Jump to content

NuYam

Użytkownik
 • Content Count

  211
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  20

NuYam last won the day on June 28

NuYam had the most liked content!

Community Reputation

265 Excellent

About NuYam

 • Rank
  Początkujący

Posiadany sprzęt

 • Słuchawki
  STAX SRS-3100 (SoCas padmod, Russ Andrews Powerpak), Oppo PM-2
 • Słuchawki (pozostałe)
  AFTERSHOKZ SportZ Titanium
 • IEMy
  Etymotic ER3 XR (Norne Audio Therium (srebro occ))
 • Sprzęt źródłowy
  Pathos Converto MK1( Burr Brown 1793)
 • Odtwarzacze (DAPy)
  Teac HA-P90SD (BB 1795)
 • Okablowanie i zasilanie
  WW SilverElectra5 3m, WW Electra5 2m, WW Stratus5 3m, WW Aurora5 3m, IC RCA srebro krio diy, listwa Merlin Black Widow, coax-WW Starlight 1m, usb-WW Starlight 2m
 • Inny sprzęt audio
  Matrix X-Hi (kontroler usb), Gustard U12 (konwerter usb/spdif)

Recent Profile Visitors

1,613 profile views
 1. Przepraszam nie dodałem, że większość plików ma we flac i ten program nie działa Zmieniłem w pierszwym poście.
 2. Cześć Szukam prostego, najlepiej bezpłatnego programu(chociaż niekoniecznie), który się u was sprawdził w ujednolicenie plików pod względem głośności. Mój odtwarzacz tego nie ma i czasami pojawiają się za ciche lub za głośne pliki. Fajnie jakby miał opcję pracy na całym archiwum jednocześnie. Wiem, że można sprawdzić w necie, ale chodzi mi o takie, które się u was sprawdziły. Moje pliki to głównie flac.
 3. NuYam

  Fanklub STAX

  @pablo650 napisałeś w wątku zakupowym o WW Silver Electra: "Tez chodzi mi po głowie, pasował by do mojego Daca, jak posłuchasz, to podaj trochę danych, mnie interesuje różnica między Electra , Silver Electrą ." Umieścilem odpowiedź tutaj, bo różnice porównywałem głównie na staxach srs-3100, a nie chce offtopować wątku zakupowego. Największy wpływ kabli zasilających notuje na elektrostatach. Moje pierwsze wrażenie było takie, że ten kabel jest gorszy, przygaszony. Na elektrze było wszystko podane na twarz, a tutaj też wszystko jest, ale jakby spokojne schowane. Dziwne wrażenie. Muzyka wydawała się bardziej normalana, zwykła, bez wow. Nie spodziewałem się tego, żę będzie to szło w tą stronę. Na szczęscie było tak tylko dzień. Muzyka wyrównała się, nie jest natarczywa, a jednak pięknie przekazuje wszystkie informacje. Jest po prostu najbardziej normalna i poprawna barwowo i tyle. I bardzo angażuje. Trudno coś czytać i słuchać. Równowaga, spokój, normalność,kultura, ciemniejsze tło. Granie pozbawione agresji. Szczegóły nie odciągaja uwagi od muzyki. Electra zwykla jest ostrzejsza, bardziej konturowa. Electra jest przełomowa w porownaniu do poprzedników. Silver Electra jest trochę lepsza, inna, ale poziom podobny. Electra ma dobry wspolczynnik cena/ jakość. Czy warto dopłacać i czy jest to duży skok ponad elektrę: myślę, że jest to bardziej odbicie w bok niż pochód do góry. Więć tylko i wyłącznie, gdy Cię na to stać i masz system, na którym to ma sens. Myślę, że używając dynamików i ortodynamików nie warto się pchać w ten kabel, bo tam Electra spokojnie wystarczy do zasilania kombo dac/amp, a więcej lepiej poprawić inne elementy, aby dorównał mu jakością jak np intekonekty, kabel do sluchawek, konwerter usb/spdif. Teraz coś na temat Srs-3100 z tym dodatkowym zasilaczem russ andrews i kablami ww. Myślę, żę L-300 odleciały przynajmniej klasę wyżej niż Opp-pm2 i dwie w stosunku do etymotic er3xr. Nadal są to bardzo dobre słuchawki, ale widać teraz wyraźnie przewage technologiczną elektrostatów. Oppo mają o wiele mniej szczegółów, takich niuansów, nie są w stanie ich pokazać, chociąż maja dużą ekspresję barwową. Mają zbity, niedopowietrzony dźwięk. Etymotic za to piszczą i wydaję się metaliczne, niedokładne. Nadal je lubię, ale dostrzegłem teraz w nich, rzeczy których nie widziałem wcześniej. Jeszcze nigdy nie słuchałem tyle na L-300. Nauczyły mnie co to znaczy holografia i emocje w muzyce. Znacznie rozszerzyły moją muzyczną perspektywę. Inaczej widzę teraz też dźwięk pozostałych moich słuchawek. Doceniłem elektrostaty i chybą będę szedł dalej w tym kierunku i odpuszczę sobie najwyższe orto. Chociaż w sumie teraz już jest wybitnie
 4. Długo szukałem głośnika i wybrałem Denon Envaya Mini dsb-100. Przesłuchiwałem długo w sklepach i czytałem różne recenzje. Ma bardzo dobra jakość dźwięku w porównaniu do Sony czy JBL. Jest poręczny i wygodny. Ma aptx i nie ma opóźnień. Super się parował I długo trzymał na baterii. Miałem później parę razy droższy bose, ale znowu wybrał bym envaya mini dsb 100, gdybym kupował dziś.
 5. NuYam

  Fanklub STAX

  @taurus Aktualnie niczego Słucham na innym zasilaniu parę dni i ten dźwięk mnie na razie satysfakcjonuje. Całkiem inny odbiór dźwięku i się dopiero tego uczę i o dziwo nie rozbijam, aż tak bardzo dźwięku na szczegóły. Co doszło: emocje, trójwymiarowość No, ale dlaczego by nie wykorzystać pełnego potencjału, zresztą to hobby nie lubi zastoju , a ja lubię poszerzać horyzonty, uczyć się jak opisywać i odbierać dźwięk. Niczego nie oczekuję i pogodziłem się z zawodami.
 6. Tak mi sie spodobała Electra WireWorld, że spróbowałem Silverelectra 5 3m
 7. Miałem parę miesięcy Akg 270s i nie pamiętam, abym miał problem je napędzić, może dlatego, że przeważnie słucham dość cicho. . Mimo wszystko potencjometr zawsze byl na początku skali. Poleciłem dlatego, że grały bardzo podobnie do lcd-2f, z wyczuwalną "starością" w dźwieku. Więc ogólnie są opłacalne porównująć, ile mnie kosztował heimdall 2 i lcd-2f. Przynajmiej dziesęciokrotna różnica w cenie. Założyłem, że będą podpinane to konstrukcji tylu integra na płycie itp. Może rozwiązaniem byłoby umówić się na ewentualny zwrot w przypadku nie podpasowania i wtedy ryzyko wynosi zero. Słuchałeś akg k270s, że odradzasz? Ja nie opieram się tylko na recenzji w tym przypadku, ale posiadałem je na własność. Jakie Ty polecasz słuchawki?
 8. NuYam

  Fanklub STAX

  Super czyli jest nadzieja, aby i wtym przypadku tak by było To prawda, ale po wymianie zasilacza na Russ Andrews Powerpack z wejściem na kabel zasilający normalnego typu, ma o wiele większy potencjał (ostrzegam, że polaryzacja wtyczki w tym zasilaczu jest inna). Tego nie stety nie jestem w stanie teraz sprawdzić. Mój wniosek zaś jest taki, że reagują fenomenalnie wręcz na jakość kabli zasilających i że rzeczywiście mają bardzo duży potencjał. Ostatnio nie słucham już nawed pm-2, chociaż wcześciej słuchałem oppo cały czas od zakupu. Wcześniej były na podobnym poziomie jakościowym, a teraz staxy odleciały
 9. NuYam

  Fanklub STAX

  Czy ktoś wymieniał kabel w l-300. Myślę, aby to zrobić, ale przydałyby się jakieś doświadczenia. Myślę na początku użyć zwykłego miedzianego kabla głośnikowego, który będzie na pewno miał większy przekrój niż oryginalne. Jest sens?
 10. Są na sprzedaż akg 270s w dziale ogłoszenia drobne. Może da się wynegocjować obniżkę.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...