Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 06/05/2019 in all areas

 1. Pierwsze nauszne BT
  4 points
 2. Zdjęcia niepicowane. Podziękowania dla @rfzb za pierwszy nabytek.
  2 points
 3. Ja trochę z innej beczki, ale odnosząc się do znaleziska w okazjach: EL-8 to ciekawe słuchawki, miałem wersję zamkniętą w drugiej poprawionej rewizji i naprawdę miło się z nimi obcowało - budowa świetna, wygoda niezła, dźwięk rzecz gustu, ale mi się podobał. Natomiast popularność tej linii miała się bardzo słabo, gdyż Audeze mocno zraziło do niej ludzi pierwszymi rewizjami, których brzmienie pozostawiało sporo do życzenia. Z tego też właśnie powodu przypuszczam, w pewnym momencie po prostu linię zakończyli i zaprzestali produkcji. To tylko dołożyło ognia do najbardziej palącego problemu tych słuchawek - ich kabla, a dokładniej ich kabla wtyków. Audeze wymyśliło jakieś cudo nieznane i niedostępne nigdzie. Niby sprzedawali sami różne wersje okablowania, ale sprowadzanie ich wiadomo ile by kosztowało. Kilka firemek kablarskich w USA również miało swoje propozycje, w cenach prawdę mówiąc kosmicznych. Wniosek z tego taki, że ja się słuchawek pozbyłem głównie właśnie z powodu wtyków - i to nawet nie chodzi o zmiany brzmieniowe kabli, bo ja takowych nie słyszę, ale o względy czysto praktyczne i przyszłościowe. Moim zdaniem to wielka szkoda, słuchawki były naprawdę fajne, brałem je kilka razy na meet AM i kilka osób chwaliło (po przełamaniu pierwszych oporów bazowanych na doświadczeniach z wcześniejszych rewizji). Szkoda, że Audeze nie wykazało się wiarą we własny produkt. Tym bardziej wspomniana "okazja" jest absurdalna - 999zł za kabelek do słuchawek, które wycofano z produkcji, ledwie kto je ma i ledwie kto je docenia.
  2 points
 4. Cóż muszę sprostować jedną swoją opinię. W Ostanią sobotę we Wrocławiu odbyliśmy małe spotkanie ze słuchawkami i wzmacniaczami. I AKG 712 pro okazał się małą gwiazdą meetu. Grały super, nie były to słuchawki obiektywnie najlepsze, ale stosunek cena/jakość jest chyba wybitny... na swoje usprawiedliwienie mam to, że jak poprzednio słuchałem AKG 712 to był to egzemplarz nowy, jeszcze niewygrzany i na kablu stokowym. Ten na meet miał kabel DIY. Generalnie, jak nie podejdą mi Hifiman Arya, które lada chwila będę miał to kupię na 100% AKG712pro. poniżej zdjęcia z meetu... takie tam małe spotkanie było.. zdjęcia wykonywane przez uczestników (dzięki chłopaki)
  1 point
 5. Trzeba uważać, aby nie ułamać drewna w dekielkach. Stąd guma i stąd 4 zamiast dwóch. Osobiście przeszedłem wczoraj w nocy na nieco inną wersję tej modyfikacji, bo zamiast podkładek zastosowałem uszczelki z cienkiej gąbki. Efekt jeszcze bardziej wyważyłem, ale głównie dlatego, że przy takiej pogodzie ciągle działają u mnie wentylatory, więc izolacja w zamkniętych jednak przeważa i nabiera znaczenia. EDIT: uzupełniłem listę modyfikacji o dwie kolejne. Gasketmod (uszczelkowy mod) do LCD-XC to powrót do pierwszych moich prób z tym materiałem i tym patentem. Aktualnie będę jeszcze zmieniał gąbkę na jakąś czarną, ale zdaje się, że jak na moją potrzebę mimo wszystko izolacji od otoczenia jest to najrozsądniejsze wyjście. Fractalmod do LCD-2F natomiast polecam wszystkim, dla których większa scena, większa jasność i jednocześnie zachowanie pierwotnego wyglądu LCD to priorytety. Z Aurium daje to kapitalne efekty i aż prosi się o jeszcze jaśniejszy kabel niż moja hybryda. Gdy będę miał trochę czasu, opiszę wszystkie w miarę możliwości na blogu.
  1 point

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...