Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation on 10/31/2018 in all areas

 1. 6 points
  Dawno nic nie pisałem, bo i czasu nie było żeby słuchać. Ale jak udało się pożyczyć takie słuchaweczki, to jednak wypada chociaż kilka słów skrobnąć. Na razie obu słuchałem tylko kilka godzin. Dharmy TYLKO na stockowych padach, dzisiaj zabiorę się za audezowe. No i tylko po balansie. Słuchałem ich wcześniej w Audiomagicu, ale nigdy na swoim torze. Ogólnie wtedy mi się bardzo podobały - w domu jednak jest nieco gorzej. Nie to, że słuchawki są złe, ale każde gorsze nagranie po prostu krwawi. Ludzie mówią, że staxy nie wybaczają złych nagrań - ale to D1000 muszą się zawsze upewnić, że każdy szum, pisk, szarpnięcie będzie bardzo wyraźnie słyszalne. Natomiast przy dobrych nagraniach naprawdę jest super, chociaż mój tor nie do końca do nich pasuje - zbyt sucho, za mało wypełnienia, co wpływa nieco na odbiór góry. Ale faktycznie średnica naprawdę mi się podoba, a bas jest dobry chociaż brakuje mu nieco do hifimanowego. Poza tym nie odczułem tunelowości, dźwięk jest wystarczająco otwarty, swobodny i scenicznie prezentują się naprawdę dobrze. Myślę, że da się dobrać im taki tor, żeby zostały głównymi nausznikami. Kiedyś słyszałem opinie, że słychać nieco "odklejenie" góry od reszty pasma i starałem się to wyłapać. Poza wspomnianymi wcześniej szumami, które wydają się być odklejone i wzmocnione niezależnie od tego w jakiej części pasma się znajdują, było kilka momentów - ale być może tylko dlatego, że chciałem je znaleźć. No i jeszcze po kilku godzinach zaczęła mnie lekko boleć głowa, ale nie jestem pewien czy to od sopranu czy może jednak od nacisku na głowę - jestem na to bardzo wyczulony, tak samo miałem z Clearami dopóki ich nie rozciągnąłem. A RS1 są faktycznie ogólnie nieco gorsze od GS1000, co nie zmienia faktu, że i tak słucha mi się ich o wiele przyjemniej. Głównie dlatego, że nie mają tego absurdalnie podbitego midbasu jak w GS1000. Na małych gąbkach jest "tak sobie" ale na dużych to już jest to otwarte, przestrzenne granie jakie lubię i jakiego szukam w słuchawkach. Nie jest to może poziom techniczny, który by mnie zadowalał, ale jak na słuchawki, które grają z byle dapa jest naprawdę nieźle. Z jednej strony rozumiem czemu grado mają swoich fanów, z drugiej jakoś ciężko mi się do nich przekonać. Głównie dlatego, że jakoś dziwnie skalują się ze sprzętem, miałem to samo z GSami. Czy to tranzystor, czy to lampa, czy zwykły dap one niespecjalnie zdają się grać lepiej, najwyżej nieco inaczej. Oczywiście jest w tym stwierdzeniu trochę przesady, ale sam fakt pozostaje. No i oczywiście podziękowania dla @vonBaron za wypożyczenie Dharm.
 2. 5 points
  Jednak mam słabość do Auralica ... G1. https://auralic.pl/aries-g1/
 3. 2 points
  New kid on the block... bialy super pasuje do HD800 ! Kupiony w sklepie AF. Zazwyczaj kupuje zawsze za pobraniem przez internet bo nie lubie czekac na przesylke. Tutaj zdecydowalem sie na platnosc natychmiastowa i przy zamowieniu w weekend, towar zostal wyslany w poniedzialek ! 👍 wysokosc perfkecyjna stojaka, nawet z przejsciowkami do hotswapu.
 4. 2 points
  AT95 i K501 i gra muzyka. Jak ktoś od dłuższego czasu czaił się, że kupi te AKG taniej bo nie idą to chyba właśnie przestają być na sprzedaż.
 5. 1 point
  Pięknie razem wyglądają.
 6. 1 point
  Cześć Jestem posiadaczem tytułowej karty od kilku dni. Używam Windows 10 64-bit i sterowników z artykułu Nie mam żadnych problemów z wykrywaniem karty przez system czy brakiem dźwięku w ogóle. Mam jednak inne dość upierdliwe problemy. 1. Nie działają wszelkie efekty Xear w sterowniach. Jedyne, co działa to regulacja głośności. Cała reszta, łącznie z equalizerem i efektami środowiskowymi nie działa. Włączenie fajki przy którejś z opcji w czasie odtwarzania muzyki np. z foobara2000 powoduje "zawieszenie" dźwięku na ułamek sekundy + 1-sekundową ciszę. Po czym dźwięk odtwarzany jest zwyczajnie bez nałożonego efektu. 2. Są dziwne niuanse z odtwarzaniem dźwięku w przeglądarce. Np. na SoundCloud zdarza się, że dźwięk się nie odtwarza. Wygląda to tak jakby nie można było załadować utworu (ładowanie w nieskończoność). Z kolei opuszczenie dowolnej strony odtwarzającej dźwięk (SoundCloud, YouTube) przez zamknięcie karty przeglądarki też powoduje zawieszenie dźwięku jak w punkcie 1. Czy ktoś spotkał się z podobnymi problemami? Może powinienem spróbować innych sterowników? // Edit Okazało się, że problemy sprawiał program Equalizer APO, który "gryzł się" ze sterownikami. Już wszystko działa ok.
 7. 1 point
  Dajcie już spokój z tymi wojnami systemów. Nie czas i miejsce. Albo nie umiem czytać, albo dobrze przeczytałem, że wątek nie nazywa się SYSTEM X JEST LEPSIEJSZY OD SYSTEMU Y, BO TAK!. Każdy system jest dobry, dopóki spełnia zadania i wymogi, które stawia mu konkretny użytkownik danego systemu. Hejty na Windowsa, Apple'a, Linux'a, Andoida itd. to jest kompletna strata czasu, ponieważ każdy będzie obstawał przy tym, z czym pracuje mu się najlepiej i najwygodniej.
 8. 1 point
  Chrześcijański metalcore, brzmienie bardziej klasyczne, oldschool w porównaniu do późniejszych odmian tego gatunku. Jakość na youtube zabija trochę miażdżące doznania z pliku bezstratnego Ravage Ritual przechodzący płynnie w Lies of Serpents A River of Tears - gniecie jajka.
 9. 1 point
 10. 1 point
 11. 0 points
  Szkoda że same słuchawki takie se

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...