Skocz do zawartości
miechowy

Aune E1 słuchawki dokanałolwe - jeden kanał gra ciszej

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, korzystając z tego forum już kilkakrotnie i zawsze z pozytywnym skutkiem, mam jeszcze jedno pytanie. Kupiłem słuchawki dokanałowe Aune E1, które bardzo sobie chwalę, i które służą mi bardzo często z odtwarzaczem Shangling (chyba jakoś tak się pisze). Problem ze słuchawkami pojawił się kilka tygodni temu. Ale do tej pory dopiero drugi raz przytrafiło mi się to.

Otóż na jednym kanale słuchawki grały zdecydowanie ciszej, jakby coś było uszkodzone. Kabel raczej nie jest uszkodzony, bo nic nie przerywa. Taki cichy dźwięk jest jednostajny. Ale co ciekawe, jeśli odłożę słuchawki, to po kilku godzinach znowu grają poprawnie. No i pytam się, WTF? :)

Co może być przyczyną? Czy reklamować słuchawki? Czy w ogóle będzie to możliwe, jeśli słuchawki trafiając do naprawy będą grały poprawnie? Co powinienem zrobić? 600zł za słuchawki to dla mnie nie jest mała kwota, a szkoda, aby przepadła gwarancja.

Proszę o jakieś porady,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdzałeś, czy z innym sprzętem sytuacja się powtarza?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, daviox napisał:

Sprawdzałeś, czy z innym sprzętem sytuacja się powtarza?

Nie, nie sprawdzałem. Akurat tak się zawsze złożyło, że kiedy był ten problem, to nie miałem dostępu do innego źródła dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Warto sprawdzić, choćby ze smartfonem. :) Jeśli problem nie będzie występował, to warto przyjrzeć się gniazdu Jack. Być może dostały się tam jakieś paprochy. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zabrudzone filtry (siateczki). Często tego nie widać nawet, ale można spróbować alkoholem izopropylowym i patyczniem higienicznym przemyć. Generalnie to najlepiej je wyciągnąć i przeczyścić od środka, ale to już akurat temat dla serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi