Skocz do zawartości
JC

Muzyka elektroniczna (IDM/downtempo/ambient)

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadamy już działy, gdzie podyskutujemy na temat konkretnych modeli słuchawek, ba! ostatnio powstały nawet fankluby niektórych producentów! Czas więc by rozkręcić trochę dział z muzyką - albowiem zbędne byłyby nam nasze AKGi, Audezy, Beyery czy ATHy bez naszej ulubionej muzyki :)

W tym temacie chciałbym, abyśmy podzielili się swoimi ulubionymi utworami bądź wykonawcami (soundcloud, youtube, bandcamp itp - bez piractwa!) zaliczających się do szeroko pojętego IDMu/ambientu a w szczególności utworami dobrze zrealizowanymi. Aby zachęcić czytelników do śledzenia tematu proponuję, abyśmy umieszczali pojedyncze utwory zamiast kompletnego wykazu ulubionych wykonawców w jednym poście :)

Na start remiks autorstwa Data Rebel

Edytowane przez JC
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sam planowałem taki wątek zacząć, ale widać powinienem był się pośpieszyć :D

To ja bezczelnie wrzucę coś swojego, a Wy mi powiecie, jak źle/dobrze jest to zrealizowane :P

https://aairria.bandcamp.com/album/simplemusic

(obsługa bandcampa też by się przydała)

Edytowane przez timecage

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Źle chyba nie jest a produkcje dość oryginalne :)

Na dobranoc zostawiam:

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Linki do youtube wyglądają tu genialnie, rozciągnięte na monitorze 4k :D

Fantastyczna klasyka, do której zawsze warto wracać.

Edytowane przez timecage

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gatunki te są o tyle moim zdaniem specyficzne, że nie mieszczą się we współczesnym kanonie elektroniki. Mają swój wyjątkowy styl i bynajmniej brzmią dobrze tylko na starych słuchawkach z lat 80-tych ;).

(last cover pic is unrelated)

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście zawsze można ciągnąć wszystko w ramach jednego, ale tak jak pisałem jest to bardzo specyficzny podgatunek, kompletnie niezwiązany z ambientem i IDMem, których również słucham bardzo dużo. Wątek toteż powstał jako chęć nieśmiecenia w głównym, ale też jako taki mój podręczny notatnik pod jeszcze kilka planowanych recenzji sprzętu vintage od AKG. Ze wszystkich specyficznych odmian, ta jest chyba najspecyficzniejsza :).

EDIT: Ok, łączę, tylko żeby potem nie było że zaspamowałem ;).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
31 minutes ago, EvilKillaruna said:

Oczywiście zawsze można ciągnąć wszystko w ramach jednego, ale tak jak pisałem jest to bardzo specyficzny podgatunek, kompletnie niezwiązany z ambientem i IDMem, których również słucham bardzo dużo. Wątek toteż powstał jako chęć nieśmiecenia w głównym, ale też jako taki mój podręczny notatnik pod jeszcze kilka planowanych recenzji sprzętu vintage od AKG. Ze wszystkich specyficznych odmian, ta jest chyba najspecyficzniejsza :).

EDIT: Ok, łączę, tylko żeby potem nie było że zaspamowałem ;).

:( Mi się tam podobało, że wątek był osobny.

Chyba jak zwykle zostałem niezamierzenie odebrany negatywnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To ja zachęcam dalej, ktoś podobnych wykonawców zna?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

moje AKGi poszły na serwis :( To może coś bardziej basowego (na K702 swoją drogą bas mega dokładny i nieprzymulający)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To teraz utworek, w którym zakochałem się jakiś czas temu na tyle, że przesłuchałem większości utworów wykonawcy. Utwór znaleziony w recenzji HD800 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W takim razie coś ode mnie:

Oraz coś dla bardziej mrocznych dusz :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Utworek pochodzący z jednego z najlepszych w historii darmowego albumu z muzyką elektroniczną. Szkoda, że nigdy nie wyszedł na cd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widzę, że nie ma w tym temacie zbyt wielu fanów synth brzmienia... tak więc dostosuję się do tej Idmowskiej nudnej muzyki :).

I na sam koniec muzyczne złoto:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Coś na piątkowy relaks...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi