Skocz do zawartości
VisualFundation

Słuchawki Z dobrą izolacją otoczenia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakiś czas temu zepsuły mi się słuchawki HyperX cloud2 i zacząłem szukać jakichś innych z dobrą izolacją otoczenia, niestety bez powodzenia zbyt duży wybór na rynku.

Słuchawki będą głównie używane do Grania i słuchania muzyki po 15h+ dziennie także wygoda też jest ważna.

Budżet : ~1500zł 

typ szukanych słuchawek : zamknięte

posiadane źródło dźwięku : Laptop / telefon, jestem otwarty na dokupienie wzmacniacza lub innych "boostów" dla polepszenia wydajności słuchawek.

gatunki muzyczne : Z dużą ilością basów / Heavy Metal / ASMR

dotychczas posiadany lub testowany sprzęt : HyperX Cloud II

sprzęt, który wstępnie został upatrzony do zakupu Sennheiser GAME ONE/ZERO,  SteelSeries Arctis Pro, Asus Vulcan PRO, 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy mógłbym poznać historię Cloud'ów? Dlaczego się zepsuły?

Spojrzałem jeszcze na wstępnie uaptrzony sprzęt i mogę powiedzieć tylko tyle: 

W takim budżecie można dużo kombinować z wyborem słuchawek, okablowania oraz wzmacniaczy, dac'ów. Jak nie chcesz się bawić w takie rzeczy to możesz kupić Audeze Mobius. Trochę wykraczają po za budżet. Recenzję znajdziesz Tutaj

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Wytarł się kabel przy prawej słuchawce, i przestała wydawać jakikolwiek dzwięk, wiem że łatwo to naprawić ale chciałbym spróbować czegoś nowego, a mógłbyś polecić coś z sennheisera? zawsze chciałem kupić słuchawki z tej firmy lecz zawsze znajdowałem jakieś odpowiedniki.

Edytowane przez VisualFundation

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Game One/Zero nie są słuchawkami stricte izolującymi, choć jako takie nie są złe, nie licząc trochę ceny "ekstra". Do 1500 zł słuchawki najmocniej izolujące słuchawki jakie spotkałem to stare K270 Playback / Studio. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja polecę NAD Viso HP50 i PSB M4U 2, obie pary mają to czego chcesz a PSB dodatkowo ma ANC.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy poziom izolacji HyperX 2 był wystarczający? Piszesz że słuchawki do gier i muzyki, ale co przede wszystkim? Jak gry to jakie gatunki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Przepraszam że tak późno odpisuje ale byłem trochę w pracy zawalony.

HyperX 2 był dobry w izolacji ale nie wystarczający,  gry to głównie FPS.  

Samemu szukając słuchawek też znalazłem coś takiego Bowers & Wilkins - PX  / Sony WH-1000XM3  aczkolwiek zniechęcają mnie słuchawki bezprzewodowe :/ / Beyerdynamic Custom Studio / Final Audio Sonorous II /SteelSeries Arctis 3 

Oczywiście mimo iż słuchawki mają być również do gier nie muszą posiadać mikrofonu który można zawsze dokupić oddzielnie, lecz wiadomo wygodniej trochę jak nie ma się za dużo rzeczy na biurku.

Co do K270 Playback / Studio, wydają się interesujące aczkolwiek Nie wiem co robię nie tak ale nigdzie nie mogę znaleźć ich ceny.

Co do propozycji odnośnie NAD Viso HP50 i PSB M4U 2     Zainteresowałem się PSB M4U 2     jak Nic innego nie znajdę do 20 Lutego to zamówię tą parę.

Dodanie, kolejnej pary słuchawek które znalazłem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

K270 to słuchawki vintage, nie ma ich w sklepach można znaleźć na aukcjach internetowych. Steelseries odradzam bo te gamingowe cuda na kiju do niczego się nie nadają. Tak samo jak kilka postów wcześniej LoCzekk napisał warto dopłacić te 200 zł do Audeze Mobius, można je podłączyć kablem zamiast bezprzewodowo.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 godzin temu, wojtczakowy7 napisał:

K270 to słuchawki vintage, nie ma ich w sklepach można znaleźć na aukcjach internetowych. Steelseries odradzam bo te gamingowe cuda na kiju do niczego się nie nadają. Tak samo jak kilka postów wcześniej LoCzekk napisał warto dopłacić te 200 zł do Audeze Mobius, można je podłączyć kablem zamiast bezprzewodowo.

Niestety do tych Audeze Mobius zniechęca mnie fakt iż jest napisane coś takiego : "Delikatne przebicia (cichutkie, jednostajne bzyczenie) są słyszalne tylko podczas ładowania i jednoczesnego używania Mobiusów. "

Niestety jestem że tak powiem przewrażliwiony na punkcie takich szumów lub jakichś niepożądanych dzwięków dlatego szukam czegoś z naprawdę dobrą izolacją dzwięku.

Jednakże w tym artykule zaciekawił mnie fakt iż : "Mobiusy zachowują się dosyć optymalnie w tym względzie. Nie jest to może tak wygodna para jak np. ADX5000 czy HD800, ani też tak mocno izolująca jak ANC700BT, ale we wszystkich tych aspektach są przynajmniej dobre". 

Co sądzicie o tych ATH-ANC700BT. wiem że te też są bezprzewodowe 

Również, chciałbym wiedzieć co sądzicie o Beyerdynamic Custom Studio oraz Final Audio Sonorous II 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Recenzja ANC700BT jest tutaj: https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-audio-technica-ath-anc700bt/

Sonorousy 3 były ciemniejsze i gorsze scenicznie od 4, jeśli II też są ciemne i z małą sceną to odradzałbym je.

ANC700BT - Cytaty z recenzji: "niska jakość sopranu w trybie ANC/bezprzewodowym", "bardziej dla użytkowników nastawionych na izolację i praktyczność niż bezwzględną jakość dźwięku". Otrzymamy dobrą izolację ale kosztem jakości samego dźwięku. A gdyby podłączać je po kablu to zintegrowana karta z laptopa może nie być dobrym źródłem.

Co do Mobius, wystarczyłoby je naładować do 100% i potem podłączyć kablem USB do komputera, mają wbudowany przetwornik DAC więc nie trzeba kupować do nich karty dźwiękowej żeby słuchać po kablu z dobrą jakością.

Audeze Mobius najlepiej wypadają pod kątem możliwości, mają możliwość słuchania z pomocą dołączonego kabla USB (najlepsza opcja), BT z kodekiem LDAC i analogowo przez złącze jack 3,5mm. Słuchawki podłączone po BT mogą też szumieć, mam AR5BT i z LG G4 szum był mocno słyszalny, po zmianie na Galaxy S7 jest o wiele lepiej ale przy cichym słuchaniu muzyki nadal mi coś przeszkadza.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Rozumiem że Audeze Mobius wydają się najlepszą opcją jak narazie, aczkolwiek jedna z osób powyżej a konkretnie vonBaron Zaproponował 2 pary słuchawek NAD Viso HP50 i PSB M4U 2   z czego PSB M4U 2 posiada ANC  i jest w podobnej cenie co Mobius, mógłbym poznać opinię kogoś na temat tej pary?

Znalazłem też takie : Sennheiser PXC 550 ,  Bang & Olufsen Beoplay H9i , Bose QC35ii Jak by ktoś mógł powiedzieć coś od siebie o nich, ponieważ z recenzji co czytałem to H9i prawdopodobnie najlepsze z tych 3.

Przepraszam że tak "wybrzydzam" i staram się znaleźć jakieś odpowiedniki aczkolwiek chciałbym kupić raz a dobrze i chciałbym upewnić się co do każdej opcji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do gier Bose się nie nadadzą bo mają duże opóźnienie, także to odpada w 100%. Co do pozostałej dwójki się niestety nie wypowiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przez ostatnie parę dni dostałem do testowania beyerdynamic Custom Studio. Jakość dźwięku w tych słuchawkach jest wystarczająca nawet na bezpośrednim podłączeniu do laptopa jednak jakość izolacji jakie on prezentowały był że tak powiem żałosny mógłbym go porównać do gorszej od HyperX Cloud II.  Powiem w prost chodzi mi głównie o to że z kolegami wynajmujemy cały dom i zrobiliśmy sobie "gaming room" jednak jedną z wad jest to że jestem jedyną osobą która słyszy normalnie ich w słuchawkach podczas rozmowy na discordzie i normalnie co jest niemałym problemem, jest tak dlatego że jeden jest prawie głuchy bo jak mówisz do niego jak stoimy gdzieś to on czasami nic nie słyszy, drugi ma rozwalony głos na 100% to i tak nic innego nie słyszy a ja z uwagi że staram się dbać o mój słuch ustawiam poziom głośności na 25-30%, znacznie to zmniejsza jakąkolwiek "izolacje" w tym momencie. Od słuchawek oczekuję głównie tego że jak siedzę metr od nich i będę na tym 25% głośności to ich słyszeć nie będę. a nawet lepiej, jeżeli takie istnieją słuchawki to aby ich nie słyszeć nawet przy 1% głośności. Rozumiem też że pewnie jest bardzo mało takich słuchawek a nawet pewnie takich nie ma, jestem w stanie też powiększyć budżet do max 1700zł za słuchawki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skoro robicie sobie na chacie coś w stylu lan party dlaczego nie pójdziesz w tą stronę jak w prawdziwych lan party? :) Rozumiem że jesteś po prostu mocno wrażliwy na dźwięki z zewnątrz, no to może kup po prostu DOKi Aune E1, w grach sprawdzą się bardzo dobrze i do tego w jakimś sklepie BHP nausznice yyy akustyczne?(nie wiem jak to się nazywa fachowo :P ). Tak jest na prawdziwych dużych lanach. Może to się wydawać śmieszne, ale może być w twoim przypadku praktyczne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@VisualFundation to musisz uderzać w dokanałowe, jak typowe nauszne zamknięte za mało tłumią.

Z takich nieźle tłumiących wokółusznych jeszcze Focal Listen mi się kojarzą. Tylko znów one nie są mega ergonomiczne - wiele osób skarży się na wrzynanie się pałąka w czubek głowy, ale to zawsze można podratować jakąś dodatkową gąbeczką. No i brzmią super.

Są jeszcze Beyerdynamic DT770M. Wersja "M" w teorii powstała dla perkusistów i zwiększyli mocno izolację względem klasycznych DT770. Klasyczny model ma welurowe pady, przez które trochę wycieka dźwięk. W DT770M są już skórki, więc masz szczelną komorę.

Edytowane przez bachankas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mimo iż używałem już dokanałowych przez jakiś czas i uszy się męczą po około 4-5h od ciągłego używania ich ( no chyba że takie z wyższej półki cenowej coś zmieniają w tym aspekcie),  będę musiał jednak zainwestować w dokanałowe + peltor protect 3 z tego co mi wiadomo są nie najgorsze.  Tyko teraz jakie słuchawki dokanałowe w tym temacie używałem tylko Sony MDR-EX650AP  / RE400    co prawda RE400 górowały w jakości jednak przy częstym użytkowaniu kabel się po prostu przetarł i wytrzymały 1 miesiąc a w sony zeszła jedynie farba z końcówek w uszach a kabel był w porządku lecz obu na dłuższe posiedzenia bym nie polecał.

Zastanawiam się czy powinienem zamknąć ten temat i otworzyć inny w celu porady przy wyborze słuchawek do kanałowych / zedytować ten temat / czy po prostu dociągnąć już to do końca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@VisualFundation rozmawiamy tutaj o słuchawkach z każdego typu także nie ma konieczności zakładania tematu. Jeśli chcesz mogę zamknąć i otworzysz sobie nowy. Pamiętaj proszę o wymaganiach jakie trzeba spełnić żeby uzyskać odpowiedź oraz żeby Twój temat nie został usunięty.

Co do doków to średni czas słuchania nie powinien przekraczać 50-60min, po tym czasie należy zrobić z 10min przerwy. Kanał nie ma wtedy wentylacji więc się grzeje a potem po prostu boli, pamiętać też należy że panuje tam trochę inne ciśnienie dlatego z dokami trzeba mieć umiar i nie katować się przez długi czas słuchaniem głośno muzyki. 

Z doków w miarę dobrze tlumiacych są Aune E1 a jeśli nie przeszkadza Ci głęboka aplikacja to można spróbować szczęścia z jakimiś Etymoticonami np. ER4XR

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@VisualFundation najczęściej dla dłuższego siedzenia w dokach trzeba inwestować w pianki typu Comply. Ale i tak niezależnie od tego wskazane zrobić wentylację regularnie.
Czy naprawdę aż takie odcięcie Ci potrzebne że rozważasz nauszniki używane na budowie czy w fabrykach? Zacznij od wspomnianych przeze mnie wyżej słuchawek. Listen kosztują ok. 5 stówek i nie potrzebują nie wiadomo jakiego źródła na początek. DT770M 80-omowe też nie będą mega wybredne, ceny zaczynają się od 600 zł. Możesz je kupić, potestować i w ciągu 14 dni od zakupu zwrócić.

Jak przecierał Ci się kabel, to warto poszukać i rozważyć doki z wymiennym kablem, sporo tego jest. Etymotic Cię odetnie skutecznie od świata, aczkolwiek są mocno dyskusyjne ergonomicznie, trzeba naprawdę głęboko aplikować i to wymaga przyzwyczajenia. Dobrze tłumią np. MEE P1, ale skurczybyki wzmacniacza potrzebują.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

dokupienie wzmacniacza nie jest jakimś problemem, ale myślę że zaryzykuję jakimiś zamkniętymi jeszcze, doszły mnie słuchy też że Ultrasone 580/780HFI  też nie są najgorsze w tym aspekcie, aczkolwiek z wygodą już gorzej. Zawsze można jakąś gąbkę na "górze" domontować ale gorzej z wygodą dla ucha.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi