Skocz do zawartości
Compton

Audio Show 2018

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Całkiem całkiem te ostatnie 15ki, za to dźwięk z Hugo TT2 z Mscalerem to powinni komuś coś zrobić, żeby tak to skonfigurować.

Moim zdaniem trochę krzywdę zrobili Meze tym Cayinem HA300, bo za dużo wspólnych cech się nałożyło, mi na DX200 one lepiej zagrały:ph34r:.

Pozytywnie zaskoczyły mnie Audeze XC, Fostexy 909. Liczyłem na Ethery 2, ale tak jak pisze @Compton albo coś było nie tak, albo one tak grają, szału nie było, lepiej grały z CMA 12 niż ze złotej wierzy Questyle, dobrze bo nie mają welurowych padów:)

Do Focali poza Elearami się nie dopchałem podobnie do HE1000se, bo człowiek ich słuchał z iphona przez przejściówkę chyba z pół godziny.

A i najważniejsze spotkałem @Compton;)

B8077649-CA61-4AEE-9501-6E868CD3B495.jpeg

A3480EAD-8D53-410F-A5FF-AA361DCC7040.jpeg

Edytowane przez saudio
  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawi mnie czy do TH909 tez będą takie same cyrki z dobraniem toru jak z 900. Niby łatwe w napędzenia a trudno o synergie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, Palpatine napisał:

Ciekawi mnie czy do TH909 tez będą takie same cyrki z dobraniem toru jak z 900. Niby łatwe w napędzenia a trudno o synergie.

Z CMA Twelve zagrały bardzo dobrze, nawet lepiej niż Ether Flow przez XLR.

20181117_114203_HDR.thumb.jpg.6906f097e88313d11336e615534c9705.jpg

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@ComptonMożesz rozwinąć jak gra zestaw Aurium i Converto?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Hir0 napisał:

@ComptonMożesz rozwinąć jak gra zestaw Aurium i Converto?

Baaardzo dobrze, ciepło, z mocną podstawa basową, nasycona średnicą, duża motorycznością. Detalu nie brakowało, wszystko oddane dokładnie w lekkim zaciemnieniu. Idealny zestaw do jasnych i neutralnych słuchawek. bardzo muzykalny.

ADX5000 fruwały na tym zestawie. XC również. Z LCD-2C i LCD-2 Close było dla mnie jednak za ciepło.

Zestaw Pathosa zagrał mi nawet lepiej od Pass HPA-1 i Copland 215 jako DAC.

20181116_145317_HDR.thumb.jpg.822d0a3e3d4672446155b79f1d5234c0.jpg

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Compton napisał:

Baaardzo dobrze, ciepło, z mocną podstawa basową, nasycona średnicą, duża motorycznością. Detalu nie brakowało, wszystko oddane dokładnie w lekkim zaciemnieniu. Idealny zestaw do jasnych i neutralnych słuchawek. bardzo muzykalny.

ADX5000 fruwały na tym zestawie. XC również. Z LCD-2C i LCD-2 Close było dla mnie jednak za ciepło.

A jak z szybkością brzmienia? Coś tam czytałem kiedyś psioczenia na Converto MK1, że zamulał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No, jak ciepłe brzmienie, to nie ma co liczyć na szybkość.

To zestaw muzykalny, dociążony, lekko przyciemniony.

• Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aczkolwiek mi na wspomnianych wyżej słuchawkach szybkości nie brakowało. Na ciepłych słuchawkach może być klucha.

Takie Ether 2 mogłby na nim nawet sensownie zagrać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Compton napisał:

No, jak ciepłe brzmienie, to nie ma co liczyć na szybkość.

To zestaw muzykalny, dociążony, lekko przyciemniony.

Zachęciłeś mnie do odsłuchu w przyszłości, poproszę również o XC. 👍

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Compton słuchałeś tych Ultrasonów Edition 15 ze zdjęcia ? Bo tylko wspomniałeś o Hugo...

Pytam bo we wtorek, środę... mają dojechać do mnie w/w i będę robił bezpośrednie porównanie z LCD-3.

20181116_175636_HDR.thumb.jpg.00b83f5223f587c40df458062ccdd17d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
8 minut temu, andy79 napisał:

@Compton słuchałeś tych Ultrasonów Edition 15 ze zdjęcia ? Bo tylko wspomniałeś o Hugo...

Pytam bo we wtorek, środę... mają dojechać do mnie w/w i będę robił bezpośrednie porównanie z LCD-3.

20181116_175636_HDR.thumb.jpg.00b83f5223f587c40df458062ccdd17d.jpg

Całkiem ok, ale bez rewelacji, dość zrównoważone, nie miały tak mocnego basu jak Edition 5, w miarę wygodne.

Edytowane przez saudio

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
25 minut temu, saudio napisał:

Całkiem ok, ale bez rewelacji, dość zrównoważone, nie miały tak mocnego basu jak Edition 5, w miarę wygodne.

A nie mówili na stanowisku czy to świeżo wyjęte z pudełka czy już "ograne"... ?

Podobno potrzeba im spoooro czasu aby doszły do formy 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@Tommy66niestety jak ja byłem to był na stoisku człowiek który nie miał pojęcia o tym co wystawia, taki z kucykiem, nawet o Chordach nie potrafił wytłumaczyć co to jest mscaler takiej pani ktora się zachwycała TT2, wprawdzie nie wiem czym bo Edytion 8 które z nim grały to była karykatura dźwięku.

Nie wiem jaki tam przetworkin siedi, ale jak taki jak w Edition 5 limited to tak potrzeba duuuużo czasu.

Edytowane przez saudio

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla mnie Ether 2 też okazały się rozczarowaniem. Cieszę się, że nie jestem odosobniony w swojej opinii :) Ciekawi mnie czy one w ogóle były wygrzane, bo dziwi mnie żeby następca był dużo gorszy od poprzednika :o Focal Clear grały super, w Ether Flow i Flow C już kiedyś się rozkochałem, teraz też na mnie zrobiły fantastyczne wrażenie. D8000 słuchałem z jakiegoś tam A&K (tj. nie mam pewności co do modelu) i nie zrobiły na mnie wrażenia, ale wiem że ten osąd jest niesprawiedliwy – w końcu jak można słuchać jednego sprzętu na porządnym wzmaku za 10k, a drugiego z co prawda bardzo dobrego, ale mimo wszystko przenośnego odtwarzacza. Sygnatura TH900 mi się nie podoba ani trochę, bas jest przygniatający. TH909 na tym polu są dużo przyjemniejsze, całkiem możliwe że są to najlepsze funowo grające słuchawki. Dobre wrażenie zrobiły na mnie tez A&K T5p v2 z podobno innym strojeniem niż standardowe Beyery, czego akurat nie jestem w stanie ocenić, bo nie miałem z tym modelem wcześniej styczności. Natomiast co mi się bardzo rzuciło od razu w oczy, to to, że za kabel robił tam znajomo wyglądający FAW.

Może jest to na to zły wątek, ale mam pytanie: Ether Flow vs. Clear vs. A&K T5p 2nd?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Dzingi napisał:

Może jest to na to zły wątek, ale mam pytanie: Ether Flow vs. Clear vs. A&K T5p 2nd?

To już zależy od gustu. Osobiście wybrałbym Clear ale nie słuchałem Ether'ów no i zależy pod co podłączasz :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, Compton napisał:

Moje krótkie wrażenie z pobytu na Audio Show 2018

Nr 1 dla mnie to nowe Meze Empyrean

Ciepłe planarne brzmienie ze spora przestrzenią i detalem. Na lampowym Cayinie i padach welurowych grały wybornie

20181116_145919_HDR.thumb.jpg.66439c04e43757f0f702ee752ab8f991.jpg20181116_150404_HDR.thumb.jpg.0490cccc47cf6765a78e41514fca6341.jpg

Cos w tym musi byc bo we francji dystrybutor wyczerpal zapas przewidziany na pierwsze 6 miesiecy... w tydzien.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Skrót z mojego krótkiego pobytu na PGE podczas AVS:

1. Akustycznie kicha, w wielu pomieszczeniach rezonanse, niemożność sprawiedliwej oceny brzmienia kolumn.
  2. Dali Oberon się bardzo fajnie zaprezentował, zwłaszcza małe On-Walle.
  3. DAPy:
    1. Shanling M5s - nieco większy, nieco lepszy pod kątem czystości dźwięku względem M3s. Bardzo fajna nawigacja, IMO super konkurent wszystkich sprzętów na Androidzie.
    2. Sony WM1A - petarda z bardzo dobrym czasem pracy na baterii, ale kosmiczna cena niestety.
  4. Słuchawki:
    1. AK T5p - trochę bez polotu z kłującą górą.
    2. Aeon Closed - bardzo fajne, dynamiczne granie. Na zamknięte bardzo fajna scena.
    3. TH610 - najlepsze wrażenie z poznanych słuchawek. Świetne granie, można je nazwać podrasowanymi do granic możliwości CAL!, przyjemne, gładkie, dynamiczne granie, szczeliny muszli robią robotę, bo scenicznie jak na zamknięte jest bardzo dobrze.
    4. TH900, TH909 - IMO granie gorsze od TH610, mocniej walą skrajami, TH909 z racji otwartej czy tam półotwartej konstrukcji nieco więcej przestrzeni. Ale i tak mniej naturalne brzmienie niż 610-tki.
    5. 64 Audio U18t - to jest już na tyle skuteczna namiastka dużych słuchawek, że granica brzmieniowa się zaciera. Świetna dynamika i prezentacja sceniczna, przestrzennie chyba tylko iSine 20 lepiej wypadają z tego, co znam.

To tak pokrótce, innych rzeczy słuchałem za krótko, żeby oceniać nawet jednym zdaniem. IMO warto było raz się przejść, ale fani dużego stereo mogli się poczuć trochę skrzywdzeni przygotowanie akustyki.

Edytowane przez bachankas
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Dzingi napisał:

Flow vs. Clear vs. A&K T5p 2nd?

Jakbym mógł to brałbym te dwie pierwsze opcje razem i nie patrzył nawet na T5p. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@bachankas Jak z mocą i czystością tych Dali On-Wall? Myślę że fajny zestawik 2.1 można by z tego zrobić tylko suba trzeba by pewnie jakiegoś dokupić. Cenowo z tego co widzę to po 1,1 tys/szt są więc nie jest źle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A&K T5p przyznaję nie posłuchałem. Cleary grają czyściej bardziej przejrzyście, kontury kreślone cieńszą kreską, sceną mają większą, więcej również powietrza.

Flowy są bardziej masywne, wręcz zwaliste, bliższa cieplejsza średnica i mniejsza przestrzeń, wysokie detaliczne ale nie takie otwarte jak na Focalach.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi