Skocz do zawartości
DrAdi

Jaki DAC do AKG K7xx? A może żaden?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam pytanie, jakiego DACa polecacie do słuchawek z tematu?

Czytałem, że Aune X1s najlepiej się z nimi zgrywają (w umiarkowanej cenie oczywiście).

Posiadam kartę Asus Xonar Phoebus Solo. Pytanie, czy napędzą te słuchawki i jak to będzie w porównaniu do w/w Daca?

Czy ktoś ma może Sabaj DA3 zesparowane z tymi słuchawkami? 

Będę wdzięczny za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aune X1S będzie idealny. Świetnie mi grał z bliźniaczymi K712Pro

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A coś w przedziale 600 zł?

Myślałem o Sabaju właśnie, gdzieś czytałem ,że jest nawet lepiej (ogólnie) niż w X1S, ale to było na jakimś anglojęzycznym forum niezwiązanym z audio.j

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może być trochę ciężej, jednakże warto dopłacić chociażby te 200zł i kupić jakiegoś używanego w dobrym stanie niż bawić się w półśrodki. Takie jest moje zdanie z którym oczywiście możesz się nie zgadzać 😛 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, DrAdi napisał:

A coś w przedziale 600 zł?

Myślałem o Sabaju właśnie, gdzieś czytałem ,że jest nawet lepiej (ogólnie) niż w X1S, ale to było na jakimś anglojęzycznym forum niezwiązanym z audio.j

nie oszczedzal na dacu to najwiekszy blad ktory mozna zrobic. To nie jest cos co bedziesz wymieniac jutro, posluzy cio kilka lat chyba ze wygrasz na loteri a i tak wtedy nie bedzie to mialo znaczenia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No tak, tylko jeżeli ten Sabaj jest podobnej jakości, to po co przepłacać? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, DrAdi napisał:

To musisz kupić oba i porównać, podzielić się z nami wrażeniami i oddać tego, który wg Ciebie jest mniej opłacalny. Sabaj to zagadka na naszym rynku. Ja w ciemno na pewno bym nie zaryzykował kupna tego chińczyka.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
57 minut temu, DrAdi napisał:

nie chodzi tylko ogolnie o jakosc. Kazdy Dac jest inny i tak jak zreszta wspomniales wczesniej niektore zgrywaja sie lepiej z innym sprzetem a tu masz kilkakrotnie potwierdzenie ze Aune X1S dobrze sie zgrywa z twoimi sluchawkami i to przez ludfzi ktorzy go posiadali a Palpatine i Loczekk to raczej nie sa osoby ktore robia sobie trampka z jadaczki i wedlug mnie jezeli ci go doradzaja to maja do tego podstawe.

Dodatkowo Aune to marka i bedzie latwiej ci go odsprzedac jak kiedys bedziesz chcial zmienic a sabaja nie sprzerdaz tak prosto.

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@ysis napisał dość istotną rzecz odnośnie dalszej odsprzedaży. Jak sobie zobaczysz to na allegro/olx nie ma zbyt wielu lub nie ma w ogóle X1s na sprzedaż i to nie dlatego że mało osób je posiada. Po prostu nikt go nie chce sprzedawać bo w tym przedziale cenowym (wg. mnie) deklasuje rywali pod względem jakość/cena. Drugim aspektem jest to że Sabaj jeszcze nie jest tak popularny u nas dlatego też może być większy problem w dalszej odsprzedaży. 
Twoe pieniądze - Twój wybór :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Faktycznie, skoro wszyscy polecają X1s, to coś w tym musi być. Teraz pytanie, gdzie znajdę używanego? 

Edytowane przez DrAdi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 minut temu, DrAdi napisał:

Faktycznie, skoro wszyscy polecają X1s, to coś w tym musi być. Teraz pytanie, gdzie znajdę używanego? 

Jeśli Ci się nie śpieszy to warto poczekać i czatować na olx/allegro/hifi. Możesz też przejrzeć forum "żółtych", możliwe że tam ktoś będzie miał. Ostatnia opcja to szukać na zagranicznych forach/stronach typu ebay.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślicie, że będzie gdzieś okazja na Black Friday?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, ysis napisał:

Tutaj jeszcze wersja na 10-tą rocznicę czy coś podobnego. Różnica między tym a "zwykłym" X1s jest taka że ten podany w linku ma trochę więcej mocy podobno.

Teraz, DrAdi napisał:

Myślicie, że będzie gdzieś okazja na Black Friday?

Na alliexpres powinny być kody na 11.11 ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

https://www.subito.it/audio-video/aune-x1-amplificatore-dac-e-alimentatore-px1-trieste-258728009.htm

albo pogadaj z @Mayster moze da jakis upuscik i to wedlug mnie najlepsza opcja. Masz gwarancje, nie masz ryzyka a jak patrze na cene uzywanych jak trzymaja cene to bym sie nie bawil bo z kosztami wysylki do jest skorka za wyprawke

https://audeos.pl/pl/p/Aune-X1S-10th-Anniversary-DAC-AMP-32Bit384kHz-DSD-czarny/524

Odradzam ci Aliexpress zaplacisz clo i podatek i dostaniesz w najgorszym wypadku podrobe.

Edytowane przez ysis

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi