Jump to content
Jakub Łopatko

Fanklub Audeze

Recommended Posts

W tle zapewne jest sprawa z Monolithem. Ponoć brak możliwości zakupu fabrycznych padów ma swój powód właśnie tutaj - ludzie kupowali "klony", wymieniali pady i udawali, że mają Audeze. Stąd tak usilne trzymanie się konkretnych rozwiązań utrudniających życie userom.

16 godzin temu, timecage napisał:

Natomiast proces ich zmiany i sama idea przyklejania w kontekście ceny i hajendowości produktów Audeze to absurd. Ja wiem, że zależało im na szczelności, ale na pewno przy odrobinie wysiłku albo znaleźliby inną metodę, albo wzięli minimalną nieszczelność pod uwagę przy strojeniu.

zgadxzam sie 100 krotnie. sposob mocowania padow do lcd to tandeta. imo najlepszy sposob montazu jest ten w hd800, prosty i odwracalny, pad nigdy sie nie niszczy.

System montażu w HD800 jest daleki od ideału. A klejone pady miał przez lata STAX i nigdy nikt nie krytykował aż tak mocno ani tej firmy ani tych rozwiązań. Raczej każdy wybaczał im to w zamian za sposób, w jaki grają. Dopiero niedawno STAX zaczął stosować system na zapinki. 

Jeżeli będę miał okazję zmieniać pady na STAXach to nie omieszkam skrytykować :).

Optymalną opcją jest po prostu szczelina w którą wsuwa się kołnierz pada. Większe ułatwienia w tym względzie zazwyczaj skutkują mniejszymi możliwościami stosowania padów innych niż wyprodukował producent. Szczytem absurdu są słuchawki, gdzie mocowanie jest na jakieś magnesy czy skomplikowane plastikowe zapinki, a producent nie oferuje możliwości zakupu nowych.

A żeby nie robić za wiele offtopu - możecie doradzić jakąś formę skrzynki, w której da radę zmieścić słuchawki z serii LCD? Audeze oferuje coś takiego, ale kosztuje to krocie (uwzględniając transport i cło), a wygląda tak sobie.

2 godziny temu, EvilKillaruna napisał:

System montażu w HD800 jest daleki od ideału. A klejone pady miał przez lata STAX i nigdy nikt nie krytykował aż tak mocno ani tej firmy ani tych rozwiązań. Raczej każdy wybaczał im to w zamian za sposób, w jaki grają. Dopiero niedawno STAX zaczął stosować system na zapinki. 

nie widze tak naprawde minusow systemu montowania hd800 moze oprocz ze pady sa troszke drozsze (tak konkretnie to jakie sa minusy ?) i dla mnie to pokazuje jednak zdecydowana wyzszosc jakosciowa produkcji sennheisera vs audeze. 

klejenie padow to rozwiazania na tanio albo takie ktore zaklada brak zmiany padow. Nieprofesjonalnie wyciete kolka z tasmy dwustronnej 3m to raczej rozwiazania a la chinskie i to 10 lat temu (kolka w trzech kompletach orginalnych padow maja rozne srednice) i absolutnie nie mozna tego usprawedliwic przy cenie sluchawek z serii lcd

To ze ktos tak robil i nikt sie temu nie sprzeciwial pokazuje tylko biernosc konsumencka rynku i zle swiadczy o kupujacych i fakt ze dobrze graja absolutnie nie zmienia faktu ze pozostaje to fuszerka. Teraz nie trzeba sie dziwic jezeli potem firmy pozwalaja sobie robic jaja jezeli nikt nie reaguje na tak ewidentny mankament w technologi.

Edited by ysis

2 godziny temu, timecage napisał:

A żeby nie robić za wiele offtopu - możecie doradzić jakąś formę skrzynki, w której da radę zmieścić słuchawki z serii LCD? Audeze oferuje coś takiego, ale kosztuje to krocie (uwzględniając transport i cło), a wygląda tak sobie.

Kufry takie produkuje Vortex oraz SKB. Może tam będzie taniej. Koszt oryginalnego travel case'a to 595 zł. Mogę sprowadzić ;).

@ysis

Masakrycznie trudny montaż, pady raz zdjęte i wyprane potrafią nie chcieć się zamontować i odskakują co rusz. W HD820 jest dodatkowo cienka warstwa kleju, która działa podobnie jak folia w HD800/S - czyli uszczelniacz - ale także sprawia ograniczenia gdy ktoś będzie chciał pady przeprać. 

Z o-ringami nie miałem problemu poza tym, że fabrycznie jeden z nich miałem zawinięty na krawędzi i powodowało to bass leakage na jednym kanale, delikatny i głównie w pomiarach. Niechlujność, ale nie byłem jakoś specjalnie zły.  

Nie jestem ignorantem, jeśli taki wniosek ma płynąć z powyższego przekazu. Ale jeśli element ten (pady) nie zużywa się w trybie ekspresowym, to nie widzę w tym robienia komukolwiek celowo na złość i jestem w stanie - w kontekście brzmienia uzyskiwanego za pomocą tej metody montażu padów - jeszcze to przełknąć. Nie uważam abym ponosił personalnie jakąkolwiek winę za praktyki firm produkujących słuchawki.

11 minut temu, EvilKillaruna napisał:

Nie uważam abym ponosił personalnie jakąkolwiek winę za praktyki firm produkujących słuchawki.

ale absolutnie tego nie sugerowalem. nie wiem skad nawet taki pomysl aby sklep winic za slabe rozwiazanie techniczne producenta. Sklep sprzedaje to co mu producent dostarcza. Ja mowilem o padach ogolnie audeze ze ich system montazu jest wedlug mnie bardzo tani w porownaniu do innych mozliwosci przy takiej cenie sluchawek.

Jak chodzi o pady do HD800 to ma pan prawdopodobnie starszy egzemplarz. W moich juz sa pady tak zrobione jak w hd820 i na kleju pur. nie mialem problem z praniem padow. wiem ze jeszcze chodza pady na kleju hotmelt ktore maja tendencje do odklejania sie przy praniu ale generalnie dzisiaj przy zakupie padow od sennheisera dostaje sie juz pady na purze i jednak montaz padow w hd800 pozwala na ich wymiane co dwe godziny jak ktos chce bez naruszania padow czego o padach audeze nie mozna powiedziec.

@ysis Ale ja nigdy nie oferowałem słuchawek Audeze. Nic z tego co powiedziałem nie jest stanowiskiem sklepu, a tylko i wyłącznie moją osobistą perspektywą, jako konsumenta i posiadacza tych słuchawek. 

Mój egzemplarz był zakupiony jeśli dobrze pamiętam w 2017 roku, S/N ~48000. O zmianie sposobu montażu nie wiedziałem, jest to dla mnie kompletna nowość.

mozna sprawdzic nowy sposob montazu w padach dekoni elite jak ma pan jeszcze jakies na stanie do hd800 bo chyba jest ten sam sposob wykonczenia pada teraz ale to dziwne bo moj egzemplarz tez byl z 2017 (zakupiony 18 grudnia dokladnie). nie przytocze nr seryjnego bo sluchawki sprzedalem.

Czy istnieje możliwość zakupu klipsa/klamerki do przyponania kabla od Isine? Swój złamałem przez nieuwagę... Ewentualnie jakiś zamiennik?

Zatem gdyby ktoś posiadał taką klamerkę i nie była mu niezbędna, proszę o info na priv - chętnie odkupię :)

Takie pytanie - czy do napędzenia LCD-3 wystarczy Aune S6, czy jednak warto się na S7 szarpnąć do kompletu?

S6 będzie za słabe , S7 będzie miało sens po xlr   [ obu urządzeniom można zadać gain z Audeze Reveal] w recenzjach  Audiofanatyk masz podaną moc obu urządzeń.

Panowie mam pytanie odnośnie zużywania się padów w słuchawkach LCD ,kiedy według was należy wymienić pady jakiś pomiar grubości konkretnie chodzi i o welurowe . Pytanie dwa które pady lepsze Deconi czy oryginalne 

Pady w LCD są termoreagentne, ich się nie wymienia do czasu, aż nie ma uszkodzeń materiału. Na najstarszych LCD wymieniam je tylko przez klejenie i chęć posiadania najnowszej wersji.

Dekoni do stocków porównywałem w tym wątku, więc troszkę wysiłku wskazane. Nawet jest link w 1 poście. Dekoni są twardsze i ciemniejsze oraz z większym basem względem np. starych padów. Pomiary potwierdzają to na wersji Sheepskin. Mam jeszcze kilka ostatnich par na sklepie. 

OK dziękuję , porównania poszukam 

Czyli rozumiem że oryginalne pady nie ulegają zużyciu tylko ewentualne uszkodzenia mechaniczne 

Swoje LCD-2 mam od chyba 2017 roku, jak nie lepiej - nie zauważyłem aby gąbka się jakkolwiek zużyła. Miałem jedynie źle naklejony jeden pad, więc musiałem wprowadzać korekcje, bawić się w samodzielne podklejanie. Nowe pady natomiast to już pianka pamięciowa, termoreagentna. Gdy jest zimno, bardzo twarda. Gdy jest cieplej - mięciutka. W ten sposób reaguje z ciepłem głowy i utrzymuje się miękka przy skórze, ale stabilnie co do kształtu w pozostałych częściach, trzymając dystans ucha od drivera. Dekoni są po prostu bardziej obfite w wypełnienie i mają wewnętrzne wzmocnienie strukturalne. To znacznie prostsza konstrukcja, do tego wymagająca +1 więcej na regulacji.

Niemnie Audeze od pewnego czasu nie oferuje już wersji zamszowych, a np. pady hybrydowe są dostępne tylko od właśnie Dekoni. Jakby coś mam dosłownie ostatnie sztuki takich padów na sklepie, więc jeśli byłby Pan zainteresowany, to jest to w sumie ostatni dzwonek, aby kupić je w super cenie. Taniej niż u mnie nie ma ich nowych w Polsce.

Posted (edited)

IMG_20190306_155648.thumb.jpg.e82ada0d5cf0cc9977ee63d29162aed9.jpg

Kolejny raz XC u mnie, co ciekawe ostatniego razu już prawie nie pamiętam.

Jak widać ledwo mieszczą się na stojak, przy Clerach są olbrzymie.

Nowa opaska faktycznie zwiększa znacznie komfort, dalej czuć te 700g na głowie ale rozkład masy jest znacznie lepszy.

Jeśli chodzi o dźwięk to bez wtyczki Reveal grają jakoś chudo i ostro, raczej nie tak je zapamiętałem.

Po włączeniu wtyczki (profil pod XC, ~50% na tranzystorze i ~40% na lampie) sytuacja znacznie się zmienia.

Jest wypełnienie i dociążenie, góra przestaje być taka ostra i bardzo mi się to podoba.

Nie są to raczej słuchawki dla słabych nagrań bo szybko je weryfikują.

Świetna scena, gdyby nie wiedział że to zamknięte to bym nawet nie przypuszczał.

Teraz mam mega zagwozdkę czy nie wolę właśnie XC od Ether C Flow, niby Ethery grają bez żadnych Revealów lepiej ale różnica w cenie to prawie dwukrotność...

No nic słucham dalej

Edited by vonBaron
  • Like 1

Ale po co mam coś zmieniać skoro jest bardzo dobrze.

Przy obecnej cenie nie znam lepszych zamkniętych słuchawek do 5k.

To chyba jedyne jak dotąd słuchawki które grają u mnie dobrze na tranzystorze jak i lampie.

Prawie 3h i ciągle na uszach, czary?

• Like 1

Nie, dobre słuchawki. Inaczej nie dałbym im rekomendacji. 

Aczkolwiek na mailu miałem niedawno rozmowę z userem preferującym od nich DT770 PRO. XC zwrócił po paru dniach.

Właśnie zakończyliśmy odsłuch porównawczy. Te nowe przybyły z przebiegiem..... ok.1h. Jak widać w nowych są nowe wtyki mini Xlr .

Różnica w odsłuchu ciut jaśniejsza góra w nowych.Nasze porównanie polegało  na tym iż ja pierwszy słuchałem i zapisałem różnicę na kartce,następnie kolega powiedział co słyszy i wyszło to samo.

Był jeszcze  interkonekt vdh węglowy-lepsza cholografia od srebra,weższa scena bas niezbyt kontrolowany.Ogólnie srebro wypadło nam obu lepiej.Bryston 2 bardzo równy,kulturalny.Dla mnie do jazzu i vocali rewelacja,do rocka brakuje mi pazura.

DSCN2620.JPG

DSCN2621.JPG

DSCN2623.JPG

• Like 1