Jump to content

timecage

Użytkownik
 • Posts

  140
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

timecage last won the day on September 13 2019

timecage had the most liked content!

About timecage

 • Birthday 03/04/1986

Recent Profile Visitors

7,869 profile views

timecage's Achievements

Collaborator

Collaborator (7/14)

 • Week One Done
 • One Month Later
 • One Year In
 • First Post
 • Collaborator

Recent Badges

112

Reputation

 1. Jak dla mnie błaga aby go dobić. Na kosztowną konstrukcję nie wygląda, więc na części też się raczej nie nadaje. No ale mogę się mylić.
 2. Ja osobiście nie widzę nic złego w odesłaniu do recenzji i mam świadomość jak wygląda kwestia udzielania porad zakupowych. Z tego też powodu sam postanowiłem pomóc. Jeżeli jednak mimo tego znalazł się czas i ochota na zwracanie uwagi na czyjeś słownictwo (co do wątku mimo wszystko wnosi niewiele i mogło zostać załatwionym przez PW) to w takiej sytuacji - ja przynajmniej - pierwsze nazwę suchym, a drugie czepialskim. Napisałem tylko tyle i tylko w tym kontekście, nie ad personam, nie jako pretensję i nic o niegrzecznościach czy zbywaniu nie wspomniałem, gdyż nie miały miejsca. Zwyczajnie ceniłem zawsze stosunkowo wysoki poziom dyskusji i szanowania wzajemnie swojego czasu na tym forum, więc tym bardziej dotkliwie dziwią mnie odstępstwa od takiej normy.
 3. Nie, najwyraźniej nie ująłem tego najtrafniej, ale wiem co miałem na myśli. Zadziwia mnie tylko, że mamy tutaj kulturę gdzie osoba nie znajduje czasu lub ochoty aby pomóc pytającemu koledze, ale znajduje czas i ochotę aby doczepić się do jednego słowa w wypowiedzi kogoś, kto koledze pomóc zechciał. I to ta osoba jest super, a ja jestem w błędzie i obracam kota ogonem, bo śmiałem użyć nieodpowiedniego słowa, które ostatecznie nieodpowiednie jest tylko dla kogoś chcącego się doczepić, skoro w praktycznym zastosowaniu na jedno wychodzi. No ale z drugiej strony skoro osoba o której mowa to właściciel forum, to widocznie tak ma tu być. Zatem może po prostu nic tu po mnie.
 4. Tak - w kontekście praktycznym i zakupowym brzmią identycznie, tzn. różnice między nimi są efektywnie pomijalne. Rozumiem, że to czepianie się to taka zachęta aby nie pomagać innym wiedzą i radą? Ciekawe, że jak kolega zapytał o poradę to został sucho odesłany do przeczytania recenzji, a kiedy z kolei ja spróbowałem coś podpowiedzieć, to jest czepianie się użytego słowa. Interesujące tendencje na forum.
 5. Takie samo słowo klucz zatem proponuję zastosować do mojej porady dla kolegi. Ja również wypowiedziałem się w praktycznym zastosowaniu zakupowym, gdyż o takie pytał kolega.
 6. "O ile ostatnią parę możemy sobie tak naprawdę odpuścić na dłuższą metę, jako że słuchawki te mają swoją własną specyfikę i nie są modelem w jakikolwiek sposób powszechnie dostępnym, o tyle między DSR7 i MSR7SE postawiłbym znak równości, przekazując wybór w ręce użytkownika."
 7. @wiatrak Sprawdź DSR7BT. Jeżeli to prawda co było powiedziane przy okazji recenzji MSR7SE, że brzmią identycznie, to powinno być jak znalazł pod Twoje gusta. SR50BT są raczej neutralno-spokojne, czarowania średnicą i wokalami z nich nie wyciągniesz, tak przynajmniej bazuję na swoich doświadczeniach.
 8. "podróżne", "otwarte" Znając Audeze to za pół roku będzie limited closed edition z kawałkiem plastiku zamiast grilla z ceną +20%. Wszak zrobili tak (tylko odwrotnie) z Sine.
 9. Wyobraź sobie, że jak ktoś chce rozwiązywać problemy przez PW, to też ma do tego prawo. Chyba, że regulamin forum postanowi inaczej. Kiedy ktoś chce się dołączyć do wątku i zamiast przydać się do rozwiązania problemu zgłoszonego przez OP, pogadać sobie o komputerach do gier oraz poinstruować jak ktoś ma jego zdaniem rozwiązywać problemy, to też ma do tego prawo. Niestety.
 10. To nie chodzi nawet o zadyszki. Jeżeli będziesz rejestrował coś na żywo (nie tylko z mikrofonu, ale na przykład z dwóch aplikacji na raz w trybie what you hear), dowolny pik wydajnościowy potrafi wytworzyć różne dziwne dźwięki w nagraniu, a pozbycie się ich to potem koszmar. Publiczność forum jednocześnie nie jest reżimem i jeżeli ktoś chce przesunąć dyskusję na PW, to ma do tego prawo.
 11. Jeżeli już coś doradzać w kwestii komputera, to dedykowany dysk ssd do nagrań/zabaw z dźwiękiem jest niezgorszym pomysłem. Natomiast nie jest to mocno kluczowe. Tak jak stwierdził daviox, komputer zbudowany pod gry raczej nie będzie robił problemów przy produkcji muzyki. Chyba, że zamierzamy zajmować się kilkunastoscieżkowymi kilkudziesięcioefektowymi projektami. Na pewno dobrym pomysłem jest na czas nagrywania powyłączać wszystkie zbędne uruchomione aplikacje.
 12. timecage

  Ambient

  Niczym podróż przez alternatywne światy pełne nieskrępowanej natury.
 13. Słuchawki bluetooth mają wzmacniacz wbudowany w sobie i on zużywa ich wbudowaną baterię. Ze wzmacniacza w telefonie/odtwarzaczu/dodatkowego nie korzystają - chyba, że zostaną podłączone po kablu. Po bluetooth idą tylko dane cyfrowe, zatem znaczenie ma tylko jakość przetwarzania i nadajnik po stronie źródła. Naturalnie wysyłanie danych po bluetooth przez telefon/odtwarzacz zjada też jego baterię, ale zdecydowanie mniej, niż przy słuchaniu normalnie po kablu, kiedy to działałaby też sekcja wzmocnienia.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...