Jump to content
Sign in to follow this  
Jakub Łopatko

Recenzja wzmacniacza iFi iCAN PRO

Recommended Posts

Rozliczam się tylko we Władysławach, recenzje prywatne/komercyjne byłyby identyczne co do treści, Pathos był testowany na kompletnym stocku, od 2016 testy robię także na Conductorze, wbrew pozorom S7 nie jest lepsza od iCANa. A poza tym fajny wzmacniacz, tylko trochę za drogi ;).

ifi-ican-pro-02.jpg

Link do recenzji: https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-wzmacniacza-ifi-ican-pro/

Przy okazji bardzo serdecznie dziękuję użytkownikom, którzy wzięli recenzję w obronę i wierzą, że dochowałem przy jej tworzeniu wszelakich standardów. Zwłaszcza że to tylko kawałek metalu i garść elektroniki - nic co powinno powodować skrajne emocje.

• Like 6
  • Thanks 1
  • Haha 1

Jestem zdumiony. Nie chciałbym używać górnolotnych słów, ale nie sądziłem, ze kawałek metalu może powodować tak skrajne emocje. Właściciel sprzętu sam prosił o recenzje swojego sprzętu, nie pierwszy raz zreszta wiec wiedział na jakich warunkach się one odbywała i na jakim sprzęcie są testowane. Przynajmniej ja wysyłając swoje słuchawki miałem taka świadomość. Absurdalne ceny sprzętów z marżą często przekraczająca 40%, kupowanie sprzętu często ponad swoje możliwości finansowe, tępy słuch to najczarniejsze strony tego hobby. Wszystkim życzę więcej umiaru i mniej emocji.

• Like 4

Oho zaczyna się, tępy słuch - to do mnie?

O nic nie prosiłem, zapytałem czy chcę na recenzje, teraz żałuję.

Przynajmniej wiem że ICan nie gra z chińskim badziewem.

Posted (edited)

Tępy słuch to akurat o mnie. Meet u mnie w domu obnażył moje uszy i kilku innych osób. W blind teście sprawdzaliśmy wzmacniacze i kable. Jeśli wyrażam jakaś opinie na forum to zawsze pisze o sobie i swoich doświadczeniach.

Edited by Palpatine
  • Like 5

Posted (edited)

Z recenzji wynika (a przynajmniej ja doszedłem do takich wniosków), że to sprzęt ciekawy i bardzo uniwersalny jednak trochę za drogi. Nie wiem czego tu żałować, każdy ma swoją opinie.

Osobiście jak miałbym kupić ten wzmacniacz to byłbym gotów zapłacić za niego 5/6k, gdyby rzeczywiście miał rynkowo taką cenę to pewnie dostałby znacznie wyższą notę w recenzji. 

Edited by Hir0
  • Like 4

Coś tam o szeklach mnie wpadło w oczy,z cyklu ,,moja racja....'' Nie mam problemów z recenzjami Pana Jakuba, przykład ah-d7100 .Recenzje pozytywne czy też nie,nie powinny mieć wpływu na to co i jak słyszymy jako użytkownicy danego sprzętu.

• Like 3

Śledzę bloga już kilka miesięcy i uwagi skierowane przez właściciela tego wzmacniacza iFi pod adresem Pana Jakuba utwierdzają mnie w pewnej obserwacji - Autor bloga, który ma w nazwie "fanatyk", jest jedną z najbardziej racjonalnie myślących osób w swoim podejściu do sprzętu audio.

• Like 3

Panie Jakubie pełne poparcie z mojej strony  i przy okazji podziękowanie za profesjonalizm . 

• Like 4

Mnie tylko zastanawia czemu właściciel tego sprzętu się tak gorączkuje? Nie jest chyba dystrybutorem iFi, a opinia Jakuba w żaden sposób nie powinna odbierać mu przyjemności z obcowania z iCan Pro? Na pewno przyjemniej byłoby przeczytać peany chwalące posiadany przez siebie sprzęt, ale ilu ludzi - tyle jest opinii.

Tym bardziej jestem zdziwiony zaistniałą sytuacją, że to podobno nie pierwszy sprzęt wysyłany do recenzji. Nie wiem jak to mam rozumieć, ale dopóki opinie były pozytywne i utwierdzały właściciela w przekonaniu, że wybrał "właściwie" to wszystko było w porządku, a jak recenzja okazała się mniej entuzjastyczna to już jest źle? Ponadto nawet jeżeli ta recenzja była mniej udana od innych, technicznie stoi niżej niż pozostałe itd. to chyba nie jest powód, aby zarzucać komuś pisanie recenzji sponsorowanych oraz fałsz i obłudę cokolwiek to zresztą miało znaczyć?

• Like 4

Zupełnie niepotrzebny ładunek emocjonalny w przestrzeni publicznej właściciela sprzętu. Można było to kulturalnie załatwić tutaj na forum, no ale widać emocje wzięły górę. Trudno się mówi, mam tylko nadzieję że recenzujący nie zrazi się do przyszłych testów sprzętów prywatnych. 

• Like 2

Bardzo dziękuję za wszystkie ciepłe słowa i wsparcie. Zwłaszcza że recenzja iCANa nie jest wcale negatywna, jeśli spojrzeć na całokształt.

Mogę potwierdzić, że dokładnie ten sam sprzęt źródłowy w tej samej konfiguracji był użyty przy pozostałych urządzeniach, które znalazły się w recenzji (jak pisałem poza iHA-6). Wszystko to było też niezmienne przy poprzednich recenzjach realizowanych na sprzęcie od tej samej osoby (Hegel HD20, HiFiMAN HE4XX). Nigdy nie było żadnych uwag co do rzetelności ich treści. Oba sprzęty bardzo szybko jednak po recenzjach znalazły się w sprzedaży. Dlatego mimo wszystko staram się tonować emocje po swojej stronie, ale skłamałbym, że się całym zajściem nie przejąłem w jakikolwiek sposób. To nigdy nie są rzeczy przyjemne i przy tak dużej gwałtowności ciężko jest przejść obok nich obojętnie.

17 minut temu, decees napisał:

mam tylko nadzieję że recenzujący nie zrazi się do przyszłych testów sprzętów prywatnych. 

Na pewno jestem obecnie całą sytuacją i krążącymi od wczoraj inwektywami bardzo zmęczony. Postaram się aby nie miało to przełożenia na tego typu recenzje, ponieważ nie powinno być tak, że jeden taki przypadek wpływa na bardzo pozytywny do tej pory ogół. Aczkolwiek ogólnie jest to drugi taki przypadek w historii AF. Pierwszy miał miejsce przy okazji Ultrasone Edition 5 LE i tam również w tle był temat sprzedażowy. Być może warto więc zaznaczać nowym osobom, że nie wysyłają sprzętu na reklamę, tylko na recenzję, która niekoniecznie musi się zakończyć pozytywną oceną. Na pewno jednak będę starał się wdrożyć na stałe pomiary źródeł, aby w razie czego móc się wspomóc także od strony bardziej obiektywnej-wymiernej.

• Like 3

Panie Jakubie napisał Pan w poście powyżej o pewnej prawidłowości...😉

Tak, również to zauważyłem, choć możemy się tego tylko domyślać i nie wiemy, czy w tym wypadku będzie faktycznie tak samo. Osobiście nie mam z tym problemu, bowiem każda pozytywna recenzja, bez względu na intencje wysyłającego, będzie mogła służyć dla kogoś za reklamę. Problem leży w oczekiwaniach, że tak będzie zawsze i to właśnie m.in. na to chciałbym zwrócić uwagę. Niemniej nawet jeśli takie oczekiwania zawiodłem, reakcje jakie miały miejsce przy tej recenzji były aż podejrzanie nieproporcjonalne. Tak jak wspomniał @decees można było to załatwić znacznie bardziej kulturalnie, ale nie było takiej woli - żądanie niepublikowania personaliów zostało wystosowane jeszcze przed publikacją. Odpowiedziałem w bardzo grzeczny sposób i nie dostałem żadnej odpowiedzi zwrotnej. Te pojawiły się już w formie komentarzy tuż po publikacji recenzji. 

Hmm, nawet mi do głowy nie przyszło, że to wszystko mogło wyniknąć w kontekście sprzedażowym. Ale w takim wypadku układałoby się to w logiczną całość i tym bardziej zasługiwałoby na napiętnowanie :/ Osobiście podchodzę do sprzętu ifi ze sporą rezerwą, poniekąd spowodowaną laurkami wystawianymi na innym portalu audio, gdzie właściciel jednocześnie handluje takim sprzętem. I nie było by w tym może nic złego, gdymy nie fakt nadmiernego „rozpływania się” nad w zasadzie każdym modelem, co wzbudza moją podejrzliwość. Poruszając się w takich rejonach cenowych należy sporo wymagać, tym bardziej doceniam takie właśnie jasne postawienie sprawy.

• Like 3

Może i ja się wypowiem "w temacie" tego iFi Pro iCan , kolega mi go użyczył przed Świętami w ubiegłym

roku ,miałem go w swoim systemie przez prawie dwa tygodnie .

Ogólnie zgadzam się z diagnozą pana Jakuba to znaczy z jego ponad przeciętną funkcjonalnością oraz tym,

że nie robi jakiegoś piorunującego wrażenia zwłaszcza w kontekście jego obecnej ceny ,

z tym,że kolega kupił wtedy w Salonie za < 7kzł ,brzmienie i jego ocena zmienia się w zależności od użytego żródła.

iFi-ka testowałem z moimi HD800 oraz głównie Audeze LCD-X kolegi oraz posiadanych wtedy moich LCD-3 .

Wspomnę tylko,że miałem/mam combo Questyle CMA600i ,który na tle tego iFi poprzez swój wewnętrzny dac

na AKM-ie gra cieplej oraz bardzo dobrze z podłączonego klasowego CD-ka .

I jeszcze jedna rzecz o której też pisałem w poprzednich postach ,razem z tymi LCD-3 miałem Coplanda DAC-215 .

Wg mojego subiektywnego rankingu najfajniej ,najprzyjemniej grał ten Copland z LCD-3 oraz bardzo dobrze z HD800,

ten iFi też mi się bardzo podobał ,niczego mu nie brakowało zwłaszcza z LCD-X ,nie będę się wypowiadał na temat

ceny ,może trochę za wysoka ale urządzenie jest bardzo transparentne i klasowe .

Z gęstym ,nasyconym żródłem (lampowy CD-ek ,bez oversamplinu) ten iFi wypadł najlepiej i jego bym sobie kupił

ale niestety ze względów finansowych musiałem sprzedać nawet tego Coplanda z LCD3 ,zostałem z Questyle

CMA600i + LCD2c i trzeba z tym jakoś żyć 🙂 ,na razie musi wystarczyć .

P.S. Jako żródła służyły też:

- Questyle CMA-600i

- Oppo 93 NuForce Extreme Edition

- CA 851N

• Like 1

@decees Tak naprawdę wszystko zawsze zależy od człowieka i jego intencji. Te są znane tylko jemu samemu. Zależy też, czy na opisywanym portalu ma miejsce sytuacja polecania sprzętu, który samemu się sprzedaje tylko z tego powodu, czy też sprzedawania sprzętu, bo okazał się aż tak dobry. Na pewno całej sytuacji by nie było, gdyby nie padły takie czy inne komentarze pod recenzją. Bo tak naprawdę to one pozostawiają świadectwo. A u mnie - potworne zmęczenie całą sytuacją. 

@taurus Bardzo dziękuję za opinię. Mi również bardzo dobrze grał z LCD-XC, a to te same przetworniki co LCD-X. Przy czym X-y bardziej moim zdaniem pasują do stylu grania iCANa. Przykro mi również, że musiał się Pan pozbyć swojego sprzętu. Swojego Bursona również sprzedałem, ale w jego przypadku nie było mowy o kwestiach finansowych, ani też technicznych, ale decyzja była mimo wszystko trudna po tych paru latach jego użytkowania.  

EDIT: Właśnie padł zarzut, że na pewno sprzedaż mojego Bursona Conductor V2+ musiała mieć coś wspólnego z ocenami iCANa i faktem opublikowania takiej a nie innej recenzji. Także jak widać ze wszystkiego będzie się próbowało zrobić argument i tak jak pisałem wcześniej - obojętnie jakim sprzętem bym nie dysponował, co bym nie zrobił, recenzja i tak byłaby podważana. Do tego pojawiło się odgrażanie w kontekście nadchodzącej recenzji Hugo2, który został wypożyczony od innej osoby prywatnej.

• Like 1

Dorośli ludzie a w głowach mentalne przedszkole, szkoda klawiatury na takich ludzi. Panie Jakubie, najlepiej to się tym nie przejmować i robić swoje, zawsze znajdzie się banda szczekaczy którym coś nie będzie pasowało niestety i trzeba takowych po prostu olewać.

• Like 3
  • Upvote 1

Posted (edited)

Ta recenzja otworzyła puszkę Pandory, wg mnie dość niespodziewanie. Co więcej obnażyła i pokazała największe wady środowiska. 

Recenzja zawsze jest subiektywna, więc z góry trzeba założyć że jej autor ma prawo ocenić sprzęt w skali od 1-10. Wzmacniacz za jakość dźwięku otrzymał ocenę 7 (czyli 4+). Kilka minut po publikacji pod recenzją pojawiły się posty szkalujące autora. W pierwszej chwili nawet nie zauważyłem, że ich autorem jest właściciel wzmacniacza. Dopiero po krótkiej wymianie zdań z Mateuszem stało się to jasne. I powtórzę to co napisałem. Jeśli recenzja kawałka metalu powoduje takie emocje to jest to chore hobby. 

Na sąsiednim forum wręcz burza, najaktywniejsi uczestnicy dyskusji to dobrze znani użytkownicy tego forum, niejednokrotnie krytycy pewnych patologicznych zachowań "środowiska". Wiem to, bo sam doświadczyłem pewnych zachowań, które nie są mi znane z żadnej innej grupy która dzieli wspólne hobby czy pasje. Nie wiem co przyniesie przyszłość, natomiast moje doświadczenia jakie zebrałem po zakupie mojego zestawu marzeń, oraz wiele miesięcy później podczas jego sprzedaży (z powodów finansowych) spowodowały moje powolne wycofywanie się zarówno ze środowiska jak i nabieraniu coraz większego dystansu do tego hobby. Jak popatrzymy jak wiele osób z ogromnym doświadczeniem przestało się udzielać na jednym czy drugim forum to moje zachowanie nie jest odosobnione. 

Wszystkim życzę więcej dystansu, pokory oraz szacunku do opinii drugiej osoby. Każdy ma prawo do własnej oceny, własnego gustu i własnych upodobań. 

Edited by Palpatine
  • Like 9

Brawo za recenzję, bardzo mnie ona zastanawiała, ponieważ też nie miałem zbyt dobrej opinii na temat tego wzmacniacza i dziwił mnie ogrom pozytywnych recenzji. 

Rozmawiałem też z zaprzyjaźnionymi osobami handlującymi tym sprzętem i też nie wypowiadali się o nim zbyt pozytywnie. 

• Like 1