Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation since 07/07/2020 in all areas

 1. 6 points
  @Hir0 Użyłem skrótu , Mój jest Wireworld Nano Platinum Eclipse. to jest sreberko i tylko sreberko, bez dodatków. Ale masz rację jest, też model Nano Silver Eclipse, którego też byłem posiadaczem, to ten z prawej strony, który grał z Kennerton Magni - bardzo dobrej klasy kabel słuchawkowy, ale Platinum , to już inny poziom.
 2. 4 points
  Miałem już tyle słuchawek AKG, ale te będą pierwszymi o konstrukcji zamkniętej.
 3. 4 points
 4. 4 points
  @NuYam Tez chodzi mi po głowie, pasował by do mojego Daca, jak posłuchasz, to podaj trochę danych, mnie interesuje różnica między Electra , Silver Electrą . Z pewnością będzie , bo skład przewodnika jest zmieniony . Podejrzewam że zejście na basie będzie lepsze i kontrola , a także rozciągnięcie i bara, oraz gładsza góra i ogólnie większa czystość w całym paśmie .Obym się nie mylił. Spodobał mi się ich dzwięk, i są. Audeze - LCD MX4
 5. 3 points
  Mogłem bardzo dokładnie posłuchać muyzki przez kabelek Signature , to co słychać od razu to duża szerokość i dobra głębokość sceny, wokal ,szczególnie kobiecy ,bardzo czytelny ,wysokie tony czytelne,rozdzielcze i przyjemne ,holografia średnia ,lekkie braki w średnim basie w związku z czym dosyć często muzyka brzmi zbyt lekko,możliwe że mój Cayin HA-1 mk2 ma jakieś braki w basie .Tak to słyszę u siebie. Jednym słowem za te pieniądze kabel jest dobry ,osobiście zastosował bym go w systemie z dobrym basem.
 6. 3 points
  A u mnie takie coś. Udało się dostać w jako tako dobrej cenie i na oryginalnych kościach, od osoby prywatnej robiącej migrację na płytę bez PCI. Na razie w fazie testów czy wszystko w porządku, ale wygląda na to że tak. AMP i RCA ładnie działają, optyk też świeci. Jak na razie jedyna wada to wzrost poboru prądu w LLPC (+9 W w idle).
 7. 2 points
  https://tidal.com/browse/track/146395827
 8. 2 points
  Ponieważ po raz drugi taki wątek jest wykorzystywany do treści politycznych oraz wulgaryzmów, zostaje on zamknięty. Wszystkie przyszłe wątki z gatunku "coś śmiesznego" itd. będą podlegały automatycznemu zamknięciu w przyszłości.
 9. 2 points
 10. 2 points
  Wysoko cenię sobie ten zespół i jego twórczość. To dlatego tak podobają mi się nagrania z ich koncertów. Wprawdzie bywałem na koncertach Budki Suflera jako małolat, ale jakoś nie pamiętam tego szczegółowo i to jednak coś innego niż być teraz, jak człowiek trochę dojrzeje i doceni taką twórczość. Żałuję, że nie miałem okazji być na ich koncercie w dorosłości i przeżyć go na całego! No i już nie będę miał okazji w takim składzie...
 11. 2 points
 12. 2 points
  Cieszę się że jesteś zadowolony z zakupu , świetne słuchawki i dziękuje za porównanie ! Szkoda że Audeze nie zrobi promocji jak u siebie na lcd-MX4 , były by bardziej popularne u nas Masz dwa wyjątkowe kable , ale po opisie lepiej wypada chyba Wirewprld Nanao platinum Eclipse ?? Z tymi kablami to ciężki temat , często coś się traci , np. zyskiem sceny ... temat rzeka
 13. 2 points
 14. 2 points
  Zespół, który nie wypuścił nigdy słabej płyty. The Dillinger Escape Plan to brzmienie czerpiące z elementów post-hardcore, metalcore, progresywnego metalu, nie bojący się eksperymentować nawet ze strukturami progresywnego jazzu, ale nie zapominając też o melodycznych, chwytliwych sekcjach spajających kompozycje.
 15. 2 points
 16. 2 points
  @maszynista1987 Dzięki , już mogę powiedzieć, że scena jest mniejsza , do tyłu z powodu bliskiego wokalu,tak, jak Evill, opisywał w recenzji, ale dobry kabel potrafi to ogarnąć , Na Heimdallu 2 , zaczyna się czarowanie dzwiękiem , fanatstycznie jeśli chodzi o rozdzielczość i przejrzystość , mimo bliskiego wokalu, i skupienia na środku, separacja instrumentów jest genialna . Średnica i wokal , oraz to jak słuchawki potrafią zagrać, kreuje to przekaz na najwyższym poziomie. Bas jest mniejszy jaki w LCD - X , ale góruje precyzją, fakturą i barwą. Na kablu Wirewprld Nanao platinum Eclipse, jest jeszcze lepiej mikro i makro dynamika na referencyjnym poziomie . Audeze, twierdzi ,że MX, to połączenie LCD-X i LCD4 , przetworniki są z X, a magnesy z czwórek , mariaż ciekawy , większa czułość i szybkość, inne strojenie . Łatwe w napędzeniu i na kablu castomowym , po podłączeniu do telefonu Samsung, to jest bogactwo dzwięku. Kable do nich miałem już przygotowane dwa, oba świetnie pasują do tych słuchawek . Co mnie zaskoczyło, Aurium świetnie się z nimi dogaduje, można śmiało powiedzieć, że ,ten wzmacniacz został, tak świetnie zrobiony, że czym lepsze słuchawki, tym lepiej gra. Duża klasa - Aurium.
 17. 1 point
  Tym bardziej nie warto podmieniać wymarzonej opcji. W najgorszym wypadku skonfrontuje swoje oczekiwania z realiami i nie spełnią oczekiwań. Dopiero jednak wtedy, gdy będzie wiadomo, co mu w słuchawkach konkretnie odpowiadało, a co nie, będzie można spróbować cokolwiek sensownie doradzić.
 18. 1 point
  Może ja się nie znam, ale przy zakupie słuchawek za 4k, czy twój system, będzie na tyle dobry, aby dotrzymać im kroku. Ja widzę tu poważne inwestycje w przyszłości, wtedy to ma wymierny sens. Czy wybierzesz LCD 2F, czy LCD X, lub Grado, takie słuchawki potrzebują toru, który pozwoli im zagrać na ich najwyższym poziomie, i czy to będzie zestaw za 10k, czy droższy, trzeba to brać pod uwagę.
 19. 1 point
  Bo to po prostu dobre słuchawki, bez większego znaczenia w której wersji oHm. Miłego słuchania 🙂
 20. 1 point
  Ta Yamaha, propozycja od Evila, to chyba będzie idealna propozycja dla ciebie, ma wszystko i kosztuje tyle, co dobra flaszka. Kable głośnikowe, to cięte ze szpuli, nie grzeszą jakością, ale grać będą. Yamahę ustawisz w tryb stereo i będzie śmigać aż miło . Sam bym taniej nie wymyślił, a przy okazji masz markowy amplituner, z dużymi możliwościami podłączeniowymi i dodatkowe końcówki mocy, jak zapragniesz kina domowego, bedzie, jak znalazł.
 21. 1 point
  @renifer CXA60, znam i jego większego brat 80, też . Fajny , dynamiczny i gra kulturalnie . Audiolaba 6000a, nie miałem okazji posłuchać, więc nie będę go porównywał. Ale mam też coś innego dla ciebie inną propozycję Arcam Sa10, ostatnio przez dwa dni słuchałem Arcama SA20, gra bardzo średnicowo i przestrzennie, ale nie brakuje mu basu, bardzo czytelny , góra jest wyrażna i świetna średnica , a bas nie szaleje , ale jest ładnie zdefiniowany . Jego młodszy brat powinien mieć takie same strojenie i może być takim czarnym koniem z ciekawym brzmienie, to nie jest granie efekciarskie, ale wszystko jest na miejscu, dobra rozdzielczość , przestrzeń i świetnie prezentowane wokale .
 22. 1 point
  Ma Pan rację, przepraszam. Odzywa się we mnie kolekcjoner starych słuchawek i niejednych napraw uszkodzeń po osobach trzecich. Nie miałem na myśli nic personalnego.
 23. 1 point
  @tmp262 Jedyne Aeony jakie słyszałem to A2C. Ale na prawdę bardzo mi się spodobały i nie moge sie doczekać aż je w końcu dostane. Mam ukrojony fajny rabat z mp3store
 24. 1 point
  @pablo650 napisałeś w wątku zakupowym o WW Silver Electra: "Tez chodzi mi po głowie, pasował by do mojego Daca, jak posłuchasz, to podaj trochę danych, mnie interesuje różnica między Electra , Silver Electrą ." Umieścilem odpowiedź tutaj, bo różnice porównywałem głównie na staxach srs-3100, a nie chce offtopować wątku zakupowego. Największy wpływ kabli zasilających notuje na elektrostatach. Moje pierwsze wrażenie było takie, że ten kabel jest gorszy, przygaszony. Na elektrze było wszystko podane na twarz, a tutaj też wszystko jest, ale jakby spokojne schowane. Dziwne wrażenie. Muzyka wydawała się bardziej normalana, zwykła, bez wow. Nie spodziewałem się tego, żę będzie to szło w tą stronę. Na szczęscie było tak tylko dzień. Muzyka wyrównała się, nie jest natarczywa, a jednak pięknie przekazuje wszystkie informacje. Jest po prostu najbardziej normalna i poprawna barwowo i tyle. I bardzo angażuje. Trudno coś czytać i słuchać. Równowaga, spokój, normalność,kultura, ciemniejsze tło. Granie pozbawione agresji. Szczegóły nie odciągaja uwagi od muzyki. Electra zwykla jest ostrzejsza, bardziej konturowa. Electra jest przełomowa w porownaniu do poprzedników. Silver Electra jest trochę lepsza, inna, ale poziom podobny. Electra ma dobry wspolczynnik cena/ jakość. Czy warto dopłacać i czy jest to duży skok ponad elektrę: myślę, że jest to bardziej odbicie w bok niż pochód do góry. Więć tylko i wyłącznie, gdy Cię na to stać i masz system, na którym to ma sens. Myślę, że używając dynamików i ortodynamików nie warto się pchać w ten kabel, bo tam Electra spokojnie wystarczy do zasilania kombo dac/amp, a więcej lepiej poprawić inne elementy, aby dorównał mu jakością jak np intekonekty, kabel do sluchawek, konwerter usb/spdif. Teraz coś na temat Srs-3100 z tym dodatkowym zasilaczem russ andrews i kablami ww. Myślę, żę L-300 odleciały przynajmniej klasę wyżej niż Opp-pm2 i dwie w stosunku do etymotic er3xr. Nadal są to bardzo dobre słuchawki, ale widać teraz wyraźnie przewage technologiczną elektrostatów. Oppo mają o wiele mniej szczegółów, takich niuansów, nie są w stanie ich pokazać, chociąż maja dużą ekspresję barwową. Mają zbity, niedopowietrzony dźwięk. Etymotic za to piszczą i wydaję się metaliczne, niedokładne. Nadal je lubię, ale dostrzegłem teraz w nich, rzeczy których nie widziałem wcześniej. Jeszcze nigdy nie słuchałem tyle na L-300. Nauczyły mnie co to znaczy holografia i emocje w muzyce. Znacznie rozszerzyły moją muzyczną perspektywę. Inaczej widzę teraz też dźwięk pozostałych moich słuchawek. Doceniłem elektrostaty i chybą będę szedł dalej w tym kierunku i odpuszczę sobie najwyższe orto. Chociaż w sumie teraz już jest wybitnie
 25. 1 point
  Używam Sundrę z iFi ZEN Dac.Osobiście jestem w szoku jak to gra
 26. 1 point
 27. 1 point
  @maszynista1987 Na początku myślałem, że będą dla mnie zbyt bliskie, że mogą przytłaczać swoim skupieniem i bliskim wokalem , a przyzwyczajony do LCD-X, z sceną , która idzie daleko w głąb i z tym że lubią wzmocnić pogłos. Ale po posłuchaniu , dostrzegłem, że grają świetnie, precyzyjnie , absolutnie rozdzielczo, i tworzą z moim sprzętem, niesamowicie dobre połączenie. Kable też robią swoją robotę, przy czym Nordost, jest bardziej do grania z mocną kontrolą na basie , na nim wszystko jest bardziej kontrolowane i precyzyjne w punkt, natomiast Nano Eclipse, pozwala słuchawkom, pokazać zejście , fakturę, muzykalność i bogactwo w średnicy, nie trzyma tak dzwięku na pasku, ale pozwala na granie na maksa, w końcu, to kabel z najczystszego srebra.
 28. 1 point
  Jakby się zastanowić to pisanie: Czyli kolega @OoD nie może robić wycieczek personalnych, lecz Ty nie tyle co nie przyjmujesz, bo masz do tego prawo, ale nie potrafisz uszanować jego stanowiska. Oburzasz się, bo kolega ma inne zdanie od Ciebie i zamiast przyjąć to do wiadomości, to piszesz: "Nie wiem jak skomentować takie rewelacje..." jakby to były jakieś herezje. Jeśli dla kolegi @OoD To ma do tego prawo. Więc nawet jeśli poczułeś się urażony, bo kolega @OoD zrobił wycieczkę personalną, to @Noizer według mnie również nie zachowałeś się w pełni po dżentelmeńsku wobec kolegi @OoD. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zwyczajnie napisać, że się nie zgadzasz z jego opinią, a zawsze możecie kulturalnie podyskutować na ten temat. Ale tego nie zrobiłeś w moim odczuciu, tylko Twoja reakcja była jakbyś na swojej drodze spotkał człowieka opowiadającego herezje.
 29. 1 point
  Obie pary grają kompletnie inaczej. AF100 poza tym były niedawno raportowane jako z powrotem problematyczności z trwałością znaną z HM5, więc... tak, wybór jakoby się klaruje sam.
 30. 1 point
  1MORE H1707 Triple Driver mam, Audio-Technikę ATH-MSR7 miałem. Te pierwsze mam właśnie na głowie, zaś drugie odsprzedałem (grały świetnie, ale dla mnie zbyt jasno i wkurzało mnie skrzypienie konstrukcji). Tym samym i Tobie 1MORE H1707 Triple Driver polecam, mają chyba realną szansę dobrze się sparować się z Colorfly c10 i dostarczyć Ci nowych/bogatszych wrażeń audio. Naturalnie odsyłam do tutejszej recenzji.
 31. 1 point
  K701 to te same słuchawki co K702 różnica w odpinanym kablu w K702. K612 są klasowo niższe ale w grach w zupełności wystarczają.
 32. 1 point
 33. 1 point
 34. 1 point
  Gratulacje , daj znać jak wypadają v lcd-x
 35. 1 point
 36. 1 point
 37. 1 point
 38. 1 point
  Oczywiście Cipher. W kazdym możliwym wypadku. I LCD-i4 i Sine. Powiem, że niekupienie używanego iPhona za 150-200 złotych i niewykorzystanie tego małego DACa to zaprzepaszczenie jego możliwości. To ogromny błąd. Polecam z całego serca. Posiadam LCD-2F i XC. Obie pary używam z AK320 toslink do Questyle 600. Kabel Heimdall 2 XLR. Często, kiedy potrzebuję się szybko przełączyć z telefonu na słuchawki i coś, z czym mogę wstać od stołu to wtedy moje ulubione Sine. Po zmianie padów na obejmujące ucho, z miłej w kontakcie alcantary stały się dużo lepsze. Gdybym miał zostawić sobie jedną parę to właśnie Sine. Tu być może wychodzi moje zamiłowanie do konstrukcji zamkniętych. Nie pamiętam odsłuchu nieprodukowanych już EL-8 (paradoksalnie) Open, ale ponoć są jeszcze szybsze i ogólnie lepsze od Sine. LCD-i4 mają może przesłuchane z 10-12 godzin. Kupione w listopadzie 2019. Pełen komplet z gwarancją od Audeze na 3 lata. Wg takiej zasady właśnie wymieniłem przetworniki w moich LCD-2F po 2 latach i 7 miesiącach, mimo, że krajowy dystrybutor pewnie by się zdziwił na taką prośbę.Ta gwarancja jest przechodnia i Audeze to potwierdza. Z ciekawostek - przy okazji padniętego przetwornika w LCD-2F, zasugerowałem upgrade do LCD-3 za dopłatą. Audeze odpowiedziało, że decyzją zarządu nie robią takich rzeczy - bałagan z numerami seryjnymi i rodzajami przetworników jest dla nich niedopuszczalny. Natomiast zasugerował sprzedaż moich słuchawek z wymienionymi driverami i objęcie 3 letnią gwarancją nowego kupującego. Wow. Co za firma. Jak oceniam możliwości LCD-i4? To najlepsze doki jakie mogłem w życiu słuchać. Kropka. To są doki, nie pełnowymiarowe słuchawki, ale im udaje się osiągnąć wszystko chyba, co można wsadzić w ucho i słyszeć przestrzenną symfonię. Nie potrafię wprost ich porównać. LCD-3 słyszałem bardzo dawno i w poprzedniej rewizji. Pod względem ogólnego odbioru z pamięci to bardziej LCD-4 - żywsze, szybsze i sceniczne.
 39. 1 point
 40. 1 point
 41. 1 point
 42. 1 point
  Tak mi sie spodobała Electra WireWorld, że spróbowałem Silverelectra 5 3m
 43. 1 point
 44. 1 point
  Moje pierwsze planary (i pierwsze słuchawki w cenie powyżej 1000) - Monolith M1060. Mają to czego szukałem i czego się po cichu po nich spodziewałem: bas z dobrym wybrzmieniem, niezłą scenę i świetną holografię. Chyba zostaną na długo.
 45. 1 point
 46. 1 point
  https://tidal.com/track/9810340
 47. 1 point
 48. 1 point
  Chyba trafiłem w swój czuły punkt, jestem oczarowany tym rękodziełem.
 49. 1 point
 50. 1 point
  Trzeba przyznać, że Czarnobyl pozamiatał...dawno nie było takiego serialu i tylko 5 odc. Na kolejne odcinki czekałem bardziej niż GOT.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...