Skocz do zawartości
hive

Pełnowymiarowe słuchawki podobne w brzmieniu do Aune E1.

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam serdecznie. 

Obecnie jestem posiadaczem Aune E1, z których jestem więcej niż zadowolony jeśli chodzi o dźwięk. Jedynym mankamentem jest dla mnie ich wygoda - choć wcale nie jest najgorzej, to do tej pory używałem głównie większych słuchawek i są one dla mnie zdecydowanie bardziej komfortową opcją w warunkach domowych. Aune sprawdzą się w terenie. :)

W skrócie - szukam słuchawek możliwie najbliższych Aune E1 pod względem muzycznym, w przedziale cenowym od 300 do 600 złotych. W grę wchodzi także sprzęt używany. Słuchawki będą grały wyłącznie stacjonarnie.

Na forum jest już podobny wątek, ale mowa tam głównie o sprzęcie przenośnym, w wyższym przedziale cenowym.

Z góry dziękuję za zainteresowanie tematem. :)

Edytowane przez hive

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jedyne co przychodzi mi do głowy to Bowersy P7/P7W. Używki powinieneś dostać w górnej granicy przyjętego budżetu lub trochę powyżej. 
Mam P7W i E1 także wiem co mówię, obydwie pary odpowiadają mi brzmieniowo z tym że Aune są na dwór a Bowersy tylko w domu.
Do tego warto kupić pendrive tj Dragonfly Red który jest szeroko polecany na naszym forum i powie Ci to więcej osób :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Raczej tylko P7W . Na P7 bym nie stawiał, bo chyba nie grają podobnie. Osobiście nie weryfikowałem, ale były już niezadowolone głosy posiadaczy P7 twierdzących, że nie są podobne do E1. Używki P7 Wireless trudno jednak będzie znaleźć w tym budżecie. Zwykle są od 1000-1300, przy wyjątkowej okazji 800 zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, hive napisał:

W skrócie - szukam słuchawek możliwie najbliższych Aune E1 pod względem muzycznym, w przedziale cenowym od 300 do 600 złotych.

Może na upartego zabytkowe AKG K500 EP, ale to naprawdę wielkie "może" i na pewno w paru miejscach będzie wyraźna różnica (głównie bas). 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W zadanym zakresie nie ma szans wg mnie.
Tak trochę z pamięci, ale jak brzmienie E1 pasuje, to przypuściłbym atak na R70x - może nie 1:1 taka sama ch-ka, ale są to słuchawki łączące relaksujące brzmienie z dobrym basem i fajną przestrzeń, co się rzadko zdarza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I tak i nie. E1 ma fajnie zaakcentowaną górę, przez co żaden detal nie ginie, a mimo to jest gładko. W DT990 jest szklisto i ostro czasem, w R70x ciemniej, więc transfer z E1 na któryś ze wspomnianych modeli to będzie jakiś odskok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dlatego mówiłem o połączeniu obu tych sygnatur w jedno. Gdyby nie bas, może K270 Playback by tu się nadały, ale generalnie wszyscy chyba jesteśmy zgodni - za takie pieniądze nie ma nic porównywalnego. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Potwierdzam to co mówią przedmówcy. Miałem ten sam problem tyle że na odwrót. Szukałem przenośnej alternatywy do P7W która znalazłem w E1. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję za odpowiedzi. :)

Powiedzmy, że rozszerzyłbym budżet do 1000 złotych. Czy poza P7 (o których już zacząłem czytać) przychodzą Wam do głowy jakieś alternatywy?

Moglibyśmy też odejść nieco od Aune E1 w kierunku słuchawek mocno skupionych na średnicy i górze, bo takie też mnie interesują.

Edytowane przez hive

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ostatnio testowałem NAD HP70, ale to niestety trochę ponad budżet. 

41 minut temu, hive napisał:

Moglibyśmy też odejść nieco od Aune E1 w kierunku słuchawek mocno skupionych na średnicy i górze, bo takie też mnie interesują.

Do 500-600 zł można szukać moich starych dobrych AKG K240 DF. Można jeszcze próbować starych K500 LP, ale moim zdaniem nie ma słuchawek grających bardziej profesjonalnie w tych dwóch zakresach od DFów, jeśli tylko one są priorytetami. AKG wypuszczało je kiedyś na zlecenie niemieckiego Instytutu Technologii Radiowych jako standardowe słuchawki do rozgłośni radiowych i pracy jako substytutu monitorów bliskiego pola. Jedyna wada - poza tym że to vintage - że słuchawki są piekielnie trudne w napędzeniu. Daje się je jednak znaleźć, od czasu do czasu nawet na naszym krajowym podwórku.

https://www.ebay.de/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2380057.m570.l1313.TR1.TRC0.A0.H0.Xakg+k240+d.TRS0&_nkw=akg+k240+df&_sacat=0

Polecam też spróbować wieloprzetwornikowych K270 Playback, o których pisałem wyżej, jeśli konieczne jest kupowanie modelu zamkniętego. Z tego co znam powinny zagrać najlepiej jakościowo w tym przedziale cenowym. I proszę się nie dziwić że polecam sprzęt starszy - robię to naprawdę nie bez powodu.

https://www.ebay.de/itm/AGK-K270-Playback-hervorragender-Studio-Kopfhorer-Hifi-Klassiker/332967602024

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, EvilKillaruna napisał:

I proszę się nie dziwić że polecam sprzęt starszy - robię to naprawdę nie bez powodu.

Wcale się nie dziwię - audio rządzi się swoimi prawami; nowe technologie nie zawsze idą w parze z lepszym odbiorem. :)

Dziękuję wszystkim za sugestie i poświęcony czas. Przeprowadzę na podstawie Waszych wypowiedzi research i na pewno coś wybiorę. 

Mając jeszcze teraz możliwość, jako wieloletni "lurker", gratuluję Panu stworzenia naprawdę przyjemnego serwisu - zdecydowanie wyróżnia się on na tle innych polskich portali o tej tematyce. Szczególnie przypadła mi do gustu przejrzystość zarówno strony jak i tekstów, bardzo sobie ten aspekt cenię. :) 

• Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tu nawet nie chodzi o prawa i technologię, bo ona specjalnie się nie zmieniła, ale priorytety w strojeniu. Dawne modele skupiają się po prostu najczęściej na innych zakresach niż współczesne. Dawniej było to strojenie albo jasne, albo ciepłe, albo pod wokal, a dziś jest to albo V-ka, albo grzanie basem. Powiedziałbym, że to paradoks, ale takie są żądania klienta masowego i tworzy się też poniekąd potrzebę szukania czegoś, co gra po prostu normalnie. 

DFy poleciłem dlatego, że to słuchawki operujące dokładnie na tych zakresach, których Pan poszukuje. Będąc kolekcjonerem starszych modeli AKG miałem wyborną okazję do porównania ich modeli ze współczesną ofertą. W wielu miejscach wyszło mi, że trudno jest, albo wręcz niemożliwym staje się znalezienie substytutu pośród współczesnego asortymentu. Mają szybki i krótki bas, dużą ekspozycję średnicy, czytelną górę. Równiejsze i dokładniejsze są K270 Playback, od których zaczęła się zresztą moja gorączka za modelami z tej serii z przetwornikami w układzie 2+2. Gdyby nie zakup LCD-XC, Playback byłyby ze mną do dziś. A tak zostały mi się jedynie w formie modelu Studio, który gra trochę inaczej i raczej przeciwnie do celu poszukiwań. W razie czego recenzje obu modeli znajdzie Pan na blogu, tak samo jak K270 Studio czy LCD-XC lub HP70.

Bardzo dziękuję za ciepłe słowa. To naprawdę miłe. Na pewno będę starał się podtrzymać dobrą opinię w następnych latach :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi