Jump to content

NuYam

Użytkownik
 • Content Count

  216
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  20

Everything posted by NuYam

 1. Hej. Mały off topic. Jako, że posiadam tego Teaca, jak on się ma do dac215. To znaczy jakie są różnice dźwiękowe pomiędzy nimi. Dziękuję
 2. Hej. Coś taniego może nie przebić jakością dacka wbudowanego w telefon. Na obecne czasy chyba najsensowniejszy jest, bo uniwersalnie strojony, Dragonfly Cobalt. Dla mnie osobiście jest to coś sensownego w najmniejszych pieniądzach.
 3. Ideał ciężki do uzyskania za 1000zł. Myślę, że od 7000 zł za używane komponenty. Elektrostaty lub orthodymiki. Ogromna scena, mało ciepłe. Są wybredne jeśli chodzi o napędzenie. Mogę je polecić jedynie z TEAC HA-P90SD (wielu ludzi to potwierdza). Dobrze reagują na zmianę okablowania.
 4. Miałem te opampy w DAC-80 i one nie ocieplały znacznie kości akm, powodowały lepszą jakość w całym paśmie, ale nie nazwał bym tego ociepleniem, a raczej wygładzeniem i unaturalnieniem przekazu. Nie będą to duże zmiany, raczej minimalne i bardziej słyszalne w dłuższych odsłuchach, chociaż dla mnie były warte zakupu. Jest to takie zdjęcie "cyfrowośći" zwykłych opampów. Zmiany, które wprowadzają opampy są ilościowo porównywanie do wpływu interkonetów, kabli zasilających,zasilaczy, konwerterów usb- coax i są pojedynczo minimalne, także może być tak, że słabszy element przyblokuję ich wychwycenie.
 5. Kabel do Oppo PM-2, 5 metrów xlr, za 360 złotych, używany. Podobno OCC. Wygląda na oryginalny, chociaż nie ma papierów. Przejsciówka z xlr na dużego jacka, nowa z chin, 250zł. Niby posrebrzane occ z rodowanym wtykiem, ale kto to wie :). Lepsza holografia, scena, szybkość.Nie porównywałem kabel w kabel, takie przemyślenia po paru godzinach użytkowania. Nie mam wzmacniacza zbalansowanego i bardziej chodziło mi o jakość materiału w kablu. Opiszę jeszcze póżniej bezpośrednie porównanie, chociaż ze względu na przejściówkę, nie będzie to w pełni miarodajne, a także porównanie do staxów l-3
 6. Ja zmojej strony mogę polecić Ci jeszcze: Oppo PM-2 lub PM-1, zwłaszcza pm-2 można dość tanio dorwać czasami. Mają wymienny kabel. Cięzko dostać pady. Stare ortodynamiki Yamaha hp-1, hp-2, hp-3. Te zdażają się dość tanio, tylko nauszne, ale fajnie grające orto. Myślę, że warto wymienić kabel, ktory jest przymocowany na stałe, na srebrny. Tylko Lcd-2f z Twojej listy słuchałem, do nich potrzebny jest lepszy kabel i dobrej jakości sygnał. Można taniej z dousznymi iSine 20, które dla mnie byly prawie identyczne dźwiękowo.
 7. Przepraszam nie dodałem, że większość plików ma we flac i ten program nie działa Zmieniłem w pierszwym poście.
 8. Cześć Szukam prostego, najlepiej bezpłatnego programu(chociaż niekoniecznie), który się u was sprawdził w ujednolicenie plików pod względem głośności. Mój odtwarzacz tego nie ma i czasami pojawiają się za ciche lub za głośne pliki. Fajnie jakby miał opcję pracy na całym archiwum jednocześnie. Wiem, że można sprawdzić w necie, ale chodzi mi o takie, które się u was sprawdziły. Moje pliki to głównie flac.
 9. NuYam

  Fanklub STAX

  @pablo650 napisałeś w wątku zakupowym o WW Silver Electra: "Tez chodzi mi po głowie, pasował by do mojego Daca, jak posłuchasz, to podaj trochę danych, mnie interesuje różnica między Electra , Silver Electrą ." Umieścilem odpowiedź tutaj, bo różnice porównywałem głównie na staxach srs-3100, a nie chce offtopować wątku zakupowego. Największy wpływ kabli zasilających notuje na elektrostatach. Moje pierwsze wrażenie było takie, że ten kabel jest gorszy, przygaszony. Na elektrze było wszystko podane na twarz, a tutaj też wszystko jest, ale jakby spokojne schowane. Dziwne wrażenie.
 10. Długo szukałem głośnika i wybrałem Denon Envaya Mini dsb-100. Przesłuchiwałem długo w sklepach i czytałem różne recenzje. Ma bardzo dobra jakość dźwięku w porównaniu do Sony czy JBL. Jest poręczny i wygodny. Ma aptx i nie ma opóźnień. Super się parował I długo trzymał na baterii. Miałem później parę razy droższy bose, ale znowu wybrał bym envaya mini dsb 100, gdybym kupował dziś.
 11. NuYam

  Fanklub STAX

  @taurus Aktualnie niczego Słucham na innym zasilaniu parę dni i ten dźwięk mnie na razie satysfakcjonuje. Całkiem inny odbiór dźwięku i się dopiero tego uczę i o dziwo nie rozbijam, aż tak bardzo dźwięku na szczegóły. Co doszło: emocje, trójwymiarowość No, ale dlaczego by nie wykorzystać pełnego potencjału, zresztą to hobby nie lubi zastoju , a ja lubię poszerzać horyzonty, uczyć się jak opisywać i odbierać dźwięk. Niczego nie oczekuję i pogodziłem się z zawodami.
 12. Tak mi sie spodobała Electra WireWorld, że spróbowałem Silverelectra 5 3m
 13. Miałem parę miesięcy Akg 270s i nie pamiętam, abym miał problem je napędzić, może dlatego, że przeważnie słucham dość cicho. . Mimo wszystko potencjometr zawsze byl na początku skali. Poleciłem dlatego, że grały bardzo podobnie do lcd-2f, z wyczuwalną "starością" w dźwieku. Więc ogólnie są opłacalne porównująć, ile mnie kosztował heimdall 2 i lcd-2f. Przynajmiej dziesęciokrotna różnica w cenie. Założyłem, że będą podpinane to konstrukcji tylu integra na płycie itp. Może rozwiązaniem byłoby umówić się na ewentualny zwrot w przypadku nie podpasowania i wtedy ryzyko wynosi zero.
 14. NuYam

  Fanklub STAX

  Super czyli jest nadzieja, aby i wtym przypadku tak by było To prawda, ale po wymianie zasilacza na Russ Andrews Powerpack z wejściem na kabel zasilający normalnego typu, ma o wiele większy potencjał (ostrzegam, że polaryzacja wtyczki w tym zasilaczu jest inna). Tego nie stety nie jestem w stanie teraz sprawdzić. Mój wniosek zaś jest taki, że reagują fenomenalnie wręcz na jakość kabli zasilających i że rzeczywiście mają bardzo duży potencjał. Ostatnio nie słucham już nawed pm-2, chociaż wcześciej słuchałem oppo cały czas od zakupu. Wcześniej były na podobnym poziomi
 15. NuYam

  Fanklub STAX

  Czy ktoś wymieniał kabel w l-300. Myślę, aby to zrobić, ale przydałyby się jakieś doświadczenia. Myślę na początku użyć zwykłego miedzianego kabla głośnikowego, który będzie na pewno miał większy przekrój niż oryginalne. Jest sens?
 16. Są na sprzedaż akg 270s w dziale ogłoszenia drobne. Może da się wynegocjować obniżkę.
 17. Miałem tak w Aune E1, że jeden kanał grał ciszej, oddałem na gwarancji. Powiedziano mi później, że było to zabrudzenie i usunięto je poprzez moczenie w alkoholu końcówek tulejek.
 18. To bierz fostexy , są w polecanych więc powinny się sprawdzić. Z tym,......... że to bardziej uniwersalne sluchawki, a do hip hopu AQ NO, byłyby chyba lepsze
 19. @pabloj Przejrzałem na Twoim profilu sprzęt, który posiadasz i myślę, że najbardziej opłacalne będzie, w opozycjii do kupowania teraz lepszych kabli, zainwestowanie w konwerter usb/spdif i ewentualnie w lepszy zasilacz do stax. Kable zasilające największy wpływ na dac-80, Soloista i lcd2f( heimdall2), miały w kolejności: gustard u12, dac, wzmacniacz (tu mógł być nawet zwykły i było ok) W przypadku converto mk1 i oppo pm-2: Pathos, a poźniej konwerter Natomiast stax srs-3100: stax, pathos, konwerter, czyli staxy są bardzo czułe na ten czynnik. Podsumowując największy w

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...