Skocz do zawartości
MujStach

Bezprzewodowe słuchawki do gier komputerowych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów. Z moich osobistych doświadczeń jestem przekonany, że następne słuchawki za jakimi będę się rozglądał, to bezprzewodowe. Problemem jest po prostu kabel, gdzie przypadkiem przejadę krzesłem i pociągnę lub na nie stanę i kabel po prostu się psuje i słuchawki są do kosza. Na razie mam z odpinanym kablem i tylko to ich ratuje. Ale wiem że w praktyce bardziej się przydadzą bezprzewodowe, bo często łażę po domu i chce mieć tą opcję słyszeć coś z dala od komputera. Głośniki bezprzewodowe odpadają,  za cienkie ściany w bloku i łatwo sąsiedzi słyszą.

Będą służyć głównie do gier, więc liczy się odpowiednie pozycjonowanie, jak i dobra jakość dźwięku. Słyszałem że surround 7.1 jest picem na wodę, więc nie biorę pod uwagę, chyba że jest faktycznie jakiś argument za. Zapewne będę też zwykłej muzyki słuchał jak już faktycznie po domu będę chodzić, więc z moich preferencji muzycznych, to soundtracki z gier najczęściej, jakieś ambienty, ale zdarza się cała reszta i z tej reszty, najczęściej jakieś wokale i rock.

Możliwości bezprzewodowych nie muszą być duże, grunt żeby mogły wytrzymać przynajmniej 10-12 godzin na jednym akumulatorze, bo jak mam wolny dzień, to zdarza mi się siedzieć od rana do nocy. W praktyce to chyba najlepsze będą radiowe, ale zapewne te z bluetooth też da radę podłączyć do kompa za pomocą specjalnego USB, więc jak odpowiednich radiowych nie będzie, to i takie się nadadzą. Największa odległość w mieszkaniu to może być około 12-15 metrów.

Mikrofon jest czysto opcjonalny. Mam u siebie Rode NT-USB i nie mam potrzeby na to patrzeć, jak będzie to dobrze. To będą czysto słuchawki po domu, więc przy okazji jak będą cudacznie wyglądać, to nic się nie stanie.

Moje uszy są w stanie sporo wytrzymać, bo miałem okazję kilka miesięcy użytkować Musical Fidelity MF200, więc jak ktoś miał je na uszach, ten wie, że bardzo mocno ściskają. Wyżej mimo wszystko stawiam brzmienie i dobre trzymanie się na głowie.

Teraz najcięższy temat, to jest cena.... Ogólnie najlepiej jakby cena nie była wygórowana, bo do 300 zł, ale jak i za 500 usłyszę, to wezmę pod uwagę, jeśli cena jest uzasadniona odpowiednimi funkcjami i jakością. Jestem studentem nie pracującym, więc nie mogę sobie na wiele pozwolić. Ot dorywczo popracuje kilka razy i może uzbieram, więc tu proszę o wyrozumiałość. 

Możliwościami najbardziej pasują steelseries arctis 7, ale pewnie z brzmieniem są jak przeciętne o połowę tańsze nawet bezprzewodowe, a nie chcę przepłacać aż tak za markę.

Proszę więc o waszą pomoc w wytypowaniu jakichś, bo już sam nie wiem gdzie szukać i na co patrzeć by znaleźć najodpowiedniejsze dla mnie. Słuchawek w tym miesiącu nie będę kupował, może nawet dopiero w czerwcu, także mam spory czas do namysłu. Do takich zakupów wcześniej się przygotowuję. Wezmę pod uwagę każdą propozycję i dziękuje z góry za uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ładnie napisany post. Niestety wymagania postawione przez autora tematu nijak maja się do budżetu. Nie zrozum mnie złe, po prostu nie chce abyś był rozczarowany swoim zakupem. Do tej kwoty ciężko będzie o słuchawki, które będą miały na tyle małe opóźnienie aby nadawały się do gier, szczególnie takich jak cs czy fortnite. W gorszych przypadkach są nawet problemy z poprawna synchronizacja obrazu i dźwięku na yt czy Twitch, jestem mocno wyczulony na desynchro. Także czego byś nie wybrał to szukaj w necie tzw. Latency - zarówno te podane przez producenta jak i te zmierzone.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

używam WH900N od Sony i sobie chwale, maja dobry obraz gry jeśli uruchomimy Windows Sonic, bardzo pomaga, kupiłem na ebuy z US wyszło 470 zł z podatkiem także nieźle,testowałem ostatnio Audio Technike ATH-PG1 i nie było oszałamiającej różnicy, lekko w szerokości dźwięku może, ale nie na tyle żeby przejść na kabel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zakładając że są takie słuchawki, co w przynajmniej większości spełniały by moje oczekiwania, nie byłoby odczuwalnego desynchro. O jakim budżecie musiałbym myśleć w tym przypadku?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Wyżej wspomniane WH900n są chwalone. Model wyżej wh1000mx3, Ath DSR7BT, Bose qc25/35. Warto kupić przez internet i w razie rozczarowania zwrócić w przeciągu 14 dni. Każde słuchawki BT inaczej zachowują się w różnych systemach/grach itp

Edytowane przez Palpatine

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok, będę rozglądać się za nimi. Jak coś, to czekam na dalsze propozycje :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak już patrzę w podobnych cenach do Sony WH-H900N. Dużo dobrego widzę jest o słuchawkach Hyperx Cloud Flight i Logitech G933 WIRELESS 7.1 RGB GAMING HEADSET.

Czy ktoś miał może te słuchawki lub je testował i może się wypowiedzieć, jak sobie radzą w porównaniu z podobnie cenowymi słuchawkami muzycznymi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Żadnych 5.1, 7.1 ani innych wielokanałowych i tych gamingowych wynalazków nie polecamy. Jest cały artykuł na blogu o słuchawkach dla graczy. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dużo dobrego było też o CoolerMasterach MH750, a słuchawki dźwiękowo szorują po ziemi aż iskry się sypią. Od spodu. Pomiary także to pokazują. Tyle więc o opiniach nt. słuchawek gamingowych czytanych w sieci.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok, to zapoznam się lepiej z tematem tutaj o nich, dziękuję za informacje :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Cóż, szybkie pytanie, bo nie wiem czy mogę tutaj o to spytać, czy lepiej jakbym otworzył osobny temat. Nie mam jeszcze dedykowanej karty dźwiękowej, więc tak pomyślałem, że jak chcę mieć słuchawki bezprzewodowe, to czy nie będą z tym problemy z próbą połączenia ich, czy tylko poprzez kabel mógłbym to wykorzystać?

A jeśli już w temacie karty dźwiękowej jesteśmy, to jaką wybrać? Mam aktualnie hyperx cloud alpha i w przyszłości mam nadzieję wpadną bezprzewodowe słuchawki dobrej jakości, choćby te wyżej wymieniane. Oczywiście jak najlepsze do gier, ale i dobre muzyczne. Jakich w takim razie powinienem szukać? Mam stacjonarkę, więc karty dźwiękowe typu PCI też wchodzą w grę. Powiedzmy że do max. około 300 zł byłbym w stanie poświęcić na zakup.

Edytowane przez MujStach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi