Skocz do zawartości
xrk

TIDAL nie dla przenośnych urządzeń Apple?

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, euter napisał:

Myślę, że tak właśnie jest. Po przejściu na Qubuz jakość jest nieporównywalnie lepsza niż na Tidalu - byłem sceptyczny, lecz obecnie jest to mój nr 1 jeśli chodzi o streaming. Zachęcam, żebyś sprawdził. Można uruchomić miesiąc próbny za free, jedynie trzeba założyć konto przez przeglądarkę z VPN (wybrać IP np. z Francji czy Belgii), a potem można już słuchać przez aplikację mobilną na iPhonie.

Potwierdzam. TEz bylem zdziwiony ale w sposob ewidentny streaming z Quobuza jest lepszej jakosci niz z tidala i nie sadze aby byla to kwestia ze z Qubuza puszczam np 24/96 jak z tidala leci tylko 16/44,1 albo MQA 24/192 czyli bez daca MQA 24/96, jakosc streamingu z Quobuza jest zdecydowanie wyzsza.... cena rowniez.

Wracaja do tematu Apple Iphone i  BT. Jezeli sluchasz muzyki przez iphone to musisz miec sluchawki AAC aby miec ta sama jakosc muzyki co sluchawki APx w androidzie proste. Jezeli sluchawki nie maja codecu AAC to sluchasz po prostu takiego niskiej jakosci SBC czyli tak naprawde nie warto.

Edytowane przez ysis

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 23.12.2018 o 18:51, wojtczakowy7 napisał:

MQA na urządzeniach przenośnych przy użyciu USB Audio Player Pro po dokupieniu dekodera MQA (zakup w aplikacji) 

https://hifitrends.com/2018/12/20/usb-audio-player-pro-adds-mqa-support/

Problem polega na tym że tej apka i nie ma w wersji na ios, więc użytkownicy japcoków ( jak ja ) nie skorzystają.

Jakiś czas temu na ios pojawiła się apka mconnect player ( jest wersja płatna i bezpłatna -obie wspierają mqa ).

Apkę można zintegrować z tidalem i jest możliwy odsłuch albumów w jakości master, niestety z dragonfly red nie działa to poprawnie, bo ważka robi się niebieska, co pokazuje 48kHz. Na razie jeszcze nie wpadłem na pomysł jak to ominąć. Może apka potrzebuje pełnego dekodowania mqa po stronie daca?

Może ktoś spróbuje na innym dac?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Jak chodzi o jakosc MQA, nie zapomnijcie ze do definicji 24/96 khz nie ma roznicy czy macie urzadzenie zgodne z MQA czy nie a na tidalu nie ma plikow 24/192 MQA a wiec uwzglednianie urzadzenia zgodnego z MQA na Tidal nie ma sensu.

Edytowane przez ysis

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, wojtczakowy7 napisał:

MQA to format stratny więc nie jest to to samo co zwykły FLAC 24/96

oczywiscie. chodzilo mi o to ze do 24/96 nie ma zaczenia czy masz urzadzenie mqa czy nie. dopiero pliki 24/192 mqa beda dekodowane 24/192 przez urzadzenia MQA i 24/96 bez niego

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dopiero wchodzę w świat sprzętu audio, na razie z DF Red. Jeżeli do 24/96 nie jest potrzebne żadne urządzenie dekodujące ( czyli wystarcza tzw first unfold po stronie softu ), to jaki sens miało wprowadzenie do urządzeń Dragonfly obsługi MQA w najnowszym firmware skoro Red jest fabrycznie ograniczony do takiego samego formatu 24/96? W takim razie co dekoduje czy renderuje ( jak zwał tak zwał ) Red jak dostaje na wejściu MQA 24/96 a wypluć może też max 24/96? Jakieś to nielogiczne mi się wydaje, może ktoś bardziej obeznany to wytłumaczyć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@ibizplbo na telefonie nie masz softwarowego dekodowania MQA a wiec by bylo 24/48 a duzo ludzi uzywa reda z telefonem. czasem obrazek jest bardziej zrozumialy niz dlugi tekst.

11017mqa1c.jpg

Edytowane przez ysis

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tidal na Androidzie obsługuje MQA w oficjalnej aplikacji.

Changelog:

HiFi users can now access over 150,000 master-quality tracks - audio as flawless as it sounded in the mastering suite.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, wojtczakowy7 napisał:

Tidal na Androidzie obsługuje MQA w oficjalnej aplikacji.

Changelog:

HiFi users can now access over 150,000 master-quality tracks - audio as flawless as it sounded in the mastering suite.

to musi byc bardzo niedawne bo na glownym supporcie tidala dalej pisza o Essential phone i LGV30 (ze dalem sie nabrac na ten telefon) : https://support.tidal.com/hc/en-us/articles/360000251305-Listen-to-MQA-with-the-TIDAL-app

i na ios dalej nie dziala. Chodzilo tylko o odpowiedz jaki sens pakowac MQA to reda jezeli i tak jest ogranczony do 24/96khz.

MQA NO PASSARAN !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

MQA na Red działa bardzo przyzwoicie, na laptopie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdziłem i faktycznie dodali master dla androida . Czas teraz na ios 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
W dniu 7.01.2019 o 10:43, ysis napisał:

@ibizplbo na telefonie nie masz softwarowego dekodowania MQA a wiec by bylo 24/48 a duzo ludzi uzywa reda z telefonem. czasem obrazek jest bardziej zrozumialy niz dlugi tekst.

11017mqa1c.jpg

Generalnie rozumiem to stopniowanie, myślałem raczej o tym jaką funkcjonalności dodano do REDa przy update z obsługą MQA, skoro nie jest on w stanie ogarnąć tzw first unfold, czyli potrzebuje aplikacji która to zrobi i wypluje 24/96 czyli max co może RED.

Wygląda na to że w przypadku REDa jeżeli apka zrobi FU i wypluje 24/96 chip w REDzie wyrenderuje pełne 24/192 ( bo to potrafi ) a potem wykona downsampling  ponownie do 24/96 bo taki kaganiec ma RED. Moim zdaniem totalnie bez sensu. Wynika z tego że gdyby nie było tego update końcowy efekt mógł by być lepszy ( brak ingerencji i nakładania kolejnych filtrów na plik i downsamplingu który na końcu i tak ma 24/96 jak przed obróbką ).

W międzyczasie naczytałem się trochę nt MQA między innymi na blogu Archimago i takie idealne to to MQA wcale nie jest.

Generalnie fajnie że TIDAL uwalnia master, czekam teraz na obsługę MQA przez shield TV które mam podpięte do ampli, ciekawe czy będę w stanie usłyszeć różnicę ( pewnie nie ) no i obsługę na IOS, chociaż lektura już mnie trochę ostudziła więc nie przykłada już do tego większej wagi.

( off topic ) Jak człowiek się zacznie wciągać w ten świat audio, to przy okazji ma niezły ubaw jak z kablami USB za kilka tys $ albo takimi cudami ( mistrz!):

https://www.vandenhul.com/product/the-extender/

Z tego wynika że najlepiej kupić to ustrojstwo i najtańsze głośniki do kompa i mamy super duper ultra high fidelity master :)  directly to your brain  :)

Edytowane przez ibizpl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no tak MQA jak kazda kompresja jest stratna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi