Skocz do zawartości
invenisso

MODECOM MC-HF10 - buczą :-(

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam.

Kupiłem polecane przez Audiofanatyk kolumny MODECOM MC-HF10. Niestety zawiodłem się, bo kolumny buczą w momencie kiedy nie ma sygnału lub jest cichy. Polecane są jako biurkowce do komputera - no ale właśnie specyfika pracy z PC polega na tym, że nie zawsze "leci muzyczka" w tle, która by to buczenie wchłonęła. Czasami po prostu chcemy się skupić i napisać np. w ciszy list - no i wtedy z tła nagle wyłania się ten "bucz". 

Macie jakieś porady na to?

Pozdrawiam

Edytowane przez invenisso

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wystarczy ich po prostu wyłączyć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy po zmianie źródła sygnału problem dalej występuje ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To bardzo tanie głośniki i szumy/buczenia są często występujące w ramach sprzętu budżetowego. Specyfika pracy ze sprzętem za grosze. Gdzieś oszczędności niestety trzeba było poczynić. Pocieszę, że zdarzało mi się to w głośnikach nawet i za 1700 zł, zdarza się też w monitorach studyjnych. O ile problem dot. sekcji aktywnej. Czasami problem leży w braku uziemienia, słabej jakości kablach, przebiciach płynących z PC i niekoniecznie musi to być na 100% wina głośników.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za odpowiedzi. Głośniki buczą również bez źródła sygnału. Mocniej buczą jak podłączy się je pod UPS, mniej gdy pracują podłączone do sieci. W sumie to już się przyzwyczaiłem - mój post był impulsywny, na fali emocji po-zakupowych - miałem cichą nadzieję, że nawet tanie głośniki - ale już w drugiej dekadzie 21 wieku - spełniają pewne standardy. Ok, nieważne. Szkoda czasu na dalsze rozkminki. Dzięki.

Edytowane przez invenisso

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi