Jump to content
Jakub Łopatko

Fanklub Audeze

Recommended Posts

@EvilKillaruna Panie Jakubie czy we wszystkich słuchawkach Lcd z nowym pałąkiem brak teraz nr.seryjny? Chodzi mi o tę naklejkę wewnątrz między śrubkami między 

@Tommy66 Numer seryjny powinien być zawsze widoczny na opasce. W recenzji LCD-XC dokładnie opisywałem gdzie się znajduje. Numeru seryjnego nie będzie natomiast w sytuacji, gdy ktoś samodzielnie wymieniał pałąk na nowy. 

Dziękuję.Kolega sprawdzi.Dodam tylko że według certyfikatu autentyczności nr. w nowych był wyższy o 400 z hakiem.[Doczytałem że numeracja w Lcd nie jest kolejna.]

Jedyny problem jaki mam z XC to wysokie tony, są często za ostre i kłują uszy, nawet Reveal tu nie pomaga i trzeba użyć EQ.

Tym bardziej dziwne bo kable jaki mam do nich to FAW Noir MK2.

Magiczne kable nie zastąpią dobrze dobranego toru. Kabel to zawsze wykończeniówka, nie remedium na wszelkie zło. Można jeszcze zrobić im mały mod polegający na umieszczeniu wkładek od AKG K271 w środku padów, przez co będą cieplejsze i bardziej muzykalne. Można też spróbować ustawień APO które miałem wcześniej opublikowane. XC bardzo podobały mi się z Pathosem Aurium i to byłoby moje osobiście docelowe dla nich towarzystwo.

A już myślałem że nie będzie mi dane sprobować kabla Cipher V1 z iSine 20, dostępność praktycznie zerowa zarówno w sklepach jak i na portalach aukcyjnych. Ale jakimś cudem wpadła jedna oferta na allegro, i po niecałej minucie kabelek był już zaklepany. Dotychczas jak rozmawiałem z @Noah albo @Palpatine o słuchaniu via Cipher to nie nie dodawało mi się to co Oni opisywali (V1) z tym co ja miałem u siebie (V2). No ale wszystko jasne - wraz ze zmianą rewizji Audeze przestroiło urządzenia, moim zdaniem na niekorzyść. V2 to gęste ciemne granie ze sporą ilością basu, lekko zawoalowanym wokalem i krótszym wybrzmiewaniem sopranów. V1 to już neutralno-jasne granie, basu jest zdecydowanie mniej, wokale wyraźniejsze i przybliżone, a całościowo sygnatura jest bardziej sceniczna. Nie rozumiem tego ruchu Audeze, być może przyjęli zasadę że ludzie którzy będą słuchali via Apple są mniej wymagający, lub wręcz szukający rozwiązań pokroju Beats -_- oczywiście ergonomia i lekkość kabla zdecydowania po stronie V2, ale cała reszta popsuta... także jeżeli ktoś będzie miał jeszcze wybór (mało prawdopodobne, raczej kwestia używek) to polecam zdecydowania V1. Niestety equalizacja V2 w stronę jaśniejszego grania nie do końca się dla mnie sprawdza.

Miałem również okazję przez tydzień potestować inną synergię, mianowicie Sony NW-WM1A i niestety rozczarowałem się. DAP jest za ciepły dla tych słuchawek, pomimo ogromne szczegółowości i czarowania głębią sceny jest po prostu za słodko. Słuchałem wyłącznie po BAL bo po SE urządzenie gra już bardzo nieadekwatnie do ceny. O wiele większe wrażenie zrobił na mnie Acro L1000 - świetne zgranie z iSine, najbardziej klasowe brzmienie jakie do tej pory uzyskałem, fantastyczne wokale, niesamowita kontrola basu i to wszystko na stockowym kabelku 3,5mm. Niestety nie jest to urządzenie przenośne, i to tak naprawdę jedyny dla mnie, ale istotny minus. Także jeżeli ktoś lubi DAPy to zdecydowanie AK380 będzie faworytem w połączeniu z i20. Mi już do sprawdzenia pozostał w zasadzie jeden zawodnik, no ale to już muszę uzbroić się w zdecydowanie więcej biletów NBP :ph34r:

IMG_4243.jpg

• Like 1

@deceesczy ten ostatni zawodnik do Hugo2? Prawda jest taka, ze nie ważne ile dac/amp będzie kosztował to i tak ciężko będzie przebić kabel Cypher V1. To jest zaleta zintegrowanego urządzenia dac/amp/dsp idealnie zestrojonego przez Audeze. Ja po wielu próbach się poddałem, bo na żadnym ze źródeł nie byłem w stanie uzyskać takiej jakości brzmienia. Całkiem niezle było z Red i Mojo plus wtyczka Reveal ale to wciąż nie to. Teraz wyszedł moduł BT ale zdania są bardzo podzielone co do jakości względem Cypher 

• Like 1

Dokładnie ten czarny skubaniec. Dla mnie combo AK zagrało dużo bardziej klasowo niż Cipher, więc słuchawki mają potencjał i o ile rzeczywiście zestrojenie z kablem jest wzorcowe i nieporównywalne z niczym innym w kategorii cena/jakość, to liczę ża choinka od Chorda rozwieje wszelkie wątpliwości co do ich możliwości. Mam nadzieję że wyjdzie to w recenzji która.. ekhm niebawem 9_9 ukaże się na serwisie.

Tak więc Twoje spostrzeżenia @decees pokrywają się całkowicie z moimi . Dla mnie i20 tylko z kablem v1 . V2 je zamula.  Pomyśleć , ze moje stały za 999 zł z wliczonym szipem i chętnych brak . Dzięki temu się opamiętałem i zostały ze mną :) 

• Like 3

Teraz, Noah napisał:

Dzięki temu się opamiętałem i zostały ze mną :)

I to była jedyna słuszna decyzja, teraz na spokojnie poszukaj synergii z jakimś klasowym źródłem i stacjonarny spokój na lata :D

Synergie to ja już mam z V1 . Jedyne co mogę teraz poszukać to nowego Xa dla nich :) 

@decees czy ty szukasz dla i20 stacjonarnego klocka czy przenośnego?

Zakladam, ze za przenośne robi telefon i Cypher.

@Noah i bardzo dobrze, ze się nie sprzedały 👍

• Like 1

4 minuty temu, decees napisał:

Przenośnego o możliwościach sonicznych stacjonarnego -_-

W takim razie czekamy na recenzje, a później Twoje odsłuchy. Może to będzie akurat to czego szukasz.

Chyba wiem skąd ten ruch u Audeze - hamerykanie i te ich zakochanie w HD650...

Czyli V2 dla mnie też odpada. Wolę się pobawić konkretnym kablem i torem. I tak, iSine mają wielki potencjał, do tego nie rozklejają się im korpusy jak w i4. 

Posted (edited)
W dniu 7.03.2019 o 01:13, vonBaron napisał:

Ale po co mam coś zmieniać skoro jest bardzo dobrze.

Przy obecnej cenie nie znam lepszych zamkniętych słuchawek do 5k.

To chyba jedyne jak dotąd słuchawki które grają u mnie dobrze na tranzystorze jak i lampie.

Prawie 3h i ciągle na uszach, czary?

tez uwazam ze relacja cena do jakosci genialna a sluchawki sa znakomite. Zone ja uzywa codziennie i z nowa opaska bywa ze siedzi 5 godz dziennie.

Teraz ja mam chyba problem z zamknietymi bo trudno mi sluchac mniejszej sceny jak moge miec wieksza ale to w duzej mierze bo slucham muzyki klasycznej koncertowej i ten pomysl z lcd-x mnie kusi tylko sluchawki nie sa de facto moje a wiec z tym rozbieraniem sie troche wacham. To beda sluchawki dla mnie moze nawet w miejsce lcd 2 ale na razie zbieram kase na cleary albo utopie jak bedzie jakas dobra okazja w momencie gdzie bede mial kase..

W dniu 7.03.2019 o 23:05, vonBaron napisał:

Jedyny problem jaki mam z XC to wysokie tony, są często za ostre i kłują uszy, nawet Reveal tu nie pomaga i trzeba użyć EQ.

Tym bardziej dziwne bo kable jaki mam do nich to FAW Noir MK2.

Ta tonacja bardzo zalezy od wzmacniacza. Na brooklyn dac+, to jest faktycznie za wysokie ale na nova 300 lub Pathosie ktore sa cieple i raczej spokojne to wysokie tony sa najlepszym aspektem tych sluchawek, nawet przed basem a w klasyce to bajka. Sprobuj posluchac nemanja Radulovic Bach 4 utwor i powiedz czy skrzypce cie kuja jezeli tak to znaczy ze po prostu nie ma synergi w tym aspekcie ze wzmacniaczem. Ten sam efekt jest na manhatanie za 26k zreszta. Ale to nie chodzi o lampe bo na hugo 2 smigaja rewelacyjnie. i slucham ich na Faw hybrid...

Edited by ysis

Posted (edited)

Wracając do i20, macie Panowie jakieś alternatywy dla Ciphera V1? iPhona nie posiadam i raczej nie zamierzam. Chciałbym spróbować je rozjaśnić i wyciągnąć z nich jak najwiecej podobieństw do V1 bo rozumiem że kabel stockowy + Teac HA P90SD to chyba nie jest szczyt ich możliwości :/

Myślałem nad Cipherem BT ale wyczytałem że to prawie jak V2, 

wymianą okablowania,

BAL

jakieś bardzo dobre synergie z innymi DAP'ami?

Cóż zrobić by wyciągnąć z nich jak najwięcej plus zbliżyć się jak najlepiej do V1 ?

Jeżeli post nie nadaje się do tego działu to prosiłbym o przeniesienie :)

Edited by Voiteck

@Voitecknie trzeba kupować iPhona. Wystarczy najtańszy używany ipod ze złączeń lighting. Wydatek kilkuset złotowy i masz temat zamknięty. 

@Palpatine No tak, po całym tygodniu pracy od rana do wieczora mózg odmawiał mi chyba posłuszeństwa :)

Pozostaje mi upolować V1... 

Niby na eBay'u są ale brak szipa do Polski. :/

Jak nie znajdę za jakiś czas to lecę w sreberko w takim razie :D 

@Voiteck ja za V1 rozglądałem się 3 miesiące i już straciłem nadzieję, człowiek raz wystawiał na ebay'u i20 z V1 i V2, ale nie chciał odsprzedać samego V1 chociaż kusiłem go ceną -_- a tu ni z gruchy ni z pietruchy pojawił się na allegro za całe 200zł także cuda się zdarzają. Jeżeli interesują Cię DAPy to możesz sporo pogombinować, AK z polecenia Evila w ciemno, DX200 mógłby być bardzo dobry z odpowiednio dobranym ampem (opcja bardziej muzyczna), z "tańszych" może używany Shozy Alien+ (opcja bardziej analityczna)