Skocz do zawartości
FIREGON

Ibasso DX200

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję, że się nie pomyliłem, ale wątku o DX200 chyba nie ma. Oczywiście można złączyć to razem z wątkiem o DX150, ale myślę, że ten DAP zasłużył sobie na osobny wpis.

Miałem okazję posłuchać DAPa wraz z AMP8 oraz AMP1 dzięki uprzejmości @saudio . 

Do testów używałem właściwie wyłącznie FIBAE3, bo większość słuchawek w gościnach, a HE-6 niestety potrzebują ciut więcej prądu.

DX200 + AMP1 to już klasowe połączenie, natomiast większość czasu odsłuchowego poświęciłem AMP8, bo naprawdę mnie wgniótł w podłogę. Po pierwsze kontrola basu i jego ilość, mięsistość, impakt ... to jest wreszcie poziom pełnowymiarowego sprzętu. Słyszałem sporo grajków, które łupią tak, że czaszka pęka, słyszałem też takie, które dobrze kontrolują bas, ale przy tym odchudzają. Tutaj mamy mięso, ale bas ani nie zamula ani się nie rozlewa. Fibae same z siebie grają dość lekko, z DX200 dostały sporo wypełnienia, na średnicy dodaje to  magii, na górze wolałbym jednak żeby było ciut cieniej. Ot moje preferencje, na pewno nie brakuje jej wybrzmienia ani detalu. Ogólnie można powiedzieć, że z jednej strony przekaz jest bardzo detaliczny, z drugiej w żadnym momencie nie czułem przesadnej analityczości, wręcz przeciwnie. Scena również stoi na bardzo wysokim poziomie, brakuje mi może pełnowymiarowej głębi, ale tej nie uświadczyłem jeszcze w żadnych iemach oprócz U18t i moooże Andromedach - po prostu ograniczenia technologiczne. Tak czy siak instrumenty rozłożone szeroko, wokal przed słuchaczem, wszystko na swoim miejscu, wyraźne, zarysowane. Jeśli chodzi o aspekty dźwiękowe, to przyczepić się nie mogłem właściwie nigdzie ... po raz pierwszy. 

Użytkowo też jest dobrze. DAPa używałem podczas spacerów, staram się codziennie wieczorem wychodzić na godzinkę. Zwykle biorę telefon, bo jest najwygodniejszy, a jakość dźwięku choć nie wybitna, to jednak wystarczała.  Pierwsze wyjście było najgorsze, bo trzeba było się przystosować do wagi i rozmiarów urządzenia w kieszeni, natomiast z każdym kolejnym było lepiej, dzisiaj w ogóle nie czułem się ograniczony. Obsługa? Android działa tak  jak się można spodziewać, a tryb mango jest intuicyjny i chodzi bardzo sprawnie. Jedyne czego nie mogłem za Chiny ludowe znaleźć w androidowym menu to wymuszenie skanu karty pamięci, dopiero w trybie mango znalazłem taką opcję. Nie jestem ekspertem od DAPów, tak jak i na IEM/CIEM za bardzo się nie znam, ale DX200 zrobił bardzo dobre wrażenie. Wg. mnie jest to najlepszy DAP jakiego miałem przyjemność słuchać, a jeśli DX150 faktycznie gra na podobnym poziomie, to może niedługo się skuszę :D

dx200.thumb.png.9f84764d9dee4f3cb41a9d2a532fc7df.png

• Like 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I Max Richter;)

jeszcze na AMP8 mogą zachodzić zmiany, bo u mnie grał z kilkadziesiąt godzin. Duże słuchawki grają calkiem nieźle z AMP8, jest spory przeskok względem AMP1.

Muszę tylko jeszcze zaopatrzyć się w przejściówkę 4,4 na XLR.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@FIREGON a masz jakieś odniesienie do innych DAPów wysokopółkowych i jesteś w stanie porównać?
Na ile te 4400 mAh wystarcza?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, bachankas napisał:

@FIREGON a masz jakieś odniesienie do innych DAPów wysokopółkowych i jesteś w stanie porównać?
Na ile te 4400 mAh wystarcza?

Z wysokopółkowych z tego co wiem są jeszcze tylko akacze i soniacze. Niestety Sony WM1Z nie słuchałem, natomiast wg. mnie DX200 + AMP8 to jest wyższy poziom jakościowy od nowej Futury i z tego co pamiętam jest też dosyć wyraźnie lepszy od 300+380, ale tego połączenia słuchałem już dość dawno.

SP1000 sprawdzałem na nieco innym sprzęcie, więc nie chciałbym się wypowiadać, natomiast wtedy mnie nie porwał.

Wszystkie Fiio, Cayiny, Colorfly jakich miałem okazję słuchać raczej nie mają startu. 

Edytowane przez FIREGON

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A u mnie takie coś - DX150 z AMP6. Postawiony ostatni mod Lurkera - każdemu polecam :)

PS Z Cowonem R nic nie wyszło z winy sklepu mp3store - nie mieli na stanie, a sprowadzenie by trwało tydzień. To wziąłem iBasso. Na zdjęciu z FLC 8N, a gra płyta Lisy Hannigan "Sea Sew".

IMG_20180907_180545.jpg

Edytowane przez raulendymion
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

IMG_20190111_154130.thumb.jpg.dc4b2af8de89db7d0f282ad6dd18e5e8.jpg

Dostałem od @konrad_a jego DX200 z różnymi AMPami, dzięki!

Obecnie słucham tylko na AMP7 bo tylko ten ma wejście 3.5mm.

Nie wszystkich użyję bo musiałbym zastosować trzy przejściówki a to się mija z celem.

DX200 naprawdę śmiga zacnie, nic się nie tnie, responsywność bardzo dobra.

Tylko Tidal coś odwala bo zawsze ucina mi pierwsze 2s z początku utworu...

Faktycznie brzmienie bardziej referencyjne od DX150.

Ale czy lepsze od ZX2? Na tą chwilę jednak wolę produkt Sony, DX200 + AMP7 brzmi trochę zbyt sterylnie, za dużo techniczności a za mało frajdy ze słuchania.

I tak jak w przypadku DX150 nie wykrywa mi sieci 5GHz.

Te cyfrowe filtry coś wnoszą?

Edytowane przez vonBaron

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi