Skocz do zawartości
cezar1125

Dwa DAC na jednym komputerze

Rekomendowane odpowiedzi

Z uwagi, że prawdopodobnie padł mój audiotrak a do aune t1 nie mogę podłączyć wzmacniacza stereo (moje problemy z Nadem omówione w innym temacie) chciałbym znaleźć tanim kosztem DACa. Stąd pytanie - czy nie ma jakichś technicznych przeciwwskazań, aby do jednego komputera i systemu były podłączone dwa DACi? Jeden aune t1 na którym będą używane słuchawki i jakiś drugi z którego będzie szło rca do NADa. Czy ma ktoś u siebie dwa przetworniki i się nie gryzą?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
33 minuty temu, cezar1125 napisał:

czy nie ma jakichś technicznych przeciwwskazań, aby do jednego komputera i systemu były podłączone dwa DACi?

Nie.

33 minuty temu, cezar1125 napisał:

Czy ma ktoś u siebie dwa przetworniki i się nie gryzą?

I7VG66p.jpg

Nawet więcej - 2 DACi i 2 karty dźwiękowe, żadnych problemów. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję za informację. 

A czy oba DACi na USB muszą mieć swoje sterowniki czy jedne xmos wystarczą? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zależy jaki sterownik XMOS jest wgrany i jakie moduły tego producenta posiadają dane DACi. Przykładowo Bursona mam na specjalnej wersji sterownika od Aune, zaś sama Aune S6 pracuje na tych samych, na których wykrywa się DAC-X7. To tak naprawdę wszystko okazuje się w praktyce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nawet jeśli zdarzy nam się zainstalować za dużo sterowników, to nic straconego - we właściwościach urządzenia można wybrać, których używać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jeszcze pytanie techniczne. Komputer od wzmacniacza dzieli kilka metrów. Chciałbym już mieć DACa który będzie miał również wejście optical żeby podłączyć tv. Któryś kabel musi być długi. Co będzie mniejszym złem z perspektywy jakości dźwięku - 5 m kabel USB A-B czy 5 m kabel RCA-RCA? Wydaje mi się że lepiej dłuższy USB bo to przesył cyfrowy, ale może jednak nie? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O ile to możliwe to dobry kabel 4m -4,5m  USB.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli potwierdzasz, że lepiej długi usb i krótki interkonekt niż odwrotnie? 

Czy kabel USB Klotz to będzie kabel dobrej jakości? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 4.12.2018 o 16:23, cezar1125 napisał:

To jeszcze pytanie techniczne. Komputer od wzmacniacza dzieli kilka metrów. Chciałbym już mieć DACa który będzie miał również wejście optical żeby podłączyć tv. Któryś kabel musi być długi. Co będzie mniejszym złem z perspektywy jakości dźwięku - 5 m kabel USB A-B czy 5 m kabel RCA-RCA? Wydaje mi się że lepiej dłuższy USB bo to przesył cyfrowy, ale może jednak nie? 

Pięć metrów jest do zrobienia, ale mogą być problemy:

- do USB może być konieczne zasilanie aktywne (np. z huba USB z zasilaniem),

- RCA będzie podatny na zakłócenia.

Można sprawdzić miernikiem jakie dokładnie jest napięcie na czerwonym styku USB (+5 V) albo czy kabel RCA ma ekranowanie. Niestety my za ciebie tego nie sprawdzimy i nie możemy na 100 % powiedzieć, że z jednym czy drugim na pewno nie będzie problemu. Kondensatory w komputerach też się starzeją i mogą nie trzymać parametrów. Nawet nowe mogą mieć np. 4,75 V, bo tak przewiduje standard :rly: .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi