Jump to content

Bernie

Bywalec
 • Content Count

  548
 • Joined

 • Days Won

  18

Bernie last won the day on June 29

Bernie had the most liked content!

Community Reputation

343 Excellent

About Bernie

 • Rank
  Bardzo zaawansowany

Posiadany sprzęt

 • Słuchawki
  Aune E1, AQ Nighthawk Carbon, AKG (K270 Studio, M220, K501, K280), B&WP7W, YH-100, STAX 404LE & Nova Basic & SR001mk2, Triple Fi.10, ER3XR, MK5
 • Odtwarzacze
  Pioneer XDP-100R, iPod Touch 4G, Sony A15, Rio Karma, iRiver iMP-900, LG V30
 • Głośniki / kolumny
  Edifier R1700BT
 • Inny sprzęt
  Yamaha CR620, Schiit Magni + Modi, Stax SRM-Xh, Dragonfly Red, Sony MDR-MA900, CIEM Cosmics, Koss PortaPro, pchełki (AKG K319, K315, Sennheiser MX980, VE Monk, Monk Plus, Tomahawk) :)

Recent Profile Visitors

1,294 profile views
 1. Dlaczego nieosiągalne? HD600 używane w dobrym stanie można dostać za ok.500 zł. Do tego niestety trzeba dobrać jakiś tor, okablowanie, ale to od biedy można też jakimś tanim kosztem na początek a potem sobie kompletować coś lepszego. Jeśli chodzi o tonalność to ja wolałbym Somic, chociaż to nie ta klasa co Sennheiser, HD600 były dla mnie nudne, monotonne. Myślałem nawet, żeby sobie kupić V2 do posłuchania, do komputera i nawet dzisiaj wszedłem do MM, żeby posłuchać znowu, nie są wymagające, bardzo fajnie grają z moim LG V30. Tak, Focal Listen bardzo dobrze izolują, bo to słuchawki przede wszystkim mobilne i jako takie świetnie się spisują. Niestety za tym idzie duży docisk nauszników, chociaż poduszki są miękkie i miłe początkowo, jak również niewygodny pałąk. Dlatego jeśli tylko do domu to nie polecałbym. Mobilnie wiadomo zwykle tyle się nie słucha, od czasu do czasu w domu nie za długo też można. Dla mnie zaznaczam nie były wielce niewygodne, też nie mam zbyt dużej głowy, ale dużo ludzi się uskarżało. Niewygoda jeśli już to jest jednak odczuwalna dopiero po pewnym czasie, co jest trochę zdradliwe, bo w sklepie na szybko się tego nie odczuje. Być może ten patent z obiciem od Sennheisera niweluje problem pałąka. Izolacja też potrafi męczyć, ja w takich słuchawkach wytrzymywałem zawsze max 1 - 2h , po tym czasie zdejmowałem, robiłem przerwy. Nie wyobrażam sobie zresztą jak można inaczej. Listen to łagodne słuchawki, chociaż mają rozbudowaną górę jak i średnicę. Dla mnie nie było problemu z żadnym peakiem, widocznie to też kwestia synergii ze sprzętem. Nie odczuwałem też sybilantów, czy syczenia na wokalach chociaż na to jestem specjalnie wyczulony. Trochę im brakuje faktycznie midbasu, bardziej jest zaznaczony subbas. Ale mimo to całościowo to bardzo zbalansowane tonalnie słuchawki. Brzmienie nie jest chude, ale nie jest tak ciepłe jak Somic, bardziej po prostu delikatne, chociaż bardzo wyraźne. W Somic wokale chociaż przyjemne to wydają się mimo wszystko bardziej pogrubione i cieplejsze niż w Listen. Ja tak to odbieram, chociaż Listen już długo nie mam, więc z pamięci. Wydaje mi się tak z pamięci, że sopranów w Listen nie ma więcej niż w Somic, tylko brzmią one jakby czyściej i delikatniej. Ale nie mdło czy szaro, bo Listen to skoczne i dosyć barwne słuchawki, obfite po prostu w niuanse, bardziej bogaty dźwięk. Chociaż barwa sopranów w Somicach też mi się podoba. Będzie Ci chyba trudno znaleźć dużo lepsze słuchawki, które byłyby prostym ich upgradem.
 2. Trzeba po prostu uważać na sponsorowane recenzje, z których dla nas nic nie wynika, jedynie dla jej autora, który dostał kasę. Focal Listen do Somic V2 na pewno nie są podobne, chociaż to świetne słuchawki i warto się z nimi zapoznać. Grają w wyższej klasie niż Somici i jeśli chodzi o ilość niuansów też znajdzie się ich więcej w Listen. Somic to też całkiem udane dobre słuchawki. Samymi wykresami nie można się kierować, te wykresy zresztą też się różnią. HD600 miałem i chociaż pewne aspekty mają podobne, to nie powiedziałbym, że grają tak samo, że jedne to na przykład można traktować tak po prostu jako rozwinięcie drugich, w Somicach na przykład bardziej zaznacza się bas i są cieplejsze od Senków.
 3. Dla mnie to już bzdura. 200 h wygrzewania to może potrzebują Nighthawk, ale nie Listen. Miałem Listen prawie 2 lata i też już chciałem je polecić na małą głowę, tylko powstrzymały mnie te HD600, bo to zupełnie inne brzmienie. Tak według mnie to Listen od początku grają już dobrze, nie muszą się specjalnie rozkręcać. Spojrzałem na recenzję z tej strony o której piszesz, to nawet nie pada wspomnienie o sprzęcie na jakim były słuchane, nie mówiąc o konkretnym bardziej rzetelnym opisie.
 4. Jak Top Hi Fi to z tego zestawienia najpewniej możesz przetestować ATH i DF Red. Edifier, Beyerdynamic ani AKG raczej nie będą mieli. MSR7 z DF Black mnie osobiście podobało się połączenie.
 5. Jeszcze FH1 inne wykonanie, podobna konstrukcja, ale hybryda i basu mają na pewno więcej. A nowe już za 399 zł. https://www.audiofanatyk.pl/sklep/produkt/fiio-fh1-hybrydowe-sluchawki-dokanalowe/
 6. Wtyk pojedyńczy. Jak z Prodigy niestety nie wiem.
 7. Dla ścisłości "pchełki" to inna konstrukcja niż doki i wyglądają na przykład tak: Też mogą mieć zaczepy na uszy lub takie earhooxy. "Doki" czyli dokanałówki mają też różne kształty i konstrukcje. Starsze modele często dalej bronią się jeśli chodzi o jakość wykonania czy brzmienia. Audeo (używane) z prowadnicami mogłyby rozwiązać problem. Z nowszych to rozejrzyj się może za FiiO FA1, ostatnio na allegro były lekko używane za 399 zł. Sam nie testowałem, ale kolega @bachankas zdaje się chwalił za jakość i wygodę. Chociaż trudno w ciemno coś nawet polecać na niewymiarowe uszy. Nie podajesz też właściwie jakiego brzmienia oczekujesz.
 8. H880 są zdecydowanie łatwiejsze do "napędzenia" niż Beyerdynamic. Mają też wymienny kabel w odróżnieniu od Beyerów. Są 2 kable w zestawie, w tym jeden z mikrofonem i pilotem. Mikrofon będzie jednak działał tylko bezpośrednio ze smartfona, nie przez przejściówkę typu Dragonfly z laptopa. Chociaż nie próbowałem rozmów. Nie wiem też jak grają bezpośrednio z Samsunga. Obstawiam, że gorzej niż z LG V30. DT770 Pro to sprzęt studyjny i bardziej wymagający co do źródła. Nie testowałem z Redem, ale 250 Ohm bym nie brał, jeśli już to 80, chociaż one podobno mają najbardziej podbity bas i wycofaną średnicę. Jest też wersja 32 Ohm. Nie wiem jak z Redem, ale może być za bardzo podbita góra, bo Red jest jasny. H880 do Reda pasują i mają łagodną górę.
 9. Oprócz recenzji jest też wątek na forum o H880. Edifier H880 mają faktycznie mocny bas, ale zależnie od źródła, reagują mocnym basem gdy dostają dużo prądu. Dobrze parują się z DF Redem. Nie wiem jak z DFB. Z niskoprądowym źródłem nie ma potrzeby jego ujarzmiania zresztą. Ale jeśli komuś to za dużo, to bas można ujarzmić w prosty sposób małym modem. Mam też wrażenie, że słuchawki się wygrzewają i z czasem go i tak ubywa, ale to tak po miesiącu - dwóch.
 10. Ja za bardzo nie gram, ale słuchawki bezprzewodowe do gier średnio się chyba nadają z uwagi na opóźnienia, które z reguły występują. RS195 to są bezprzewodowe radiowe. Potrzebują stacji - nadajnika podłączonego do źródła przewodowo, zatem nie będą mobilne. Powinny za to być najbardziej wygodne, choć jakość dźwięku przeciętna. Co do reszty, każde te słuchawki grają inaczej, mniej, bardziej basowo, ciemniej, jaśniej itd. Niektóre mają recenzje na AF. Najlepiej gdybyś określił nie tylko czego słuchasz, ale jakie brzmienie preferujesz.
 11. Nie kojarzę forum, ale być może niedawno powstało. Recenzji Aune E1 powstało już dużo i wiele osób pisze o nich różne nieraz mało prawdopodobne rzeczy. Pierwszy raz jednak zdaje się były rozreklamowane na tym forum i przez recenzję @Jakub Łopatko, który posiadał nawet prototyp E1. Tu jest ta recenzja: https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-aune-e1/ Wątek E1 też jest na tym forum. Chociaż charakter i odbiór słuchawek trochę się zmienia w zależności od zastosowanego rodzaju tipsów czy pianek oraz sprzętu, to nie nazwałbym E1 neutralnymi. Zresztą nawet w tych recenzjach, gdzie spotkałem się, że piszą o neutralności to jednocześnie też piszą o akcencie na średnim i wyższym basie, pełnym basie, "neutralną, ale nie odchudzoną w basie". Ale bas nie jest mocno i ordynarnie podbity jak w niektórych słuchawkach mobilnych "na miasto", żeby tylko zagłuszyć hałas. I klasa brzmienia wyższa od niektórych słuchawek nausznych mobilnych nawet w wyższym budżecie. Problemem jest tylko słaba izolacja na stockowych tipsach. W czasie podróży, w głośnym pociągu czy tramwaju może być niewystarczająca. Bywają i były niedawno za 359-400. Warto szukać okazji, nie tylko na allegro ale i w forumowych komisach, jeśli fakt używanych nie przeszkadza.
 12. Chodziło o ceny używanych. Raczej ze względu na słabsze tłumienie na stockowych tipsach. Nie wiem co do tego ma charakterystyka grania? Można próbować inne, lepiej tłumiące tipsy. Chyba się już sprzedały. Obecnie nie widzę żadnych używek.
 13. Według mnie z grubsza podobnie. Tyle, że trochę różnią się sygnaturą. P7W mają więcej wyższego basu i mniej wycofaną średnicę, H880 więcej niższego, większą scenę i grają bardziej podobnie do E1. P7W są mniejsze, bardziej mobilne oraz bezprzewodowe i grają również dobrze po kablu, dużo lepiej wykonane. Też jednak może zdarzyć się awaria. W sumie u mnie na trzy egzemplarze, jeden okazał się awaryjny, pojechał na serwis. W H880 bez modów lub korekcji APO rzeczywiście bas może być dla niektórych osób przesadny. Zależy to też bardzo od sprzętu. Jednak P7W też mają dosyć mocny bas i z tym zejściem nie jest źle.
 14. H900N mają ANC. Chcesz zrobić downgrade? Przecież te Senki grają 2-3 razy gorzej od Bowersów.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...