Jump to content

NuYam

Użytkownik
 • Content Count

  42
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  10

NuYam last won the day on June 14

NuYam had the most liked content!

Community Reputation

73 Good

About NuYam

 • Rank
  Początkujący

Posiadany sprzęt

 • Słuchawki
  Audeze LCD-2F(Heimdall 2),STAX SRS-3100, B&WP7W, Aune E1, AKG K270S, AFTERSHOKZ SportZ Titanium
 • Sprzęt źródłowy
  NuForce Dac-80( Burson V6c,WW Stratus5.2)
 • Odtwarzacze
  TEAC HA-P90SD
 • Głośniki / kolumny
  Mission M32
 • Inny sprzęt
  Gustard U12( coax WireWorld Starlight 5, usb WW Starlight, zasilanie WW Aurora 5.2), Matrix X-Hi

Recent Profile Visitors

608 profile views
 1. NuYam

  Fanklub STAX

  Posłuchałem dzień i jak na razie już mi nic nie brakuje, nie mogę się oderwać więc siedzę narazie tylko w nich. Dackiem jest Dac-80 z Bursonami V6 classic, jest też Gustard U12 i Matrix X-Hi, dobre: kable zasilające,rca, usb, coaxial. Więc chyba najsłabszym ogniwem jest SRM-252s. Daje sobie czas, chcę zrozumieć i zapamiętać jak gra to co jest, zanim coś zmienię.
 2. Cześć Nie polecam Icona HDP, bo są to sprzęty awaryjne, mój taki był. Problemem było to że popsuło się parę zasilaczy oraz były problemy z Dackiem. Musiałem mu podawać sygnał jednocześnie na optyka i usb, aby działały. Widzialem parę innych wadliwych. Niestety nie wiem jak częsty jest to problem, ale ostrzegam. Mam NuForce DAC-80 i nigdy nie miałem z nim problemów,również z NuForce HA-200 nie miałem najmniejszych problemów. Polecam wymianę kabla w AKG K702, bo słychać różnicę. Mi najlepiej sprawowały się K702 z teac ha-p90sd który jest moim zdaniem lepszy od Aune T1 mk2 nawet z lepszą lampą. Oba posiadają kośći D/A Burr Browna. Teaca można już dostać o wiele taniej niż jeszcze parę lat temu. Mojo nie słyszałem. Jak chcesz jeszcze więcej basu to oczywiście bass port mod też wchodzi w grę.
 3. NuYam

  Muzyczne Zakupy

  Stax SRS-3100. Jest wow spowodowane ilością szczegółów i tym jak wyraźnie one brzmią. Nie można się od nich oderwać. A jednocześnie przez prosty energizer są trochę nudnawe i bez życia w dłuższym odsłuchu. Lcd-2f nie mają takiej przejrzystości, ale dają więcej fanu z Bursonem Soloistem czy chociażby z Dapem Teaca. Z drugiej strony jako były posiadacz SR5 z SRD6 wiem, że Staxy są bardzo transparentne i brzmią tak jak wzmacniacz. I teraz nie wiem czy iść w wyższe energizery staxa czy może coś takiego jak Woo Audio WEE i dobrze brzmiący wzmacniacz glośnikowy. Pozdrawiam.
 4. Cześć Też się zastanawiam nad Cowon Plenue D2, tutaj https://www.whathifi.com/best-buys/portable/best-portable-music-players jest na pierwszym miejscu przed Astell&Kern Kann i Astell&Kern A&norma SR15. Podobno ten Cowon R wcale nie jest taki lepszy od D2 https://www.whathifi.com/cowon/plenue-r/review Pozdrawiam
 5. Cześć Jesli E1 psują Ci się tak jak mi czyli nie graja na takin samym poziomie lewa i prawa to jest na to rozwiązanie. Przynajmniej tak było w moim przypadku, po prostu trzeba tą część z siateczka zanurzyć delikatnie w alkoholu. Zbiera się tam woskowina i powoduje nierówność kanałów. Alkohol powinień to rozpuścił. U mnie pomogło. Co do izolacji używam z nimi Comply 600 M, które izolują lepiej niż standardowe. Pozdrawiam.
 6. NuYam

  Muzyczne Zakupy

  Odnośnie Sony NW-A45. Źle mi grał z Usb z Matrix X-fi. Z normalnego usb gra normalnie. Coraz bardziej mi się podoba.
 7. NuYam

  Muzyczne Zakupy

  Sony NW-A45. Właśnie przyszedł. Słucham 20 minut. Punktowy bas. Przygładzony dźwięk.Powinien nie męczyć przy dłuższym odsłuchu. Zobaczymy co pokaże po paru dniach. Słychać różnicę przy gęstszych plikach na plus.
 8. Są jeszcze planary od RHA: CL2. Zamknięte, dokanałowe.
 9. W tym wątku porównuję go do Aune T1 . Z racji tego, że posiadałem oba urządzenia naraz pomyślałem, że może pomogę komuś kto zastanawia się nad Aune T1 lub Teac. To prawda Teac jest toporny, ale może pełnić role DACa usb, ma wejście cyfrowe( przesyłalem do niego sygnał po optyku z Gustarda U12). Mobliność to można powiedzieć taki dodatek, bo jest trochę za ciężki do kieszeni jak dla mnie, bardziej mobilność w stylu laptop i ten dac niż wyjściowość czy wakacje. Uważam go za solidny i ciekawy sprzęt.
 10. Cześć Jako, że jestem posiadaczem Teac HA-P90SD i byłem posiadaczem Aune T1 Mk2 chciałbym utworzyć taki temat. Mianowicie uważam, że Teac przewyższa dźwiękowo Aune T1,nawet z lepszą lampą. Jest to podobne granie, ale Teac daje czystszy dźwięk. Nowe urządzenia oferowane są w podobnych pieniądzach. Oprócz jakości dźwieku na korzyść Teac przemawiają też wejścia wyjścia cyfrowe i mobilność.
 11. Cześć Pod gierkę to na pierwszy rzut oka wydaję się, że ten z CSR byłby najlepszy, tylko nie wiem czy nie musi być po stronie słuchawek też. Posiadam tego Asusa i jestem zadowolony.
 12. NuYam

  Deezer HiFi

  Cześć Wcześniej ograniczeniem w moim przypadku było to, że dźwięk szedł poprzez zwykły kabel usb do DAC-80, teraz idzie poprzez coaxial z Gustarda U12, a do niego z Matrix X-hi. Ogólnie powymieniałem kable zasilające, słuchawkowe, coaxialne, usb i teraz już te różnice są słyszalne.Nie wiem co jest naistotniejsze w tym systemie chyba ograniczeniem było usb w dac. Jaka muzykę bym nie włączył to słyszę tą różnicę.Jakość hifi na Deezer i Tidal. Tidal jest żywszy, bardziej holograficzny, chwyta za serce. Ewidentnie jest lepsza jakość. Porównałem przed chwilą na utworze 2cellos Thunderstruck. Pozdrawiam. Ostatnio odkryłem , że moim ograniczeniem w systemie są extendery do opampów. Degradowały dźwiek.
 13. NuYam

  Deezer HiFi

  Cześć Ja różnicę słyszę na korzyść Tidala. Deezer jest przymulony. Porównywałem te same albumy na PC i na ich aplikacjach na Windows. Tidal oferuję lepszą jakość dla mnie. Myślę, że takie różnice daje się usłyszeć dopiero, gdy żaden inny element toru nie jest ograniczeniem. Wiec jeśli nie słyszysz różnicy to też ok. Ja kiedyś nie słyszałem różnicy pomiędzy Tidalem i Spotify a nawet Spotify był przyjemniejszy wtedy dla mnie. Pozdrawiam.
 14. NuYam

  Muzyczne Zakupy

  Pioneer XDP-30R

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...