Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam się do kupna słuchawek i pierwszego w życiu wzmacniacza. Trafiłem na ciekawą ofertę (używany Dragonfly Black z adapterem za 170zł w wersji 1.2), a do tego myślę o kupnie HIFIMAN RE-400 (tylko 49$ na Amazonie, jednak znalazłem sporo opinii o słabej ich wytryzmałości). Taki zestaw byłby dobry na start jeśli chodzi o wyjście z tej najbardziej budżetowej sfery słuchawek? Innymi słuchawkami na które zwróciłem uwagę są też Beoplay H3, które są na promocji i kosztują 399zł. Na Allegro pojawiły się też Aune E1, które na tym forum są chyba najbardziej polecane (również recenzja to potwierdza) za 499zł, jednak cena również jest tu większa. Do czego bym ich używał? Do codziennego słuchania muzyki, bo nie ukrywam że spędzam na tym bardzo dużo czasu, zarówno w domu jak i w podróży. Liczę więc na jakieś porady, bo aktualne słuchawki nadają się do wymiany i muszę się dość szybko zdecydować :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jaki budżet na całość? Podpinać chcesz się do telefonu? Jaki to model? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zarówno do telefonu (w zestawie jest adapter do androida dragontail) jak i do stacjonarki. Telefon, którego używam to Xiaomi Redmi Note 4X.

Budżetu ściśle określonego nie mam, ale raczej coś w okolicach 500 złotych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jadą do mnie Aune e1, też mam siaiomi i szukam daca, do 500 zł. Czekam na odp. w tym temacie:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie Aune E1 grają z Galaxy S9 i nie ma tragedii, scena mogła by być lepiej prezentowana. Podłączałem je do DF Red i trochę mi nie pasuję to co prezentują może z Black'iem będzie lepiej. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A, no i używam Spotify.

1.2 jesli chodzi o Dragonfly Black wystarczy, czy warto dołożyć do 1.5? 

Kupno USB Player Pro jest wskazane, jeśli mam ponad 3000 piosenek na Spotify i nie chcę każdej pobierać pojedynczo jeszcze raz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdecydowanie Aune E1. Będziesz zadowolony 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do Aune E1 wystarczyłby Dragonfly Black 1.2? Podobno słabo z nim jeśli chodzi o podłączenie do telefonu, bo sporo energii zużywa, ale no jest do wzięcai z adapterem za 170 w bardzo dobrym stanie i to bardzo kusi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na początek wystarczy. Używałem z nimi dragonfly red i było bardzo dobrze. Z black też powinno być ok, bo już z iphone’a SE przez jacka grały bardzo w porządku.  Shaling M0 dobrze też się z nimi zgrywa. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi z DFR nie za bardzo siadły, skraje były za mocno zaakcentowane.
Po podłączeniu do telefonu też grają całkiem przyjemnie. PS. Jak będziesz zakładał tipsy to tylko te z dużym otworem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

I myślę też o Fiio FH1 za 400.

Edytowane przez ArturPie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Za Yamahę masz drogą wysyłkę więc średnio się opłaca. RE400 warto chyba najpierw posłuchać bo z tego co mi wiadomo są to lekkie brzmieniowo słuchawki z małą ilością basu. Co do Fiio niestety nie wiem jak to gra ani nie słyszałem opinii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

+/-I 80$ to i tak wydaje się być mało jak za te słuchawki chyba.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ostatecznie zdecydowałem się na RHA MA750, mimo że na początku nie brałem ich pod uwagę :)

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi