Skocz do zawartości
ysis

Ktore sluchawki do jakiej muzyki polecacie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jak w tytule ktore sluchawki sa najbardziej adekwatne wedlug was do danego gatunku muzyki.

Ja z mojej strony polece 

Klasyka : LCD-XC, HD800

Opera i Operetka : HD 800

Blues/RnB : LCD-2f, LCD 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Muzyka wokalna: LCD-MX4, K270 Studio, K1000, LCD-XC, Odin, Elear, K240 Monitor, Sonorous III, iSine 10/20.

Muzyka kameralna, wieloinstrumentowa: LCD-4, LCD-2, K7XX, K712 PRO, K500 EP, SR-303, SR-L300, Nighthawk, Nightowl, P7W, TH610, Somic V2.

Elektronika: HE1000, ADX5000, HD800, K702, M220, LCD-2 + SonarWorks, dowolny STAX, K812 PRO, DT990, DSR9BT, TH900.

Elektroakustyka: K1000, K270 Playback, K240 DF, K500, SR-202, K260, LCD-XC, DT150, P9 Signature, dowolny STAX.

Klasyka: A2000X, K501, DT880, K401.

Tak na szybko i z pamięci.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Metal/Rock - Focal Clear Pro, Focal Elear, Hifiman HE-5LE, HE-6,  Dharmy D1000, MrSpeakers Ether Flow, Audeze LCD-2F, XC.

Edytowane przez vonBaron
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To z pierwszych dwoch odpowedzi dopytam : czy wedlug was tor moze na tyle duzo wplynac na sluchawki aby zmienic typ muzyki ktorej "warto" na nich sluchac ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, zwłaszcza typowe lampy lub typowy tranzystor.

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pojade klasykiem:

Do wszystkiego to byle jakie grado *

* ewentualnie   K701 

• Haha 6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A już miałem pisać :)

Edit

Tak naprawdę to KSC75 wystarczają do wszystkiego.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 2
  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Każde oprócz Oppo PM-3. Tych to nie polecem nikomu do niczego :) Gorszego badziewia w życiu nie słyszałem.

Doki: tylko hybrydowe, bowiem dla mnie same przetworniki armaturowe brzmią sucho i płasko: FLC 8S/N, Oriveti New Primacy, Oriolus.

Zamknięte: na miasto: Sennheiser Amperior, Momentum lub HD-25, Focale jak im pałąki nie popękają :)

Edytowane przez raulendymion
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ze starszych rzeczy które miałem to do muzyki spokojnej z akustycznym instrumentarium i wokalem mogę zdecydowanie polecić K500 o ile się je dostanie w dobrym stanie. Ciężko obecnie o coś takiego. 

Edytowane przez Rafacio

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam :)

To mój pierwszy post. Tak na próbę żeby od czegoś zacząć.
Do tej pory słuchałam muzyki na telefonie ZTE Axon 7 mini na słuchawkach dokanałowych Hifiman RE 400i. Dostałam w prezencie słuchawki Soundmagic Hp151, to zupełnie inne brzmienie, jak dla mnie grają fantastycznie. Chciałam zapytać w jakiej muzyce ten model słuchawek się najlepiej sprawdza i jakie słuchawki z tej listy to porównywalny do nich poziom.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Bylo no forum juz kilka pytan o HP151 bo jak sam mowisz wygladaja na bardzo fajne sluchawki ale chyba nikt ich nie sluchal a wiec rozsadnie moze byc problem aby odpowiedziec na twoje pytanie bo trudno mowic o sluchawkach ktorych sie nie sluchalo

Edytowane przez ysis

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sama, nie sam :)
Ja nie pisałam, że są ładne. Są ładne i to bardzo to fakt. Ja na tych słuchawkach tylko w domu słucham, bo to duże słuchawki. Grają bardzo fajnie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przepraszam Jolu, nie doczytalem nicka. Jak mowie wygladaja mialem na mysli fajnie graja ! :)

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
W dniu 28.10.2018 o 18:25, raulendymion napisał:

Każde oprócz Oppo PM-3. Tych to nie polecem nikomu do niczego :) Gorszego badziewia w życiu nie słyszałem.

Doki: tylko hybrydowe, bowiem dla mnie same przetworniki armaturowe brzmią sucho i płasko: FLC 8S/N, Oriveti New Primacy, Oriolus.

Zamknięte: na miasto: Sennheiser Amperior, Momentum lub HD-25, Focale jak im pałąki nie popękają :)

Jak się rzadko odzywam, tak się odezwę - bluźnisz o PM-3. Głupszej wypowiedzi w życiu nie słyszałem ! 

Miałbym to samo powiedzieć o AKG K450 ? Miałem je i nie polecałbym nikomu. Ale jestem w stanie zrozumieć,że ktoś ich słucha i mu pasują. Po prostu ja nie widzę ich zalet tylko minusy. Ale każdy ma inne uszy. Inny słuch. Słuchaa różnej muzyki. Ma inną wrażliwość. Dlatego stwierdzenie,że "osobiście nie lubię PM-3 albo Focali czy coś tam innego" -  rozumiem.

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chciałbym móc spotkać się z taką obroną Audeze i paru innych słuchawek które posiadam, gdy szły określenia, że to dwa głośniki na patyku, plastikowa góra, badziewie dla jeleni itp., itd. Niestety nie dane mi było tego doczekać ;).

• Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Lord Rayden napisał:

Jak się rzadko odzywam, tak się odezwę - bluźnisz o PM-3. Głupszej wypowiedzi w życiu nie słyszałem ! 

Miałbym to samo powiedzieć o AKG K450 ? Miałem je i nie polecałbym nikomu. Ale jestem w stanie zrozumieć,że ktoś ich słucha i mu pasują. Po prostu ja nie widzę ich zalet tylko minusy. Ale każdy ma inne uszy. Inny słuch. Słuchaa różnej muzyki. Ma inną wrażliwość. Dlatego stwierdzenie,że "osobiście nie lubię PM-3 albo Focali czy coś tam innego" -  rozumiem.

Wkraczas tutaj na pole tak zwanej kultury osobistej i powiem nawet poziomu osobistego. Masz wlasne zdanie ale dajesz mozliwosc drugiej osobie miec swoje bo rozumiesz ze moze miec inne gusta, inne zachcianki albo inna wizje swiata. Nie odczuwasz tez potrzeby aby absolutnie narzucic twoje zdanie wszystkim jako jedyne sluszne bo tez bierzesz pod uwage ze mozesz sie czasem mylic i ze drugi ma prawo do swojej przestrzeni. Zyc i daj zyc. Gdyby wiecej osob mialo takie postepowanie i podejscie i to nie tylko w Audio to jednak swiat bylby lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
20 godzin temu, Lord Rayden napisał:

Co do PM3: słuchałem je z 3 różnych torów, na 3 różnych imprezach. Powiem tak - to jest może, powtarzam może, poziom Senków Amperior, jak nie gorzej. A wiadomo ile razy Amperiory są tańsze od PM-3. Dla Oppo mnie to przepłacony sz..js, ale de gustibus. Posłuchane zaraz po nich Pandora Hope IV zmiażdżyły je dźwiękiem, a VI dobiły. Ale co ja się tam znam, wyznawców planarów nie przekonam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, raulendymion napisał:

Co do PM3: słuchałem je z 3 różnych torów, na 3 różnych imprezach. Powiem tak - to jest może, powtarzam może, poziom Senków Amperior, jak nie gorzej. A wiadomo ile razy Amperiory są tańsze od PM-3. Dla Oppo mnie to przepłacony sz..js, ale de gustibus. Posłuchane zaraz po nich Pandora Hope IV zmiażdżyły je dźwiękiem, a VI dobiły. Ale co ja się tam znam, wyznawców planarów nie przekonam.

Brak Ci elementarnej kultury i szacunku do drugiego człowieka. Zupełnie niepotrzebnie wtrącasz coś o wyznawcach nie pisząc , czego sam jesteś wyznawcą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 minut temu, raulendymion napisał:

Co do PM3: słuchałem je z 3 różnych torów, na 3 różnych imprezach.

No właśnie, widać, że używasz słuchawek o drastycznie innej sygnaturze więc uszy nawet nie zdążyły się przyzwyczaić.

Był już jeden taki "audiofil" z innego forum co polimaty pisał po 3 minutowych odsłuchach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, raulendymion napisał:

Ale co ja się tam znam, wyznawców planarów nie przekonam.

Spora część moich słuchawek to przetworniki magnetostatyczne i niemal zawsze towarzyszył mi model o innej technologii przetworników niż dynamiczne. A jakoś mimo wszystko od PM3 preferowałem stare K240 Monitor 600 Ohm, które grały mi identycznie, ale na większe powietrze i za grosze w porównaniu do nich. Wciąż jednak mogą się podobać i podobają się wielu osobom, którym na rękę są zamkniętość i wykonanie, a tendencja do usypiania i nudzenia nie przeszkadza (Monitory też usypiają po pewnym czasie). Natomiast nie trzeba być wyznawcą planarów, aby mieć swoje zdanie i móc go bronić. Tego typu argumenty są niepotrzebne i nie mające żadnej wartości merytorycznej. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, raulendymion napisał:

Ta bo każde planary grają jak PM-3...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Każdy ma także prawo do własnego zdania, podobnie jak ja. Dla mnie PM3 to liga lekkopółśrednia, bliżej lekkiej. Są lepsze słuchawki i lepsze planary.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@raulendymionI to jest sadze prawidlowa forma wyrazania swojego zdania.  Internet jest tak zrobiony ze tylko ci co krzycza najmocniej sa slyszalni albo przynajmniej im sie tak wydaje. Niestety to wywoluje bardzo szybka droge do obelg, lekcewazenia  juz nie mowiac o skrajnosciach... Jak na razie udaje sie tego uniknac na tym forum a wiec "kontynuujmy ta droga...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Otóż właśnie. Ale gdziekolwiek, w Polsce czy zagranicą, napiszę coś źle o PM3 zawsze mnie zakrzyczą zwolennicy. Jakby ktoś o posiadanych przeze mnie ATH czy FLC napisał coś podobnego, proszę bardzo, mnie to aż tak nie rusza. ATH skrzypią, a w FLC są mikroskopijne filtry :) Uszy mamy różne i predyspozycje słuchowe podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi