Skocz do zawartości
ChrisCRS

Dylemat: lampa vs krzem ;]

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie rozmyślałem nad dwiema ścieżkami konfiguracji swojego sprzętu audio.

lampa  + BD T1 v2 lub Aune S7+ LCD-2 Classic

Którą ścieżką byście poszli? plusy i minusy tych zestawów, jak byście byli wstanie je omówić, to byłbym bardzo wdzięczny.

BD T1v2 i LCD-2 Classic miałem przyjemność słuchać, chociaż nie w bezpośredniej konfrontacji i żadnych na odpowiednim wzmacniaczu, ale każda z par słuchawek mnie urzekła.

BD T1v2 sceną, świeżością i dynamiką, a LCD-2 Classic ciemną barwą, intymnością i świetnym zejściem na niskich tonach, ale brakowało mi w nich dynamiki, a w BD Tv21 tego co oferuje LCD-2 Classic.

Problem w tym, że mam bardzo szerokie zainteresowane muzyczne, słucham niemalże wszystkiego po za stricte muzyką popową czy disco polo ;]

I teraz nie wiem, czy mam jutro kupić Feliks Audio Elise, czy skorzystać z okazji i kupić Audeze LCD-2 Classic w promo :( a funduszy na wszystko naraz nie starczy :(

Proszę o sugestie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

o ktorej lampie myslisz ? Jestem zwolenikiem lamp ale Aune S7 bedzie bardziej uniwersalnym wyborem. Jak zmienisz sluchawki to wybor bedziesz mial wiekszy jak chodzi o nastepce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Feliks Audio Elise

Edytowane przez ChrisCRS

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podejrzewam, że i tak, i tak będzie dobrze. Jeśli chodzi o uniwersalność gatunkową to raczej lepiej iść w Feliks Audio Elise + BD T1.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

na początek jako DAC będzie pracować Prodigy Cube, a finalnie myślałem o Matrix X-Sabre, ale to tak na luźno. A muzyki słucham z Tidala.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do Elise raczej nie podłączyć planarow. Nie miałem styczności z tym modelem ale nie wszystkie OTL dobrze potrafią zagrać z słuchawkami o niskiej impedancji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli syczenie wokali na T1 rev2 nie jest u Ciebie problemem (może własnie dzięki lampie) to jest to lepszy wybór niż LCD2C w mojej opinii.

A co do źródła to też do zmiany, w obu konfiguracjach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, Palpatine napisał:

A co do źródła to też do zmiany, w obu konfiguracjach.

masz namyśli prodigy Cube? to sobie zdaję sprawę, tylko to będzie ciężko wszystko na raz kupić, na to przyjdzie czas za rok, by dopytać forum :)

Edytowane przez ChrisCRS

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie słuchałem T1 na Elise jak i 2C na S7, ale po samych słuchawkach, raczej bym się skłaniał ku Beyerom.

Według mnie bardziej uniwersalne granie.

Edytowane przez Compton

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Stara prawda Panie Krzysztofie: zakupy zaczyna się od tych elementów, na które jest aktualnie promocja, a która może nam się skończyć w każdej chwili :). Tak się składa, że jest na element najważniejszy - słuchawki. Jeśli w 2C brakowało Panu dynamiki, częściowo można je wyciągnąć na jakości korzystając z lepszego okablowania, przede wszystkim jakiegoś srebra. Pomysł z systemem pod BAL nie jest tam wcale złym pomysłem. Możliwe jednak, że rozsądną opcją będą droższe LCD-X z promocji, albo LCD-2. Beyerdynamic T1 v2 miałem na własność przez dwa tygodnie - sprzedawałem je z bolącą od sopranu głową. Był to ostatni raz, gdy kupiłem słuchawki w ciemno, aczkolwiek bazując na pozytywnych doświadczeniach z T1 v1. Mylnie, jak się okazało. Wolałbym od nich właśnie T1 v1. Paradoksalnie przypominały mi trochę posiadane wtedy przeze mnie Lambdy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, ChrisCRS napisał:

masz namyśli prodigy Cube? to sobie zdaję sprawę, tylko to będzie ciężko wszystko na raz kupić, na to przyjdzie czas za rok, by dopytać forum :)

Jest to jedna ze ścieżek, którą można obrać. Co do wyboru do słuchawek to T1 technicznie są lepszymi słuchawkami i mimo wszystko bardziej uniwersalnymi jeśli chodzi o wachlarz gatunków muzycznych. Jednak tutaj bardziej od zdania osób trzecich bardziej powinno liczyć się Twoje zdanie, wybierz te które bardziej Ci pasują a później będziemy myśleć o doborze wzmacniacza i źródła, a może nawet w odwrotnej kolejności.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja miałem T1v2 z Elise, góra była opanowana, ale ten pogłos niestety zbyt męczący. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ten pogłos faktycznie jest dosyć dziwny. T1 v1 były bardziej neutralne, konwencjonalne że tak powiem. Bardziej mi się to podobało. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Palpatine

fajnie jest mieć własne zdanie i bywam nawet pyskaty, ale tylko w tedy gdy wiem o czym mówię i mam jakieś pojęcie... ;] ale temat słuchawek i wzmacniaczy jest mi narazie niemalże obcy, dopiero raczkuje w tym temacie, dlatego wasze sugestie są ważne.

No właśnie, wasze opinie na temat T1 mnie napawają obawą co do tych słuchawek. To może inny model słuchawek, które w połączeniu z Elise zagrały by podobnie do Lcd-2 Classic ale z większą dynamiką.

Bo nie chciałbym tak do końca zrezygnować z lampy, bo dodaje +10 do atmosfery podczas słuchania muzyki w przyciemnionym pokoju ;]

@compton obecnie mam jakieś 2,500 zł na wzmacniacz, bądź słuchawki i co, powiedzmy 6 m-cy coś dokupić. I tak w ciągu roku, półtora mieć zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wymienione słuchawki są, że tak powiem wyższego lotu i jednocześnie na swój sposób dość specyficzne.

Czy nie lepiej byłoby najpierw skupić się na tańszych modelach i wyrobić sobie gust na nich właśnie?

Później zawsze łatwiej wybrać kierunek w jakim chcemy podążać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak też myślałem, by na początek i tak kupić DT990 tradycyjnie do lampy, tylko nie wiem, czy nie lepiej po prostu oszczędzić i kupić coś lepszego od razu, bo to i tak jest nieuniknione. Najgorsze jest to, że tych wzajemnych konfiguracji jest przeogromna ilość, i zawsze będzie krążyła ta myśl "czy jesteś pewny, czy tamto czasem nie byłoby lepsze".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, ChrisCRS napisał:

Najgorsze jest to, że tych wzajemnych konfiguracji jest przeogromna ilość, i zawsze będzie krążyła ta myśl "czy jesteś pewny, czy tamto czasem nie byłoby lepsze".

Ech to właśnie ten problem... goni człowiek króliczka i goni... patrząc w ten sposób kup lepszy wzmacniacz, a potem straj się pożyczyć kilka pr słuchawek aby znaleźć kierunek w jakim chcesz iść

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jestem za tym jednak, aby kupić raz a dobrze. Nie raz i nie dwa było tak, że żałowałem, że nie dołożyłem. Jeśli dałoby radę wykonać odsłuch kilku par, udałoby się wstrzelić w dobry zakup. DT990, TH610, LCD-2C itd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chociaż teraz właśnie wyskoczyła mi reklama z Top HIFI 20x0% więc kusza mnie LCD-X :D

I też jestem za tym, by kupić raz a dobrze, tym bardziej że jestem słabym negocjatorem i pewnie odsprzedawałbym sprzęt za zaniżoną wartoś:)

Edytowane przez ChrisCRS

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po prostu nie lubi Pan zarabiać na hobbystach. Mam to samo, także wiele innych osób, które tak samo są hobbystami i nie traktują odsprzedaży jako możliwości łatwego zarobku paru groszy. 

LCD-X to akurat bardzo dobry deal. Większa czystość i dynamika od 2C, większa głębia sceniczna, ale też - jeśli wierzyć mojej pamięci - ciemniejsze granie. Do nich jednak, z racji łatwego napędzenia, można spokojnie dosztukować np. Audinsta HUD-DX1 i mieć świetnie dobranego synergicznie DACa ze wzmakiem. Tor sumarycznie wyszedłby atrakcyjnie cenowo.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
38 minut temu, ChrisCRS napisał:

tak też myślałem, by na początek i tak kupić DT990 tradycyjnie do lampy, tylko nie wiem, czy nie lepiej po prostu oszczędzić i kupić coś lepszego od razu, bo to i tak jest nieuniknione. Najgorsze jest to, że tych wzajemnych konfiguracji jest przeogromna ilość, i zawsze będzie krążyła ta myśl "czy jesteś pewny, czy tamto czasem nie byłoby lepsze".

Tylko takie dylematy będziesz miał przy słuchawkach za 100$ i 1000$.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo dziękuję za dyskusję i wszelkie wypowiedzi. Jutro sobie zobaczę i obadam Elise na słuchawkach Beyerdynamic DT-R10, Sennheiser 600 i AKG K240 mkII.

Zobaczę, czy mnie oczaruje brzmieniem, czy Prodigy Cube lepszy 😛

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skrobnij kilka słów na temat porównania DT-R10 i HD600 na Elise

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi