Jump to content

Rafacio

Użytkownik
 • Content Count

  239
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Rafacio last won the day on February 27

Rafacio had the most liked content!

Community Reputation

72 Good

About Rafacio

 • Rank
  Początkujący

Posiadany sprzęt

 • Słuchawki
  Grado SR225, AKG K272
 • Sprzęt źródłowy
  KORG DAC DS100m
 • Odtwarzacze
  iPod Touch 3

Recent Profile Visitors

552 profile views
 1. HD 600, K 701, 712, 240, 272, LCD 2, DT 150 i jeszcze trochę innych.
 2. Słucham najczęściej na wzmaku zintegrowanym. Jest świetnie. Trochę wzmaków przetestowałem i raczej nigdy nie doświadczyłem tego, że wbudowany wzmak słuchawkowy jest słabszy od dedykowanych. Te dedykowane jedynie z racji rozmiaru mają sens. Natomiast w mini czy ampli kinowych wzmak jest często słabiutki. Tak słaby, że lepiej by było gdyby wcale nie było opcji podłączenia słuchawek. Taka obiegowa opinia powtarzana przez użytkowników słuchawek.
 3. Napisałem tylko, że DF nadaje się do zestawu kolumnowego. Gdzie tu prawda objawiona? Swoją drogą to kolegami nie jestśmy.
 4. Skoro podaje na wyjściu sygnał liniowy to jak najbardziej pod wzmak i kolumny. Nie wiem o co chodzi z wygodą rozmieszczenia? U mnie wisiał na kablu za sprzętem. Był niewidoczny. Bardzo wygodny własnie bo nie zajmował miejsca. Wygodniejszy jest tylko dac we wzmaku.
 5. Ja sam używałem DFB w systemie kolumnowym z powodzeniem. Swoją drogą dziwny hejt na sprzęcik za tysiaka z okładem wśród ludzi wydających czasem na metr miedzi w izolacji więcej.
 6. Pewnie o drugą. Takie niestety mam zdanie o tych słuchawkach i tak niestety je odebrałem i mimo tego, że wizualnie bardzo mi się podobały musiałem się ich pozbyć. Nie pomagało obniżenie basu o 10dB w korektorze. Za to spodobały się znajomemu z dużym ubytkiem słuchu i je ode mnie odkupił. Chyba można wyrazić swoje zdanie o sprzęcie wprost, anie jak w recenzjach żeby nie urazić tylko dającego sprzet do testów?
 7. Kolega szuka czegoś ze średnicą, a nie nausznego młota pneumatycznego z funkcja grania muzyki przy okazji .
 8. Przecież za 500 zł spokojnie takie dostaniesz. Z nowych czy używanych. Z telefonu łatwo pójdą K550, 551 czy jakaś Audiotechnica lub choćby Beyerdynamic Custom One. To wszystko są - jeśli już trzeba tak je nazwać - audiofilskie słuchawki.
 9. Chociaż w sumie jeszcze parę lat temu hiendowe słuchawki tyle własnie kosztowały.
 10. Może i nie jest to mityczny hiend. Tylko czemu tanie dokanałówki sony są lepsze przynajmniej pod tym jednym względem?
 11. Tak to już jest z tymi hajendami za tysiące. Ale podobno wykresy i testy (zwłaszcza ślepe) nie grają.
 12. Da radę. Najlepszy wybór z wymienionych przez ciebie do ampli.
 13. Ciekawi mnie bardzo skąd taka niechęć do nieznanego jeszcze ogółowi sprzętu. Poprzednie modele znane i raczej lubiane, słuchawki lubiane, a tu??? Co to jest 299 euro dla audiofila? Może to fakt, że to firma kablarska czyli z założenia sprzedająca marzenia?

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...