Skocz do zawartości
Neril

Słuchawki do słuchania oraz tworzenia muzyki ~450zł

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam wszystkich forumowiczów. Poszukuję słuchawek do słuchania muzyki w domowym zaciszu oraz tworzenia własnej. Wpadły mi w oko używane Sony MDR-1A za około 450zł, zwracam się do Was z pytaniem czy warto je kupić, czy lepiej rozglądać się za innym modelem. Od razu nasuwa mi się dodatkowe pytanie, czy warto inwestować w dodatkową kartę dźwiękową/wzmacniacz. W komputerze posiadam płytę główną tomahawk z370, nic nie wiem o wbudowanej karcie dźwiękowej. Bardzo cenię sobie słuchanie muzyki w dobrej jakości, oraz chciałbym zainwestować w sprzęt który sprawdzi się przy pracy w fl studio. Gram też czasami w gry gdzie ważne jest słyszenie kroków przeciwnika, aktualnie posiadam słuchawki hyperX cloud aplha z załączoną do nich kartą dźwiękową które mogę jeszcze zwrócić do sklepu. Liczę na Waszą pomoc 😃

Edytowane przez Neril

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do HyperX Cloud Alpha nie jest dołączana karta dźwiękowa. Jest ona dołączana jedynie do Cloudów II.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, Touchite napisał:

Do HyperX Cloud Alpha nie jest dołączana karta dźwiękowa. Jest ona dołączana jedynie do Cloudów II.

Masz rację, źle napisałem. Ale to nie zmienia faktu że dalej nie wiem jakie słuchawki warto kupić =/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Powiem Panu tak. Jakbym miał rozkręcać sprzęt kiepskimi narzędziami, to robotę prędzej spartolę niż wykonam jak należy. Jakbym miał pisać recenzję z punktem odniesienia w postaci kiepskich słuchawek, prędzej napiszę bzdury niż prawdę. Tak samo można podejść do tematu słuchawek do tworzenia muzyki.

Natomiast to zdanie przeczy samo sobie:

W dniu 10.02.2019 o 22:50, Neril napisał:

W komputerze posiadam płytę główną tomahawk z370, nic nie wiem o wbudowanej karcie dźwiękowej. Bardzo cenię sobie słuchanie muzyki w dobrej jakości

Jeśli ceni Pan słuchanie muzyki w dobrej jakości, to przykro mi, ale trzeba wydać konkretnie, by móc to osiągnąć, a nie pracować na układzie zintegrowanym na płycie. Upierając się na tak mały budżet i pomijając konieczność zakupu źródła, w tej cenie szukałbym czegoś pokroju K240 Monitor i pracował na nich z kontrolowanym underampingiem, albo M220 strojonych za pomocą APO (informacje są zawarte na ostatnich stronach fanklubu AKG). Ostatecznie można próbować szczęścia ze Snabami AF100. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Dziękuję za odpowiedź. Przemyślałem sprawę i zwiększyłem budżet. Zgłębiłem swoją wiedzę i wiem że na samym początku będę potrzebował przetwornika DAC+amp. Na całość jestem w stanie wydać około 1000zł i teraz pytanie jak rozplanować budżet. Ile wydać na przetwornik, a ile na słuchawki. Przetwornik musi być koniecznie na USB, jako 2 sprzęt mam laptopa bez możliwości dostania się do wejścia PCI-e. Co polecają Państwo zakupić w tej sytaucji? Znajomy doradził mi FiiO K3

Edytowane przez Neril

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak na źródło i słuchawki nadal jest to napięty budżet. Mimo wszystko spróbowałbym Beyerdynamic DT150 + Audioquest Dragonfly Red. Nie jest to model co prawda stricte przeznaczony do produkcji muzyki, a bardziej realizatorski, ale są to jedne z lepszych słuchawek w swojej klasie, jeśli nie chce się iść w jakieś starsze rozwiązania typu K270 Studio. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi