Skocz do zawartości
Erutegor

Słuchawki (prawdopodobnie) zamknięte do 700 PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, 
szukam moich w sumie pierwszych słuchawek ukierunkowanych na jak najlepszy dźwięk, do tej pory miałem Razer Kraken Pro i wybór był w zasadzie determinowany przez czynnik jakim były słuchawki do gier, a przy okazji słuchałem na nich muzyki. Od jakiegoś czasu nagrywam na YT i poza graniem, bardzo dużo słucham muzyki podczas montowania video(głownie rock, ale trafia się też dubstep czy innego rodzaju utwory, więc jakby tak przewertować wszystkie utwory to znajdzie się coś z niemal każdego gatunku, jednak jak zaznaczyłem na początku najwięcej jest rock'a) i z tej też racji chciałbym wkroczyć na wyższy poziom dźwiękowy. 

Postaram się umieścić jak najwięcej informacji zgodnych z przykładami podanymi w Jak poprawnie pytać... 

Tak więc:

- głowy za dużej raczej nie mam ;
- słuchawek używam często i długo (myślę, że dzienne minimum to 2h, które raczej jest rzadkością i zdecydowanie częściej mam słuchawki na uszach powyżej 6h, a jak mam dzień wolny i się wciągnę to i nawet ok. 12h z drobnymi przerwami) dlatego też chciałbym żeby były wygodne i myślę, czy nie lepsze byłyby nauszniki większe niż w Krakenach, choć nie czuję w nich jakiegoś dyskomfortu, mimo, że uchem dotykam nauszników to chyba jednak wolałbym coś większego;
- myślę o słuchawkach zamkniętych głównie z powodu częstego siedzenia w nocy i nie chciałbym przeszkadzać narzeczonej w spaniu (nierzadko słucham muzyki głośno, dzięki czemu mogę się wyciszyć i skupić);
- dużą wagę przykładam wokalu, lubię niższe dźwięki i z racji tego, że jestem jakimś tam sobie graczem zależy mi również na dobrej scenie żebym nie miał za wielkich problemów z lokalizacją grając w strzelanki, bo przy innych rodzajach gier najczęściej mam włączone minimalistycznie dźwięki z gry, a dodatkowo włączam swoją muzykę :) 
- jeśli chodzi o jakiekolwiek dodatki to mam w planach dokupienie niezbędnego sprzętu w powiedzmy niedalekiej przyszłości, obecnie słuchawki byłyby podpięte bezpośrednio do komputera z raczej syfem niżeli kartą dźwiękową, bądź mam też coś takiego plus jakieś jeszcze dwa elementy były przy wieży z tego co pamiętam. Z tego co mi powiedziano, powinienem móc wykorzystać korektor i wzmacniacz podłączając go do komputera, ale chciałbym też zasięgnąć Waszej opinii na ten temat, bo osobiście się nie znam na tym.

Słuchawkami jakimi się interesowałem to m.in. 
- pierwszymi słuchawkami na jakie "wpadłem" były ISK HD9999, jednak (jeśli mogę to tak nazwać) oczekiwałbym czegoś więcej niż "rekomendowanych słuchawek do CSGO";
- AKG K702, jednak chyba jestem zmuszony z nich zrezygnować ze względów jakie podałem wyżej - narzeczona mnie wyrzuci z pokoju jak nie będzie mogła spać przez moją muzykę, a tego wolałbym uniknąć :D;
- AKG K550 MKI / MKIII tutaj z kolei przypadła mi do gustu recenzja MKI, jednak nie są już dostępne, a model MKIII o ile cieplejsze i bardziej basowe myślę, że byłoby na +, tak "mniej sceniczne" już trochę mniej do mnie przemawia;
No i zainteresowały mnie znalezione wśród polecanych:
- Beyerdynamic DT150
- Beyerdynamic DT770 PRO 250 Ohm
Na wyglądzie jakoś specjalnie mi nie zależy, uważam, że słuchawki mają mnie cieszyć dźwiękiem, a nie wyglądem - poza tym tragicznie nie wyglądają. 

Czy pod moje preferencje, któryś z powyższych modeli nadaje się czy może powinienem poszukać jeszcze czegoś innego, albo może jest ktoś w stanie coś polecić? Cenowo chciałbym się zmieścić w 600-700 zł, jednak ostatecznie te kilkadziesiąt złotych byłbym w stanie również dorzucić do słuchawek, ale nie chciałbym też przesadzać.

No i jeszcze kwestia wyżej wspomnianego sprzętu, czy diora amplituner 4421 i diora equalizer fs 0421 nada się do współpracy czy lepiej rozważyć coś innego. I jeśli coś innego czy FiiO E10K Olympus 2 byłoby dobrym rozwiązaniem, czy warto tez usiąść i pomyśleć nad innym (jednak na obecną chwilę nie chciałbym wydawać więcej).

Z góry dziękuję za wszelkie uwagi i informacje. (Jeśli jeszcze jakieś informacje będą potrzebne z mojej strony, być może czegoś istotnego nie umieściłem - prosiłbym o zwrócenie uwagi, a postaram się uzupełnić luki). Tak jak też wspomniałem niewiele się znam, więc mogłem napisać jakieś głupoty, więc prosiłbym o naprostowanie mnie i ewentualnie odesłanie do pomocnych artykułów, jednak wiadomo, nie jestem w stanie wszystkiego przyswoić od razu, więc proszę o odrobinę cierpliwości :D 
Pozdrawiam :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

DT150 jak pewnie doczytałeś długo się wygrzewają i mogą być nie wygodnę z początku.
Jeśli masz możliwość to sprawdź sobię Audio Technica PG-1. Zamknięte z dobrą izolacją, główne przeznaczenie do gier w sumie bo mają już mikrofon dodatkowo. Nie pamiętam jak sceny w nich wyglądała :/ 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie! Chciałbym też, żeby słuchawki były bez mikrofonu, ponieważ posiadam Novox nc-1, więc dodatkowy przy słuchawkach jest zbędny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To może AT MSR7? Ewentualnie coś bardziej basowego i znacznie tańszego - Cloud od HyperX? Ciepłe słuchawki a jak będzie za dużo dołu to można na welurki zmienić to grają trochę spokojniej i w lato nie będzie tak gorąco.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi