Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation since 09/17/2019 in all areas

 1. 9 points
  Cześć, wszyscy lubią promocje, więc przygotowaliśmy coś specjalnie dla Was. Jeżeli macie jakiekolwiek pytania lub chcecie złożyć zamówienie to piszcie śmiało w prywatnej wiadomości lub kontaktujcie się ze sklepem Audiomagic.pl. ______________________________________________________________________ Etymotic ER3XR - 590 zł Cayin N8 (ex-demo 1 sztuka) - 11.900 zł Audeze XC (pełnoprawna wersja z dużą skrzynią) - 4.500 zł Meze 99 NEO - 790 zł Aune S6 - 1890 zł RHA TrueConnect - 590 zł Noble Audio Django - 2990 zł Trilogy 933 (ex-demo 1 sztuka) - 9800 zł Audeze LCD-4 (ex-demo 1 sztuka) - 12.900 zł
 2. 3 points
 3. 3 points
  Wykuty w ogniu Mordoru, jeden by rządzić wszystkimi, Jeden by wszystko połaczyć. Kabel eternetowy, który rozwala całkowicie sens połączenia wifi i tzw sznurówkami. Jest to kluczowe połączenie, które ma wiekszy wpływ na uzyskaną jakość dzwięku, jak inne elementy wprowadzone do połączenia w torze słuchawkowym . Przejście z połączenia bezprzewodowego na kabel -tej klasy w moim przypadku , to tak jakby wyjść z epoki mroku , do epoki światłości. Nic co podłączyłem w tym roku do toru nie wywołało takich zmian na jakości, jak przejście z łącza wifi , na połączenie kablowe tym kablem.
 4. 3 points
  Słuchawki doszły, wysyłka trochę trwała ale jak już nadali z UK to 2 dni i po sprawie. Wrażenia: Pierwsze wrażenie - gdzie jest bas który był na poprzednich słuchawkach. Dopiero po tym jak piosenka doszła do momentu w którym na pewno spodziewałem się że będzie bas, zostałem miło zaskoczony bo nieprzesadnie aczkolwiek dosyć mocno zagrało basem Druga sprawa, że faktycznie słychać „nowe” dźwięki w tych słuchawkach. Poprzednie Sony jednak dudniły przez większość czasu i nie byłem w stanie usłyszeć niektórych brzmień. Scena o której mówiono w każdej recenzji, czy tego wrażenia jakby muzyka grała z wokół mnie - jest i to mi się bardzo podoba. Podsumowując, jest wiele dźwięków (i to czystych), mniej basu który teraz się wydaje być dodatkiem, a nie główną częścią utworu. Odtwarzając starsze utwory od Uppermost zauważyłem że tam gdzie kiedyś był bas to teraz jest klaskanie, czy jakby bicie aniżeli dudnienie które zagłusza faktyczny dźwięk. Jeżeli coś mi się odmieni podczas użytkowania to zaktualizuję post Zdjęcia na potwierdzenie, że wszystko przyszło w oryginalnym opakowaniu zafoliowanym.
 5. 2 points
  Obiecałem że wrzucę za jakiś czas porównanie . Do testów posłużyły mi LCD-XC i LCD-X (mood grille od kolegi z forum) i RME ADI 2 PRO ,komputer . Muzyka z Tidal, Spofity YouTube. Myślę do na pisania recenzji 5 kabli , potrzebowałbym miesiąca lub więcej , niektóre utwory słuchałem po 10 razy ,aby wychwycić różnice (podziwiam recenzentów), na każdym kablu inaczej brzmi bęben, akordeon , głos,separacja,dynamika... Na to zwracam uwagę podczas odsłuchów , jak brzmi wokal, instrumenty, To są moje odczucia , proszę wybaczyć za mój opis (nie potrafię opisać ,sprecyzować sceny ,dla mnie jest "wyraźniejsza lub głośniejsza" ) .Takie luźne przemyślenia osoby co 2-3 lata by się skrzywiła i popukała w łeb , jak by ktoś powiedział że kable słuchawkowe maja wpływ na dźwięk ! Żałuje tylko że Rme nie ma 4 wyjść słuchawkowych ,ale już dwa duży ułatwiają w testach ... ostatnio coś mnie podkusiło żeby sprzedać rme i może zahaczyć o bursona v3 ,ale na szczęście mi przeszło ,Rme to idealna zabawka dla mnie ( lubię eksperymentować i doszlifowywać dźwięk ,plus profile w eq jak reval do lcdx/xc) Zaczne od kabla fabrycznego ,moim zdaniem gra bezpiecznie i nie jest tak że na nim słuchawki graja źle ,że konieczna jest wymiana . Lcd graja na nim muzykalnie i przyjemnie, myślę że kabel skierowany jest dla przeciętny Kowalski (Ja) który nie jest obsłuchany, dostanie muzykalność i scena w odpowiedniej dawce .Pewnie jest tani w produkcji i ma pasować do wielu źródeł ... Jest mniej muzykalny niż Audio Sensibility ,nie wiem co powiedzieć o scenie ,ale wydaję się taka sama . Audio Sensibility - Occ7n -od fabrycznego gra grubsza kreska , dodaje klimatu zadymionego pabu ,muzykalny .Niektórzy uważają że lcd xc sylabizują, z tym kablem to znika .Kabel poprawia wszystko,nic nie zabierając .Scenę postawił bym na równo z Fabrycznym . Gra to fajnie ,wieczorem po pracy ,do drinka ,dla relaksu Forza hybrid - po zakupie spore rozczarowanie, przyzwyczajony do grania na stolcowym kablu, nie pasowało mi coś i tyle. Ale po dłuższych odsłuchach i wielu utworach lcd-xc grają bardziej przestrzennie, dalej i bas jest lepszej jakości ,ale trochę chłodniej . Który kabel jest lepszy ??r... nie wiem , jednego dnia słucham Noir Hybrid HPC a drugiego Audio Sensibility... Żeby tak połączyć granie grubą kreską Audio Sensibilit i przestrzeń Forzy, kabel idealny ??
 6. 2 points
  Mi ceny całego audio wydają się być przerysowane i to bardzo, bardzo mocno. I nie tylko tych najdroższych modeli ale i tych ze średniej polki. Może kilka pojedynczych modeli się broni ceną do jakości (głównie chińskie marki - Aune X1S, S6, Ikko Oh1, FiiO FH7,!Hifiman 4XX), ale większość branży odpłynęła już dawno w opary absurdu. Szczególnie klient końcowy, czyli my. Wiec nie dziwią już doki uznawane za „średnie” za 7/10k a tym bardziej „biżuteria” za 40k.
 7. 2 points
  Z R2 zagrały fajnie z Oriolus MK2 tez. Ja mam problem z dapami bo: z nieznanych powodów są wolniejsze od słabych telefonów, wifi zwykle średnio na nich działa (słaby zasięg, prędkość, okazyjne zrywanie połączenia), i najważniejsze, niewiele z nich gra lepiej niż Dragonfly Red/Cobalt, a jeśli już to nie ma przepaści. A różnice w cenie są bardzo duże. DX220 jest najlepszym dapem jakiego słyszałem ale ogolnie wg mnie nie jest warty swojej ceny. Akurat jego największe wady do waga i ostre krawędzie, raczej ciężko go nosić w kieszeni spodni.
 8. 2 points
 9. 2 points
  Przejściówka Furutech F35(R) rodowana. Jak szaleć, to na całego A tak prezentuje się w pełnej okazałości. Wcale nie jest duża Zazdroszczę, nie słuchałem Nighthawków
 10. 2 points
 11. 2 points
  https://tidal.com/browse/track/4740718
 12. 2 points
  W Top-Hifi testowałem ATH DSR9BT oraz wspomniane wyżej przez Loczka NAD'y. Wybór padł na te drugie (swoją drogą dziękuję za rekomendację), bardziej przypadł mi do gustu środek pasma, wokal był jakby mniej oddalony. Chociaż obie pary grają moim zdaniem genialnie. Dłuższą opinię wraz z fotkami zamieszczę za kilka dni (słuchawki otrzymałem kilka minut temu).
 13. 1 point
  Możesz podesłać, ale jak komp składany pod gry, to szczerze wątpię, aby to wydajność była tutaj problematyczna.
 14. 1 point
  Raczej nie... Większe problemy mogą być, kiedy masz np. zbyt mały rozmiar bufora. Tutaj wydajność kompa może mieć znaczenie. Mało wydajny PC + Mały bufor = Może przycinać/będą artefakty w dźwięku. Z kolei zwiększenie rozmiaru bufora może zwiększyć opóźnienia. Wszystko tak naprawdę rozbija się o implementację warstwy silnika dźwięku w danym programie.
 15. 1 point
  @szwagiero Witam serdecznie. Także i mi osobiście jest bardzo miło móc Cię tu gościć. Na pewno wiele osób bez problemu będzie Cię kojarzyło .
 16. 1 point
  https://www.x-kom.pl/serwis Tu masz wszystko opisane. Kupujesz, nie podobają się, albo coś, piszesz formularz, zwracasz, dostajesz pieniądze na konto. Jest to uregulowane prawnie min 14 dni na zwrot przy zakupie przez internet lub więcej jeśli sklep tak napisał. W MM jest to chyba 30 lub 45 dni, x-kom 15 dni, morele 14 dni.
 17. 1 point
 18. 1 point
  Dziękuję, że Pan to napisał, bo sam nie mam aż tak dużego doświadczenia w temacie, ale po lekturze wielu recenzji na polskich i zagranicznych stronach, doszedłem do takiego samego wniosku. Oczywiście, nie chciałem generalizować i prowadzić jałowych dyskusji na wysokim poziomie uogólnienia. Chciałem jedynie zaznaczyć podstawowy problem, który mam wrażenie, że często umyka w tego typu tematach. Myślę, że chyba każdy, kto staje przed decyzją o zakupie sprzętu stawia sobie podobne pytanie.
 19. 1 point
  Jak zawsze, ciężko jest generalizować, bo są implementacje lepsze i gorsze, poza tym posiadałem tylko 3 R2Ry, także ciężko mi się wypowiadać o wszystkich. Wszystkie trzy łączyło jedno: dźwięk jest gładszy/bardziej analogowy, bez utraty detalu. W bezpośrednim porównaniu, delta sigma brzmi sztucznie, dźwięki mają metaliczny pogłos albo są suche, pozbawione wyrazu. Niektórzy piszą, że R2R są ciepłe - to zależy od DACa, wcale nie muszą być. NOSy są ( przynajmniej te, których słuchałem ) ciepłe i bardziej muzykalne. Nie znam najlepszych delta sigm, słyszałem tylko X sabre pro i LKS da004 z tych, które są uważane za dobre - i oba dobre były ale do Yggdrasila czy R2R 7HE brakowało im dosyć sporo. Pod względem sceny, szeroko pojętej muzykalności czy nawet aspektów technicznych - mikro/makro, zaakcentowania, dynamiki, basu itd.
 20. 1 point
  Nie. Dla mnie takie testy są bezużyteczne. Nie lubię też testować w stylu, że przełączam sprzęt po 1 piosence. Musisz sam sprawdzić czy te zmiany usłyszysz, bo ja wierzę w to, że niektórzy nie są w stanie usłyszeć ich. Tak samo jak niektórzy nie rozróżnią smaku win itp.
 21. 1 point
  A próbowałeś ZX300 i wyższe?
 22. 1 point
  Mam nadzieję, że z tym się nie powtórzę...
 23. 1 point
  Jaka będzie poprawa względem tego prototypu co mam i czy choć trochę zbliżę się do Heimdalla...? I tak jak zwykle chce mieć kabel 3m... taka wygoda. W tej chwili to dla mnie najlepsze Audeze, bałem się odsłuch LCD3 ale nie było tego oczekiwanego efektu wow. LCD-XC łączą muzykalność z detale,, dobrze im robi lampa, troszkę łagodzi górę i jest super. Fajnie brzmią z moim CTH i generalnie łatwo je napędzić, raczej trzeba szukać wzmacniacza który łagodzi delikatnie górę bez podkreślania basu.. jestem bardzo zadowolony z zakupu.
 24. 1 point
  Dzięki za świetną atmosferę i super przygotowaną imprezę, każda minuta była bezcenna, tony sprzętu do odsłuchania, i ciekawi ludzie.
 25. 1 point
  Jak zapomniałeś dodać, to wybierz sobie: https://allegro.pl/kategoria/sprzet-audio-przenosny-mp3-258348?bmatch=engag-global-cl-dict42-ele-1-3-1002&stan=nowe&offerTypeBuyNow=1&price_from=1500&price_to=2500
 26. 1 point
  Ale... coś podobnego już było. https://en.wikipedia.org/wiki/QSound Mam jedną płytę, która została nagrana z wykorzystaniem tego - efekt więcej, niż powalający, ale na dłuższą metę się nie przyjęło. Tu lista albumów, które zostały zmiksowane w ten sposób: http://www.qsound.com/spotlight/users/recording-artists.htm
 27. 1 point
  Sporo osób chwaliło też połączenie Aune S6 + K712/K7XX. Jak chcesz podłączyć do kompa to Kabel USB (taki jak do drukarki) lub kabel optyczny (sprawdź czy masz w płycie głównej takie wyjście). Natomiast do telefonu to potrzebujesz kabel 2x RCA -> 3,5mm jack który oferował ostatnio @Jakub Łopatko
 28. 1 point
  Zależy co chcemy uzyskać. Mało osób ma wersję Pro, natomiast spora część osób ma lub miała zwykła wersję X1S lub S6. Aktualnie mam Aune S6 a poprzednio miałem X1S i moim zdaniem bardziej podoba mi się S6. Cieplejszy względem X1S. Recenzje obu sprzętów (w zwykłej odmianie, nie PRO) znajdziesz na blogu.
 29. 1 point
 30. 1 point
  Na Cobalta sam się nawet nieco przymierzam jako spadkobiercę po SC808. Na razie jednak czekam aż pojawi się możliwość jego przetestowania.
 31. 1 point
 32. 1 point
  Poważnie. Po powrocie na AIMa jest jaby brak tej lekkości i zwiewności dźwięku. Koc gaśniczy niemalże.
 33. 1 point
  Co więcej...nawet ten plik powinien brzmieć inaczej poprzez streaming tidal a w aplikacji tidal offline, akurat to każdy może sobie sprawdzić samemu
 34. 1 point
  A kiedy inne recenzje? Już dawno jakieś nowej nie było...
 35. 1 point
 36. 1 point
  Fantastyczny duet, przynajmniej dla mnie. Wypełnienie, swoboda, masywność, nienachalny detal.
 37. 1 point
  Dziękuję za sugestię. Dałem się namówić i już jakiś czas temu przybyły z dalekiego wschodu. Jestem bardzo zadowolony z jakości audio jak i wykonania.
 38. 1 point
  Zgadzam się z poprzednikiem w 100% co do Zalmana. Lepiej dołożyć I kupic coś na USB.
 39. 1 point
  Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że ten Zalman do integry to bardzo pomylony pomysł. Kiepsko zbiera dźwięk, potrzebuje maksymalnego wzmocnienia, a to powoduje szumy.
 40. 1 point
 41. 1 point
  To lepiej wywalić na starcie, szkoda kasy. Miałem, polecam, choć zależy do jakiej muzyki jeszcze, bo one do każdej się nie nadają.
 42. 1 point
  Z tego wynika, że koleś je zarejestrował i ma je od 2017r. Może i jest to okazja. W pilocie będzie działać tylko głośność, bo nie masz srajfona😉 Mam 750ki od tygodnia. Już się wygrzały. Jestem w szoku jak grają. Pan Jakub napisał w recce, że są uniwersalne. I tu się zgodzę. Zagrają Ci armina van buurena przez coldpleja po Cannibal Corpse, RATM czy Dave Brubecka i Arethę Franklin. Elektronikę też wciągną bez problemu. Tylko jest jeden warunek, chyba kluczowy - tipsy. Musisz poeksperymentować. Ja jak założyłem za małe to miałem ochotę wyrzucić wszystko przez okno. Za duże rozpychają ucho i też jest nie fajnie. Pamiętaj o tym a nie pożałujesz. Ja spiąłem swoje ze wzmacniaczem słuchawkowym Fiio Q1 i dapem Hidizs ap60. Jest sztos, czy jak wolisz epicko😁 W większości jadę na mp3 320kbps, ale mam świadomość, że przy plikach większej rozdzielczości te słuchawki mają drugą osobowość. Przerabiałem flac, wma, i nawet dsd 2,8mhz 1bit. I to jest to. Im lepszej jakości plik tym bardziej będziesz zadowolony. Logika. Bardzo ładnie odtwarzają płyty cd. Ale tu też dużo robi odtwarzacz. Te doki fajnie reagują na zabawę korektorem, więc nie będziesz miał problemu. No i to wszystko masz w recenzji pana Jakuba😜
 43. 1 point
  Po czasie chciałbym dodać kilka uwag. Nieco zbyt ostro oceniłem wygodę i funkcjonalność SR50BT. Po czasie, jak moje uszy "oswoiły" się z nimi to muszę powiedzieć, że są jednak bardzo wygodne. Może nie tak jak sony (10/10) ale śmiało mogę im dać 9/10 zamiast poprzednich 7/10. Obecnie mogę siedzieć w nich godzinę/dwie i wcale bez żadnego uczucia bólu czy ucisku. Przyzwyczaiłem się też do ich obsługi. Po prostu wymagało to czasu i nabrania doświadczenia. Nie mam już większych problemów z ich panelem dotykowym, choć dalej uważam, że ten w sony jest jeszcze lepszy (np działa w dwóch płaszczyznach a nie tylko w pionie). Na pewno jedno bym zmienił - możliwość ustawienia ich tak, by po włączeniu budziły się w normalnym trybie odsłuchu a nie od razu w ANC (ponieważ używam ich tylko w domu, muszę za każdym razem wyłączać tę funkcję co chwilę trwa). Jednocześnie przyznam, że brzmienie w trybie ANC jest bardzo zbliżone do tego normalnego (bez ANC). W większości utworów nie da się wyłapać żadnych różnic. Samo brzmienie jakby też się nieco zmieniło. Lekko drażniące (tylko w niektórych utworach) sybilanty jakby zelżały i nie kują już tak bardzo. Możliwe, że moje uszy się z tym oswoiły albo po prostu słuchawki się wygrzały. Brzmienie jednak zostawiam w pozycji 9/10.
 44. 1 point
  https://3diosound.com/pages/examples interesujące nagrania
 45. 1 point
  Cena kabla gotowego, zakupionego u dystrybutora, to 2819 zł . Jest to cena za dwa metry kabla z wtykami . Cena kabla na metry to 469 zł za metr, wtyk banan to ok 120 zł ,i dwa mini jacki, jak u mnie to 20 zł. Splitera jeszcze nie mam , a portki i termokurcze, to koszt ok 5 zł. Wykonanie we własnym zakresie , lub zlecenie komuś . Latwo policzyć że oszczędzamy sporo. Kabel jest elastyczny, łatwo się układa, wygląda bardzo solidnie. Ostatnia wiadomość, takiego gotowca już nie kupimy Wireworld zakończył sprzedaż kabli konfekcjonowanych. Na pewno wersja platinum jest też opłacalna do słuchawek Hiendowych, tam metr kosztuje juz ponad 1000, ale cały kabel, wychodzi też dużo korzystniej, jak gotowiec, który może jeszcze jest gdzieś dostępny.Żeby nie było, że nie wiem cena platinum to 4229zł. Wczoraj wpisałem zaniżone kwoty kabli konfekcjonowanych, wynikło to z pomyłki w odczycie z cennika, wartośći zostały poprawione. Oszczędzamy sporo, to powiedziane delikatnie, po podliczeniu wychodzi że kupujemy ten tańszy za mniej niż 50 procent wartośći. To daje dużo do myślenia .
 46. 1 point
  To grubo. Ok.1270 zł w przeliczeniu. W Polsce powinni przeliczać 1:1 na złotówki. 299 PLN to byłaby dobra cena za taki gwizdek. Realna na nasze warunki.
 47. 1 point
  Czasem najsłabszym ogniwem jest słuchacz
 48. 0 points
  Zamówiłem etui do Fiio Q5 z aliexpress, otrzymałem etui do Fiio M6 nice. Szkoda tylko, że nieposiadam M6. Teraz zabawa w napisanie zażalenia. A tak się cieszyłem, aż nie zobaczyłem, że coś małe to pudełko potem spojrzałem na opis i bum, nie ten model. prawie 3tyg czekania na nic

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...