Jump to content
Sign in to follow this  
Palpatine

Fanklub Focal

Recommended Posts

IMG_20181130_123339.thumb.jpg.b9ddbbdd3426eec84e3f7acac86b4138.jpg

Jutro wstawię swoją fotkę bo dziś już nie zdążyłem.

Dostałem Elexy na odsłuch, i cóż po pierwszej godzinie mogę stwierdzić że hamburgery dostały lepszą wersję Elear.

Nie jest to poziom Clear ale jeśli Elex normalnie byłyby dostępne w Europie to Elear IMO nie mają racji bytu lub ostre cięcie cen.

Są jaśniejsze od Elear, scena znacznie szersza, nie grają tak tunelowo, więcej góry, równiejsze w całym paśmie.

Przy nich cena Elear wydaję się dobrym żartem.

Edited by vonBaron
  • Like 3

Całe czarne jak smoła :)

Chyba Focal przez przypadek zrobił słuchawki lepsze od Elear i przez to dał blokadę tylko na kilka krajów.

Australia, Kanada, Taiwan i USA niestety, czasami na HeadFi pojawiają się używane i można sobie sprowadzić.

Im dłużej słucham tym bardziej mi się podobają czyli dokładnie tak jak z Clear Pro.

obraz.thumb.png.9eb1f3ec0027402fe0525ad62471202f.png

Ciekawe porównanie i w sumie się z nim zgadzam.

Na pewno do Clear Pro, bo zwykłych Clear nie słuchałem, choć oczywiście CP są lepsze jakościowo jeśli chodzi o dźwięk.

Teraz mając porządny wzmak mogę napisać że Elexy są jaśniejsze od Elear, góry jest dużo więcej i jest bardziej szczegółowa, talerze momentami latają jak szalone.

Nie jest to brzmienie dla wszystkich ale jeśli ktoś posiada Eleary a chciałby czegoś co gra równiej i z lepszą sceną to Elexy są jak znalazł.

• Like 1

27 minut temu, vonBaron napisał:

Teraz mając porządny wzmak mogę napisać że Elexy są jaśniejsze od Elear, góry jest dużo więcej i jest bardziej szczegółowa, talerze momentami latają jak szalone.

Nie jest to brzmienie dla wszystkich ale jeśli ktoś posiada Eleary a chciałby czegoś co gra równiej i z lepszą sceną to Elexy są jak znalazł.

Czy średnica jest równie mocno dociążona, ciepła i plastyczna?

Dociążona i plastyczna na pewno a czy ciepła to tu już dużo zleży od reszty toru u mnie nie jest tak ciepło jak w Elearach.

Jednak wydaję mi się że bardziej akcentują spółgłoski od Elear.

Nie są też tak muzykalne a bardziej monitorowe.

Na pewno nie polecałbym ich do jaśniejszych torów.

Edited by vonBaron
  • Like 1

Godzinę temu, Evanduril napisał:

Może ktoś podpowiedzieć jak wygląda synergia Focal Listen i Dragonfly Black? 

Bardzo dobra. Lepiej już tylko z Chord Mojo

• Thanks 1

Posted (edited)

IMG_20190106_112830.thumb.jpg.e821387f51d28f3614133cdde99e9b89.jpg

Dziś siadłem na poważnie do Focali Clear.

I jestem w stanie zrozumieć te wszystkie nagrody i ochy, achy na ich temat.

Grają wspaniale (z kablem JD), nie ważne co na nich zapuszczę to grają bez wysiłku, są bardzo równe tonalnie, nie mam wrażenia tunelowości i małej sceny jak w Elearach, są też od nich jaśniejsze.

I w przeciwieństwie do Elear nie walą cały czas słuchacza po twarzy z pięści a jedynie z otwartej ręki

Jak do tej pory nie znalazłem ich słabych stron, chyba największe wrażenie robi to spójne pasmo, wszystkiego jest tu na styk i w bardzo dobrej jakości.

Ciężko je ściągnąć z uszu bo wciągają w muzykę bardzo mocno a mimo to nie męczą nadmierną szczegółowością.

Raczej śmiało mogę stwierdzić że to najlepsze dynamiki jakie miałem na uszach.

Po raz kolejny potwierdzam że ICan jest chyba strojony do grania ze słuchawkami Focala.

Dharmy są fajne ale Cleary są :x

Edited by vonBaron
  • Like 2

Posted (edited)

hmm francuska technologia. normalne. to tak jak tgv, concorde, szczepionki, promieniotworczosc, lokomotywa parowa,... internet dla mas 20 lat przed stanami zjednoczonymi (pierwsze forum audio zarejestrowane oficjalne w 1981)... no i guilotyna oczywyscie ! itd itd itd

Edited by ysis
  • Like 1
  • Haha 1

Bedac ostatnio w Zlotych Tarasach w Warszawie i majac przy sobie shanlinga m5s chcialem posluchac jakby sie z tym odtwarzaczem sprawdzily sie Elegie. Niestety, nie planuja wprowadzenia testowek tego modelu, i Elearow tez juz miec nie beda, poniewaz jedyna sztuka testowa ktora posiadali zostala skradziona :(.

• Haha 1

Żebym ja to pamiętał ;)

A skoro nie pamiętam to pewnie minimalne. Chyba scena w srebrnych Clearach jest lepsza a Pro grają mocniejszą średnicą.

Dodam jeszcze że Cleary to chyba najlepsze słuchawki jeśli chodzi o balans między szczegółowością/analitycznością a muzykalnością/funem ze słuchania.

7 minut temu, vonBaron napisał:

Dodam jeszcze że Cleary to chyba najlepsze słuchawki jeśli chodzi o balans między szczegółowością/analitycznością a muzykalnością/funem ze słuchania.

Ale kusisz, ja je słuchałem tylko w salonie kilkadziesiąt minut. Były lepsze niż moje Eleary, które posiadałem w tamtym czasie. Bardzo szybkie, z całkiem niezłym zejściem (chociaż Eleary były bardziej dociążone na dole i średnicy), dość jasne na górze ale nie sybilujące o całkiem sporej scenie. Naprawdę świetne słuchawki.

Dobrze, że mój czas wydawania takich kwot na audio już minął ;)

Posted (edited)

Wokale zawsze są pośrodku sceny, nigdy nie chowają się choćby nie wiem co a sama ich jakość jest świetna.

Choćbym nie wiem jak się napocił to nigdy nie sybilizują, góra jest delikatna ale szczegółowa w ilości idealnej jak dla mnie.

Bas gdy trzeba potrafi uderzyć a gdy trzeba być tłem ale z pazurem, bardzo dobre zejście.

Średnica - poezja!

Jeszcze gdyby scena była ciut lepsza to słuchawki idealne chyba :D

Co do Elear to Cleary mają równiejszą średnicę (nie mają dołka), lepsza scena, jaśniejsze, więcej góry i powietrza, lepsza separacja.

Edited by vonBaron
  • Upvote 1

Dobra cena. 

Pomyśleć że jakiś czas temu chciałem je kupić za pierwotna cenę opiewającą na 4500zl 🙃