Jump to content

timecage

Użytkownik
 • Content Count

  127
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

timecage last won the day on September 13

timecage had the most liked content!

Community Reputation

105 Excellent

About timecage

 • Rank
  Początkujący
 • Birthday 03/04/1986

Recent Profile Visitors

5,846 profile views
 1. To nie chodzi nawet o zadyszki. Jeżeli będziesz rejestrował coś na żywo (nie tylko z mikrofonu, ale na przykład z dwóch aplikacji na raz w trybie what you hear), dowolny pik wydajnościowy potrafi wytworzyć różne dziwne dźwięki w nagraniu, a pozbycie się ich to potem koszmar. Publiczność forum jednocześnie nie jest reżimem i jeżeli ktoś chce przesunąć dyskusję na PW, to ma do tego prawo.
 2. Jeżeli już coś doradzać w kwestii komputera, to dedykowany dysk ssd do nagrań/zabaw z dźwiękiem jest niezgorszym pomysłem. Natomiast nie jest to mocno kluczowe. Tak jak stwierdził daviox, komputer zbudowany pod gry raczej nie będzie robił problemów przy produkcji muzyki. Chyba, że zamierzamy zajmować się kilkunastoscieżkowymi kilkudziesięcioefektowymi projektami. Na pewno dobrym pomysłem jest na czas nagrywania powyłączać wszystkie zbędne uruchomione aplikacje.
 3. timecage

  Ambient

  Niczym podróż przez alternatywne światy pełne nieskrępowanej natury.
 4. Słuchawki bluetooth mają wzmacniacz wbudowany w sobie i on zużywa ich wbudowaną baterię. Ze wzmacniacza w telefonie/odtwarzaczu/dodatkowego nie korzystają - chyba, że zostaną podłączone po kablu. Po bluetooth idą tylko dane cyfrowe, zatem znaczenie ma tylko jakość przetwarzania i nadajnik po stronie źródła. Naturalnie wysyłanie danych po bluetooth przez telefon/odtwarzacz zjada też jego baterię, ale zdecydowanie mniej, niż przy słuchaniu normalnie po kablu, kiedy to działałaby też sekcja wzmocnienia.
 5. timecage

  Hit czy kit?

  Jako ktoś, kto ich słuchał, mogę potwierdzić kontrowersyjność, ale z niejako innych przyczyn. Z1R przedstawiają podobną zagwostkę jak Nighthawk - specyficzne brzmienie, które można kochać lub wręcz przeciwnie, podobnie świetne wykonanie i wygoda. Problem jedynie w tym, że Z1R są od NH kilkukrotnie droższe - nawet biorąc w obu przypadkach ceny rynkowe w momencie debiutu. Posunąłbym się do stwierdzenia, że (moim zdaniem) to słuchawki o najbardziej przestrzelonej cenie na rynku, przynajmniej spośród tych znanych mi. Mogę też potwierdzić obecność peaku, który zależnie od źródła oraz odtwarzanej muzyki może dać się we znaki. Z lektury różnych opisów wydaje się, że nie występuje on dla wszystkich, zatem być może należy tu upatrywać różnic między egzemplarzami. Bądź olbrzymiej wrażliwości na wykorzystywany sprzęt źródłowy lub pomiarowy. Podsumowując - kontrowersyjne owszem, ale nadal wartościowe słuchawki. Po prostu zdecydowanie nie tak wartościowe, jak by tego chciało Sony.
 6. Scarlett Solo ma liniowe wyjścia po RCA tak samo jak Cube.
 7. Jeżeli wymienisz Prodigy na interfejs audio USB, to nie będziesz potrzebował Mozosa, bo interfejsy zazwyczaj mają wbudowane zasilanie phantom. Polecam chociażby Focusrite Scarlett.
 8. Zauważył też, że jeżeli nie potrafisz przekonująco i racjonalnie wyjaśnić zjawiska, to nie dziw się takim reakcjom. Ja się znam na tym na czym potrzebuję. Włącznie z psychologią. Dalej komentować nie będę, nie martw się.
 9. "Powoduje to pewne drobne dysproporcje między kanałami, ale wynika to też z ogólnie wyzwaniem, jakie stawia osiągnięcie powtarzalności produkcyjnej przy słuchawkach niemalże DIY." Tu jakiś chochlik zjadł konstrukcję zdania. Recenzja w mojej opinii trafna - szczególnie, że w pewnych kwestiach obejmuje powody, dla których ja sam ostatecznie zrezygnowałem z zakupu tych słuchawek. Ciekawe jak wypadłyby kontra nowe planarne Takstary i kontra HE-4XX. Wprawdzie nie ten rozmiar przetwornika, ale podobna półka cenowa.
 10. Ja wiem, że by się dało. Napisałeś jednak 'opracowane', co skojarzyło mi się ze stałą pozycją w ofercie. Po dłuższym czasie życia z LCD-X moje wrażenia można podsumować: zadowolenie z lekkim przekąsem. Brzmieniowo pasują mi jak mało co, ale wygoda i wykonanie pozostawiają wiele do życzenia. Dzień w którym Audeze zrobi model tak samo brzmiący, ale w lekkiej obudowie z tworzywa sztucznego, z normalnie wymieniualnymi padami i z niemechacącym się filcem za grillem, będzie dniem bardzo podniosłym dla mnie osobiście. Obawiam się tylko, że nigdy nie nadejdzie.
 11. W tym przypadku raczej zbalansowany na 2,5mm. Ale to raczej mało popularna opcja by była, bo pewnie niewiele osób używałoby tak swoich LCD. Aczkolwiek muszę przyznać, że ciekawi mnie, jak X brzmiałyby z Fiio X7mk2. Jego szerokie miękkie granie (na domyślnym ampie) mogłoby stanowić dobrego kompana.
 12. Nie, raczej nie bardzo. Chyba, że do parku.
 13. Fantastyczny duet, przynajmniej dla mnie. Wypełnienie, swoboda, masywność, nienachalny detal.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...