Jump to content

NuYam

Użytkownik
 • Content Count

  209
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  20

Everything posted by NuYam

 1. NuYam

  Fanklub STAX

  @pablo650 napisałeś w wątku zakupowym o WW Silver Electra: "Tez chodzi mi po głowie, pasował by do mojego Daca, jak posłuchasz, to podaj trochę danych, mnie interesuje różnica między Electra , Silver Electrą ." Umieścilem odpowiedź tutaj, bo różnice porównywałem głównie na staxach srs-3100, a nie chce offtopować wątku zakupowego. Największy wpływ kabli zasilających notuje na elektrostatach. Moje pierwsze wrażenie było takie, że ten kabel jest gorszy, przygaszony. Na elektrze było wszystko podane na twarz, a tutaj też wszystko jest, ale jakby spokojne schowane. Dziwne wrażenie. Muzyka wydawała się bardziej normalana, zwykła, bez wow. Nie spodziewałem się tego, żę będzie to szło w tą stronę. Na szczęscie było tak tylko dzień. Muzyka wyrównała się, nie jest natarczywa, a jednak pięknie przekazuje wszystkie informacje. Jest po prostu najbardziej normalna i poprawna barwowo i tyle. I bardzo angażuje. Trudno coś czytać i słuchać. Równowaga, spokój, normalność,kultura, ciemniejsze tło. Granie pozbawione agresji. Szczegóły nie odciągaja uwagi od muzyki. Electra zwykla jest ostrzejsza, bardziej konturowa. Electra jest przełomowa w porownaniu do poprzedników. Silver Electra jest trochę lepsza, inna, ale poziom podobny. Electra ma dobry wspolczynnik cena/ jakość. Czy warto dopłacać i czy jest to duży skok ponad elektrę: myślę, że jest to bardziej odbicie w bok niż pochód do góry. Więć tylko i wyłącznie, gdy Cię na to stać i masz system, na którym to ma sens. Myślę, że używając dynamików i ortodynamików nie warto się pchać w ten kabel, bo tam Electra spokojnie wystarczy do zasilania kombo dac/amp, a więcej lepiej poprawić inne elementy, aby dorównał mu jakością jak np intekonekty, kabel do sluchawek, konwerter usb/spdif. Teraz coś na temat Srs-3100 z tym dodatkowym zasilaczem russ andrews i kablami ww. Myślę, żę L-300 odleciały przynajmniej klasę wyżej niż Opp-pm2 i dwie w stosunku do etymotic er3xr. Nadal są to bardzo dobre słuchawki, ale widać teraz wyraźnie przewage technologiczną elektrostatów. Oppo mają o wiele mniej szczegółów, takich niuansów, nie są w stanie ich pokazać, chociąż maja dużą ekspresję barwową. Mają zbity, niedopowietrzony dźwięk. Etymotic za to piszczą i wydaję się metaliczne, niedokładne. Nadal je lubię, ale dostrzegłem teraz w nich, rzeczy których nie widziałem wcześniej. Jeszcze nigdy nie słuchałem tyle na L-300. Nauczyły mnie co to znaczy holografia i emocje w muzyce. Znacznie rozszerzyły moją muzyczną perspektywę. Inaczej widzę teraz też dźwięk pozostałych moich słuchawek. Doceniłem elektrostaty i chybą będę szedł dalej w tym kierunku i odpuszczę sobie najwyższe orto. Chociaż w sumie teraz już jest wybitnie
 2. Długo szukałem głośnika i wybrałem Denon Envaya Mini dsb-100. Przesłuchiwałem długo w sklepach i czytałem różne recenzje. Ma bardzo dobra jakość dźwięku w porównaniu do Sony czy JBL. Jest poręczny i wygodny. Ma aptx i nie ma opóźnień. Super się parował I długo trzymał na baterii. Miałem później parę razy droższy bose, ale znowu wybrał bym envaya mini dsb 100, gdybym kupował dziś.
 3. NuYam

  Fanklub STAX

  @taurus Aktualnie niczego Słucham na innym zasilaniu parę dni i ten dźwięk mnie na razie satysfakcjonuje. Całkiem inny odbiór dźwięku i się dopiero tego uczę i o dziwo nie rozbijam, aż tak bardzo dźwięku na szczegóły. Co doszło: emocje, trójwymiarowość No, ale dlaczego by nie wykorzystać pełnego potencjału, zresztą to hobby nie lubi zastoju , a ja lubię poszerzać horyzonty, uczyć się jak opisywać i odbierać dźwięk. Niczego nie oczekuję i pogodziłem się z zawodami.
 4. Tak mi sie spodobała Electra WireWorld, że spróbowałem Silverelectra 5 3m
 5. Miałem parę miesięcy Akg 270s i nie pamiętam, abym miał problem je napędzić, może dlatego, że przeważnie słucham dość cicho. . Mimo wszystko potencjometr zawsze byl na początku skali. Poleciłem dlatego, że grały bardzo podobnie do lcd-2f, z wyczuwalną "starością" w dźwieku. Więc ogólnie są opłacalne porównująć, ile mnie kosztował heimdall 2 i lcd-2f. Przynajmiej dziesęciokrotna różnica w cenie. Założyłem, że będą podpinane to konstrukcji tylu integra na płycie itp. Może rozwiązaniem byłoby umówić się na ewentualny zwrot w przypadku nie podpasowania i wtedy ryzyko wynosi zero. Słuchałeś akg k270s, że odradzasz? Ja nie opieram się tylko na recenzji w tym przypadku, ale posiadałem je na własność. Jakie Ty polecasz słuchawki?
 6. NuYam

  Fanklub STAX

  Super czyli jest nadzieja, aby i wtym przypadku tak by było To prawda, ale po wymianie zasilacza na Russ Andrews Powerpack z wejściem na kabel zasilający normalnego typu, ma o wiele większy potencjał (ostrzegam, że polaryzacja wtyczki w tym zasilaczu jest inna). Tego nie stety nie jestem w stanie teraz sprawdzić. Mój wniosek zaś jest taki, że reagują fenomenalnie wręcz na jakość kabli zasilających i że rzeczywiście mają bardzo duży potencjał. Ostatnio nie słucham już nawed pm-2, chociaż wcześciej słuchałem oppo cały czas od zakupu. Wcześniej były na podobnym poziomie jakościowym, a teraz staxy odleciały
 7. NuYam

  Fanklub STAX

  Czy ktoś wymieniał kabel w l-300. Myślę, aby to zrobić, ale przydałyby się jakieś doświadczenia. Myślę na początku użyć zwykłego miedzianego kabla głośnikowego, który będzie na pewno miał większy przekrój niż oryginalne. Jest sens?
 8. Są na sprzedaż akg 270s w dziale ogłoszenia drobne. Może da się wynegocjować obniżkę.
 9. Miałem tak w Aune E1, że jeden kanał grał ciszej, oddałem na gwarancji. Powiedziano mi później, że było to zabrudzenie i usunięto je poprzez moczenie w alkoholu końcówek tulejek.
 10. To bierz fostexy , są w polecanych więc powinny się sprawdzić. Z tym,......... że to bardziej uniwersalne sluchawki, a do hip hopu AQ NO, byłyby chyba lepsze
 11. @pabloj Przejrzałem na Twoim profilu sprzęt, który posiadasz i myślę, że najbardziej opłacalne będzie, w opozycjii do kupowania teraz lepszych kabli, zainwestowanie w konwerter usb/spdif i ewentualnie w lepszy zasilacz do stax. Kable zasilające największy wpływ na dac-80, Soloista i lcd2f( heimdall2), miały w kolejności: gustard u12, dac, wzmacniacz (tu mógł być nawet zwykły i było ok) W przypadku converto mk1 i oppo pm-2: Pathos, a poźniej konwerter Natomiast stax srs-3100: stax, pathos, konwerter, czyli staxy są bardzo czułe na ten czynnik. Podsumowując największy wpływ kabli zasilajacych, z mojego doświadczenia, jest na daca i konwerter usb/spdif. Wyjątkiem są elektrostaty Gustarda u12 już ciężko dostać(chociaż zdażają się), poza tym są problemy, że sterownikami. Te nowe natomiast kosztują sporo: gustard u16, singxer su-6. Może Singxer su-1, f-1, matrix x spdif 2, schiit eitr lub jakiś chińczyk. Gustard u12 jest lepszy on konwertera w dac-80, pathos converto mk1 czy teac ha p90sd. Zmiany nie są duże obiektywnie, ale bez niego dźwięk jest zamazany i coś jest nie tak. Na staxach najlepiej to słychać, że z u12 dźwięk jest tu gdzie powinień być, nie rozjeżdża się. Sprzedałem go nawed, bo chcialem kupić su-1, ale ktoś mnie przelicytował. Na całe szczęście kupujący poźniej zwrócił mi gustarda, bo nie mógł go zainstalować w systemie, co mnie bardzo ucieszyło https://najlepszeodtwarzacze.pl/gustard_u12.php Zasilacz do staxów poszukałbym natomiast, jeśli masz czas i ochotę, używany o podobnych parametrach, pamiętając o odwrotnej polaryzacji wtyczki. Z konsol,laptopów czy może tańszych dedykowanych do audio, aby się przekonać czy wpływ jest na tyle istotny, aby iść dalej w tym kierunku.
 12. Spróbuj może zainstalować sterowniki w trybie zgodności z innym windowsem.
 13. @pabloj Zmiany są największe na WW electra wpiętym do tego zasilacza. Na zwykłym kablu też są, ale nie aż takie i powyższy opis dotyczył WW Electra 2m i tego zasilacza. Dla mnie osobiście są to duże zmianu(nadal są takie same wrażenie jak pierwszego dnia), ale ja mam srs-3100 przynajmniej rok, dlatego nie ręczę za odczucia innych osób. Ja kupiłem ten zasilacz używany i kosztował mnie 250 zł, teraz jest druga wersja, ale kosztuje około 700 zł nowa. Musiałem jedynie zmienić bieguny we wtyczce. WW Electra już miałem. Więc dla mne jest to ulepszenie niewielkim kosztem. Bardzo jestem ciekaw czy moje spostrzeżenia, potwierdzą się u innych. Opiszę jeszcze moje spostrzeżenia za jakiś czas jak kurz ekscytacji opadnie Edit: Po trzecim dniu słuchania stwierdzam, że duże znaczenie ma też kabel wpięty do Pathosa - mam tam WW aurora 3m, po przepięcio na WW stratus 3 m czar pryska.
 14. @pablo650 Tak, do tego zasilacza wpięty jest WW Electra i to kabel powoduję największą zmianę w dźwięku. L-300 mają zamontowane socas pad mod z welurowymi padami. Ostrzegam, że opisy mogą być wyświechtane i tendencyjne Słuchanie teraz muzyki na stax stało się spektaklem, powodującym o wiele więcej emocjii. Słuchawki nie znikają tak jak wcześniej z percepcjii, ale są cały czas świeże i interesujące. Odczucia jak okulary 3d dla uszu, czuję się otoczony angażem dźwieków. Wcześniej słuchawki po pewnym czasi nudziły, była jakby ściana pomiędzy tobą a muzyką. Przełaczając na chwile na stary zasilacz, był popis, było efektownie, ale szkliście, nie ludzko. Teraz w takim wydaniu mogę słuchać dubstepu i nie narzekam na bas, chcociaż nie jest to bas oppo pm-2 chociażby. O wiele częściej łapię się na tym, że dostrzegam skąd dokładnie dźwięki nadchodzą. Szczegóły stają się tak samo istotne, widoczne jak główny wątek. Najważniejszą różnicą jest kontakt z muzyką, holograficzność, zanurzenie. Porównując do oppo pm-2. Dźwięk z orto to oglądanie pięknego obrazu. Staxy teraz to jedna z postaci tego obrazu. Myślę, że lepszy zasilacz z wejściem na kabel zasilający to taki must have do tych słuchawek. Wachałem się trochę czy to opisywać, bo nawed dla mnie brzmi to jak np reklama, no ale cóż, tak to widzę.
 15. Russ Andrews Powerpak 12v 2 a z wtyczką 2.1 mm. Nie wiedziałem, że coś takiego istnieje. Idealnie nadaje się do Stax SRS-3100 jako zamiennik ich zasilacza. Oryginalny zasilacz ma 500mA, ten ma 2 A i czuć to doładowanie. Musiałem zmienić bieguny we wtyczce, bo stax ma na odwrót, więć ostrzegam !, aby zawsze sprawdzać. Można popsuć energizer bez odpowiedniej polaryzacji. Jest duży progres. Nasycenie i holografia. Oczywiście zależy jaki kabel zasilający podepniemy, ale nawed na zwyklym jest bardzo dobrze. Słucham już z 2 godziny i wow!!!.
 16. Jak miałem akg k702 to były one najbardziej strawne z teac ha 90 sd, który miał dac tej samej firmy co w ifi zen, czyli burr brown. Inne osoby też uważały to za złota synergię. Ten dac jest z reguły taki, że jest bardziej nasycony i nie ma tylu wysokich tonów co np. akm. Powinna być trochę mniejsza scena z ifi zen, ale więcej ciepła i barwy, dzwięk będzie też bardziej sklejony, ale nie powinień być kłujący. Duży wpływ ma także wzmacniacz i tego ifi zen nie znam, ale w tej cenie nie wiarygodne wręcz jest, że ma wyjście zbalansowane.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...