Skocz do zawartości
_Kuben_

Porada ZAKUP wzmacniacza Technics SU-G700 lub Yamaha AS-2100

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kieruje się ku zmianie posiadanego audio - wstępnie budżet na wzmacniacz 8/9 k zł - z czytanych recenzji oraz rad w sklepach pierwsza myśl dotyczy technics SU-G700 oraz Yamaha AS-2100 jednak jeśli odsłuch np. A-S3000 sprawi, ze wart jest tej różnicy cenowej i skłoni do odczekania i dozbierania to będę gotów odczekać.

Pomieszczenie 5 m na 4,5 m z tym, że jedna z 4 ścian jest w 3/4 otwarta - połączenie z jadalnią i kuchnią.

Najczęściej słuchane gatunki to blues, jazz, muzyka filmowa, rock - a jakby sprzęt poradził sobie od czasu do czasu z cięższym metalowym brzmieniem, też by było miło.

I Jakie polecalibyście kolumny do tych wzmacniaczy w cenie ok 12 k zł.?

Co sądzicie o wbudowanych w te wzmacniacze - przedwzmacniacze gramofonowe.?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Osobiście jestem wielkim fanem Yamahy, więc zapewne sam w tym kierunku bym się udawał. Natomiast co do kolumn, możliwe że coś pokroju KEF R700/R900 zainteresuje. O przedwzmacniaczu gramofonowym niestety nic nie powiem, jako że to już kompletnie nie moja tematyka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, EvilKillaruna napisał:

Witam,

Osobiście jestem wielkim fanem Yamahy, więc zapewne sam w tym kierunku bym się udawał. 

A może oreintujesz się w takim razie i przedstawiłbys osobiste odczucia miedzy A-S2100 a A-s3000?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

W tym przedziale cenowym już jest dostępny Hegel Rost , z dobrym przetwornikiem . Tez jest wart uwagi .Jeśli chodzi o wbudowane przedwzmacniacze phono , to nie zawracałbym sobie głowy bo nie spotkalem żadnego w którym jest bardzo dobry , lepiej kupić zewnętrzny , w zależności od tego jaki gramofon podłączymy , jesli tani ,to szału nie bedzie nawet na dobrym phono , trzeba  sobie określić czy chcemy mieć audiofilski dzwięk ,ale do takiego systemu jaki chcesz zbudować to co najmniej jakiś Project Tube Box ,lub wyżej ( cena ok.1300) na dwóch lampach . Mam go osobiście i gra z Thorensem 309 ,na wkładce Goldringa 2100, i jest bardzo dobry dzwięk . Tor gramofonowy jest bardzo czuły na zakłócenia i trzeba dokładnie wybierac okablowanie .  Gramofon to wybór samodzielny  -torens ,rega ,project  . 

Kolumnyw tej cenie

FOCAL ARIA 936     (12k)

Dali Opticon 8          (12k)

Monitor Audio Gold 200 -minimalnie droższa  (13k)

Pylon Audio Emerald 25                 (12,7k)    

Definitive Technology BP9060      (11k)

Dali Rubicon 5-minimalnie droższa (13k)

11 minut temu, pablo650 napisał:

Co sądzicie o wbudowanych w te wzmacniacze - przedwzmacniacze gramofonowe.

Na koniec dodam że trzeba samemu posłuchać jak gra wzmacniacz ,oczywiście pomoc sprzedawcy,czy znajomego może być pomocna , ale odsłuch jest podstawą i jedyną słuszną drogą .😊

Edytowane przez pablo650

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 godzin temu, pablo650 napisał:

Na koniec dodam że trzeba samemu posłuchać jak gra wzmacniacz ,oczywiście pomoc sprzedawcy,czy znajomego może być pomocna , ale odsłuch jest podstawą i jedyną słuszną drogą .😊

O to, to. :D Najlepiej od razu z doborem kolumn, bo tutaj też ma zastosowanie pojęcie synergii toru audio.

Jeśli chodzi o Yamahę, nie powinno być problemu z odsłuchem i porównaniem chociażby w Top Hi-Fi, gorzej z Technics'em.

Co do sprawy S2100 vs. S3000, różnica jest już chociażby w samej konstrukcji sekcji zasilania - patrząc na suche dane techniczne. S3000 ma transformator toroidalny, lepszy pod względem konstrukcyjnym, ale za to odpowiednio droższy, oczywiście, są jeszcze inne aspekty. Czy warto wydać więcej - nie wiem.

Dźwiękowo należy ocenić samemu, bo bez doboru kolumn to raczej mało kto jest w stanie pomóc, z uwagi na fakt, że różne kolumny różnie grają na różnych wzmacniaczach (trochę masło maślane, ale mam nadzieję, że wiadomo o co chodzi). ;)

23 godziny temu, _Kuben_ napisał:

A może oreintujesz się w takim razie i przedstawiłbys osobiste odczucia miedzy A-S2100 a A-s3000?

Nie jestem pewien, czy @EvilKillaruna miał styczność z tymi modelami. Wiem tylko, że po dziś dzień - z powodzeniem - korzysta z M-35, którą zresztą opisał na blogu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, daviox napisał:

Dźwiękowo należy ocenić samemu, bo bez doboru kolumn to raczej mało kto jest w stanie pomóc, z uwagi na fakt, że różne kolumny różnie grają na różnych wzmacniaczach (trochę masło maślane, ale mam nadzieję, że wiadomo o co chodzi). ;)

Oczywiscie i napewno ;) co będzie dla mnie nikt mi nie powie, ale pisze na forum aby się dowiedzieć co spasowało osobom które się tu udzielają - chętnie zapoznam się z osobami, do których ten sprzęt przemówił i z jakimi kolumnami próbowali, i dlaczego zdecydowali wziąść te czy inne - bo moze np w salonie w którym będę odsłuchiwał, w ogóle mi nie zaproponują np tych kolumn co komuś tu spasowały i ominie mnie odsłuch godny uwagi ;)

A tak to powiem, ponoć dobrze pasują z tym czy tamtym bo, ktoś chwalił i chciałbym też spróbowac ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego, co podrzucił @prohaks, na pewno sprawdziłbym Focale. Piszę to z perspektywy użytkownika kolumn tejże marki. ;)

Co prawda nie miałem przyjemności odsłuchiwać czegoś z serii Aria, ale posiadam Chorus 706. Sądzę, że warto zapoznać się z obiema seriami, bo można się miło zaskoczyć. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystkie z tych propozycji są bardzo ciekawe , akurat miałem możliwość odsłuchu Focali ale modelu 926 ,dzwięk jest żywy i dynamiczny , z dużą ilością szczegółów i soldnym basem ,  wzmacniacze yamahy grają też żywo na górze pasma i może być za ostro jeśli chodzi o soprany i średnicę ,myślę że do yamahy pasują modele które grają spokojniej na górze Dali,lub Pylony . Definitive to jest całkiem inna konstrukcja kolumny i może być alternatywą dla pozostałych trzech modeli zbudowanych klasycznie . Posiada aktywne basy o bardzo dużych głośnikach wspierane przez dwie membrany bierne w każdej kolumnie ,tej samej wielkości co głośnik basowy. Konstrukcja szkieletowa ukrywa dwa gł. średniotonowe i kopułke wysokotonową  z przodu i sredniotonowy i kopułke z tyłu kolumny co wpływa na scenę dzwiękową i przestrzeń , o basie nie mówię więcej bo jest go dużo i jest regulowalny na potencjometrach wzmacniaczy w kolumnach .  Ciekawy dzwięk , swietna przestrzeń oraz stereofonia -jak dla mnie brakuje im trochę blasku na górze pasma , mogła by być bardziej jedwabista i z yamahą ,która ma zdecydowaną górę może być  świetne połączenie . KEF R700/R900 proponowane przez EvilKillaruna sa też świetną propozycją, R700 to bardzo spójny i dobry dzwięk ,  jedne z moich ulubionych zestawów , piękna barwa basu .  Na koniec tańsze ale fantastycznie grające kolumny Tannoy Revolution XT 8F  , w cenie ok 6400 zł. Dzwięk wyjątkowo dobry z mocnym sprężystym i precyzyjnym basem.☺️

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi