z naszego światka, powiem tylko, że zażartował sobie z audiofili kilka razy (w tym ze mnie) puszczając im kawałki na różnym sprzęcie -> wycenianie sprzętu na ucho w dobrym studio idzie nam co najwyżej średnio.
 4. Scena jest bardzo poprawna. Divine moments of truth od Shpongli, czy też Invisible man in a fluorescent suit - jest wręcz efektowna. Jaki jest mój zarzut do tych słuchawek? Wycofana średnica i cofnięte wokale. Jazz instrumentalny grają świetnie, szczególnie z tym swoim genialnym basem (jest dla mnie jednym z najlepszych basów słuchawkowych), ale wokal już ma braki. W elektronice w zasadzie dla mnie nie mają wad: podostrzona góra i kapitalny bas dają przestrzeń i pierdzielnięcie (ale nie walenie jak subwoofer, tylko klasowe dociążenie). Chcąc słuchawek idealnych dla mnie, dodałbym tym superluxom średnicę etymotic ER4S, lub nawet ATH R70x, albo w drugą stronę - słuchawkom R70x dodałbym bas z 668B. Ja swoje oddałem koleżance i zaczynam żałować, bo brakuje mi w moim stadku czegoś co gra tak dobitnie jak one. Zapewne kupię coś droższego, ale to ze względu na ergonomię - chcę słuchawek zamkniętych (te są półotwarte) i mniej cisnących w uszy ->668b trzeba na noc zostawiać założone na pudełko, żeby je rozgiąć, bo nowe cisną strasznie w łeb. Zastanawia mnie czemu superlux nie wcisnął ich w obudowę hd330, która jest zerżnięta od beyerdynamic i naprawdę wygodna jest. Radzę ich posłuchać - są dostępne w dużej ilości sklepów. Można też zrobić opcję Janush i zamówić online, jest wtedy 30 dni na zwrot.
 5. Popatrz na polecane przez audiofanatyka polecane głośniki. Ja w salonie mam edifier r1600tiii i grają bardzo dobrze. Za 1500 można trafić presonus Eris e8 używane, albo Eris e5 nowe. Chodząc po domu, złotego trójkąta nie usłyszysz i w zestawie za milion
 6. Adamy i Eve mają wstęgi. Jbl lsr 308 mają (chyba tak się to nazywa) dyfuzor na tweeterze, co poszerza sweet spot. Do 3m to świetnie brzmi. Ale w zaadaptowanym pomieszczeniu. Miejsce na postawienie głośników dalej niż 3m od kanapy /fotela ma niewielu ludzi. Problemem jest tylko i aż adaptacja akustyczna. Jak mamy fart i jest w domu pomieszczenie o idealnych kształtach i rozmieszczeniu drzwi i okien, to za 3tyz zł można cuda zrobić. Jak tego nie ma, to niestety trzeba kilku wiader gotówki. I tu jest przewaga słuchawek - w najbardziej ciulastym pokoju będzie hifi. I jak ktoś mówi o analityczności Sc208 albo a7x, to ich nie słyszał A z subwooferem nie słyszał na pewno. Można nieco drożej : S3x-V, albo sc3012 - > serio nie trzeba audiofilskich zabawek, bo te zestawy brzmią audiofilsko.
 7. Powtarzam: Sc208, a7x, Sc208 podparte dedykowanymi subami w zaadaptowanym pomieszczeniu robią że słuchawkami co chcą.
 8. Miałem je dwa lata - Z SGS6 było dobrze Z Clipa nawet słuchałem, ale smartfony, zwłaszcza iPhone 5s, oraz tablet Lenovo Yoga - dawały radę. Także co do R70x jestem spokojny. DT250 - ja wolałem je z xDuoo X3 niż z Aune X1s, bo nieco chudł przy tym bas, a w wysterowanych dla mnie za bardzo się rozłaził.
 9. Patrz na recenzję Evilla R70x. To był mój egzemplarz, ja go podesłałem na testy. Grały mi z Clipa Spory. Cytując Evilla z recenzji: "I tu ciekawostka, bo na stronie producenta widnieje 470 Ohmów. To ciekawe, ponieważ przy 99 dB czułości słuchawki te są głośniejsze od wszystkich, które w dniu testów posiadałem na wyposażeniu redakcyjnym. Nawet podpięte bezpośrednio do DACa, a więc z pominięciem wzmacniacza, zachowywały się głośniej i ogólnie lepiej od K240 MKII i M220 PRO. Przypadek? Nie sądzę. Wydaje mi się więc, że jedno zostało tam postawione niepotrzebnie, ale cóż, mogę tylko domniemywać." Co do DT990 Pro - dla mnie są wysterowane z xDuoo X3, ale większość się ze mną nie zgodzi w tym aspekcie.
 10. Do tych wymagań, ja rozważyłbym: ATH R70x - ogólnie poukładane, potrafią błysnąć detalem równie mocno co ostrzejsze na górze słuchawki DT990 Pro (250Ohm) - V-ka, ale jaka - iskrząca góra żyłuje detal K550 mk2 - jak zbasowione K702 Fidelio jak wyżej polecano (dla mnie bas ma nieco buły, więc ja odwrotnie do większości ludzi, stawiam R70x ponad X2) SL HD668B - one mają rewelacyjny bas, szczególnie do Shpongle. Jeden z moich ulubionych basów BEZ WZGLĘDU na cenę, ale grają V-ką, więc czasami brakuje średnicy, zwłaszcza w wokalach.
 11. Nie nie - patrzyłem na recenzje zagraniczne również. I tam porównania do SR009 i wogóle że kosior sprzęt. Jak się patrzy na to, to przełącza mi się wajcha trybu "wydymaj system" i zaczynam dumać. Bo wszędzie gdzie jest sprzęt hi-end/aspirujący do hi-end, są recenzje w stylu: to lepsze, ten aspekt brzmienia lepszy, tutaj fajniej itp. A KSE1x00 wszędzie jednoznacznie opisywane są jako absolutne kosimazaki. W jednej z recenzji stwierdzono, że można je porównać do dowolnych słuchawek bez względu na cenę i technologię (porównać nieco na wyrost, chodzi o porównanie lepsze-gorsze) i w najgorszym przypadku ponoć jest remis pomiędzy Shure a oponentem, nawet wielokrotnie droższym. Niestety ciężko będzie mi je dorwać na odsłuchy, bo jedyny znany mi właściciel mnie nie lubi i już raz propozycję odsłuchu (innych słuchawek) za kaucją zignorował. Nie mam też pomysłu czy w jakimś sklepie mieliby model pokazowy. A wszyscy wiedzą, że poszukiwany powszechnie w Polsce pyton, to wąż z mojej kieszeni, więc pochopnie tak ciężkiej gotówy nie wydam
 12. KSE 1200 to zestaw: wzmacniacz plu słuchawki KSE1500. Tylko źródła trzeba.
 13. Akustyka, akustyka i jeszcze raz akustyka. Dane mi było ostatnio poznać wykładowcę jednej ze szkół na kierunku realizacja dźwięku (czy jakoś tak). Posłuchaliśmy sobie w studio trochę sprzętu. Eve audio sc3012, Jakieś duże Adam Audio (S6x? - nie mam pojęcia), Eve audio sc 208 podparte ich subem i yamaha bodajże hs80. Powiem szczerze, że HS80 z subem Eve (jakoś fikuśnie podłączanym przez mikser) całkowicie zaspokoiły moje audiofilskie potrzeby. Cudnie to grało i dorównywało wszystkiemu co do tej pory słyszałem, a o słuchawkach niemal zapomniałem, że istnieją. Wynieśliśmy Eve sc208 z subem do mieszkania tego jegomościa. Pokój podobny do mojego salonu. W studio to było coś mega brzmiącego. U niego w salonie lepiej zagrały....moje Erisy E8 bez suba, które zresztą też słabo brzmiały. Efekt? U mnie w salonie gram z edifierów r1600, bo lepiej brzmią od Erisów, więc presonusy sprzedałem. Erisy lepiej brzmiały od CUDOWNYCH Eve Audio w niezaadaptowanym pomieszczeniu. W zaadaptowanym wszystko grało cudownie. Z ciekawości chyba przywiozę do studio moje Edifier i zobaczę jak sobie radzą w takich warunkach, bo chyba ich lepszość polega tylko i wyłącznie na tym, że R1600TIII stroił ktoś świadomy profilu ich użytkowników: a więc strojone na sensowne brzmienie w gównianej akustyce.
 14. Jak taki killer, to wyprzedajemy wszystkie graty i dajemy Mojo (ponoć zamiata w tym zestawieniu). Gdyby nie mój sceptycyzm, to chyba bym na ten hypetrain wsiadł.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...