Skocz do zawartości
EvilKillaruna

Recenzja słuchawek Audio-Technica ATH-ADX5000

Rekomendowane odpowiedzi

Jedna z tych par, przy których ma się świadomość bardzo wysokiej ceny, ale siedzi się godzinami na odsłuchach i odkrywa je kawałek po kawałku. Bardzo wygodne, jeśli nie jedne z najwygodniejszych, grające jak dynamiczna alternatywa dla HE1000 lub po prostu poziom wyżej niż HD800, które z kolei są na pewno bardziej od nich ekonomiczne. 

audio-technica-ath-adx5000-12.jpg

Link do recenzji: https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-audio-technica-ath-adx5000/

• Like 6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak zwykle solidna recenzja, przeczytałem z zainteresowaniem - super porównania do innych słuchawek...  wiem że to inny typ grania, ale jakby wypadło porównanie do Audeze LCD-3? Jak rozumiem preferowany były to cieplejszy do nich? Czyli jakaś fajna lampa? np. WBA Virtus-01?

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znam Audio Technice ze sprzętu studyjnego, mikrofony mają bardzo dobre, głównie pojemnościowe.

W temacie słuchawek zawsze coś mieli... ale recenzowaną konstrukcją wskoczyli z automatu w najwyższą ligę, muszę koniecznie posłuchać, recenzja bardzo zachęcająca.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
24 minuty temu, Corvin74 napisał:

Jak zwykle solidna recenzja, przeczytałem z zainteresowaniem - super porównania do innych słuchawek...  wiem że to inny typ grania, ale jakby wypadło porównanie do Audeze LCD-3? Jak rozumiem preferowany były to cieplejszy do nich? Czyli jakaś fajna lampa? np. WBA Virtus-01?

Bardzo dziękuję. Porównanie z LCD-3 będzie tylko z pamięci i to do wersji pre-2016, ale od razu rzucić się w uszy powinny wyraźnie mocniejszy bas oraz wyraźnie gładsza i ciemniejsza, bardziej gardłowa góra. Scena kształtem i właściwościami powinna być bardzo podobna, ale rysowana na mniejszym planie, więcej kameralności niż oddechu. Z WBA nigdy nie miałem styczności niestety, ale tak, preferowane są tu cieplejsze konstrukcje, aby wykorzystać ich naturalne właściwości, a uzupełnić o większą muzykalność i nasycenie, by osiągnąć idealną konsystencję muzyczną. W HD800 jest to trudniejsza sztuka.

14 minut temu, andy79 napisał:

Znam Audio Technice ze sprzętu studyjnego, mikrofony mają bardzo dobre, głównie pojemnościowe.

W temacie słuchawek zawsze coś mieli... ale recenzowaną konstrukcją wskoczyli z automatu w najwyższą ligę, muszę koniecznie posłuchać, recenzja bardzo zachęcająca.

Całe szczęście, bo z W5000 swego czasu kompletnie im nie wyszło, przynajmniej na moje uszy. Z rywalizowaniem z HE1000/HD800 poszli i tak dosyć odważnie, zwłaszcza że czystość do tej pory nie była ich mocną stroną, a dopiero od niedawna widać na tym polu progres.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze jak można, to dodam kilka zdjęć z AVS z różnymi wzmakami

Pathos Aurium + Pathos Converto mk2

20181116_145146_HDR.thumb.jpg.15667a31fe78f1c7cbd0a7517e01d221.jpg

Pass HPA-1 + Copland DAC215

20181116_144519_HDR.thumb.jpg.0355e88fd057f5cfdf79d7702e722737.jpg

Pathos Inpol Ear + Copland DAC215

20181116_144858_HDR.thumb.jpg.2aef0ce3560f2e161c5db27f7d260b21.jpg

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prawdopodobnie Pathos i ADX5000 widoczne na zdjęciach to egzemplarze, które były u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy AT ADX5000 mają wtyki mmcx?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@ComptonJak wrażenia odsłuchowe z Pathos Inpol Ear, może małe porównanie do Aurium?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Compton napisał:

Z duuużym prawdopodobieństwem tak było :)

Od razu mówię że wszystko odjechało ode mnie czyściusieńkie i wypolerowane. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, Hir0 napisał:

@ComptonJak wrażenia odsłuchowe z Pathos Inpol Ear, może małe porównanie do Aurium?

Tu była też różnica DACa i okablowania: Aurium - Converto (XLR) vs Inpol Ear - DAC215 (RCA).

Mimo wszystko wolałem pierwsze połączenie  - dawało to pełniejszy dźwięk, mocniejszy bas, większą melodyjność.

Nie wiem na ile zmiany wnosił sam DAC (i kabel XLR) ale 3-krotnie droższy Inpol nie urzekł mnie na ADX5000.

Z XC było znacznie lepiej, ale cały czas tonację wyżej i szczuplej niż na Aurium + Converto.

Teraz, EvilKillaruna napisał:

Od razu mówię że wszystko odjechało ode mnie czyściusieńkie i wypolerowane. 

Co do tego nie mam żadnych wątpliwości :)

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wolę podkreślić, ponieważ od jednego z dostawców raz dostałem dokanałówki oblepione woskowiną. Prawdopodobnie należącą do jednego z poprzednich recenzentów lub obsługi. Ode mnie wyjechały również wyczyszczone. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 minut temu, EvilKillaruna napisał:

Wolę podkreślić...

Mi nie musisz. Miałeś mój sprzęt i widziałem w jakim stanie wrócił.

Idealnym.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję i bardzo się cieszę, po prostu nie wiem co się tam na tych audioshowach działo: "kaj to było" i "kto to mocoł" :). Może w przyszłym roku się (w końcu!) uda...

Niestety o kablu też nic nie powiem - nie mam nic na MMCX, nie dostałem też nic w zestawie lub nadmiarowo. Ale nawet na stocku ma się większą czystość sygnału niż na konfekcjonowanych HD800.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
21 minut temu, Compton napisał:

Mi nie musisz. Miałeś mój sprzęt i widziałem w jakim stanie wrócił.

Idealnym.

Mi również. Moje wróciły w jeszcze lepszym stanie, dzięki zdolnością manualnym, których mi brakuje.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi