Skocz do zawartości
Flaguun

Komplementarne słuchawki do Aeon Flow Open na Aune S6 w okolicach 4000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie.

Z racji tego, że AFO są modelem raczej ciepłym i z lekko wycofaną średnicą, poszukuję otwartych słuchawek w podobnej klasie cenowej - około 4000 zł, ale bardziej eksponujących wokal. Będzie to u mnie grało na Aune S6. Zależy mi jednak, żeby nie grały za mocno górą, bo takie brzmienie dość szybko mnie męczy (słuchałem kiedyś Final Audio VI i kompletnie nie przypadły mi do gustu przez nadmiernie wyeksponowaną górę). Zamknięte Aeony też odpadają, bo brzmią dla mnie jakoś tak cienko.

Z tego, co do tej pory czytałem, Hifiman Ananda chyba pasowałyby brzmieniowo. W grę jeszcze wchodzi Focal Clear, choć to już wyższa półka cenowa. Czy jakieś inne modele przychodzą szanownym kolegom jeszcze do głowy? Może coś z oferty Audio-Technica? Wcześniej używałem AD700, które bardzo mi odpowiadały, ale nie wiem, jak obecne modele się mają brzmieniowo do tych starszych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Możesz spojrzeć na Audeze LCD 2F, pamiętam, że Evil wspominał w recenzji w komentarzach, iż  dobrze spisują się z Aune S6 poprzez XLR.

Względem wokalu i średnicy bardzo mi się podobały, takie przyjemne muzykalne granie.

Edytowane przez Nehero

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję za propozycje. Poczytam o tych słuchawkach i zobaczę, co ludzie o nich piszą.

A czy macie jakieś sugestie co do słuchawek dynamicznych o takiej samej sygnaturze brzmieniowej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Używanych Hifimanów poleanych przez vonBarona nigdzie nie mogę znaleźć w rozsądnej cenie.

Dziś sobie posłuchałem, jak grają Kennerton Vali. Cudne brzmienie, ale cena i wygoda pozostawiają sporo do życzenia. Coś o podobnej sygnaturze brzmieniowej (ciut mniej basu) ale lepszej wygodzie byłoby idealne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi