Jump to content

Rafacio

Użytkownik
 • Content Count

  247
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Everything posted by Rafacio

 1. Nie wyobrażam sobie mieć sprzęt który z powodu upału nie zadziała. Chyba, że jestem tego świadomy w momencie kupna. Moje byłe czy obecne sprzęty działają. Coraz mniej rozumiem ludzi broniących buble.
 2. Ktoś świadomie płaci za sprzęt którego czasami nie da się używać bo nie działa? To jest niezgodnośc z umową. Już nie dziwią mnie podkładki antywibracyjne.
 3. Mi kiedyś zwarcie w dysku Seagate spaliło pół kompa. Od tej pory Seagate dla mnie nie istnieje.
 4. Chodzi o to by obudowa nie grała. To proste. Grać mają głośniki. Jak już pisałem to nie obudowa ma grać. W kiepskich kolumnach gra. Tylko co do tego maja podstawki pochłaniające drgania? Drgania czego na co mają się nie przenosić. Jedyny sprzęt jaki warto odizolować od drgań podłoża to gramofon. O ile to podłoże drga faktycznie. Bo podłoga betonowa nawet jeśli drga to nie ma to żadnego praktycznego znaczenia - takie to drgania. Chyba, że jest trzęsienie ziemi, ale wtedy raczej się sp******, a nie zastanawia nad wpływem drgńn na jakość dźwięku. Reszta to bezsens. Na PG zwało się to Drgania Mechaniczne. Taki był przedmiot na WM.
 5. Mam, używam, aktualizuje co jakiś czas. I tak działa sobie ze dwa lata już. Pewnie masz proca intela?
 6. Jeśli już koniecznie chcesz takie drgania eliminować (swoją drogą co to za kijowe kolumny których obudowa drga) to za kilka złotych można kupić silikonowe podkładki.
 7. Masz uwaloną pewnie płyte i sterownikami spalenizny nie naprawisz. Ten niby "porabany" Windows sam z siebie nie pada. Jaka to była ta pewna awaria? Dwóch fachowców od naprawy, a żaden oto nie zapytał. Inaczej to wróżenie.
 8. To już i tu recenzje ze wskazaniem darczyńcy są? Do tego trochę audio magii w postaci podstawek za jedyne 8 stów pod kolumnę? Czas na mnie. To już jest forum branżowe.
 9. Nie ma Grado, nie ma AKG, nie ma kolekcji.
 10. Jeśli już tak to zrobiłbym dokładnie odwrotnie. Po ustawieniu głośności na 100% w systemie komputera DFB świetnie się sprawuje jako dac podłączany do wejscia liniowego wzmacniacza. A tego hud-a przeniósłbym do kompa stacjonarnego.
 11. Po co kombinować? Ja mogę z tego polecić DFB. Możesz kupić dwa jak ci podpasuje i użyć w każdym zestawie. Ja dłuższy czas uzywałem przy zestawie kolumnowym takiej wazki. Wygoda - brak konieczności dodatkowego zasilania, brak dodatkowego pudła, bo dac wisi sobie na kablu. itp
 12. Z tymi kolumnami nie, ale poza A1 każdą. Ale skoro taki użyłeś argument to kto z tymi kolumnami sprawdzał A-S 201? Co do polecenia? Dla mnie najlepsza z tego zestawienia jest Yamaha AX 596.
 13. Sam mnie wywołałeś więc nie narzekaj. A, że akurat piję to...
 14. A jednak Wiadomo, że żartuję, a sprawa dla zainteresowanych przykra. Choć mało kto tak to odbiera, że żartuję.. Jednak wolę unikać firm których nie było i nagle wypuszczają sprzęt droższy od każdego uznanego konkurenta. Żeby te Audeze chociaż tak zjawiskowo grały jak nie grają. I nie mam nic przeciwko nowym firmom, ale pozycje zdobywa się powoli pracą, a oni wykorzystali audiofilskie przekonanie, że co droższe to lepsze.
 15. Widzę, że masz wbity w głowę szacunek dla tytułów. Dobra. Zmykam - zabawa Cyrusem bardziej wciąga niż jałowa dyskusja.
 16. Nie wiem czy ludzie wysyłający innych na śmierć to taki fajny przykład.
 17. zgadzam się. To jest również bez sensu.
 18. Nie napisałem czegoś takiego. Jestem już na to za stary, mogę nie dożyć.
 19. Wybaczcie, ale 300 W poboru żeby napędzić sprzęt wytrzymujący w większości przypadków grubo poniżej 1 W to coś dziwacznego jest. Niektóre wzmaki kolumnowe są słabsze i radzą sobie z kolumnami. A co oznacza ten parametr? Impedancja słuchawek: 32Ω-300Ω. Czyli DT990 600 om nie pociągnie?
 20. Pewnie to co napiszę będzie mocno jak zwykle krytykowane, ale dla mnie to już jest obłęd. Żeby do napędzenia dwóch niewielkich głośniczków konstruować sprzęt o wadze 30 kg i poborze 140W to trzeba mieć coś nie halo pod kopułą. Ciekawe kto pierwszy zapomni, że odkręcił za mocno potencjometr, włączy ten sprzęt, założy słuchawki i odpali muzykę. Chociaż dane producenta mówią o 3 W mocy ciągłej i poborze 300W.
 21. HD 600, K 701, 712, 240, 272, LCD 2, DT 150 i jeszcze trochę innych.
 22. Słucham najczęściej na wzmaku zintegrowanym. Jest świetnie. Trochę wzmaków przetestowałem i raczej nigdy nie doświadczyłem tego, że wbudowany wzmak słuchawkowy jest słabszy od dedykowanych. Te dedykowane jedynie z racji rozmiaru mają sens. Natomiast w mini czy ampli kinowych wzmak jest często słabiutki. Tak słaby, że lepiej by było gdyby wcale nie było opcji podłączenia słuchawek. Taka obiegowa opinia powtarzana przez użytkowników słuchawek.
 23. Napisałem tylko, że DF nadaje się do zestawu kolumnowego. Gdzie tu prawda objawiona? Swoją drogą to kolegami nie jestśmy.
 24. Skoro podaje na wyjściu sygnał liniowy to jak najbardziej pod wzmak i kolumny. Nie wiem o co chodzi z wygodą rozmieszczenia? U mnie wisiał na kablu za sprzętem. Był niewidoczny. Bardzo wygodny własnie bo nie zajmował miejsca. Wygodniejszy jest tylko dac we wzmaku.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...