Skocz do zawartości
ysis

Sluchawki na ksztalt dzwieku B&W P7 tylko z wyzszych lotow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

poszukuje cos na ksztalt brzmienia B&W P7 (normalnych po kablu) tylko z wyzszej polki. 

Zacznijmy bez ograniczenia cenowego

pozdrawiam,

I.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli też mają być przenośne, może NAD HP70, choć nie będzie to do końca to samo, no i sporo robi tutaj pakiet funkcjonalności bezprzewodowych. Ogólnie ciężko będzie uzyskać coś podobnego. Moooooże na upartego Sine DX. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziekuje za odpowiedz. Nie musza byc absolutnie przenosne w sensie szeroko zrozumialym. Moga to byc stacjonarne pelnowymiarowe sluchawki. Zastanawiam czy na rynku powiedzmy high end jest cos tak naprawde bardziej cieplego co by bylo bardziej nastawione na odsluch przyjemnosciowy niz analityczny a la hd800/ Lcd-XC.

Z opisow na roznych serwisach, pod uwage np biore PM-1 lub PM-2.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@ysis Tak Pm-2 są raczej ciepłe.Używałem ich do vocali i jazz'u a Lcd 2c do rocka. Z Pm-2 miałem mały problem z basem.Był ciut krótki,słabo wybrzmiewał.                Jak kupiłem HA-1 problem zniknął po balansie, i 2C poszły.Ciekawe efekty uzyskałem na PM-2 zakładając pady kątowe skóra [wszystkie wymiary   - 5mm od padów audeze] bas był bardzo dobry. [to jeszcze przed HA-1] Jednak te moje pady kątowe były chyba za miękkie bo po 30-40min robił się tunel.Sądzę że pady Dekoni do Audeze lub Audeze [skóra] by rozwiązały ten problem.                                                                                                                                                      @EvilKillaruna zdaje się pisał że Dekoni są twardsze.Uważam że Pm-2 grają klasę wyżej od 2C. A jeszcze ten oryginalny kabel od Pm-2 [OFC] nie ma startu do kabla Zbalansowanego  {occ7n] obojętnie czy jako balans [ten drugi] czy po przejściówce na SE.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            

Edytowane przez Tommy66

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Tommy66 Tak, są twardsze, przynajmniej te skórkowe. Mogę potem sprawdzić organoleptycznie bez zakładania jak wypadają pod względem twardości pozostałe wersje. 

Co do PM2 - nie dziwi mnie że grają wyżej od 2C, ponieważ jeśli dobrze sobie przypominam, wiele osób pozycjonowało je swego czasu na poziomie LCD-2F lub nawet wprost podawało jako alternatywę dla wersji pre-2016. Siłą rzeczy więc tańszy model nie ma podskoku, jeśli od 2F też był gorszy.

Co do alternatyw, być może warto sprawdzić LCD-MX4?

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@EvilKillaruna  LCD-MX4 alternatywą? Brzmieniowo być może,tylko jakby inna cena.Z tego co pisał @ysis to mu bardzo LCD3 podeszły. Tu już cenowo bliżej,a przyjemnościowo to PM-2 nie mają startu.[według mnie]

Edytowane przez Tommy66
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No tak .... dla bardzo upartego Gabrysia 🤣

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo wam dziekuje za dyskusje bo to dokladnie o takie odniesienia mi chodzilo.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Tommy66 Nie mieszajmy do poważnych wyborów poważnego sprzętu ludzi niepoważnych i nie wiedzących czego chcą :). Prawda jest taka że dla P7 (w moim przypadku mowa o Wireless) bardzo trudno znaleźć dobrą alternatywę w tej samej cenie. A skoro padły tu LCD-3, to moim zdaniem warto też i posłuchać MX4. Z tym że one mają już większy nacisk na średnicę i na gwałt potrzebują lepszego kabla.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@EvilKillaruna Oczywiście nie neguję Twojego porównania.Bardzo sobie cenię Twoje opinie o sprzęcie,jestem na bieżąco🙂.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo dziękuję, aczkolwiek niestety moje porównanie i tak jest tutaj obarczone bardzo dużym błędem, bo z pamięci względem produktu testowanego dawno temu i w nieco innej wersji niż ten wymieniony w samym wątku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@ysis posłuchaj D8000 od Finala😜

A na poważnie napisz jakiego dźwięku oczekujesz bo P7 to słaba referencja, ja bynajmniej nie słuchałem.

PM-2 całkiem fajne łagodne z nie za dużą przestrzenią warto posłuchać, choć to już historia, bo nie są produkowane.

Edytowane przez saudio
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@saudioTak naprawde chcialem poczekac na wzmacniacz zanim bede sie wybieral na sluchawki juz taki high end. Na poczatku myslalem ze zdaze ze wzmaciem do twoich HE-1000 bo czytajac recenzje na AF bardzo mi slinka na nie podeszla i potrzebowalem odsluchu aby to potwierdzic. Niestety nie udalo mi sie i mi przeszly kolo nosa.

A wiec sobie mysle aby zobaczyc temat duzo szerzej a sluchawki high end mam wrazenie sa jednak docelowo przeznaczane w wiekszosci do tak zwanych prawdziwych znawocow sluchawek (bez zadnej negatywnej konotacji wrecz przeciwnie) czyli raczej analityczne i raczej jasne a mniej do takiego sluchania bez zobowiazan.

BMW P7 takie sa. Bardzo cieple, z takim basem glebokim, otulajacym ale nie agresywnym, z dobrze umocowana srednica, bezposrednia. Tylko to pozostaja sluchawki z pewnymi ograniczeniami bo jezeli np porownam bas do lcd-xc to jest glebszy i bardziej otulajacy ale bez porownaniu mniej precyzyjny i wolniejszy od np LCd-XC a srednica w BMW P7 mimo ze fajna to jakosciowo nawet od LCD2f odstaje juz na kilometr. Jezeli patrzac na opisy to PM-1 wygladaja podobnie tylko miedzy opisem a odsluchem... no i dziwi mnie ze jakos malo ludzi o nich mowi.

Edytowane przez ysis

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@ysis  z Pm-2 miałem jeszcze jeden problem.Jak wyjąłem nówki z pudła to przez 2dni  góra mnie kuła.Potem grzałem je chyba 7 dni bez sprawdzania w międzyczasie [to było dla nich być albo nie] Jednak się ułożyły.Gdyby nie lcd3 to spokojnie bym żył z Pm-2 w niewiedzy.A średnica w Pm-2 była dla mnie świetna,do czasu 3-jek.

Edytowane przez Tommy66

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Tommy66z tego co czytalem to PM-2 i PM-1 sa bardzo podobne. Co ciekawe ze ludzie bardziej naciskali na roznice w wykonaniu niz na faktyczne roznice jakosciowe dzwieku. Problem ze zadny z trzech serwisow gdzie uwazam ze sa sensowne (albo przynajmniej pokrywajace sie z moimi gustami) recenzje nie testowal PM-1, co najwyzej PM-2 i PM-3.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
21 minut temu, ysis napisał:

@saudioTak naprawde chcialem poczekac na wzmacniacz zanim bede sie wybieral na sluchawki juz taki high end. Na poczatku myslalem ze zdaze ze wzmaciem do twoich HE-1000 bo czytajac recenzje na AF bardzo mi slinka na nie podeszla i potrzebowalem odsluchu aby to potwierdzic. Niestety nie udalo mi sie i mi przeszly kolo nosa.

A wiec sobie mysle aby zobaczyc temat duzo szerzej a sluchawki high end mam wrazenie sa jednak docelowo przeznaczane w wiekszosci do tak zwanych prawdziwych znawocow sluchawek (bez zadnej negatywnej konotacji wrecz przeciwnie) czyli raczej analityczne i raczej jasne a mniej do takiego sluchania bez zobowiazan.

BMW P7 takie sa. Bardzo cieple, z takim basem glebokim, otulajacym ale nie agresywnym, z dobrze umocowana srednica, bezposrednia. Tylko to pozostaja sluchawki z pewnymi ograniczeniami bo jezeli np porownam bas do lcd-xc to jest glebszy i bardziej otulajacy ale bez porownaniu mniej precyzyjny i wolniejszy od np LCd-XC a srednica w BMW P7 mimo ze fajna to jakosciowo nawet od LCD2f odstaje juz na kilometr. Jezeli patrzac na opisy to PM-1 wygladaja podobnie tylko miedzy opisem a odsluchem... no i dziwi mnie ze jakos malo ludzi o nich mowi.

Jeszcze mam HE1000, kupcem był mks46 więc skonczyło się jak przewidywałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A to zmienia sprawe. wysle ci PW wieczorkiem, jak bede mogl siasc spokojnie ! :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@ysis Tyll  porównywał bezpośrednio.Z tego co pamiętam to mu wyszło mnie więcej równo. Pm-2 + pierwsze pady [od PM-1]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
22 minuty temu, ysis napisał:

A to zmienia sprawe. wysle ci PW wieczorkiem, jak bede mogl siasc spokojnie ! :)

Słucham sobie właśnie i nie znałem ich z tej strony, jednak lampy zmieniają brzmienie. Muszę porównać z D8000 bo, aż nie mogę uwierzyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, ysis napisał:

@Tommy66z tego co czytalem to PM-2 i PM-1 sa bardzo podobne. Co ciekawe ze ludzie bardziej naciskali na roznice w wykonaniu niz na faktyczne roznice jakosciowe dzwieku. Problem ze zadny z trzech serwisow gdzie uwazam ze sa sensowne (albo przynajmniej pokrywajace sie z moimi gustami) recenzje nie testowal PM-1, co najwyzej PM-2 i PM-3.

Ja miałem okazję porównać PM-1 i PM-2 na ich kablu symetrycznym i na OPPO HA-1 jako źródle. Do dyspozycji miałem dwie pary padów (od PM-1), które mogłem stosować zamiennie.

I niezależnie od zastosowanych padów, słuchawki różniły się brzmieniem.

Jakby tak porównać do znanych Ci Audeze, to PM-1 idą w stronę LCD-3 a PM-2 w LCD-2.

PM-1 cieplejsze, łagodniejsze, wolniejsze. PM-2 bardziej naturalne, żywsze, szybsze.

Różnica nie polega tylko na wyglądzie oraz padach,  jak zapewniał mnie reprezentant. Modele różnią się dampingiem, co łatwo znaleźć na necie.

Oppo_PM2_Photo_PM1PM2DifferencesInside.jpg.1b07758a4139e2b185951d93cdd91f3d.jpg

Edytowane przez Compton
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, vonBaron napisał:

To może te PM-2 nawet by mi podeszły? 

Jak podobają Ci się Dharmy, to uwierz mi na słowo, że nieee.. :)

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To są łagodne słuchaweczki, może nie aż tak że nie przekazują emocji, nie są też miśkami, niektórzy mogą je uznać za nudne.

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, saudio napisał:

Słucham sobie właśnie i nie znałem ich z tej strony, jednak lampy zmieniają brzmienie. Muszę porównać z D8000 bo, aż nie mogę uwierzyć.

Doskonale sobie zdaje sprawe ze wielu ludzi i to z pewna racja radza do nich jasne tory ale je jednak mam swoj gust ktory no jest daleko od powszechego, moze nawet jest spartaczaly sluchania od ponad 30 lat lampowek poczynajac od tych mojego ojca. Ja oczekuje od HE-1000 ich uniwersalnosci, takiej jaka znalazlem po czesci w edition X a wiec sadze ze lampka sie tutaj sprawdzi (do potwierdzenia w odsluchu). Dodatkowo mam jeszcze dac do dostosowania toru z filtrami ktore robia swoje (czy to w H2 czy to Matrixie x-sabro pro ktory moge krasc wieczorami) a i tak zostawiam sobie opcje na dac do sluchawek do domu ktorego jeszcze nie mam a wiec bardzo prawdopodobne ze je lykne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi