Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation on 06/17/2018 in all areas

  1. 2 points
    Miało być zasilanie,są Lcd3. Pozwolę sobie opisać swoje wrażenia po ok. 28h .słuchania.Aby uniknąć chaosu i z niedostatku wiedzy będę się posiłkował rec. @EvilKillaruna. Lcd3 ed.2018r.waga 655gr.[zważyłem] bez kabla.Gdzieś spotkałem się z opisem że są oferowane z dwoma długościami reg.pałąka. Zakładam że mam krótszą,bo są rozciągnięte na max..Bas-moim testowym nagr.jest Tom Gullion,,Blues Danzon''.Bas pełny mięsisty i dokładny,świetnie wybrzmiewa. Średnica- Patricia Barber ,,Romanseque'' tak naturalnie brzmiącego vocalu i gitary klasycznej jeszcze nie słyszałem.Stanisław Soyka ,,Wiem że nie wrócisz'' nie wyobrażam sobie aby to nagranie na lcd3 kogoś nie zaczarowało.Góra przyciemniona,ale jestem przewrażliwiony na wysokie tony.Tak że jest to ,,moje'' granie.Zawsze miałem problemy w nagr.Keith Jarret ,,Koln Concert-part 1'' między 10-12min.Idealnie zagrały mi to tylko Hex v2 i Lcd3 ,nie wiem które lepiej bo zbyt duży odstęp czasu,a bardzo dobrze ah-d7100. Scena na tle Pm-2 i Lcd2c sporo szerzej z lepszą holografią. Uważam że są bardzo wrażliwe na okablowanie.Mam do dyspozycji 2 kable firmowe [podejrzewam że jest to miedż OFC] oraz 2 kable 7N OCC] te drugie grają szerzej i mają lepsze nasycenie. Kwestia opłacalności względem PM2 i 2C.Jeśli się słucha dobrze zrealizowanych nagrań Jazz,Muzyka poważna, Chóry,Muzyka filmowa,to nie ma się nad czym zastanawiać ..... warto... dozbierać.Natomiast jeśli słucha się gorzej zrealizowanych nagrań rockowych,to spokojnie można je sobie odpuścić bo różnica nie jest warta tych pieniędzy.Takie utwory jak Hauser,,Adagio'',Samuel Barber ,,Agnus Dei",Vangelis ,,Conquest of Paradise'' ,,Chariots of Fire'' dla mnie faktycznie brzmią ,,monumentalnie'' Słuchane na Cayin Ha-1a godz 9.00 [ust.ultralinear} bynajmniej nie jest to mezalians. Oppo Ha-1 jako dac w ust.Bypass- ,,poziom wyjściowy przedwzm.jest dokładnie taki sam jak sygnał wejściowy,a pokrętło głośności nie ma wpływu na głośność wyjściową przedwzmacniacza."Ja przed tymi słuchawkami ,,zdejmuję z głowy kapelusz''. Dopisano 18-06.- Uważam że sprawa dyskomfortu jest sztucznie rozdmuchana.{najczęściej przez kółka wzajemnej adoracji przeciwników marki.] lub samych użytkowników bardziej lub mniej świadomych do których niestety sam się zaliczam.I z tego miejsca się za to kajam. Fakt że chciałem krok po kroku przekonać się na własnym karku jak to jest,ale niepotrzebnie o tym pisałem.Wystarczy z wyczuciem rozciągnąć pałąk przy pierwszych objawach dyskomfortu,co dla większości jest rzeczą oczywistą,dla innych niestety nie.[napisana po 6h normalnego użytkowania.]
  2. 2 points
    Kilka dni temu miałem okazje znowu gościć u siebie Ethery Flow żeby porównać je 1:1 z HE-X. Na wstępnie powiem że chciałbym mieć obie pary bo obie są świetne ale finanse nie pozwalają. Bas w obu słuchawkach jest świetny ale w Etherach jest bardziej obły, pełniejszy i ma lepszy kick. Chyba najlepszy bas jaki słyszałem w planarach a może i ogólnie. Średnica to domina HE-X, jest ostrzejsza i bardziej szczegółowa, w Etherach jest troszeczkę wycofana i bardziej łagodna. Góra również w HE-X jest bardziej szczegółowa choć może zmęczyć szybciej niż ta w Etherach. Obie pary mają wspaniałą holografię choć scena w Hifimanach jest większa. Cóż nie żałuję że kupiłem HE-X kosztem Etherów ale gdyby było na odwrót też bym nie żałował.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...