Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Miałem Prodigy HD2 Advance DE + Sennheiser HD 598, a obecnie FX-Audio DAC-X7 + Sennheiser HD 650. Zastanawiam się nad Aune S6 + Sennheiser HD650. Docelowo również recabling słuchawek pod XLR BAL 4pin.

W związku z tym mam kilka pytań odnośnie Aune S6 i jego pracy w trybie USB ze słuchawkami podłączonymi pod jacka 6,3mm lub XLR:

1)  Ile orientacyjnie wynosi opóźnienie w przesyle dźwięku? Od kliknięcia w play do pojawienia się pierwszych dźwięków w sluchawkach w DAC-X7 mija około 1,5 sekundy.

2) W DAC-X7 gdy przestaję odtwarzać dźwięk (np. pauza na youtube) i po kilku sekundach wznawiam to pojawia się wyraźnie słyszalne "pierdnięcie" w słuchawkach.  Czy Aune S6 również jest na to podatny?

3) Czy jest na forum ktoś kto miał przyjemność porównania FX-Audio DAC-X7 do Aune S6 ze słuchawkami Sennheiser HD 650? Jeśli tak, to bardzo proszę o opinię.

4) Czy można gdzieś znaleźć listę zaprzyjaźnionych sklepów stacjonarnych, gdzie można przyjść ze swoim sprzętem (laptop, DAC, słuchawki) i porównać go na żywo?

5) Czy Aune ma w zwyczaju robić świąteczne promocje?

6) Czy ustawienie 100% na potencjonometrze naszego urządzenia oraz regulacja głośności w Windows ma większy wpływ na jego żywotność?

7) Czy Aune S6 koniecznie wymaga sterownika pobranego ze strony producenta, czy wystarcza mu sterownik pobrany przez Windows Update? Widzę, że sterowniki nie są aktualizowane zbyt często.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi

Edytowane przez jacmiszcz92

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Problemy w X7 można rozwiązać przez podłączenie po wejściu optycznym i ściągnięciu sterowników właśnie od aune.

Do pytania nr6 również się przyłączam z dacami jak również głośnikami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ad.1) Problem ten S6 nie dotyczy.

Ad.2) Problem ten S6 nie dotyczy.

Ad.3) Niestety choć miałem oba urządzenia, nie porównywałem ich na HD650. Same w sobie powinny spokojnie do S6 pasować.

Ad.4) Wszystko zależy od polityki konkretnego sklepu oraz jego obsługi. Taka lista nie istnieje, przynajmniej w ramach FAF/AF.

Ad.5) Nie kojarzę takowych.

Ad.6) Regulacja sama w sobie nie, zwłaszcza że S6 ma regulację cyfrową, ale gazowanie na słuchawkach na maksymalnej głośności nie jest zbyt dobrą decyzją.

Ad.7) Nie, wystarczą systemowe.

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, EvilKillaruna napisał:

Ad.3) Niestety choć miałem oba urządzenia, nie porównywałem ich na HD650. Same w sobie powinny spokojnie do S6 pasować.

XLR da mi dwa razy więcej mocy. Pytanie na czym najbardziej zyskam?

8 minut temu, EvilKillaruna napisał:

Ad.6) Regulacja sama w sobie nie, zwłaszcza że S6 ma regulację cyfrową, ale gazowanie na słuchawkach na maksymalnej głośności nie jest zbyt dobrą decyzją.

Czy mógłbyś rozwinąć swoją wypowiedź?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
59 minut temu, jacmiszcz92 napisał:

XLR da mi dwa razy więcej mocy. Pytanie na czym najbardziej zyskam?

Zapewne na tym co opisałem w recenzji na blogu :).

Godzinę temu, jacmiszcz92 napisał:

Czy mógłbyś rozwinąć swoją wypowiedź?

A którą dokładnie jej część? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, EvilKillaruna napisał:

gazowanie na słuchawkach na maksymalnej głośności nie jest zbyt dobrą decyzją.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przecież to prawda stara jak świat. Jeśli słuchawki będzie się odkręcało na maksymalną głośność, zwłaszcza przy tak mocnym urządzeniu jak S6, z dymem pójdą nie tylko ich przetworniki, ale i słuch posiadacza :)

Uproszczę Panu to maksymalnie jak się da: w systemie ustawia Pan 100% głośności, w Aune ustawia Pan 0% głośności, podłącza słuchawki za pierwszym razem, odkręca pokrętło tak, aby ustawić sobie odpowiednią dla siebie głośność. Proste i bezpieczne. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No tak. Jednak ustawienie na DACu 100% i regulacja w systemie jest o niebo wygodniejsza. Mam nadzieję, że w ten sposób nic się nie usmaży.

Spróbuję zamówić S6. Najwyżej po prostu go zwrócę.

Dzięki

BTW: Jestem Jacek ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To się wtedy Jacku robi inaczej. Jeśli chcesz regulować sobie głośność w systemie, nie ustawiasz 100% w DACu, tylko robisz dokładnie to co napisałem, ale:

• głośność ustawiasz w DACu większą niż słuchasz regularnie
  • następnie w systemie przyciszasz sobie tak, aby osiągnąć wspomniany poziom wyjściowy. 

Wtedy sprzęt nie pracuje na pełnej głośności, a nawet jeśli coś Ci ustawi w systemie głośność na 100%, nic się nie stanie - to najbezpieczniejsze ustawienie jakie może być. 

Posiadam prywatnie końcówkę mocy Yamahy, która ma podwójny potencjometr i nie ma kompletnie żadnego pilota. Mam ją ustawioną na tyle głośno, że w systemie wystarczy regulacja na 70% głośności. Gdy trafiam na cichszy materiał - nie ma problemu, podgłaszam. Przypadkowe ustawienie 100% - nie ma problemu, nie uszkodzi mi sprzętu. Sprawdzone w boju.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok, dokładnie tak zrobiłem. :)

Niestety nie udało mi się znaleźć informacji odnośnie op-ampów w S6 - jakie są wbudowane oraz czy są wymienne bez lutowania. Ponadto na płytce drukowanej nie ma za dużo elektroniki w porównaniu np do S16

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

OPA są niewymienne i lutowane bezpośrednio na płytkę. Jakie to są układy - nie wiem, musiałbym rozkręcić swój egzemplarz zrywając jednocześnie plombę gwarancyjną. Topologia S6 jest uproszczona względem S16, tak samo obsługa, przez co paradoksalnie kosztuje mniej. S16 posiada np. konfigurowalne filtry, których S6 nie posiada. Z kolei S6 ma wyjście BAL. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szkoda. Jednak jeśli przylutuje się mostek to dalsza wymiana nie powinna sprawiać problemów.

Czy S6 zapewni odpowiedni gain dla Burson Audio Supreme Sound V6 Vivid dual?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Były modyfikacje tego typu dla S16 opisywane na jakimś forum DIY. Jednakże z jakiegoś powodu układy te nie są wymienne i nigdy do końca nie wiadomo, czy inny układ nie będzie miał daleko idących konsekwencji swojego zastosowania, może nawet niewidocznych od razu i to nie w ciągu dnia, a np. po roku, doprowadzając do przedwczesnego zużycia się sprzętu/awarii. 

Niestety nie mam możliwości odpowiedzieć na to pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Kupiłem Aune S6. Będzie co robić w weekend :D

Dzięki za wyczerpujące odpowiedzi.

Edytowane przez jacmiszcz92
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi