Jump to content

NuYam

Użytkownik
 • Content Count

  69
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  11

NuYam last won the day on June 21

NuYam had the most liked content!

Community Reputation

109 Excellent

About NuYam

 • Rank
  Początkujący

Posiadany sprzęt

 • Słuchawki
  Audeze LCD-2F(Heimdall 2),STAX SRS-3100,iSine 20, Aune E1, AKG K270S, AFTERSHOKZ SportZ Titanium
 • Sprzęt źródłowy
  NuForce Dac-80( Burson V6c,WW Aurora 7)
 • Odtwarzacze
  Colorfly C4 Pro, Teac HA-P90SD, Cowon Plenue D
 • Inny sprzęt
  Gustard U12( coax WireWorld Starlight 5, usb WW Starlight, zasilanie WW Aurora 5.2), Matrix X-Hi, WW Stratus 5.2 do komputera

Recent Profile Visitors

748 profile views
 1. Ten zestaw, który podałem posiada właśnie dwie, które służą dokładnie do tego celu. Najpierw na mokro, a drugą do sucha. Płyny to zawsze jakaś chemia, która wnika przez skórę i płuca. Są trochę drogie, ale uważam to za opłacalny zakup. Kupiłem kiedyś inne i nie miały tej jakości co te. Był efekt wow
 2. Tidal HiFi z innego Note 4 pokazuje mi na Dac-80 częstotliwość próbkowania wynoszącą 192kHZ(to chyba wpływ innej wersjii androida, bo YouTube też pokazuje tyle) i ma więcej interfaktów. Słychać trzaski, pyknięcia, mikroprzerwy, ale da się słuchać. Jest drastyczna jak dla mnie różnica jakości w porównania do tych samych utworów Tidala HiFi z komputera. Sprawdzane na SRS-3100. Nawet podpięcie telefonu do Gustarda U12(ten pokazuję raz 192, a raz 96 kHz) i lepszym kablem usb (Wireworld Starlight), za zwykłą przejściówką OTG, nie daję poziomu jak z komputera, w którym mam jeszcze Matrix X-Hi, chociaż zbliża się do zwykłego usb z komputera. Ogólnie więc przy tej klasie słuchawek nie opłaca się podpinać telefonu jako źródła z Tidalem poprzez usb, najprędzej Teac kablem współosiowym dałby zadowalającą jakość, ale nie mogę sprawdzić, bo nie mam przejściówki z małego jacka.
 3. Ściereczka z mikrofibry, takiej jakości jak do okularów. Mi sprawdza się ta: Znalazłem na allegro: https://allegro.pl/oferta/e-cloth-zestaw-sciereczek-do-mycia-okien-komplet-7958641279 No i można ją prać.
 4. Voiteck zauważyłem przeglądając Twój profil, że posiadasz Teac HA-P90SD. W takim wypadku nie trzeba się bawić w telefon, tylko możesz wyprowadzić sygnał cyfrowy z Teaca kablem koaksjalnym, a nawet słuchać naprzemiennie z wyjścia słuchawkowego Teacka, aby jeszcze bardziej zrozumieć jak grają dane słuchawki, bo przecież już wiesz jak gra Teac więc odpada problem nieznajomości danego Dac'a czy wzmacniacza. Możesz sobie podłączyć także Shanlinga M1 do Teac za pomocą kabla OTG usb c micro usb. A M1 połączyć poprzez BT z telefonem na, którym masz Tidala. Sprzętowa incepcja Przy tym poziomie słuchawek najlepiej jeśli pliki były by w jak najlepszej jakości.
 5. Słucham z youtube i spotify i nie zanotowałem jeszcze problemów. Dac 80 pokazuję częstotliwość próbkowania 48 kHZ. Zgrałem parę plików flac na pamięć i tylko tych nie moge odtworzyć.
 6. Zrobiłem tak z ciekawości z DAC-80 i S Note4 poprze kabel OTG micro usb do żeńskiego A a potem zwykły kabel usb A do B i działa. Wiedziałem o tym wcześniej, ale jakoś nigdy nie sprawdziłem
 7. Recenzja Johna Darko to mistrzostwo w porównaniu do tych ze sklepów. Fajnie, że się ten Cobalt pojawia. Na pewno wymusi na innych podniesienie osiagów, a także spadek cen niektórych urządzeń. Ostatnie parę lat to jakaś eksplozja słuchawek, odtwarzaczy itp. Powoli już zaczynam się nie wyrabiać tyle się tego pojawia.
 8. Popieram. Kupić słuchawki, wygrzać na telefonie i można wtedy popróbować różnych grajków w salonach, jeśli jest taka możliwość. Mój głos oddaje na Aune E1, ktore posiadam już dwa lata. Jeśli nie chcesz czekać z odtwarzaczem to Plenue D, bo powinien dać najbardziej naturalny i przyjemny dźwięk. Jeśli taniej to Aune E1 i Sony . Najtaniej, ale też dobrze Aune i Shanling.
 9. Z tym całkowicie się zgadzam. Sprawdziłem w Top Hifi i teraz jest po 499. https://www.tophifi.pl/sluchawki/wzmacniacze-sluchawkowe/audioquest-dragonfly-red.html Miałem Shanlinga M1 i mogę potwierdzić jedynie, że jego funkcjonalność i opłacalność jest bardzo wysoka. Łączę Teaca z telefonem, tylko stacjonarnie i jest to strasznie niewygodne i irytujące. Nie wyobrażam sobie użycie AQ B;R;C na tzw miasto. Niestety nie dane mi było jeszcze tego sprawdzić.
 10. Używany M1, może być świetnym wyborem chociażby prze to, że ma bluetooth dwukierunkowy, czyli może pracować jako dac bluetooth. Ma super software, rozbudowane menu. Działa jako DAC USB. Jest malutki i poręczny. Nie jest jakoś wybitny dźwiękowo, ale całościowo prezentuje bardzo dobry poziom. Wart na obecne realia około 350 max i w takiej cenie, albo i poniżej bym szukał. Sony NW-A45 gra lepiej, ale nie ma opcji Dac bluetooth i jest większy.Nie ma opcji streamingu. Responsywny ekran i dobry soft. Niczym szczególnym w dźwięku mnie nie porwał. Z drugiej strony niczego nie robi też źle. Bardziej chodliwy jeśli chodzi o ewentualną odsprzedaż. Plenue D nie słuchałem, ale ma bardzo dobra prasę jeśli chodzi o jakość dźwięku. Narzekania są na soft i responsywność.Też nie ma opcji Dac bluetooth i streamingu, czyli musisz mieć wszystko w plikach i nie posłuchasz za pośrednictwem Spotify czy Tidal. Ja osobiście przymierzam się do Audiolab M-DAC Nano.
 11. Oglądam Joshua Valour'a prawie od samego początku powstania jego kanału na youtube. On się dopiero uczy i leje dużo wody. Zaczął prowadzić kanał o audio będąc laikiem, bez dużego doświadczenia. Żongluje sprzętem, którego nie słucha dostatecznie długo czasu i wyciąga powierzchowne wnioski. Chyba nie posiada na stałe jakiś lepszych słuchawek i toru audio, z tego względu nie ma punktu odniesienia.
 12. Pomyliłem się. Jeśli Red byłby z 2012, to z którego roku by był Black hehe. Post edytowany . Dzięki za czujność.
 13. Ja natomiast uważam, jak już tu było parokrotnie powiedziane na tym forum, że wszystko ma wpływ na wszystko i tor gra tak jak jego najsłabsze ogniwo.
 14. Dlaczego są przereklamowane?. Przecież V30 to podobno bardzo dobrze grający telefon z Dackiem ES9218P. Trzeba pamiętać, że na czasy wprowadzenia Reda na rynek, był bardzo dobry. To telefon dogonił Reda po prostu.
Weekendowa promocja FiiO - Audiofanatyk.pl

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...