Skocz do zawartości
saudio

Fanklub Final (Audio Design)

Rekomendowane odpowiedzi

A co tu też sobie założę, chyba wolno?

http://snext-final.com/en/

Jakoś do czasu pojawienia się VIII i X nie porywały dźwiękowo lub raczej nie wpadały w moje gusta, 

tak teraz D8000 to jest coś. Po weekendzie może  napiszę jak to gra.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy zostały oficjalnie zapowiedziane tańsze modele planarne FA poniżej D8000?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pewnie jutro na spokojnie, bo jakoś nie chce mi się ich z głowy zdejmować, raz tylko zmieniłem i jakoś odeszla mi chota:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, saudio napisał:

Pewnie jutro na spokojnie, bo jakoś nie chce mi się ich z głowy zdejmować, raz tylko zmieniłem i jakoś odeszla mi chota:)

To się ciekawie zapowiada.

Wzmacniacz iCAN Pro?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na razie nie, ale może jutro też weźmie udział.

Niestety nie mam kabelka zbalansowanego bo zwykły 3,5 nie pasuje za szeroki.

Edytowane przez saudio

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też jeszcze świerzy ale ma już pomad 100 na liczniku^_^

Mam nadzieję jutro mieć trochę czasu to coś napiszę. 

Szkoda tylko że te gniazda są takie wąskie a nie chcę psuć kabla.

Edytowane przez saudio

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
22 godziny temu, saudio napisał:

A co tu też sobie założę, chyba wolno?

A cóż miałoby stać na przeszkodzie? To nie żółte ;).

Jako że nam się trochę już ich rozrosło, zgarnąłem wszystkie fankluby i przykleiłem na pierwszej stronie działu. Jeśli będzie potrzeba wystarczy dać znać, a zrobimy dla nich w ogóle osobne podforum - to bardzo cenne wątki zbiorcze z multum informacji i ciekawymi zdjęciami. 

Aby było też trochę bardziej w temat, na razie z Finala miałem przyjemność tylko z dwoma modelami z serii Sonorous: III oraz IV. Te drugie bardzo ciekawe, choć jest w nich coś takiego "dziwnego" od strony akustycznej. Przegoniła mnie od nich jednak wygoda. Cieplej (dosłownie) wspominam Sonorousy III, które na jasnym torze potrafią dostać pozytywnego zastrzyku jasności. Gdyby były w standardzie jaśniejsze, byłaby to tania alternatywa dla OPPO PM3 czy może nawet Elearów takimi, jakimi je słyszałem i mierzyłem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja pamiętam jeszcze Pandory teraz to chyba IV, trochę nudne ale tak poza tym dźwiękowo ciężko się specjalnie do czegoś doczepić,

takie wrażenie dół jest, środek jest, gora też, emocje ..... tylko te pady i armaturka która akurat mnie kłóła w uszy, wytrzymywałem góra 10 min i potem ucho bolało.

Te nowe VIII i X pomimo ciężaru wygodniejsze i dźwiękowo też bardziej angażujące, nie pamiętam juź które bardziej ale chyba VIII.

Takie krótkie wieczorne porównanie HEków do D8000, HEki sporo jaśniejsze i grają trochę dalej, przez co sprawiają wrażenie większej sceny ale to Finale są bardziej otwarte.

Muzycznie nie technicznie, ciężko to napisać ale to inny poziom, tak mi się to uklada w bezpośrednich porównaniach. D8000 mają większe instrumenty bardziej "realne",

wybrzmienia tworzą scenę, która łączy się w całość choć wyraźnie składa się z elementów w zależności od nagrania. Bas to spora przewaga Finali, może nie jest szybki

ale precyzja jest ... takiej jeszcze nie słyszałem, obrazowanie bębnów jest niewiarygodne, takie punktowe zresztą nie tylko bębnów:)

Góra jest bardziej schowana niż w HEkach, ale jest odpowiednia to HIFiMany mają jej trochę za dużo, dlatego może są w bezpośrednim porównaniu tak chude,

wokale tu też spora różnica głosy są doroślejsze na Finalach, HEki odejmują wokalistom lat i to sporo.

D8000 grają mocno pierwszym planem dalej jest tło nie jest jakoś specjalnie schowane, ale ta bliskość sceny i realność nieco przesłania resztę.

Na iCANie zmniejsza się różnica, choć w celu szybszego przekladania słuchawek HEki były po balansie a Finale normalnie.

Dalej wyraźnie jaśniejsze słuchawki Fanga, mocniej akcętują zwłaszcza górę, ale czyściej jest na Samuraju. Bezpośrednia zmiana tonacji

jest znacząca tak jakby przejść z pokoju o temperaturze 15 do 24 stopni. Jest szerzej na HEkach, za to głębia jest lepiej obrazowana

na D8000, lepiej rożnicują akustykę nagrania, zwłaszcza wybrzmienia.

Edytowane przez saudio
  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszedlem tu napisać do Ciebie, czy spostrzeżenia zamieścisz tu, czy wolisz tam dyskutować z Retterem na temat wycinania nerki przez audiofilów xD

A tu porszę - jest mini recenzja.

Dzięki!

Dla mnie D8000 to kompletne słuchawki ale nie wywarły na mnie tak ogromnego wrażenia jak Odiny.

Scena i rozpiętość tonalna na korzyść Finali. Kennertony górują basem i przede wszystkim średnicą.

Ale to tylko z wystawowych odsłuchów.

Fajnie mieć możliwość posłuchania sobie w domu.

• Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szkoda tylko że nie są zamknięte, słychać dość mocno na zewnątrz, ale zasłanianie muszli nie ma takiego wplywu jak w HEkach 

gdzie ustaiwnie ręki w odległości 15-20 cm zmienia dźwięk.

Ciekwe jak grają te Odiny, może się kiedyś wybiore do Warszawy i będa jeszcze mieli.

Wracając do D8000 trzeba ich trochę posłuchać w spokoju, nie robią pierwszego wrażenia, choć pewnie zaleźy od utworu,

kawałki z dobrze nagraną perkusją albo basem mogą zrobić wrażenie, średnica też jest rozdzielcza, góra lekko schowana

ale bardzo czysta, tam gdzie wykladają się HEki i tylko głośniej syczą, Finale dalej grają choć nie eksponują detali,

słychać to na talerzach przy przejściach uderzenia pałeczką.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na pewno. Do tego typu konstrukcji trzeba podchodzić z wyczuciem i w skupieniu.

No i kwestia synergi z torem też nie jest bez znaczenia, bo to może być hate or love.

A jak z łatwością napędzenia względem HEków?

Odiny to z telefonu już grają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze nie sprawdzałem z DAPem, bo przy okazji grzania 933 chodzą sobie Finale, dzisiaj spróbuję z DXem (na AMP3 czekam od października)

Na dużym wzmaku trzeba ściszać to co jest ustawione dla HEkow i to nie o jedną kreskę.

35 om 90dB vs 60 om 98dB.

Ciężko się czyta ale parę ciekawych informacji i pomiarów

https://translate.google.com/translate?hl=pl&sl=fr&tl=pl&u=http%3A%2F%2Fwww.homecinema-fr.com%2Ftest-hcfr-du-final-audio-d8000-le-tout-premier-casque-planar-magnetic-de-la-marque-nippone%2F

@Compton cos dla Ciebie:

http://pmrreviews.com/?p=1295

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@saudio

Kurczę, kurczę. D8000, 933, Ican pro - sam bym z przyjemnością posłuchał. Sama śmietanka :).

Tak z ciekawości podpytam, jaki DAC do tego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
33 minuty temu, Hir0 napisał:

Tak z ciekawości podpytam, jaki DAC do tego?

Chord Dave :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ridley-scott-keen-on-a-gladiator-sequel.

No to odlot, zielone łąki czekają :D .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Człowiek się starzeje, to trzeba wyciągnąć te detale, no i nie ma jak zarazić rodzinę pasją....

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No nie jest to szczyt wygody, pewnie ten od Audioquesta byłby lepszy, ale i tak używam podwójnego.

D8000 są wyklejone folią od strony wewnętrznej także się nie porysują, natomiast u mnie są podciągnięte do góry prawie na maxa i niestety trzeba lekko ściągnąć aby weszły.

za to nic się nie ugniata, ani pady ani pałąk.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi prawie spadły z tego stojaka na AVS :D

Ładnie na tych zdjęciach wyszły! Design wydawał mi się trochę kosmiczny, ale widać jak się człowiek przyzwyczai ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi