Skocz do zawartości
gospelyo

WYBÓR DAC -HEAD AMP pod AKG Q 701

Rekomendowane odpowiedzi

"Witam Serdecznie 

W związku z moją pierwszą aktywnością na forum proszę o wyrozumiałość i zrozumienie, oraz ewentualne korekty w rozumowaniu niektórych pojęć.

Drodzy forumowicze zaznajomieni z tematem jestem szczęśliwym posiadaczek słuchawek AKG Q 701 , które służą mi dzielnie już 2 lata.

Nadszedł czas by wykorzystać ich potencjał podczas odtwarzania muzyki wysokiej rozdzielczości z źródła jakim jest komputer (ale nie tylko ) i baza plików  sukcesywnie powiększana.

Do tej pory  wzmocnieniem mojego sprzętu zajmował się amplituner kina domowego. Ale czas A połączyć z właściwym B !

I tak poszukuję wzmacniacza słuchawkowego do kwoty max 4000zł   który zarazem będzie najwyższej jakości DAC-iem w podanej bądź zbliżonej przeze mnie kwocie.

Dlaczego chcę wzmacniacz był połączony z dac? Oprócz wyżej wymienionych słuchawek posiadam także kolumny MONITOR AUDIO BX 6 z których też czesto słucham muzyki i chcę by dac był sercem moich zestawów. Wyraźnie podnosząc doznania będąc pełnoprawnym żródłem.

Moją uwagę zwróciły dwa urządzenia....  Marantz HD-DAC1   oraz   Audiolab M-DAC+   i od nich  chciał bym zacząć wasze rozważania.....

I tak zwracam się o pomoc  Czy wyżej wymienione  urządzenia będą dobry wyborem dla moich słuchawek tudzież kolumn   może macie lepsze pomysły i wyprowadzicie mnie z błędu i złych wyborów? Zasugerujecie alternatywy

Wspólnym mianownikiem sposobu w jaki lubię słuchać muzyki jest neutralność...oddanie rzeczywistości i wybrzmień możliwie najwierniej jak chciał tego producent. Oczywiście muszę zmieścić  się w założonej kwocie i zdaję sobie sprawę ze możne nie do końca to osiągnę.

Proszę o konstruktywną pouczającą  dyskusję i pomoc w właściwym wyborze ! "

Damian

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Obawiam się Panie Damianie, że kupowanie sprzętu źródłowego w tej cenie do Q701 trochę mija się z celem. To słuchawki nie będą wykorzystywały tego sprzętu, nie na odwrót. Osobiście w tej cenie wolałbym zmienić słuchawki na coś innego: jakikolwiek zestaw od STAXa, np. SRS-3100 (w zestawie jest od razu wzmacniacz-energizer), Sennheisery HD800, a nawet AKG K1000, zwłaszcza że są jakoby dedykowane do podłączania pod sprzęt kolumnowy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pierwsza interesująca odpowiedz za którą z góry dzięuje,

Z tym że.....

A-Sennerheiser HD 800  same zajmą mój budżet a znów zostanę bez DAC wyciąającego z plików co dobre (Bo zakładam ze mój obecny DAC w amplitunerze kina domowego DENON AVR 2311 to raczej nie ta półka.4

B- Czy zatem te AKG Q 701 nie zagrają z z dac wysokiej jakośći    tak dobrze jak sennerheisery hd 800 bez dedykowanego DAC ?

C- Podkreślę ze muzyki słucham takze na kolumnach MONITOR AUDIO BX 6  z pc   przez owy amp............. i znów uważam ze  DAC  z amplitunera jest wąskim gardłęm zestawu.....

Dzięuje za włączenie się w dyskusję.....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ad. A) Nowe lub prawie nowe na pewno, dlatego jako alternatywę podałem zestaw STAXa. Dokupić wtedy należałoby co najwyżej jeszcze DACa i temat można byłoby płynnie zakończyć. Choć wcześniej warto przeczytać ich recenzję na blogu.

Ad. B) Tak. Już same z siebie dadzą wiele. Mi potrafiły świetnie zagrać ze wcale nie drogim sprzętem, bo np. NuForce Icon HDP, którego używanego można było kupić potem za ok. 1000 zł. 

Ad. C) A wie Pan, że trzeba jeszcze liczyć jakieś lepsze kable analogowe wtedy? Bo rozumiem że tak właśnie będzie łączony. Aczkolwiek tutaj byłaby już sprawa bardzo prosta, bo nawet sam mogę Panu coś zakonfekcjonować z tego, co mam obecnie na sklepie.

Może Pan również spróbować podejść do tematu inaczej i zostać przy Q701, ale poszukać czegoś do nich bardziej dopasowanego w trochę mniejszym budżecie. Wspomniany NuForce Icon HDP sprawdzał się z moimi Q701 bardzo dobrze, aczkolwiek miałem wersję Made in Austria, tą prawdziwą. Zaryzykować można jeszcze Aune S6, ale nie jestem pewien jak wypadnie synergicznie z Q701 MiC. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy wspomniany NuForce Icon HDP będzie miał jakiekolwiek podejście jako DAC  do Audiologa i tego Marantz a?  Podkreśle  że słucham nie tylko z AKG ale też kolumn. Nie ukrywam proponuje pan ciekawe rozwiązania..!

Tak oczywiście pamiętam o przewodach i przepraszam za literówki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi