Jump to content

NuYam

Użytkownik
 • Content Count

  98
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  15

NuYam last won the day on November 29 2019

NuYam had the most liked content!

Community Reputation

163 Excellent

About NuYam

 • Rank
  Początkujący

Posiadany sprzęt

 • Słuchawki
  STAX SRS-3100(SoCas padmod),Audeze Sine, Etymotic ER3 XR, AFTERSHOKZ SportZ Titanium
 • Sprzęt źródłowy
  NuForce Dac-80( Burson V6c,WW Aurora 5.2(MSHD IEC)), Burson Soloist SL MK2
 • Odtwarzacze (DAPy)
  Teac HA-P90SD
 • Głośniki / kolumny
  Inny sprzęt:Gustard U12( coax WireWorld Starlight 5, usb WW Starlight, zasilanie WW Aurora 7)
 • Inny sprzęt audio
  Matrix X-Hi, WW Aurora 5.2 do komputera, listwa Merlin Black Widow, interkonekt RCA ze srebra krio od johnandchris1

Recent Profile Visitors

1,172 profile views
 1. Hej Jeśli mają to być słuchawki bardzo dobrze izolujące ze świetną jakośćią dźwięku to polecam Etymotic ER3 XR. Ja używam ich w autobusie, na spacerach i sprawdzają sie znakomicie. Używałem Aune E1, ale one słabo izolują przez co trzeba je podgłaśniać i na końcu zawsze bolały mnie uszy. Używałem też Audeze Sine i z nimi jest taki sam problem. Oczywiście Aune E1 i Audeze Sine to dobre słuchawki, ale nie na outdoor. Miałem iSine 10 i 20 i one również nie sprawdzały sie na wyjścia, chociaż to nadal wybitne słuchawki. Miałem też B&W P7W i one też nie izolowały wytarczająco. Etymotic prezentują bardzo wysoki poziom dźwięku. Mają wymienny kabel, izolują na poziomoe 35-42 dB, 22 Ohm. Nie posiadają mikrofonu. Swoje kupiłem używane za 600 zł. Nowe są za 790zł. Wiem przekroczony budżet, ale musiałem parę słuchawek kupić i sprzedać, aby się przekonać, że te są wybitne na róznego rodzaju wycieczki, wyjazdy, spacery. Grają bardzo dobrze już z telefonu i są lekkie. Mają też bardzo dobre opinie.
 2. Tak. Courvoisier X.O. (Extra Old) Blend koniaków leżakowanych w dębowych beczkach pomiędzy 11 i 25 lat.
 3. Dzisiaj próbuję, ale już moge powiedzić, że jest bardzo dobrze. Przypomina whisky, ale jest delikatniejsza i zapachy są dla mnie wyraźniejsze do rozróżnienia niż w whisky. Postawił bym go gdzieś na poziomie Glenffiddich 18 złożonością i Balvenie 12 łatwościa konsumpcjii. 200 ml butelka kupiona na promocji.
 4. Audeze Lcd-2F z heimdallem 2, Stax l-300, etymotic er3 xr, audeze sine. Z nimi nie mialem i nie mam problemów.
 5. Kupująć te słuchawki myślałem, że nacieszę się nimi przynajmniej z rok czasu, niestety zwróciłem je po tygodniu. Powodowały ból uszu u mnie. Przypuszczam, że przez wysokie częstotliwości. Gorzej było na heimdallu, na oryginalnym kable nie dawało sie, aż tak we znaki. Bas był super, szybki, monumentalny, z pomrukiem. Średnica cudowna, często miałem wrażenie namacalności wokalisty. Wysokie częstotliwości też były całkiem spoko. Tylko, że miałem wrażenie że jakby się darły do mnie. Coś jakby było w nich na siłę. Niestety nie moglem tego wytrzymać. Słuchawki były z 2015, już z fazorem.
 6. Następny etap audiofilskiej przygody. Przed Państwem Audeze LCD-3 z 2015 roku. Numery oraz dotyk sugerują, że już z fazorem.
 7. Oto moj subiektywny ranking słuchawek, które posiadam lub użytkowałem przynajmniej parę miesięcy: 1. Audeze LCD 2F( Heimdall 2)- bardzo przyjemne, świetny bas i fantastyczna średnica, konieczna wymiana oryginalnego kabla, Staxy maja od nich lepsza górę i szykość basu, ale nie mogą ich doścignąć w średnicy. 2. Etymotic ER 3 XR - grają bardzo szybko, detalicznie i rozdzielczo, przypominaja mi górą staxy i przypominają też audeze przyjemnością grania, graja dobrze nawet na oryginalnym kablu i z telefonu, nie powodują bólu i dyskomfortu, świetna izolaja, najlepsze słuchawki przenośne jak dla mnie. 3. STAX SRS-3100(socas padmod)- brak możliwości wymiany kabla, marne oryginalne pady, słabej jakości plastiki w newralgicznych punktach, wyprany z emocjii energizer, trzeba sie przy nich nakąbinować, niesamowicie szybkie i dokładne. 4. Audeze Sine- maja możliwość zmiany kabla i padów, chociaż przez adaptery, zachowują sie przyzwoicie z całym zakresie pasma, graja dobrze już z telefonu. 5. iSine 20- przyjemniejsze od Sine, jednak powodują u mnie ból po dlyższym odsłuchu, słabo izolują od otoczenia prze co trzeba podgłaśniać w niesprzyjającym środowisku, pękające zausznice, bardzo podobna jakość dźwięku do LCD 2,więc opłacalne. 6. iSine 10- mniej przyjemne od 20stek, jaśniejsze 7. Bowers&Wilkins P7W- świetna jakość wykonania,super wygodne pady z owczej skóry, trochę przebasowione, ale nie powoduja bólu ani dyskomfortu, potrafią znudzić tym jak gra AptX po dłuższym użutkowaniu, praktycznie nieużuwalne po kablu 7. Yamaha HP1- można dostac za grosze, a to nadal dobrze drające ortodynamiki, nie wymienny kabel. 8. Yamaha HP3- gorsza wersja HP1 9. Aune E1- całe pasmo jest dobrze odwzorowanie, jednak powodują u mnie bół po dłuższym użytkowaniu i słabo izolują 10. AKG K270S- przypominają Sine, ale powodują u mnie ból i dyskomfort, brak możliwości wymiany kabla, starość w dźwięku 11. AKG K702 z ulepszonym kablem- przestrzenne, ale daleko im do przyjemnych słuchawek, szkliste.
 8. https://tidal.com/browse/album/119002242
 9. Nie spodziewałem się tego w mainstreamie: https://tidal.com/browse/album/121012112
 10. W tej kwocie kupiłem używane Audeze Sine. Są to słuchawki orthodynamiczne o bardzo dobrej jakośći dźwięku, które nie męczą. Jest recenzja na blogu. Można dokupić lepszy kabel i pady wokółuszne. Miałem AKG K702( z lepszym kablem od fabrycznego) i 270 Studio. Obie pary męczą w dłuższych odsłuchach.
 11. Ze swojej strony mogę polecić Etymotic ER3XR. Ja kupiłem używane za 600zł. Bardzo dobra jakość dźwięku (armatury). Świetnie izolują, więc uszy nie bolą od długiego głośnego słuchania w głośnym otoczeniu jak to jest w przypadku słabo izolujących słuchawek. Grają naprawdę dobrze już z telefonu (mam SNote4), więc można sobie darować zewnętrzne dacki. Odpinany kabel więc jest możliwość zmiany na lepszy. Dla referencjii: ze słuchawek przenośnych mam też Aune E1 i Audeze Sine. Posiadałem prze około rok iSine 10 i około pół roku iSine20. Z Dap mam Teac ha-p90sd i prze około pół roku mialem Colorfly C4.
 12. W moim wypadku to wymaganie spełniły Etymotic ER3XR. Najtańszymi etymoticami w polecanych na blogu, które mają recenzję są MK5 i jest to około 349 zł za nówki. https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-etymotic-research-mk5/
 13. Tęskniłem więć znowu nabylem Bursona Soloista SL MK2. Fantastyczna barwa, dający dużo przyjemności, syty. Audeze Sine brzmią na nim świetnie.Jak na razie nie było mi dane spróbować czegoś lepszego ze wzmacniaczy.
 14. Chyba w końcu znalazłem prawdziwie dla mnie przenośne słuchawki. Lekkie, grają dobrze z telefonu, świetna jakość dźwięku z efektem wow ( moje pierwsze armatury), wygodne, fantastycznie tłumiące. To tak wstepnie, bo mam je od wczoraj. Etymotic ER 3 XR.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...