Jump to content
Sign in to follow this  
Jakub Łopatko

Recenzja słuchawek Final Audio Design Sonorous VI

Recommended Posts

Dziękuje za recenzje. Bardzo ciekawy model słuchawek i z recenzji wynika ze o całkiem wysokiej klasie.

Mialem okazje słuchać III i IV i te pierwsze zrobiły na mnie spore wrażenie w przeciwieństwie do IV. Jeśli kiedyś będę szukał modelu zamkniętego to na pewno będą na liście do sprawdzenia.

• Like 1

Testowałem je przez krótką chwilę, niestety w sklepie, czyli na stockowych padach i ergonomicznie nie byłem w stanie się z nimi odnaleźć, a szkoda wielka, bo dźwiękowo to było moje granie. Brainwavz do nich obowiązkowo. @Noah miał je trzy? cztery? razy więc zapewne wyrazi się o nich dosadniej :D

• Like 1

Jak i nie z 5 razy :)  te słuchawki wręcz się proszą o okragle pady brainwavz XL . Ergonomia zmienia sie diametralnie . 

• Like 1

W dniu 27.03.2019 o 19:59, Jakub Łopatko napisał:

Recenzja niezbyt obszerna

Ja też dziękuję za recenzję :) Szkoda troszkę, że sonorousom VI trafiła się nieco krótsza :) 

Aktualnie to moje ulubione słuchawki, wolę je od fostexów th-610/e-mu teaków i ultrasone'ów DXP. Na tą chwilę nie szukam już innych zamkniętych ;)

Też mam DAC/amp bursona, ale Playmate'a i zgrywają się z nim bardzo dobrze (jest w nim opcja low gain, szumów brak). Jest szansa na recenzję playmate'a ?

Panie Jakubie, a czy testował je Pan z padami Brainwavz?  Ja również nie byłem w stanie wytrzymać w stokowych padach i od razu zamówiłem Brainwavz round sheepskin. Aktualnie nie mam najmniejszych zastrzeżeń co do komfortu. Ciekaw jestem jak by Pan ocenił zmiany dźwiękowe po zmianie padów, czy podobnie jak seryjne z wkładkami, czy zmiany są większe. Też mam wrażenie, że zyskały na sub-basie i lekko wygładziły górę.

Pozdrawiam serdecznie!

• Like 1

Teraz większość będzie miała krótsze - inaczej nie wyrobię się czasowo. W myśl zasady better done than perfect. Lepiej mieć 5 recenzji krótszych i bardziej treściwych, z których wie się jak dany sprzęt zagrał, niż tylko 2 obszerniejsze, a 3 nadal byłyby niewiadomymi :).

Nie ma niestety takiej szansy, nie współpracuję już z Bursonem. Zresztą, nawet swojego Conductora już nie posiadam.

Kusiło mnie to, ale uznałem że nie będę ich rozbrajał w taki sposób, ponieważ był to sprzęt prywatny. Tym bardziej po tym jak zaskoczyły mi wkładki. Chyba że ktoś miałby wyraźne takowe życzenie i byłby w stanie podesłać je na dodatkowe testy i pomiary.

• Like 1

Miałem je na głowie na jakimś pokazie i - o dziwo - IV były dla mnie lepsze. Recenzja jak zwykle fachowa.

• Like 1

Pan Jukub pewnie wrzuci jako uzupełnienie recenzji, ja od siebie wrzucę tylko wykres pomiarów zrobionych na moich PH VI z dwoma typami padów Brainwavz - round Sheepskin i hm5 nałożone na wykres seryjnych Sonorousów VI. 

Pozdrawiam :)

1285219852_PHVIbrainwavzvsSVIstockpads.jpg.6e1ff7ba116324348f6710ff1af9e9d8.jpg

• Like 1