Jump to content
Sign in to follow this  
Palpatine

Fanklub Focal

Recommended Posts

29 minut temu, LoCzekk napisał:

Dobra cena. 

Pomyśleć że jakiś czas temu chciałem je kupić za pierwotna cenę opiewającą na 4500zl 🙃

Tyle nie są warte. Ale 2500/2600 za używki w świetnym stanie, ew. do 3300 zł za nówki to świetny deal. Ale potrzebują odpowiedniego źródła i jego znalezienie jest trudniejsze niż się wydaje.

4 godziny temu, Palpatine napisał:

Tyle nie są warte. Ale 2500/2600 za używki w świetnym stanie, ew. do 3300 zł za nówki to świetny deal. Ale potrzebują odpowiedniego źródła i jego znalezienie jest trudniejsze niż się wydaje.

No i poszły za nieco ponad 2k, za taką cenę sam bym je drugi raz kupił ale mam Cleary ;)

Posted (edited)
2 minuty temu, vonBaron napisał:

No i poszły za nieco ponad 2k, za taką cenę sam bym je drugi raz kupił ale mam Cleary ;)

Bardzo tanio. Ktoś będzie zadowolony, takie granie w takiej cenie. 

Niestety co najmniej dwa razy tyle, trzeba wydać na tor.

Edited by Palpatine

Godzinę temu, Palpatine napisał:

Bardzo tanio. Ktoś będzie zadowolony, takie granie w takiej cenie. 

Niestety co najmniej dwa razy tyle, trzeba wydać na tor.

Hmmm? U mnie grały już bardzo dobrze z Aune S16.

Posted (edited)
20 minut temu, vonBaron napisał:

Hmmm? U mnie grały już bardzo dobrze z Aune S16.

I to może być strzał w 10, ale niestety nie słuchałem. Z S6 średnio, z CMA400i lepiej i gorzej jednocześnie, z Red całkiem nieźle,  z Mojo fatalnie, Ifi micro black kompletna katastrofa.

Edited by Palpatine
  • Haha 1

Nic nie trzeba wydawać 2x, kwestia tylko dobrania synergii. Do tego świat się nie kończy na integrach.

2 godziny temu, nsk napisał:

Nic nie trzeba wydawać 2x, kwestia tylko dobrania synergii. Do tego świat się nie kończy na integrach.

Jakieś sprawdzone propozycje?

Sprawdzone to nie, bo Eleary słuchałem dosłownie chwilę. Nie podeszły mi, później jak widziałem wykresy to już wiem dlaczego. Ta dziura przy wyższej średnicy to najgorsze miejsce, potem góra jest trochę poszarpana i jest peak przy 10 kHz. Dla mnie efekt taki, że nie widzę sensu, aby próbować to naprawiać. Trzeba lubić słuchawki i dopiero potem szukać toru dla nich. Jakbym miał Eleary to z tego co widziałem po wykresach to bym czekał na pady do Elexów z Massdropa i do tego po taniości dac Korga i Project Sunrise III jako wzmacniacz. Wszystko z USA więc jeśli u przewoźnika można łączyć zamówienia to można wszystko obrobić za jednym razem. Project Sunrise to powinien być taki mały Pathos czyli stopień końcowy na mosfecie w klasie A bez sprzężenia. Do samych Elearów musiałbym brać sprzęty, których w innej konfiguracji bym nie lubił, a ja nie lubię takiego kombinowania. Jak coś jest dobre to gra z większością sprzętu.

Problem polega na tym, że wiele razy coś co razem miało zagrać świetnie zagrało bardzo słabo i na odwrót. Kupno w ciemno to za duże ryzyko.

@Palpatine Kwestia gustu i wiarygodności. W audio non-stop musimy albo brać poprawkę na subiektywizm oceniającego i jego perspektywę, albo na to pod jaką agendą wydawana jest dana opinia. Dlatego stosuje się np. pomiary częstotliwości. W skrajnych przypadkach jest to uzależnione od kondycji przedmiotu testowanego, np. padów.

PS. Przenoszę.

Kurde ta równowaga tonalna w Clerach urzeka, wszystkiego jest tu na styk, całe pasmo jest tak spójne że chyba bardziej nie może być a przy tym absolutnie nie są nudne.

I to zejście basu :x

• Like 1

Posted (edited)

Miło, ze kolejne Focale dają Ci tyle radości. Tak jak pisałem na PW są łagodniejsze od Elearow, bardziej wyrafinowane ale dają masę frajdy ze słuchania. A jak się sprawują w ciężkich brzmieniach? Nie jest za grzecznie? Nie brakuje pazura Elearow?

Edited by Palpatine

No właśnie nie brakuje a pewnie ze srebrnym kablem byłoby jeszcze lepiej.

Czyli co teraz już tylko mogę iść w Utopie :lol:

Posted (edited)

Kabel Lavricables 8 żył i będziesz zadowolony. Zmiany powinny być zauważalne. Utwardzenie basu, więcej powietrza na wysokich może delikatnie poprawi się scena na szerokość. 

Nastepny krok to Clear Pro - przynajmniej cenowy.

Edited by Palpatine

Przecież według mnie Clear Pro są delikatnie gorsze od zwykłych Clear. 

Utopie nie mają tego balansu, no i beryl jest lżejszym metalem od aluminium więc pewnie jeszcze mniejszy impakt nawet przy tym samym strojeniu. U nas Utopie tyle kosztują, że już chyba lepiej poczekać kilka lat aż wydadzą drugą odsłonę z 50 mm przetwornikiem, a czuję, że tak będzie. Wydaje mi się, że ich scena jest celowo niepoprawnie zrobiona po to, aby zachować impakt przy 40 mm. Przekonamy się czy mam rację jak Sennheiser zrobi pierwszy ruch.

9 godzin temu, vonBaron napisał:

Przecież według mnie Clear Pro są delikatnie gorsze od zwykłych Clear. 

Dlatego napisałem, ze to jest następny krok cenowy. Możesz opisać różnice brzmieniowe między Clear a Clear Pro? Szczególnie teraz jak już masz wyrobione zdanie o tych pierwszych.

Musiałbym porównać je łeb w łeb żeby wskazać większe różnice a że Clear Pro miałem krótko to już ledwo je pamiętam ale Cleary zwykłe są bardziej równe i mają ciut lepszą scenę i holografie.

Pewnie pady mają inną gąbkę, bardziej spłaszczają się.

Posted (edited)

IMG_20190312_150654.thumb.jpg.d20b1a0ae6ad4927a8d42fc1ab521a72.jpg

Pierwsze zamknięte Focala na moich uszach od czasów Spirit Classic i wcale nie powiedziałbym że są od nich lepsze.

Nie wiem co skłoniło Focala do sprzedaży ich za 4k skoro za niewiele więcej można mieć znacznie lepsze LCD-XC.

Elegie grają ciepło i ciemno, brakuje im rozdzielczości i powietrza, mimo że bas ma fajny kick to często się rozlewa, na całym paśmie jest koc.

Nagrania ciepłe/ciemne są na nich ledwo słuchalne, już moje NAD HP50 grają je lepiej.

Nie tego oczekuję płacąc 4000zł, grają trochę jak uszkodzone Eleary, o czystości, szczegółowości i równowadze tonalnej znanej z Clear można zapomnieć, na plus Elegii to to że są od nich może bardziej energiczne, scena też jest ok.

Elegie IMO powinny kosztować max 2.5k i rywalizować z takimi Denonami D5200 czy Fostexami TH-601 i wcale nie jestem pewny czy będą od nich lepsze.

Nie wiem skąd te pozytywne recenzje w necie, ja stwierdzam że to najsłabsze słuchawki Focala...

Patrzę jeszcze na membranę podczas pracy i jest ona tak samo niemrawa jak Elearach gdzie w Clearach ładnie drga, więc może faktycznie lepsze przetworniki idą do Clear.

Edited by vonBaron
  • Like 1

Godzinę temu, vonBaron napisał:

Nie wiem co skłoniło Focala do sprzedaży ich za 4k skoro za niewiele więcej można mieć znacznie lepsze LCD-XC.

Właśnie zamordowałeś moją ciekawość co do tego modelu ;).

Godzinę temu, vonBaron napisał:

powinny kosztować max 2.5k i rywalizować z takimi Denonami D5200

D5200 jest szansa, że trafią na testy, więc zobaczymy.

Cleary mają taki sam przetwornik jak Eleary oprócz innej cewki, a Elegie mają inaczej zrobiony napęd więc przetwornik jest inny. Tylko coś ciężko mi uwierzyć, żebyś zauważył te różnice na oko między Elear, a Clear. Może między Utopią, a innymi modelami.

Posted (edited)

Arche. Sluchalem z clearami przez 2 godziny. jest niezle wedlug mnie zachedam do odsluchu posiadaczy Focali.

To sprzet Micromegi ktorzy robia fajne rzeczy w Audio francuskim.

arche-amplifier-dac_support-clear.jpg

W dniu 13.03.2019 o 14:52, vonBaron napisał:

Elegie grają ciepło i ciemno, brakuje im rozdzielczości i powietrza, mimo że bas ma fajny kick to często się rozlewa, na całym paśmie jest koc.

Mniam to cos dla mnie 😍Kocham pierzynki ! To jedyny sposob aby jazz ci zabrzmial tak w starym radiu przed wojna.

Edited by ysis
  • Like 1

O kuźwa, genialne w swojej prostocie - wzmiacniacz słuchawkowy ze stojakiem. Genialne!